Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (159. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.721
Cevap
128
Favori
523.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bennzinli alternatif Tucson a da bakılabilir ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murdock9999 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız ve verdiğiniz bilgiler için çok tesekkurler. Bayideki temsilci arada bu kadar fark olduğunu soylememisti. Deri koltuk, ısıtmalı koltuk ve jant farkı olduğunu söylemişti sadece. Sayenizde birçok detayı öğrenmiş olduk.

Şimdi kullandigim aracın piyasasını bulmak için araştırma yapıyorum. Sonrasında da gönlüm black edition' a doğru kayacak sanki

• belmethos kullanıcısına yanıt
    Benzin istasyonu sahibi olana kadar tucson 'a hayatta yaklasamam. Benzinli otomatik versiyonu bi akrabamda var. Çok yaktığı için arabayı yerinden oynamıyor nerdeyse:)) ama yine de zaman ayırıp cevap yazdığınız için çok teşekkürler

• bluerdem kullanıcısına yanıt
    Valla benim eşimde ve ailemde captur 1.2 tce var onlar da farklı değil, 9 liteenin altına düşmğyorlar. 12 yakacaksa en azından tucson büyük... O yüzden söyledim, 1.2 motor ccapturda o kadar yakıyorsa, kadjar da daha cok yakar... 40000 km dir 2015 kadjar icon dci kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

Valla benim eşimde ve ailemde captur 1.2 tce var onlar da farklı değil, 9 liteenin altına düşmğyorlar. 12 yakacaksa en azından tucson büyük... O yüzden söyledim, 1.2 motor ccapturda o kadar yakıyorsa, kadjar da daha cok yakar... 40000 km dir 2015 kadjar icon dci kullanıyorum.

Kadjar'da 130 beygirlik tce motor var, sanırım capturun yazılımlı halidir. Çekiş konusunda çok iyi ve yakıt olarak duyduğum 7-8 aralığı. 9 desek, 12 ile arasında %33 fark var ki bu bence azımsanacak bir rakam değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • belmethos kullanıcısına yanıt
    Yavaş yavaş dizel black edition modeline kayiyorum sanırım.

• iyi kaymalar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdock9999

Hocam rlink download denen programda 2016 haritası görünüyor, yükleyip kontrol edemedim sanırım flash diskim bozuk, yarın yükleyip güncel mi diye bakmayı planlıyorum. Acaba sizde bu güncelleme görünmüyor mu?

güncelleme görünmüyor.
  • murdock9999 kullanıcısına yanıt
    Ben capturu 9 un altına düşüremiyorum. Yazılımlı kadjar da gitnesi için bastığınız da turbo motor yakar. Esasında en güzeli kiralayıp denemek araçları....

• Arkadaşlar Merhaba

Bende bu aracın 2015 modelıne sahıbım...Aracımda bazı eksıklıklerı tespıt edıyorum ve servıse henuz gıdemedım,sızlerle fıkır alısverısınde bulunmak ıstıyorum..

Aynı model arac sahıbı arkadaslara sormak ıstedıgım bır kac sey var..

Arabayı kumanda ıle kıtlerken yada acarken herhengı bır ses,uyarı alıyormusunuz?
    Hız sabıtlemede,aracın hızı ondekı arac ıle orantılımıdır?Ornegın 55km/hz ayarladık ondekı arac yavaslayınca bızım aracta yavaslıyor ve hızlanınca yıne sabıtedıgımız bu hıza tekrar cıkıyor mu?
    Dıkız aynasının arkasında bulunan cameraya benzeyen sey aslında ne ıse yarıyor?
    Benım aracta aktıf fren calısmıyor.Arac ıcınden acıyorum lakın kac kere denememe ragmen hıc calısmadı ,sızce sorun ne olabılır ?
    Ve szınde aracınız,100 120 km hızdan sonra arac ıcıne kapı kenarlarıdan ruzgar sesını alıyor mu?
    Bırde şu trim sesı dedıgınız sey nedır arkadaslar?Arabanın ıcınden gelen plastık gıcırtısı mı?Eger oleyse bu bende on sag tarafta baya bı mevcut

Tesekkur ederım.

• artakalan kullanıcısına yanıt
    1 sadece ışıklar yanıyor ve sert bir klitlenöe sesi geliyor.

2. Benim aracımda yok, adaptif cruise kontrol 2015 de hiç bie pakette yoktu sanırım, şimdi var mı bilmiyorum.

3.yğmur sensörü , silecek hızını ayarlaması için

4.aktif fren benim araçta yok haliyle fikrim de yok.

5.o ses kapalardak köşelerdeki üçgen plastiklerden geliyor , servis garantiden düzeltiyor.

6. trim sesi göğüs orta vtes çevresinden vs geliyor genelde..

2017 model araçlarda

- Kitlenirken bip sesi geliyor araçtan duyulabilir bir şekilde,

- Adaptif hız sabitleme bu araçta mevcut değil,(Öndekine göre hızı ayarlama)

- Bizim araçta tabela okuma kamerası ve yağmur sensörü bahsettiğiniz yerde,

- Aktif freni test etme şansınızın olduğunu düşünmüyorum, öndekine belli durumlarda çarpmayı deneyerek bunu test edebilirsiniz sadece, bunun riskini de almazsınız sanırım :),

- Rüzgar sesi tüm aynaları büyük olan araçlarda var ne yazık ki, @belmethos'un ilettiği gibi bazı iyileştirmeler yapılıyor diye biliyorum ben de,

- Trim sesini aşağıdaki videoda duyabilirsiniz, 2017 araçlarda düzeltildiği söylenmişti, halen araçlarda mevcut, servisler garanti kapsamında bunu da düzeltiyorlar diye biliyorum.

