Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Hocam emin misin kurudan vizkoza gececeklerine nereden aldiniz bu bilgiyi ve ne zaman gececeklermis ?

Tek kavramaydı düne kadar Bugün çift oldu yarın ne olacağı belli olsa gerek... Otomatik şanzıman gelişme aşamasında Yakıtta mesela çok iyi olular, her geçen gün yenilenecek Her sorunuda Yazılımla verdikleri garanti kadar giderselerde gelecekte ne olur bilinmez, ben Ateşli bir Otomatik araç alınması taraftarıyım ama alıp enaz 5 yıl kullanacağımdan düşünmek zorunda kaldım

Edc. sorunsuz, olan sorunlarda hemen gideriliyor, hızla gelişmekte. Sorun yok

• Yakıt sarfiyatları hakkında pek paylaşım yok, arada sırada, alıp kullanan arkadaşlar paylaşsa? her nekadar paylaşan arkadaşlarımız olsada göreceli olduğundan takip etmekte fayda var.
  • DogrucuMustafa kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadim EDC yerine eski sistem tam otomatik vitesli araclara mi bakalim yoksa garanti kapsaminda EDC li aracta alinabilir mi yani 3 sene sonra elden cikarmak zorundayiz gibi mi düsünelim ?
  • @Attila Khan Eyvallah hocam aynı düşüncedeyiz.

@darkmessenger* yok hocam yanlış anladınız ve yanlış örnek verdiniz. Karşılaştırmaların sonu var. Alt sınıf araçlar ile kıyaslama yapılmayacak tabi ki. Yoksa kıyaslamanın sonu gelmez. AYNI FİYAT ve AYNI DONANIM bazındaki araçlar ile kıyaslama yapılabilir ki ben de bunu yapıyorum. Senin verdiğin örnek Mini ile Reno kapışması gibi olmuş yani olmamış : )

Benim çevremdekiler ve buradaki birçok arkadaş Captur'un fiyatından rahatsız ve aynı fiyata aynı donanım hatta daha fazla donanım ve rahatlık verecek araçları araştırıyorlar. Buraya da o araçları yazıyoruz ki hem fikir alışverişinde bulunalım hem de karşılaştırılan her modelin + ve - lerini tarafsızca tartışalım diye. Ama gözü dönmüşler bunu anlamıyor, kabullenmiyor ya da başka yerlerinden okuyorlar yazılanları. Ne diyelim..

Zaten sınıf farkı eskisi gibi yok. B ile C sınıfında ne fark var? Boyut farkı var başka fark mı var? Hatta Captur ve Clio B sınıfı olmasına rağmen çoğu C sınıfından fazlasıyla donanıma sahipler.

O halde kıyaslamamızı AYNI DONANIM ve AYNI FİYAT çerçevesinde yapacağız. Olay bu kadar basit arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçanninja -- 12 Temmuz 2013; 13:59:29 >

• DogrucuMustafa kullanıcısına yanıt
    Harbiden iyi dedin bu VW nazilerin markasi birde :)
  • uçanninja kullanıcısına yanıt
    Kapıları sökmeden taktılar, solar ve güvenlikli olduğu için hem güneş yakmıyor hem de yan camlar kırılmıyor, baya bi uğraşmak gerekiyor kırmak için, videosunu izledim.

Valla ses konusunda bana göre capturdaki eksiklik cd çalar olmaması, flash disk veya bulutoth-iphone vb dinleniyor, ben de genelde radyodan müzik dinlediğim için sesi net, basları iyi ve tatminkar geldi,
  • quote:

Harbiden iyi dedin bu VW nazilerin markasi birde :)

Turk malina binen varmi? hepsi somurgenci mali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metemym kullanıcısına yanıt
    valla benim takip ettigim kadari ile bass reflexde balon cikmis normal kolon koysa daha net ses cikarmis :)
  • egesum kullanıcısına yanıt
    cd calar olmamasi bence isabet olmus cunku cd fiyatlari cep yakiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçanninja

@Attila Khan Eyvallah hocam aynı düşüncedeyiz.

@darkmessenger* yok hocam yanlış anladınız ve yanlış örnek verdiniz. Karşılaştırmaların sonu var. Alt sınıf araçlar ile kıyaslama yapılmayacak tabi ki. Yoksa kıyaslamanın sonu gelmez. AYNI FİYAT ve AYNI DONANIM bazındaki araçlar ile kıyaslama yapılabilir ki ben de bunu yapıyorum. Senin verdiğin örnek Mini ile Reno kapışması gibi olmuş yani olmamış : )

Benim çevremdekiler ve buradaki birçok arkadaş Captur'un fiyatından rahatsız ve aynı fiyata aynı donanım hatta daha fazla donanım ve rahatlık verecek araçları araştırıyorlar. Buraya da o araçları yazıyoruz ki hem fikir alışverişinde bulunalım hem de karşılaştırılan her modelin + ve - lerini tarafsızca tartışalım diye. Ama gözü dönmüşler bunu anlamıyor, kabullenmiyor ya da başka yerlerinden okuyorlar yazılanları. Ne diyelim..

