Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.721
Cevap
128
Favori
523.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında benim araçla ilgili beklentimin karşılanmadığı bir durum olmadı. Cam tavan olmayan araçlarda kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, bagajda çakmak soketi, torpidoda soğutma, arkada havalandırma(aslında var ama koltuk altında) dışında bir eksikliğini hissetmiyorum aracın.

Adaptif cruise control için Volvo'nun uyarısını ekliyorum, zaten kullanılamayacak birşey, reklam biraz bana göre.

quote:

Adaptif hız sabitleyiciyi örneğin şehir trafiğinde, yoğun trafikte, kavşaklarda, kaygan yollarda, sulu veya sulu karlı yollarda, yoğun kar ve yağmur altında, görüş zayıfsa ve virajlı ya da kaygan yollarda kullanmayın.

Adaptif cruise control 30 km/s ile 200 km/s arasındaki hızlarda başka bir aracı takip etmek için çalıştırılabilir. Hız 30 km/s değerinin altına düşerse veya motor devri çok düşerse cruise control otomatik frenleme işleminin duracağı bekleme moduna geçer - sürücü bundan sonra öndeki araçla olan güvenli mesafeyi kendisi sürdürmelidir.

Başta çok sevinmiştim, S60 almak istiyordum sırf trafikte dur-kalk yapmayacağım diye, meğer o iş öyle değilmiş, grup volvodaki arkadaş da bunu bu şekilde ilettiğinde yıkılmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdock9999 -- 9 Ağustos 2017; 7:27:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• video oynatmadıktan sonra neyleyim car playi :(
  • arkadaşlar Kadjar ile ilgili bir sorum olacak.

otomatik klimaya sahip aracımda araç içi sıcaklığın istediğim sıcaklıkta tutulamadığını hissettim.

Araç:KADJAR(FEH)/2017/Kadjar Icon 1.5 dCi EDC 110 bg 19'' Jant. Panoramik tavan yok, komple cam filmli.

ilk farkettiğimde durduğumda start&stop devrede idi. Kapatsamda değişmedi gibi.

Otomatik modda 23 dereye ayarladığım zaman içerisi sanki 28 gibi oluyor. Terlemeye başlayacak gibi oluyorum. 20-21 dereceye ayarladığımda 23 gibi hissediyor ancak serinlik hissediyorum.

Diğer aracımda (Honda Civic HB 2007 FK3) sıcaklığı 23 dereceye ayarladığımda 23 derecede sabit şekilde tutuyor.

Yaşadığım yer Adana, Adana için normal denilebilir ama Renault ile Honda arasında bariz fark olunca sormak istedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Auto ya basıp tutmak istediğiniz dereceye getirin. stop start devreye girdiyse klima çalışmaz, sadece havalandırmaya alır AC yi pasif yapar. artı aracınız ECO modda ise klima randımanlı çalışmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 9 Ağustos 2017; 14:17:5 >
  • melihgs kullanıcısına yanıt
    hızlı cevap için teşekkürler.

eco modunu hiç kullanmadım, start&stop devre dışı iken bile istediğim sıcaklığı elde edemediğimi düşünüyorum.

Aynı şekilde olan varsa kronik denilebilir, yoksa araca özel bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

• esayil E kullanıcısına yanıt
    klima gazında bi sıkıntı olmuş olmasın ?
  • melihgs kullanıcısına yanıt
    olabilir. aracı az önce kullandım, sanki daha iyi gibiydi. anlamadım. bakalım daha kötüye giderse servise götürürüm. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: esayil

arkadaşlar Kadjar ile ilgili bir sorum olacak.

otomatik klimaya sahip aracımda araç içi sıcaklığın istediğim sıcaklıkta tutulamadığını hissettim.

Araç:KADJAR(FEH)/2017/Kadjar Icon 1.5 dCi EDC 110 bg 19'' Jant. Panoramik tavan yok, komple cam filmli.

ilk farkettiğimde durduğumda start&stop devrede idi. Kapatsamda değişmedi gibi.

Otomatik modda 23 dereye ayarladığım zaman içerisi sanki 28 gibi oluyor. Terlemeye başlayacak gibi oluyorum. 20-21 dereceye ayarladığımda 23 gibi hissediyor ancak serinlik hissediyorum.

Diğer aracımda (Honda Civic HB 2007 FK3) sıcaklığı 23 dereceye ayarladığımda 23 derecede sabit şekilde tutuyor.