Acil fren desteğini kontrol için biri büyük karton bir kutuya sürmeyi önermişti daha önce forumda, denenebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 7 Ağustos 2017; 9:46:14 >
  • donanımhaber ailesi bende kadjar grubuna 1 hafta önce katıldım.

Araç:KADJAR(FEH)/2017/Kadjar Icon 1.5 dCi EDC 110 bg 19'' Jant.

Araçtan genel anlamda memnunum. Konuda sorulan mesajlara cevap olarak:

1. Apple CarPlay desteği var. Kablo ile bağlanıyor. Gayet başarılı. Daha da geliştirilebilir (Apple ve uygulama geliştiricileri tarafından)

2. Yakıt tüketimi karma 5.4 lt/100km. (%90 şehir dışı, %10 şehir içi) Araç yaklaşık 2000 km'de. 0-2000 km arası izin verilen hızlarda (bölünmüş yollarda 115, otobanda 125 km/s) ve tam dolu bagaj yükü.

3. Herhangi bir trim sesi duymadım. Ya ben fark etmedim ya da ileriki zamanda ortaya çıkabilir.

4. Adaptif hız sabitleyici seçeneği satın alımda ve sonrasında yoktu.

5. R Link kullanarak uygulama yükledim. Pek hoşuma gitmedi. Sadece CarPlay yeterli olacak gibi. Bose opsiyonunu istemiştim, TR'de yok dediler, orijinal ses sistemi eh idare eder.

6. Araçtan uzaklaşınca otomatik olarak kilitleniyor. Dörtlüler ve iki kısa bip sesi geliyor.

7. Sürücü kapısında sadece sürücü camının ışıklandırması var.

8. Tabela okuma sistemi sadece hız sınırlaması levhalarını okuyor, gayet başarılı.

Sorularım olduğu zaman soracağım. Sizlerin de varsa sorularını cevaplamaya hazırım.

Herkese emniyetli sürüşler.

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esayil -- 8 Ağustos 2017; 0:17:21 >

• Bende 2016 modeli var. Car play çalışıp çalışmadığını nasıl tespit edeceğiz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Bende 2016 modeli var. Car play çalışıp çalışmadığını nasıl tespit edeceğiz acaba ?

Apple CarPlay desteği 1 Mayıs 2017 tarihinden sonra üretilen araçlar için desteklendiği forumlarda geçiyor. Öncesi üretimlerde mevcut değil. Bilmiyorum yazılım/donanım güncellemesi ile yapılabilir mi.

Ancak Renault'un resmi sitesinde Nisan 2017 sonrası üretimlerde desteklendiği bildirilmişti.

quote:

Want to do even more with your smartphone in a Renault’s car? From April onwards, 100% of new cars produced with R-LINK will embark the compatibility with the leading smartphone projection technologies from Google and Apple. While R-LINK Evolution, available in Clio and the new Captur, will support Android Auto, R-LINK 2, available in Megane, Scenic, Talisman, etc will be compatible with both Android Auto and Apple CarPlay.

https://group.renault.com/en/news/blog-renault/renault-upgrades-connected-car-offering-combining-the-best-of-the-car-and-smartphone-ecosystems/

• quote:

Orijinalden alıntı: esayil

quote:

Bende 2016 modeli var. Car play çalışıp çalışmadığını nasıl tespit edeceğiz acaba ?

Apple CarPlay desteği 1 Mayıs 2017 tarihinden sonra üretilen araçlar için desteklendiği forumlarda geçiyor. Öncesi üretimlerde mevcut değil. Bilmiyorum yazılım/donanım güncellemesi ile yapılabilir mi.

Ancak Renault'un resmi sitesinde Nisan 2017 sonrası üretimlerde desteklendiği bildirilmişti.

quote:

Want to do even more with your smartphone in a Renault’s car? From April onwards, 100% of new cars produced with R-LINK will embark the compatibility with the leading smartphone projection technologies from Google and Apple. While R-LINK Evolution, available in Clio and the new Captur, will support Android Auto, R-LINK 2, available in Megane, Scenic, Talisman, etc will be compatible with both Android Auto and Apple CarPlay.

https://group.renault.com/en/news/blog-renault/renault-upgrades-connected-car-offering-combining-the-best-of-the-car-and-smartphone-ecosystems/

Daha önce bununla ilgili Renault'tan bilgi alan arkadaşlar (sanırım fransız bir forumdu) bir alıntı yaparak bunun donanımsal bir engel olduğunu, güncelleştirme ile Carplay'in aktif hale gelemeyeceğini belirtmişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: murdock9999

quote:

Orijinalden alıntı: esayil

quote:

quote:

Daha önce bununla ilgili Renault'tan bilgi alan arkadaşlar (sanırım fransız bir forumdu) bir alıntı yaparak bunun donanımsal bir engel olduğunu, güncelleştirme ile Carplay'in aktif hale gelemeyeceğini belirtmişlerdi.

artık akıllı telefon gibi akıllı arabalara doğru gidiyoruz demek ki, birkaç yılda bir araba almamızı isterler yakında

• Teşekkür ederim arkadaşlar

Arabam git gide beni hayal kırıklığına ugratiyor

Aracımı sattiktan sonra, yeni bir arac bakarken onda su yok, bunda bu yok diye diye bir cok arabayi eledim, gel gelelim elediklerimde olmayanlarin hepsi bu araçta toplanmış olarak çıktı karşıma

Neyse, hepinize kazasiz ve keyifli sürüşler diliyorum arkadaşlar

Saygılar

• esayil E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın inşallah 🙏

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.