Zaten sınıf farkı eskisi gibi yok. B ile C sınıfında ne fark var? Boyut farkı var başka fark mı var? Hatta Captur ve Clio B sınıfı olmasına rağmen çoğu C sınıfından fazlasıyla donanıma sahipler.

O halde kıyaslamamızı AYNI DONANIM ve AYNI FİYAT çerçevesinde yapacağız. Olay bu kadar basit arkadaşlar..

Aynen katiliyorum ama tek farkla şu büyük harfli olan kisim FARKLI SEGMENT - BENZER FİYAT - BENZER DONANIM olmaliydi sanki

Öncelikle şunu belirteyim:) inşallah kafanıza ve kesenize göre bir araba bulup, ağız tadıyla binersiniz . Mini örneğini siz vermiştiniz :) bende ne kadar ekmek o kadar köfte demek istemiştim.
    Zaten burada tatlı tatlı tartışıyoruz. Kalp kırmadığımız sürecede (bence) sorun yok.
  • quote:

Alicilari dusunmusler

yorum, iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egesum

Kapıları sökmeden taktılar, solar ve güvenlikli olduğu için hem güneş yakmıyor hem de yan camlar kırılmıyor, baya bi uğraşmak gerekiyor kırmak için, videosunu izledim.

Valla ses konusunda bana göre capturdaki eksiklik cd çalar olmaması, flash disk veya bulutoth-iphone vb dinleniyor, ben de genelde radyodan müzik dinlediğim için sesi net, basları iyi ve tatminkar geldi,

Kapılar sökülmediyse çok iyi. 2 numaraydı sanırım. Aslında bir fotoğraf koyabilseniz, biz de baksak hem nasıl olmuş hem de koyuluğu nasılmış diye çok iyi olur hocam.

Bu ses olayını da anlamadım ben. Clio reklam yaparak bass reflex var diyor ama Captur'da bu özellik olmamasına rağmen daha mı iyi ne, ilginç : )) CD çalar eskidi zaten artık flash yetiyor günümüzde bence sorun yok o konuda.

• darkmessenger* kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, dediğim gibi Captur soğuttu beni. Gönlüm artık Clio'dan yana. Yerden de yükseğe binmeyelim n'apalım yani : )) Ama işte önümüzdeki 1ay boyunca zam gelir mi gelirse ne kadar gelir. Bunlar da Clio almama engel olabilir.
    Hocam kafanı karistirmak gibi olmasin ama ben her iki aracida kullandim sanki Captur daha iyi gibi geldi bana bende karar veremiyorum aslinda Aralik ayini mi beklesek indirim falan illa ki olur kış gelince sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

Alicilari dusunmusler

yorum, iyi

Doğru fakat internetten muzik indirmek tehlikeli artik bu flaş diskleride disarida sarki atanlar var midir acaba ?
  • quote:

Hocam kafanı karistirmak gibi olmasin ama ben her iki aracida kullandim sanki Captur daha iyi gibi geldi bana bende karar veremiyorum aslinda Aralik ayini mi beklesek indirim falan illa ki olur kış gelince sizce ?

Yada Renault da çalısan akrtabasi olan var ise forumda sordukmak lazim havalar soğuyunca ne kadar indirim olur diye :)
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    Ya yemişim indirimlerini. Yapacakları zamın yanında verecekleri indirim nedir ki : ))) Eylül gelmeden bu araba işi bitmeli bence : ) Hocam test sürüşü mü yaptınız yoksa baya kullandınız mı? Gerçi fark etmez her iki durumda da düşüncenizi almam lazım. Captur'un yerden yüksek oluşu ayrı bir konfor sağlar orası kesin ama bunun dışında Captur'un nesi veya hangi özellikleri Clio'dan iyi geldi? Yani şuan için Captur'u almam yazık günah o kadar paraya, ama Clio alınabilir. Full 50bin. Siz şöyle detaylıca yazsanız gözlemlerinizi iki araç arasındaki farkları
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

quote:

Alicilari dusunmusler

yorum, iyi

Doğru fakat internetten muzik indirmek tehlikeli artik bu flaş diskleride disarida sarki atanlar var midir acaba ?

TTnet kullanıyorsanız 3TL'ye 100 kaliteli şarkı indirebilirsiniz. Reklam yapmıyorum he olması gerekeni ve kaliteli şarkıyı söylüyorum : ))

capturun lasman fiyatı çok iyidi. Ama üst üste 2 zam işin cılkını çıkarttı. Şimdi kendimi sizin yerinize koyup düşünüyorum. Belki 1. zammı sineye çekerdim ama 2. zam hiç olmadı. İşin gerçeği bende vazgeçer başka araçlara yönelirdim. Bu arada Clio da güzel araba. UMARIM HERŞEY GÖNLÜNÜZE GÖRE OLUR...
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.