Şimdi Ara

<<<<Yeni Renault Fluence Ze alacaklar alanlarlar kulübü>>> (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
25
Favori
124.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sarlokholms

quote:

Orijinalden alıntı: deepmath

quote:

Orijinalden alıntı: vural2005

Tam bilmiyorum ama sanırım iphone için wifi özelliği olan obd cihazı almak gerekiyor

benim ipadle bağlanmayı deneyeyim. durumdan sizi haberdar ederim. bakalım ios ta nasıl olacak benim obd

OBD nerden ve hangsıını sipariş ettin uyumlu olduysa bılgısını paylaşır mısın ? OBD var OBD2 var OBD2 WİFİ var hangısını alacam bılmıyorum :s

aldığım ciahzın linki bu. Android de bağlantıda sıkıntı yaşamadım. ios yarın denerim inşallah
    https://tr.aliexpress.com/item/Vgate-Icar2-Bluetooth-Scanner-ICAR-2-ELM327-Bluetooth-Diagnostic-Interface-OBD-OBDII-EOBD-CAN-Diagnostic-Tool/32817327129.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4pPep0

• Teşekkür ederim paylaştıgın için. Türkiye’de satıcılara sordum elektrikliyle uyumlu değil diye cevap atıyorlar ne alacağımı açıkçası şaşırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarlokholms

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vural2005

Tam bilmiyorum ama sanırım iphone için wifi özelliği olan obd cihazı almak gerekiyor

benim ipadle bağlanmayı deneyeyim. durumdan sizi haberdar ederim. bakalım ios ta nasıl olacak benim obd

OBD nerden ve hangsıını sipariş ettin uyumlu olduysa bılgısını paylaşır mısın ? OBD var OBD2 var OBD2 WİFİ var hangısını alacam bılmıyorum :s

aldığım ciahzın linki bu. Android de bağlantıda sıkıntı yaşamadım. ios yarın denerim inşallah
    https://tr.aliexpress.com/item/Vgate-Icar2-Bluetooth-Scanner-ICAR-2-ELM327-Bluetooth-Diagnostic-Interface-OBD-OBDII-EOBD-CAN-Diagnostic-Tool/32817327129.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4pPep0

Türkiye’de bir web sitesinde satış linki yok mu acaba ? Ben yurtdışından almak istemiyorum. Teşekkürler

• sarlokholms S kullanıcısına yanıt
    cihazı ipadde denedim bluetooth bağlantısını yapamadı. ios kullanan arkadaşlar malesef bir android cihazla deneyecekler.
  • quote:

cihazı ipadde denedim bluetooth bağlantısını yapamadı. ios kullanan arkadaşlar malesef bir android cihazla deneyecekler.

Fluence ze teyibin AUX girişi nerde acaba bulamadım. Teşekkürler.

• sarlokholms S kullanıcısına yanıt
    obd nin altında tos girişi var biri kırmızı biri beyaz
     <<<<Yeni Renault Fluence Ze alacaklar alanlarlar kulübü>>>
    ürününe benzer birşey almalısınız bir de
     <<<<Yeni Renault Fluence Ze alacaklar alanlarlar kulübü>>>
    gibi çözümler de var

• deepmath D kullanıcısına yanıt
    Peki, wifi versiyon obd cihaz alsak, wifi range daha fazla olacağından, uzaktanda pil durumu görmek ve gerekirse, uzaktan on ısıtma soğutma falan yapilabilirmi acaba? hazır telefondan arabaya bir bağlantı yapmışken bari biraz uzaktan da erisim sağlayalım. bu isi aslanda my ze online programı yapıyor ama epey ugrasmamiza ragmen aktif edemedik
  • bu araçla 120 km haftanın 6 günü yol yapmayı tavsiye eder misiniz?

gece boyu şarj edip, sabah 60km yol ile işe gidip
    iş yerinde akşama kadar şarj edip, 60 km yapıp eve dönmek

sonuç olarak araç sürekli şarja takılı olacak ve şarj olmadığı anlarda ise yolda olacak.

böyle bir kullanım tavsiye eder misiniz?

bir de bu araçla örneğin 2-3 saat şarj ettiğimizde yarım batarya ile daha kısa menzilde yol yapılabiliyor mu?

