Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (113. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
552.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende maviyi beğendim Abi... Jantlar 10 numara :)
  • *USTA kullanıcısına yanıt
    Süper Edc de sorun olmamasina sevindim yakıt sarfiyatıda makul aslında acaba Clio 4 de bu 7 lt lere falan dusebilir mi sakin kullanımlarda sizce ?
  • metemym kullanıcısına yanıt
    Hocam 8 ay önce Bika bayisine bende o sekilde olur mu diye sordum satış temsilcisi o zaman Clio 4 al demisti bende teknik olarak olmuyor diye dusunmustum yani sizde Captur var ve jantlari siyah clio 4 16" orjinal öyle mi ? Merak ettim dogrusu bir fotograf ekleseniz görsek
    valla her iki renkte cok güzel ama bizde bu renkler yok gibi
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    valla o bayi ne yapmaya calismis bilmiyorum ama olmayacak bi yani yok herhangi bi janti almis gibi bisey

Yeni Renault Captur

Yeni Renault Captur

Yeni Renault Captur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Süper Edc de sorun olmamasina sevindim yakıt sarfiyatıda makul aslında acaba Clio 4 de bu 7 lt lere falan dusebilir mi sakin kullanımlarda sizce ?

Aracı eşim kullanıyor,ben kullandığım zaman 6.5 litreye kadar indiriyorum.
    Uzun yolda 5.3 lt ortalama yakaladım.
    Clio 4 yaklaşık olarak 200 kg daha hafif bir araç,daha az yakacağı kesin...
    valla böyle süper olmuş araç 17" ler ile daha yüksek oluyor ama ben eğer alsaydım bu sekilde almak isterdim Captur'u kesinlikle böyle daha güzel.
    valla çok cazip değerler edc kendini kanıtlarsa genel olarak tekrar düsünmem gerekecek şimdi son zamlar fena oldu ama yeni alacaklar icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

valla çok cazip değerler edc kendini kanıtlarsa genel olarak tekrar düsünmem gerekecek şimdi son zamlar fena oldu ama yeni alacaklar icin.

Hafta sonu bizim forumla Ankara'ya Anıtkabir ziyaretine gittik,sponsorumuz 2 adet Fluence 1.5 dci EDC araç verdi,vites geçişleri Captur EDC ile kıyaslanamaz,Captur'un motoru benzinli olduğundanmıdır yoksa şanzımanda farkmı vardır bilemiyorum lakin Captur'da vites değişimleri hissedilmiyor...

Yeni Renault Captur
    haklı olabilirsiniz cunku edc sorunlarina netten baktıgımda hep Fluence cikti karsima ama Clio 4 yada Captur ile ilgili henüz bir sikayeti bulamadım gerci umarim olmazda keske son zamlari yapmasaydılar iyiydi.
  • Dun aksam daha once gormedigim ve cok sevindigim bi ozelligini farkettim arabanin yaklasik 100 km ile giderken sapagi kacirdim ilce yolunda aniden cok sert bir fren yaptim cok sukur hic sarsintisiz ve cok kisa bir mesafede durdu ve kendiliginden dortlu flasorleri yakti. Bizim aracta da varmis ani frenlerle dortluleri yakma ozelligi bu cok iyi bisey :-)

I ♡ my captur 😊

Ben ilk alirken 17" opsiyonuyla alacaktim ama ellerinde olmadigi icin alamadim. Orjinal 16"lere gore cook daha guzel jantlar :-)

bugun petlas kis lastiklerimi de aldim bu aksam bursaya yolculuk var bakalim izlenimler nasil olacak

Hocam pek cok kisiye göre 17" güzel olabilir ama bana göre 16" siyah jantlar ile bu arac daha güzel yani bayi zamanında beni yanıltmasaydi belkide simdi civic yerine captur kullaniyor olacaktim cunku aile fertleride begenmisti Capturu son anda vazgectik.
    O bayi baya safmis valla niye olmasin ki yani. Acaba amaci clio satmak miydi ki de oyle bi laf soyledi. Teknosada hicbisi bilmeyip dslr makine almaya giden adamlara fujifilm satmaya calisanlar gibi yapmis :-)