Yaşadığım yer Adana, Adana için normal denilebilir ama Renault ile Honda arasında bariz fark olunca sormak istedim :)

Bende de aynı aracın 2016'sı var ve araçtaki soğutma sistemi kesinlikle yetersiz,önceki aracımda 23-24 dereceler yeterliydi ve araç içi sıcaklığı homojendi.
    Kadjar'da en çok şikayet ettiğim tarafı klima sistemi,gazı mı eksik yoksa yazılımında mı bir sorun var anlayamadım,bende Bursada'yım,olayın Adana ile alakalı olduğunu sanmıyorum.Bir de klima konusunda Japon arabaları gerçekten çok iyi.

• mkpli kullanıcısına yanıt
    teşekkürler,

dediğiniz gibi homojen bir dağılım olmuyor.

bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl olacak.

• Aynen hocam homojen dağılım problemi var büyük bir hacimi özellikle otomatikte yalnızca göğüs hava kanallarıyla soğutmaya çalışıyor ki optimum soğukluğu ancak tüm çıkışlardan birlikte soğuk hava üflerse sağlayabilir, böyle bir seçenek yok araçta, hissettiğim eksikliklerden biri de bu tam olarak. Manuel olarak da bunu gerçekleştiremiyoruz sanırım değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: murdock9999

Aslında benim araçla ilgili beklentimin karşılanmadığı bir durum olmadı. Cam tavan olmayan araçlarda kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, bagajda çakmak soketi, torpidoda soğutma, arkada havalandırma(aslında var ama koltuk altında) dışında bir eksikliğini hissetmiyorum aracın.

Adaptif cruise control için Volvo'nun uyarısını ekliyorum, zaten kullanılamayacak birşey, reklam biraz bana göre.

quote:

Adaptif hız sabitleyiciyi örneğin şehir trafiğinde, yoğun trafikte, kavşaklarda, kaygan yollarda, sulu veya sulu karlı yollarda, yoğun kar ve yağmur altında, görüş zayıfsa ve virajlı ya da kaygan yollarda kullanmayın.

Adaptif cruise control 30 km/s ile 200 km/s arasındaki hızlarda başka bir aracı takip etmek için çalıştırılabilir. Hız 30 km/s değerinin altına düşerse veya motor devri çok düşerse cruise control otomatik frenleme işleminin duracağı bekleme moduna geçer - sürücü bundan sonra öndeki araçla olan güvenli mesafeyi kendisi sürdürmelidir.

Başta çok sevinmiştim, S60 almak istiyordum sırf trafikte dur-kalk yapmayacağım diye, meğer o iş öyle değilmiş, grup volvodaki arkadaş da bunu bu şekilde ilettiğinde yıkılmıştım.

Tam olarak durdurup, harekete tekrar geçmiyor mu Kadjar'da?

Ben 3008'de aktif kullanıyorum trafikte; çok rahat oluyor şahsen. Tamamen durdurup tekrar hareket edebiliyor. Tek kötü yanı biraz mesafe kaldığı için araya araç girmeye çalışıyor

• murdock9999 kullanıcısına yanıt
    Hava yönlendirmesi için beş farklı seçenek var. Bunun dışında ayarlamak sanırım imkansız.

En optimum soğutma için baş ve ayaklara kullanmak mantıklı gibi.
  • esayil E kullanıcısına yanıt
    Auto konumumda yalnızca göğüsten üfleme var hocam, hava yönü seçtiğinizde autodan çıkıyor. Eski aracımda o seçenek auto'yu etkilemiyordu, yön seçmediğinizde her yönden eşit hava veriyordu, sesi ciddi şekilde azaltıyordu bu da.

• tanriseven T kullanıcısına yanıt
    Bu söylediğiniz özelliğin 3008'de olmadığını biliyorum ama... Bildiğim kadarıyla durma kısmı tamam ama tekrar hareket etme kısmında sizin gaza basıp adaptif cruise control'u tekrar devreye sokmanız gerekiyor. Peugeot'un satış ofisinde bununla ilgili video izletmişti ST arkadaş...
  • quote:

Hava yönlendirmesi için beş farklı seçenek var. Bunun dışında ayarlamak sanırım imkansız.

Kadjar için fiyat performansta lider diyebilirim segmentinde. Burada bir çok kişiye de tavsiye etmişimdir. Kendim de 2 tane aldım zaten.

Torpido soğutma olmaması , tek cam auto olması gibi eksikliklere pek takılmam. Ama klima bu arabanın kanayan yarası. Bir defa eco modda iseniz soğumuyor araba resmen. Ben izmir de sağ sol LO , fan hızı 3 veya 4 olacak şekilde geziyorum ve ancak bir serin sürüş sağlayabiliyorum. Araca ilk bindiğimde full açık zaten ne varsa.