50 bin ila 60 bin arası ikinci el ilanlar var bu fiyatlara yakıttan tasarruf edebilmek adına böyle bir kullanım mantıklı mı?
  • SmiLeY kullanıcısına yanıt
    kendi yazdigima cevap vereyim, n11 den 82 tl ye wifi olan model aldim. iOS da kullanmak icin, bluetooth modellerde iOS olmuyor diye okumuştum. çok basit teybin altındaki parçayı kaldırınca altından ulaştım, obd girişine. taktim telefondan wifi uzerinden obd ye bağlandım, sonra program uzerinden bağlan deyince baglanip istediklerimi gordum. pil degerini gösteriyor stat of healt diye %78 de idi. sanırım servisin baktigi deger bu. wifi ile uzaktan bağlanır bakarım diyecektim ama arabadan biraz uzaklaşınca 3-5 mt hemen bağlantı kesiliyor. çok da bir numara yok ve çok da gerekli bir şey degil gibi geldi bana bu alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: dahaiyisi_

bu araçla 120 km haftanın 6 günü yol yapmayı tavsiye eder misiniz?

sonuç olarak araç sürekli şarja takılı olacak ve şarj olmadığı anlarda ise yolda olacak.

bir de bu araçla örneğin 2-3 saat şarj ettiğimizde yarım batarya ile daha kısa menzilde yol yapılabiliyor mu?

50 bin ila 60 bin arası ikinci el ilanlar var bu fiyatlara yakıttan tasarruf edebilmek adına böyle bir kullanım mantıklı mı?

kesinlikle tavsiye ederim. ben ayda 3500 km yapıyorum. hergün kullanıyoruz. yarım ,çeyrek şarj fark etmez. her zaman şarj edilebilir. 4 ay oldu alalı, hergün şarja takma zahmeti , 7-8 liraya 100-120 km gitmeye değer bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ponticenk

quote:

Orijinalden alıntı: dahaiyisi_

bu araçla 120 km haftanın 6 günü yol yapmayı tavsiye eder misiniz?

kesinlikle tavsiye ederim. ben ayda 3500 km yapıyorum. hergün kullanıyoruz. yarım ,çeyrek şarj fark etmez. her zaman şarj edilebilir. 4 ay oldu alalı, hergün şarja takma zahmeti , 7-8 liraya 100-120 km gitmeye değer bence.

Hocam 4 gün oldu alalı buradaki smıley olsun başka görüştüğüm kısıler olsun benı cok cesaretlendırdıler hepsıne ayrı ayrı tesekkur edıyorum rejeneratıf sıtemı ben çok ıyı kullanıyorum menzıl 73 km göterıyordu su anda 106 km gosterıyor. Performanslı kullanmıyorum sadece iş-ev arasında kullanıyorum gunde ort 100 km yapıyorum. Ayrıca cidden konforlu araç hayatımda aldıgım en büyük risk ve ıyı kı almısım. Tesekkurler arkadaşlar.

• Bu araclari alirken exper vs yaptirmak istesek, ayri bir uzmanlığı var mıdır acaba?

Pillerin durumu vs nasil anlayabiliriz

• dahaiyisi_ D kullanıcısına yanıt
    Ben bu araçla haftanın 6 günü bazen 7 günü, günlük 80–100 km yapıyorum. Hava 5 derecenin altına düşünce öğle arası eve geldiğimde yaklaşık 40 dk şarj ediyorum. 21 km'lik ev–iş arasını günde 2 defa gidip geliyorum. Toplamda 84 km ediyor. Bahsettiğim şekilde öğle arası da şarj edersem günlük 84 km sonrası akşam eve vardığımda havalar soğuksa yüzde 20–25, havalar soğuk değilse yüzde 30–35 şarj kalmış oluyor

• dahaiyisi_ D kullanıcısına yanıt
    Araç sarj işlemi bittiğinde elektriği otomatik kesiyor. Yarım depo boş depo çeyrek depo farketmez istediğiniz zaman şarjı takıp çıkartabilirsiniz. Günde ortalama 50 km yapıyorum, arabanın hakkını veremediğimi düşünüyorum. Günlük 100-200km yapanlar aşırı kar ediyorlar. Kesinlikle masrafsız bedava binilen bir araç. Almayı düşünüyorsanız hiç durmayın derim. Piyasadaki araçların 5 yıl daha pil garantileri var. Fluence ZE bu pil garantisinden dolayı çok mantıklı bir araç .Satın alındıktan sonra ZOE ler 5 yıl Fluence ZE 10 yıl pil garantilidir.

