Şimdi Ara

Yeni Referans Serisi - Kuro Killer? - Panasonic VT50

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
5
Favori
14.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • avforums tarafından referans model olarak seçilmiş.

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html

"We have to remind ourselves that nothing is perfect but for the combination of utterly outstanding pictures, an excellent and coherent feature set plus more than a drop of style, the VT50 has no current competition. It truly is the benchmark by which we will be judging this year’s crop of televisions and, for that reason, we take pleasure in awarding the Panasonic VT50 a coveted AVForums Reference Status Award."

"Black levels are simply insane and by far the largest deciding factor on how they’ll look in your home will be the ambient lighting conditions of your room. The black is so deep, in fact, we couldn’t get anything like an accurate reading with a full black pattern on screen but we did manage to measure it at 0.0095 cd/m2 on an ANSI checkerboard pattern. We don’t necessarily even trust that measurement, however, but what we do trust is our eyes and, in a blackened out room side by side with a 2010 Panasonic plasma, it absolutely wiped the floor with its predecessor. Are we saying their up with the best of the Kuro’s? Probably not quite on full screen black patterns but the dynamic range is up there with them and you’d need to be in the proverbial bat-cave room to pick them apart."

"Panasonic VT50 is achieving phenomenally in producing accurate colours straight out of the box"

"Overall, the Panasonic VT50B possesses fantastic video processing capabilities with the extraordinary dynamic range and handling of Blu-ray making it stand out from just about every other TV we’ve tested."

Siyah seviyesi geçen seneye göre bile çok iyi. Kuro'dan daha mı iyi? Eğer yarasa mağarasındaysanız belki ayırtedebilirsiniz :)

Doğru renk üretimi mükemmel. Görüntü işlemesi mükemmel.

Ben alınacaklar listemin en tepesine yazdım :)

• albani üstad özellikle bu yıl panasonic plazma çok iyi olabilir diyordu.Umarım öyle olur.3D tv düşünüyorum ama elimdeki Pioneer kurolara bir türlü kıyamıyorum.
  • Hocam fiyat konusunda bir malumatınız var mı?50" nerden baksan 5000 tlden aşagı olmaz diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panasonic plazmalar zaten çok iyiydi. Ama sanırım transfer edilen elemanlar yeni 50 serisinde kendilerini iyice gösterecek.

Yeni seri özellikle VT50 serisi çok çok sağlam geliyor. İncelemelerde yapılan yorumlarda çok iyi.

İmkanı olanların, bu yıl tercih edilebileceği 2-3 tv modelinden biri geliyor gibi.
  • ya yapmayin dostlar daha yeni alddim sayilir 55vt30 tv yi yinemii masraf çikacak
    abi herse sene her sene tvmi alacaz
    can abi dönünce olayi net anlariz böyle testler filan hikkaye bize
    pratikteki ipuçlari filan lazim
    Panasonic
  • arkadaşlar bu testleri yapanların da ellerinden her yıl onlarca, yüzlerce tv geçiyor, profesyonel aletler ile profesyonel kalibrasyon sonuçlarında yorumlarını yapıyorlar.

Forumda uzman dediğimiz arkadaşların birçoğunun da takip ettiği kalibratörler, forumlar ve test siteleri var. Bunlardan birkaçı avforums,avsforum,highdefjunkies,flatpanelshd,televisioninfo, cnet v.b. gibi sitelerdir. Özellikle ilk 3ünde çok ciddi dünyanın en iyi kalibratörleri yorumlar yapmaktadır (örneğin "D-Nice"). İngilizceniz varsa bunları takip edebilir, ne ne değildir anlayabilirsiniz.