Bu aracın klima sistemi yetersiz. İç hacim büyük, ızgaralardan tam soğuk hava gelmiyor hiç bir şekilde. Şöyle örnekleyeyim , eski corolla 2011 model falan , binin içine sonuna kadar soğuğu açın. Izgaraya elini tutamazsın , buz gibi hava verir. Bu da diğer üç örnek çünkü öyle sağlam çalışan biri klima da görmedim ben. ( bmw, audi , vw grup, merc, çeşitli kullandım)

Belki standart klima gazı modeli iyi değildir veya başka bir şey var. Umarım kısa sürede çözülür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Kadjar için fiyat performansta lider diyebilirim segmentinde. Burada bir çok kişiye de tavsiye etmişimdir. Kendim de 2 tane aldım zaten.

Torpido soğutma olmaması , tek cam auto olması gibi eksikliklere pek takılmam. Ama klima bu arabanın kanayan yarası. Bir defa eco modda iseniz soğumuyor araba resmen. Ben izmir de sağ sol LO , fan hızı 3 veya 4 olacak şekilde geziyorum ve ancak bir serin sürüş sağlayabiliyorum. Araca ilk bindiğimde full açık zaten ne varsa.

Bu aracın klima sistemi yetersiz. İç hacim büyük, ızgaralardan tam soğuk hava gelmiyor hiç bir şekilde. Şöyle örnekleyeyim , eski corolla 2011 model falan , binin içine sonuna kadar soğuğu açın. Izgaraya elini tutamazsın , buz gibi hava verir. Bu da diğer üç örnek çünkü öyle sağlam çalışan biri klima da görmedim ben. ( bmw, audi , vw grup, merc, çeşitli kullandım)

Belki standart klima gazı modeli iyi değildir veya başka bir şey var. Umarım kısa sürede çözülür.

aynen hocam.

forumda kadjar kliması ile ilgili çok fazla sorun görmemiştim dedim acaba benim aracımda mı sıkıntı diye. ilerleyen dönemlerde göreceğiz inşallah bir çözüm buluruz.

• Yok sizin araca özel bir sorun değil bu. Aynı şekilde babama aldığım arabada da şikayetçi olmuştu. Hatta eco da kullanıyordu sürekli , bir daha eco açma dedim az biraz rahatladı bu sayede.
  • quote:

Yok sizin araca özel bir sorun değil bu. Aynı şekilde babama aldığım arabada da şikayetçi olmuştu. Hatta eco da kullanıyordu sürekli , bir daha eco açma dedim az biraz rahatladı bu sayede.

Bilmiyorum daha önce yazıldı mı ama renault'a klima konusundaki şikayetimizi gönderirsek faydalı olabilir.

Zaten forumlarda yazılan eksiklik, sorun ve öneriler sonraki dönemlerde üretilen araçlarda parça parça tamamlandı.

Bu şekilde vatana millete faydalı olabiliriz diye düşünüyorum :)
  • quote:

quote:

Yok sizin araca özel bir sorun değil bu. Aynı şekilde babama aldığım arabada da şikayetçi olmuştu. Hatta eco da kullanıyordu sürekli , bir daha eco açma dedim az biraz rahatladı bu sayede.

Bilmiyorum daha önce yazıldı mı ama renault'a klima konusundaki şikayetimizi gönderirsek faydalı olabilir.

Zaten forumlarda yazılan eksiklik, sorun ve öneriler sonraki dönemlerde üretilen araçlarda parça parça tamamlandı.

Keşke böyle bir çözüm olsa ama TR'de Renault'u mais adında bir firma satıyor,bugüne kadar karşılaşmış olduğum en kötü firma ve şikayet edecek herhengibir yer yok.Sosyal medyadaki şikayet sitesi ile bile çözüm bulamadım.Bursa mais aracın satın alınması,sonrası,servis konusunda tek kelime ile berbat bir yer,her bir aşamada söylediklerini inkar etmeler,bunun için sonra uğrayınlar vs.
    Sanayi bakanlığına şikayet etmeyi düşünüyorum,belki bir çözüm bulurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkpli

quote:

quote:

Keşke böyle bir çözüm olsa ama TR'de Renault'u mais adında bir firma satıyor,bugüne kadar karşılaşmış olduğum en kötü firma ve şikayet edecek herhengibir yer yok.Sosyal medyadaki şikayet sitesi ile bile çözüm bulamadım.Bursa mais aracın satın alınması,sonrası,servis konusunda tek kelime ile berbat bir yer,her bir aşamada söylediklerini inkar etmeler,bunun için sonra uğrayınlar vs.
    Sanayi bakanlığına şikayet etmeyi düşünüyorum,belki bir çözüm bulurlar.

Anladım, geçmiş olsun. Denemeye devam o zaman. Olmadı diğer istemediğimiz seçenekleri deneriz.

Bu arada Renault'un mobil uygulaması ve R-Link store'un websitesi arayüzünü hiç beğenmedim. Bilmiyorum diğer ülkelerde de aynı mıdır acaba.

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.