İkinci el Fluence ZE alırken pil durumunu yaklaşık değer olarak yukarıda bahsedilen OBD araçları ile Fluence Spy ya da CanZE uygulamasından öğrenebilirsiniz. Tam doğru sonuç için Renault Servislerinde ölçüm yaptırabilirsiniz. Alacağınız aracın pil durumu çok da önemli değil çünkü bahsettiğim gibi 10 yıl garantisi var. Ücretsiz bir şekilde değişim yaptırabilirsiniz. Yeni piller kapasitesi daha büyük ve 200 km yol yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harvardharvey -- 18 Şubat 2018; 15:16:42 >

• Arkadaşlar nihayet bende ze almaya karar verdim. yarın expere göstermek istiyorum.konyada ki yetkili servise muhtemelen.tecrübeli arkadaşlar özellikle kontrol edilmesi gereken yerler varmı. yardımcı olurlarsa çok ikrama geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancer038 -- 20 Şubat 2018; 22:11:58 >
  • cancer038 C kullanıcısına yanıt
    açıkçası servisten birşey bekleme. pilin durumuna baktırmak istedim randevu almalısınız dediler hemen bakmıyorlarmış :) Sadece akü kirası yoktur diyorlar. Kaportayı normal bir ekspere göstermiştim alırken. Satın aldıktan 3 ay sonra cep telefonum ile akü durumuna bakmıştım.
  • Teşekkür ederim ilginize. Konya da durum.ne olur suan yoldayim. Yazarim insallah. Siz ne kadar oldu alalı. Klasik bir soru olacak da yine de sorayim. Herhangi bir pismanlik yasadimizmi. Ben adliyede memurum. Git gel ortalama 20 km yolum. Evin yakininda avm var 380 v panolar var. Aceba daha hizli sarj icin yapabilecegimiz bisey varmi. Sarj istasyonlarinda ki kablolardan alsak. Buralarda kullanabilirmiyiz. Sarj istasyonu sadece 380 volt gerilim mi sagliyor yoksa aceba icerisinde bataryalarin durumunu kontrol eden elektronik bir eleman varmi.?