Civic hayirli olsun hocam bosver en azindan c segmenti bi araba :-)

valla iyi dedin :) tşkler c segmentine göre baya bir eksikleri var ama tam otomatik vites olusundan dolayı idare ediyorum fakat yakıt 9,5 lt / 100 km de bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolombo

Arkadaşlar bugün benim araçta ön ısıtma bujileri sabah aracı çalıştırmak için stop/starta bastığımda ekranda gözüktü ve araç çalışmadı. Daha sonra tekrar bastım araç çalıştı. Öğleyin tekrar denediğimde yine ekranda 1-2 sn gözüktü sonra araç çalıştı. Hava o kadar soğuk değil, yani 2 hafta önceye kadar. O zaman buzlanma riski yazıyordu. Onda bile ısıtma bujisi çıkmıyordu ama araç stop/starta basınca da hemen çalışmıyordu,1-2 sn bekliyordu. Bu bekleme ve çalıştırmamam bujileri korumak için midir? Ben bu ikaz çıktığında çalıştırmaya zorlasamda problem olur mu? Ayrıca ben aracı kartı yuvaya takmadan kullanıyorum. Kartı yuvaya taktığımda ekranda tüm ikazlar yanıyor. 1-2 sn de hepsi sönüyor. Ancak bir tek ikaz sönmüyor oda hava kirliliğini önleyici sistem kontroliü ikaz ışığı. Tabi bu ışık aracı çalıştırdığım zaman sönüyor. Son olarak aracı kartsız çalıştımamın bir sakıncası yoktu diye biliyorum.

Yukarıdaki sorum güme gitti herhalde :D İlgilenen olursa sevinirim.
  • Eveeet bursa yolculugumuz 6.5 saatte tamamlandi :-)

Otobanda minimum 132 km
    Yaklasik 20 25 dk 180 km
    Otoban sonrasinda da 120 km fix
    Otobana kadar 108 km
    6.5 saat
    Yarim saat de mola

Yeni Renault Captur Yeni Renault Captur
     Yeni Renault Captur Yeni Renault Captur Yeni Renault Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metemym -- 8 Kasım 2013; 0:26:40 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bugün benim araçta ön ısıtma bujileri sabah aracı çalıştırmak için stop/starta bastığımda ekranda gözüktü ve araç çalışmadı. Daha sonra tekrar bastım araç çalıştı. Öğleyin tekrar denediğimde yine ekranda 1-2 sn gözüktü sonra araç çalıştı. Hava o kadar soğuk değil, yani 2 hafta önceye kadar. O zaman buzlanma riski yazıyordu. Onda bile ısıtma bujisi çıkmıyordu ama araç stop/starta basınca da hemen çalışmıyordu,1-2 sn bekliyordu. Bu bekleme ve çalıştırmamam bujileri korumak için midir? Ben bu ikaz çıktığında çalıştırmaya zorlasamda problem olur mu? Ayrıca ben aracı kartı yuvaya takmadan kullanıyorum. Kartı yuvaya taktığımda ekranda tüm ikazlar yanıyor. 1-2 sn de hepsi sönüyor. Ancak bir tek ikaz sönmüyor oda hava kirliliğini önleyici sistem kontroliü ikaz ışığı. Tabi bu ışık aracı çalıştırdığım zaman sönüyor. Son olarak aracı kartsız çalıştımamın bir sakıncası yoktu diye biliyorum.

Yukarıdaki sorum güme gitti herhalde :D İlgilenen olursa sevinirim.

Soğuk havalarda ısıtma bujilerinin ikazının yanması normal bir durum,yeterli ısıtma olmadan araç marşa basmaz.
    İkaz çıktığında çalıştırmaya zorlamasan iyi olur,arkadaş seni uyarıyor ben daha ısınamadım yerim dar diye :)
    Özellikle dizel araçlarda kış aylarında kartı yuvasına takmakta fayda görüyorum...

@metemym maşallah kardeşim...
  • Sagolasin @*usta abim :-)

• Pazartesi günü Kış Kampanyası başlıyor,haber vereyim dedim...

Yeni Renault Captur
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.