Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar renault web sitesinin eski fiyatlarına ve 360 derece konfigürasyon sayfasına şu linkten girebilirsiniz.

http://konfigurator.renault.com.tr/discovered/?modelKey=X87
  • hocam 1.88 boyum var.arkada tyolcu olsa bile oda ben de rahatsiz olmadan kullniyirum capturu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

Tek siz varsiniz galiba aracta, ayrica yuk yok.

Evet sadece ben vardım ve yük yoktu. Ayrıca eşimin ix35 i var onunla (aynı sınıf değiller belki ) mümkün değil yakalayamazdım bu verileri.
  • arkadaslar captur ile istanbul bandirma arasi kullandim. aracta 2 yetiskin ve yuklu idi.cruseu 110 km. eco mod clima surekli acik.6.2 ortalama tuketim. arac icon 1.2 edc.
    ne dersiniz tuketim icin. yeni aracta boyle ise bir yildan sonra 5.5 ort.gorurum diyorum.nerdeyse dizel megane tuketimi.ben olumlu karsuladim. surus ise tek kelimeyke harika.4 saat surdu ama hic yormadi.gayet guzel tepki verdi viraj ve bayirlarda.eci modu kapatinca muthis atak oluyor ama yakit tuketimi % 20 ye yakin artiyir.

• Arkadaşlar araç iyi güzelde renault bayileri insanı nasıl görüyorlar bilmiyorum uzun bir süreden beri gerek forumlardan gerekse renaultun sitesinden olağanca takip ediyorum aracı geçen gün bayiyede gittiğimde sözüm ona bayi sorumlusuymuş merhabalar aracı inceleyecektim dediğimde onun fiyatı 51000 dedi kendi kendime bismillah dedim aracın kapısı acık değil açın bir inceleyelimde sonra fiyat konuşuruz dedim bakalım beğenecekmiyim aracı dedim aracın beğenilmeyecek bir şeyi yok dedi bende özellikle inceledim ve sonra pazarlığa geçtik aracım olduğunu söyledim takasa vermeyi düşündüğümü söyledim piyasadaki pert kayıtlılardan bile az para verdiler kendi araçlarındada 100 lira dahi düşmediler ve kredi ne kadar kullanacağımı sordular nakit alacağımı söyleyince kasko vs yapamayacakları içinde hayelleri yıkıldı velhasıl bu adamı araştırdım çok uzun süredir orada çalışan bir insanmış ve captur ubir çırpıda silivermeme sebep oldu forumdanda takip ettiğim kadarıyla herkes buna benzer olaylar yaşamış saygılarımla herkese allah gönlünce versin ama ben başka alternatiflere yöneldim...

• quote:

Orijinalden alıntı: egesum

arkadaslar captur ile istanbul bandirma arasi kullandim. aracta 2 yetiskin ve yuklu idi.cruseu 110 km. eco mod clima surekli acik.6.2 ortalama tuketim. arac icon 1.2 edc.
    ne dersiniz tuketim icin. yeni aracta boyle ise bir yildan sonra 5.5 ort.gorurum diyorum.nerdeyse dizel megane tuketimi.ben olumlu karsuladim. surus ise tek kelimeyke harika.4 saat surdu ama hic yormadi.gayet guzel tepki verdi viraj ve bayirlarda.eci modu kapatinca muthis atak oluyor ama yakit tuketimi % 20 ye yakin artiyir.

Ortalamanız, yakıt verisine göre normal minimum 6 ile maksimum 8.5 civarı karma olması gerekir tecrübelerimden, yük ve hız artı sürüş tekniği bu veriyi daima etkileyecektir. Eco ve 110 km. hızda azımsanmayacak bir tüketim aslında,

Dikkat edildiğinde ki sürekli akılda gaza az basayım olucak, 6 ın altına indiğide olacaktır.
    Keyfini sürün kafa yakıta kaydımı keyif kalmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 15 Temmuz 2013; 22:48:48 >

• uçanninja kullanıcısına yanıt
    hocam esenyurt bikada captur test araci var aklınızda olsun. Dogru eğer dediğin gibiyse baya satar :)
  • DogrucuMustafa kullanıcısına yanıt
    Hocam bu videodaki hacılar hep kafa karıştırıyor daha öncede izlemiştim videolarini soru sordum yanit vermediler aylarca önce kötülüyorlar sonra emin olamiyorlar gibi bir halleri var sanki
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    Genç çocuklar, okuduklarını söylemişler, bilmiyorlarki hayat sadece okuduklarından ibaret değil