pişmanlığım yok çok şükür. Aldığımda çok evham etmiştim daha fazla km gitsin diye. Ama havalar soğuyunca klimayı açınca o korkular gidiyor :) nasıl olsa akşam şarj ederim diyorsunuz kendi kendinize. Bildiğim kadarıyla Konya da Renault servisi dışında şarj istasyonu yok. Bir de Valiliğin araçları için bir kaç tane valilik binasında bir kaç tane de Afyon yolundaki esi köy hizmetlerinin orada var fakat umuma açık değil. Bir yerlerde 380 v olması hızlı şarj yapabileceğimiz anlamına gelmiyor. Şarj istasyonu kurulmalı. Aracın yanında alacağınız 220 v şarj cihazı ihtiyacınızı karşılayacaktır.
  • herkese hayırlı günler. an itibari ile bende bir fluance sahibiyim. cümle müslümanı allah utandırmasın ewela. konyada ki zerenler otomotiv ilanında ki aracı 57,500 tl ye anlaştık.sabah otobüsle gittim.otobüsle giderken de son khk ile elektrikli araçlarada düşünülen bandrol bedelinden vazgeçilmiş gibi haberler duydum ayrıca sevindim.ewela aracı yetkile servise götürdük. ilk önce malum exper yapamıyoruz dediler. bizde enazından bi beynine filan bakın aküleri filan ölçün dedik rica minnet oradaki arkadaşlarda tmm dediler.araç 40500 km de hasar kaydı yok değişen boya yok. çamurluklarda filan ufak çizilmeleri kendileri rutuşlamış önemli değil.kendi bataryası % 93 gibi bir rakam çıktı ki şaşırtıcı. diğer 12 voltluk akü 720 olması gerekirken 580 çıktı oda sıkıntı değil. sonra eski kayıtlarını sorduk. 13 binde bakıma girmiş 19 binde şarj kablosu değişmiş. 95 tl ücret. kutu şeklinde wallbox sanırım. laptop şarjı gibi olan değil. onuda yarın bi içini açıp bakacam ne var diye. bende elektrikçiyim. nasıl olsa. bi faz bi nötr al götür hepsi bu :).. başka kayıt yok.halen 1 yıllık muayene var. neyse tatmin olduk diye noter işlerini hallettik. tekrar galeriye giderken sağda durduk dörtlüyü yakınca o sinyalden gelen sesin çıkmadığını farkettim. hem şehirin yabancısı olduğumdan hem trafiğine alışık olmadığımdan satan abi kullanıyordu. bu ses neden çıkmıyor dediğimde onu söylemeyi unuttum gibi inandırıcılığı olmayan bir kelam etti. saatin yanında küçük bir hoparlör var ondan havalar ısınınca ses geliyor dedi. normalde pek inandırıcı gelmeyecek bu bahane daha önceleri başka elektronik cihazlarda benzer sorunlar çıkabiliceğini tecrübe ettiğimden olabilir dedim ama içime bi kurt düştü yine de. yetkili servis boya değişenine tam bakmadı. bende bi exper yapalım diye noterden sonra expere götürdüm yine. :D evet bi terslik var da olsun 50 tl için içimde kurt kalmasın dedim. exper arabaya binip marşa basınca abi bu çalışmıyor demesi komik oldu haliyle çünkü elektrikli araç muayenesi yapmamış hiç muhtemelen.güldük biraz tabi. sonra kaporta kapı eşik derken arabayı incelediler. sorun yok temiz. aksarayda ki reno bayinde sarj istasyonu yokmuş. aradım çıkmadan.aklımda konyadan bi kaç sarjla kayseri gelirim düşüncesi vardı ki aksaray önüne çalı çekti işin. :) velhasılı oto kurtarmaya başvurduk kiiiii aman allahım. 750 den başlayım 400+ bi paket sigara isteyende oldu.nevşehire kadar. ordan öteye şarjım yeter dedim. en son 350 tl ile bir tanıdık bulduk. sonra aracı yükledik kurtarmacının telefon susmuyor. meğer bunların birbirlerine iş pasladığı watsup grubu varmış ki birbirlerinden haberi olsun. arkadaş herkes tepkili dedi. vay efendim benim dönüşte alacak arabam vardı ben şu kadar dedim sen niye bu para dedin diye 6-7 kişi aradı.ben de hepsini kulak misafiri olarak dinledim.velhasılı nevşehirin girişinde indirdik. düştüm yola.az ayarını tutturmaya 10 kw de sabitleye epey efor sarfettim. bir yandan gözüm kalan km 66 yazıyor tamdan çeyrek kademe düşük seviye.bir gözüm rejeneresyondan az daha km uzatabilirmiyim hesabındayım. 20 30 km sonra hız sabitlemeyi keşfettim rahat ettim.çok güzel çok kullanışlı olmuş.70 km sabitle yokuşta sarj ediyor. çıkarkan sarfiyat az.kayseriye geldim 17 km yazıyordu hala ki nevşehir kayseri 80 km.gece vakti yolda kalmayım diye ne klima açtım ne teyp :D teyp ondan yemez diyeceksinizde işimi şansa bırakamazdım. :) şuana kadar gayet güzel çok atik hızlandığını hiç hissetmiyorsunuz. viteş geçişi filan hiç yok. şu sinyal sesi işinden anlayan varsa beni bi aydınlatsın arkadaşlar bi zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancer038 -- 22 Şubat 2018; 1:17:26 >

Sinyal sesi bende de yok. Bence bu bir arıza değil de özellik sanırım. Büyük ihtimalle aracın sessizliğini bozmamak için sessiz yapmışlar.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.