Ben de size bu sitelerden birinden gelen değerlendirmeyi ilettim. Anlaşılan o ki siz sadece bir kişinin yorumlarını ciddiye alıyorsunuz. Siz bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 29 Mart 2012; 10:04:05 >
  • En sonunda yaptı panasonic plasmada uzman oldu adamlar Benimde kesin alacağım bir TV tamda alacağım 50" modelini incelemişler , TR'ye gelmesini 4 gözle bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 29 Mart 2012; 10:10:59 >
  • Link ve bilgi için teşekkürler. TV'yi araştırmaya başlıyorum :)
  • Sadece görüntü açısından değil, teknik özellikleride eksiksiz gözüküyor. Dahili uydu alıcı, DTS desteği, wifi, blutooth var. Bu modeller ne zaman ne gibi bir fiyattan gelir Türkiye'ye, bilgisi veya tahmini olan var mı ?
  • VT50 Serisi 50" 55" 65" olarak 3 ebatta satılacak. ah birde 42" ide çıksa bir tanede oturma odasına alsam... sözde high end uyduruk ledlere bakmaktan bıktım adamlar çerçeveyi metal yapıp high end diyo ya marka lazım değil anlayan anlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejaa -- 29 Mart 2012; 11:30:51 >
  • Tahmini geliş süresiyle ilgili bilgisi olan var mı ?
  • Mayıs ortalarında gelmeye başlayacak büyük ihtimal önce gt serisi sonra haziran içerisinde vt serisi ve diğer seriler... temmuzda tüm seri tamamlanmış olur...
  • Bu bekleyişini sonu hiç gelmiyor..

* Bir modeli belirle,
    * Ders çalışır gibi otur çalış,
    * Tamam budur de,
    * Fiyatının optimum düzeye gelmesini bekle,
    * Tam o seviye geldiğinde başka bir süpriz çıksın,
    * O kadar para veriyorum biraz daha bekle,
    * Bir modeli belirle,
    .
    .
    .
    .
  • quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

arkadaşlar bu testleri yapanların da ellerinden her yıl onlarca, yüzlerce tv geçiyor, profesyonel aletler ile profesyonel kalibrasyon sonuçlarında yorumlarını yapıyorlar.

Forumda uzman dediğimiz arkadaşların birçoğunun da takip ettiği kalibratörler, forumlar ve test siteleri var. Bunlardan birkaçı avforums,avsforum,highdefjunkies,flatpanelshd,televisioninfo, cnet v.b. gibi sitelerdir. Özellikle ilk 3ünde çok ciddi dünyanın en iyi kalibratörleri yorumlar yapmaktadır (örneğin "D-Nice"). İngilizceniz varsa bunları takip edebilir, ne ne değildir anlayabilirsiniz.

Ben de size bu sitelerden birinden gelen değerlendirmeyi ilettim. Anlaşılan o ki siz sadece bir kişinin yorumlarını ciddiye alıyorsunuz. Siz bilirsiniz.

arkadaşım bilgilendirme için teşekkür ederiz.Fakat bende yamancı35 nickli arkadaşımızın dediği gibi Can Abi'nin tavsiyesi doğrultusunda hareket edeceğim.Neticede Can Abi'ye danışarak bi kaç tane elektronik alet aldım ve son derece memnunum.Zaten şikayetçi olanda görmedim.Mesela abuk subuk tv lere çok ilginç ödüller veren test siteleri de gördük.Sakın yanlış anlama senin paylaşıma karşı olan bir tepki olarak düşünme.

• Bu konuyu takipteyim. Haziran ayinda 50VT30 almayi planliyordum ama o zaman galiba gündemime GT50 ve VT50 de girecek. Ama VT50 biraz tuzlu kalacak gibi gözüküyor. Umarım hızlı bir giris icin direk kampanyayla veya iddaalı fiyatlarla girerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creapure

Bu bekleyişini sonu hiç gelmiyor..

* Bir modeli belirle,
    * Ders çalışır gibi otur çalış,
    * Tamam budur de,
    * Fiyatının optimum düzeye gelmesini bekle,
    * Tam o seviye geldiğinde başka bir süpriz çıksın,
    * O kadar para veriyorum biraz daha bekle,
    * Bir modeli belirle,
    .
    .
    .
    .

hocam beni bitirdin yemin ederim. harikasın
  • Türkiye'ye gelişiyle ilgili bir güncel haber var mı? Bu modeli teknomarketlerde incelemk için sabırsızlıkla bekliyorum.
  • haziran ortası en erken,temmuz ortası en geç diye söyledi panasonic müşteri hizmetleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: twistys

haziran ortası en erken,temmuz ortası en geç diye söyledi panasonic müşteri hizmetleri

Bilgi için teşekkürler !

Tarih gerçekten geçmiş :( Ne yapalım, artık bekleyeceğiz. En azından arızası vs varsa o tarihe kadar iyice ortaya çıkar.
  • bende bekleyip beklememek arasında kararsız kaldım... 65hx920 65vt30 ve 60d800 den birisini mi almalıyım yoksa vt50 serisi beklesem daha iyi olacak karar veremedim bir türlü
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.