Üreten aynı zamanda test etmiş, 300bin km. tık dememiş, elin oğlu çalışyor, biz çalışanın Malının peşinde sürünmeye devam
    Haa bide beyenmeyiz, sanki çok üretimciyiz gibi... Yan gel Osman On dönüm bostan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogrucuMustafa -- 15 Temmuz 2013; 23:57:34 >
  • coğrafyacı_59 C kullanıcısına yanıt
    ne tesadüf bende yeni araclara bakmaya gittigimde adamlar sanki araba degil karpuz kavun satıyorlar bir ilgisizlik sorma gitsin :) zaten cogu araclarin özelliklerinide bilmiyor forumlari hic okumadiklari belli
    daha önce yari otomatik cift kuru kavrama sanjımanlardan uzak durun diyorlardi vizkoz olanlari tercih edin diyorlardi simdi de kucuk turbo motorlardan uzak durun eski model buyuk motorlari tercih edin diyorlar iyi güzelde benzinin litresi 5 TL ye dayanmıs vatandas az yakan cok kacan, vergisi az olan araclari mecburen sececek simdi mecbur simdi diyecekler madem Clio 4 EDC 6 - 7 lt / 100 km de şehirici geziniyor o vakit neden eski sistem CVT otomatik vites bir arac almayalım aslinda mantıklı Honda Jazz da buna yakin verilere ulasabiliyor hemde kendini kanitlamis bir sanjıman ile ama tip olarakta cirkin iste arac. 1400 CC CVT araclara mi baksak ne yapsak acaba bu EDC kendini kanitladi mi 2,5 sene oldu garanti süresi dolan yok diyorlar sorulunca garanti sonrasini görmek lazim diyenlerde var hala
  • Bayilerin ilgi veya ilgisizliği değişken ama neredeyse hepsinde var (Toyan Ankara Onur bey hariç). Aracı ben renault nun 444 lü numarasından şu renk şu donanım araç var mı? diye sorarak buldum . İşin ilginci benden önce belki de 20 kişi aracı telefonla arayıp sormuş .Ben gidip aldım. Satıcıyla dost bile olduk. Dediğim gibi değişken bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

ne tesadüf bende yeni araclara bakmaya gittigimde adamlar sanki araba degil karpuz kavun satıyorlar bir ilgisizlik sorma gitsin :) zaten cogu araclarin özelliklerinide bilmiyor forumlari hic okumadiklari belli

Malesef bu şekilde diğer markalar araç satmak için takla atarken bunlar şımardıkça şımarıyor bide netteki fiyata reno alan arkadaşım olmadı bugune kadar diğer markalarda kampanyalı fiyattan indirim yaparlar bunlar nasıl ekstra çıkarırız diye bakıyorlar şuan kullandığım araç honda hr-v yenileyeyim dedim ama bu capturla olmayacak anlaşıldı hevesim kaçtı bir kere çoğu arkadaş gibi bundan önce suzuki sx4 kullanıyordum tüple şehir içi 0.25krş şehirler arası 0.19krş yakıyordu performansta gayet tatmin ediciydi 4x4 macerası diye hr-v aldık ama yakıt mutsuz etti galiba gene suzukiye döneceğim...

• Bence turbosundan korkulmucak araclarin basinda Renault gelir. Piyasada 650 TL

• coğrafyacı_59 C kullanıcısına yanıt
    Hocam benim kafamda Honda Civic HB eski kasa vardi ama alamamamistim hala begeniyorum ama bu yeni kasa HB de bi tuhaf oldu ilaveten otomatik vites secenegi yok bence Japon arabasi hic kullanmadim merak ediyorum almakta istiyorum ama bir turlu bize uygun bir model bulamadim senelerdir Suzuki Swift alacaktim bagajı cok kucuk vazgectim. Suzuki SX4 alacaktim 1600 CC diye vazgectim yoksa SX4 guzel arac aslinda. Hocam bu kurus hesabi nasil oluyor bende Clio 2 RXT HB 2002 model tam otomatik arac var en son 12 Lt / 100 km de yakıyordu yani kac kurus yakiyor benim arac sizce ?
  • quote:

Hocam bu kurus hesabi nasil oluyor bende Clio 2 RXT HB 2002 model tam otomatik arac var en son 12 Lt / 100 km de yakıyordu yani kac kurus yakiyor benim arac sizce ?

Son zamlardan sonra 60 kuruş yakıyor aracınız,benim Megane RS ile neredeyse aynı yakıyor,kullanıma göre 10-12 litre şehir içi tüketimi var 2.0 225 HP Turbo RS in...
  • *USTA kullanıcısına yanıt
    Vay be benim arac fena yakıyormus hemde RS bile degil Peki sizce 6-7 lt yaktigini iddia eden 1,4 yada 1,6 CVT lerden mi almaliyim yoksa 1,2 yeni nesil Turbo EDC lerden mi cunku saniyorum neredeyse benzer bir tüketime sahipler yani garanti süreside 3 yil hemen gecer sanjıman bozulacak diye stress yapmaktansa CVT li bir Honda falan mi baksam ne yapsam karar veremiyorum.
  • quote:

daha önce yari otomatik cift kuru kavrama sanjımanlardan uzak durun diyorlardi vizkoz olanlari tercih edin diyorlardi simdi de kucuk turbo motorlardan uzak durun eski model buyuk motorlari tercih edin diyorlar iyi güzelde benzinin litresi 5 TL ye dayanmıs vatandas az yakan cok kacan, vergisi az olan araclari mecburen sececek simdi mecbur simdi diyecekler madem Clio 4 EDC 6 - 7 lt / 100 km de şehirici geziniyor o vakit neden eski sistem CVT otomatik vites bir arac almayalım aslinda mantıklı Honda Jazz da buna yakin verilere ulasabiliyor hemde kendini kanitlamis bir sanjıman ile ama tip olarakta cirkin iste arac. 1400 CC CVT araclara mi baksak ne yapsak acaba bu EDC kendini kanitladi mi 2,5 sene oldu garanti süresi dolan yok diyorlar sorulunca garanti sonrasini görmek lazim diyenlerde var hala

Siz suv ve otomatikmi almaya niyetlisiniz yoksa az yakan iyi kaçan mı?

Hocam Captur ve Suzuki SX4 den sonra benimde kafam iyice karismis durumda söyle 4 kisilik bir aileyiz Clio 4 RXT 2002 model aracimiz var rahat sigiyoruz icine yine onun ayarinda bir benzinli otomatik vites bir arac arayisim var 1 senedir takipteyim ama bir türlü hangisi karar veremiyorum. Aile fertlerinin diger 3'ü senelerce Renault kullandik bu kez baska marka arac alalim diyorlar gerci kullanan sadece 2 kisiyiz kardesim direksiyondan sikayetci yari hidrolik olmasi, dönüs capinin az olmasi baya zorluyormus kendisini manevralarda gerci hakli benim dönemedigim yerden 20 senelik uzun amerikanlar bile dönüyor nasılsa onun disinda butce desen tas çatlasa 50 bin oda takas ve zorlanarak anca öderiz diyim. Benim kafamda Japon arabasi var ama serviste sorun yasarsin deyip duruyorlar insan karar veremiyor Honda iyi marka mesela motor sesi duyulmuyor simdi Clio 4 EDC almaz isem bu paraya neler alabilirim cok secenek var ama otomatik viteste sorunsuz olsun birde 6 Lt/100 Km yaksa fena olmaz :)

• quote:

Hocam benim kafamda Honda Civic HB eski kasa vardi ama alamamamistim hala begeniyorum ama bu yeni kasa HB de bi tuhaf oldu ilaveten otomatik vites secenegi yok bence Japon arabasi hic kullanmadim merak ediyorum almakta istiyorum ama bir turlu bize uygun bir model bulamadim senelerdir Suzuki Swift alacaktim bagajı cok kucuk vazgectim. Suzuki SX4 alacaktim 1600 CC diye vazgectim yoksa SX4 guzel arac aslinda. Hocam bu kurus hesabi nasil oluyor bende Clio 2 RXT HB 2002 model tam otomatik arac var en son 12 Lt / 100 km de yakıyordu yani kac kurus yakiyor benim arac sizce ?

Benim ilk aracım 92 model 1.5ex efsane kasa olanıydı ve babamın broadwayından sonra benim için devrim olmuştu ben yakıt hesabını şu şekilde yapıyorum depoyu fulluyorum onden sonra aldığım litreyi yaptığım kmye bölüyorum bu işlemi yaparkende aynı benzinlikten fullemeye dikkat ediyorum bu şekilde aktüel yakıt tüketimi çıkıyor bu arada senin clio benım hr-vden fazla yakıyor bilginiz olsun dediğiniz değer muhtemelen şehir içi o rakam birtek istanbul içinde kabul edilebilecek rakam Mustafa beyinde dediği gibi öncelikle önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Hem az yaksın hem çok kaçsın olayına girdikmi ben land rover evoque de soluğu aldım dur dedim kendi kendime :)

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.