Şimdi Ara

Yeni Plan Stratejim [mühendislikyolunda]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler her turlu planı denemissinizdir ama mutlaka hepsinde bir noktadan sonra planları uygulamakta sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz bu plan çok farklı bir plan olcka günlük plan bence çok mantıklı gelmedi bana ve bende haftalık odevlendirme görev planı yaptım buyrun plan kılavuzunun resmini atiyorum sizde kendinize göre ayarlayabilirsiniz aklınıza yatarsa

Yeni Plan Stratejim [mühendislikyolunda]
    Neden sadcee Türkçe matematik ve geometri diye sorarsanız benim as planım ocağa kadar tyt ocaktan Hazirana kadar yks gidecektim ocağa kadar okul dersleri haricinde yks ye bulasmicsm ocaktan sonra sosyal fen ve mat 2 yı de bu plan sistemi sayesinde bitircem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel olmuş .Limit Türev İntegral de ne durumdasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tversky

Güzel olmuş .Limit Türev İntegral de ne durumdasın ?

Hocam yazın calismistim limit ve turev okulla beraber gidiyorum

• Hocam sence sarmal geometri nasıl?
    Fule yakın yaptırır mı hakkıyla çözünce.Üstüne karekök şart mı yani?
  • fena değil. bende ay ay 8 aylık bir plan oluşturmuştum, aylık olduğu için biraz saldım. şimdi haftalık sıkı bir plan yapmak istiyorum konu-konu + haftalık rutin şeyler şeklinde.

hergün 6 saatin üstünde çalışıyormusun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Future Engineer

fena değil. bende ay ay 8 aylık bir plan oluşturmuştum, aylık olduğu için biraz saldım. şimdi haftalık sıkı bir plan yapmak istiyorum konu-konu + haftalık rutin şeyler şeklinde.

hergün 6 saatin üstünde çalışıyormusun ?

6 nın ustune şu ana kadar cikamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: illusionist man

Hocam sence sarmal geometri nasıl?
    Fule yakın yaptırır mı hakkıyla çözünce.Üstüne karekök şart mı yani?

İyide fulletecek kadar değil ben de tekrar amaçlı kullancsm

• Kardeşim öncelikle istediğin bölümü kazanırsın inş.

Tabii ki senin çalışma hevesini kesmek istemem ancak ben 2 yıl hatta 3 yıl boyunca yaptığım uzun vadeli programların hiçbirisinde başarıya ulaşamadım.Bunun nedeni ben de olabilirim yani kendi öküzlüğüm fakat yine de yazmak istedim.

Eğer sende çalışma isteği uyandırıyorsa bu program peşini bırakma.

Benim kendi tecrübem günlük programdır.Uzun vadeli program yapmak insanı -ki burda deneyimleyen kişi benim- gereksiz sitrese sokuyor.O gün çalıştığı programı da etkiliyor olumsuz anlamda.

Günlük programda bütün her şeyini içinde bulunduğun güne veriyorsun, bu da kapasiteni artırıyor.

Sana tavsiyem yatmadan önce "BEN YARIN GELECEĞİM İÇİN NE YAPABİLİRİM?" sorusunu sor ve ertesi gün o programı uygula.
  • Kanka hevesini kırmak istemem ama bu plan yatar gibi. Sayfa bazında almışsın her sayfada 5 dakikan gitse 35 sayfa koymuşsun 175 dakika yapar. Birde 2 test kazanım 35dk de 210 dakika yapar. Bu bile sadece 3 buçuk saatini alıyor.

Her saniyede çalışamazsın. Molalarla birlikte 5 saati bulur gibi. Sadece günlük planın bu. Birde haftalık programında uyman gereken şeyler var. Çok zor yani 12 isen tekrar gözden geçirmeni öneririm.
  • Mükemmel plan diye bişey yok eğer çalışma isteği doğuruyorsa iyi bence sadece fazla problem çözmüyormusun sınava kadar paragraf çözer gibi günde 1 test max 20 soru yeter bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kancaaa

Kanka hevesini kırmak istemem ama bu plan yatar gibi. Sayfa bazında almışsın her sayfada 5 dakikan gitse 35 sayfa koymuşsun 175 dakika yapar. Birde 2 test kazanım 35dk de 210 dakika yapar. Bu bile sadece 3 buçuk saatini alıyor.

Her saniyede çalışamazsın. Molalarla birlikte 5 saati bulur gibi. Sadece günlük planın bu. Birde haftalık programında uyman gereken şeyler var. Çok zor yani 12 isen tekrar gözden geçirmeni öneririm.

Hocam okulda boş dersler var tenefus öğle arası derken tütünleri yarıladim eve geldiğinde de 2 saat ayirdam yeter diye öngörüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayımsı Kel Aslan

Kardeşim öncelikle istediğin bölümü kazanırsın inş.

Tabii ki senin çalışma hevesini kesmek istemem ancak ben 2 yıl hatta 3 yıl boyunca yaptığım uzun vadeli programların hiçbirisinde başarıya ulaşamadım.Bunun nedeni ben de olabilirim yani kendi öküzlüğüm fakat yine de yazmak istedim.

Eğer sende çalışma isteği uyandırıyorsa bu program peşini bırakma.

Benim kendi tecrübem günlük programdır.Uzun vadeli program yapmak insanı -ki burda deneyimleyen kişi benim- gereksiz sitrese sokuyor.O gün çalıştığı programı da etkiliyor olumsuz anlamda.

Günlük programda bütün her şeyini içinde bulunduğun güne veriyorsun, bu da kapasiteni artırıyor.

Sana tavsiyem yatmadan önce "BEN YARIN GELECEĞİM İÇİN NE YAPABİLİRİM?" sorusunu sor ve ertesi gün o programı uygula.

Hocam bende mantıksız geliyor önce bir eksiklerini not etcene yapman gerektiğini dusuncen benxe plan yatarken 2 dk da yarın şunları yapcam diyip uygulanacak birşey değil ben bu plana 2 saatini harcadim bu daha şeması ici flan derken ince ince dusunmen lazım

• Bu tarz planlar gümler en azından geçen sene uygulayamamıştım.Benim önerim sadece o hafta neler çalışacağını plan haline getirip onları bitirmen hafta sonunda yeniden önündeki hafta için plan uygularsın
  • Ayımsı Kel Aslan kullanıcısına yanıt
    Bak bu arkadasimizi dinle,20kdan 3.yila birakma cesaretini gostermis birisidir kendisi,herkesin calisma stili farklıdır tabi cok da elestirmek istemem,o yuzden uygulayabiliyorsan devam et.

Ama ben de 3 yilda sayisiz plan yapmisimdir kagit ustune,ben bir neticeye varamadim.Belki de uygulamadigimdan 3e kalmisimdir orasini bilemiyorum(33kdan kaldim)

Asil mevzu şu,programında fen niye yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 14 Kasım 2017; 19:02:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starixa

Bu tarz planlar gümler en azından geçen sene uygulayamamıştım.Benim önerim sadece o hafta neler çalışacağını plan haline getirip onları bitirmen hafta sonunda yeniden önündeki hafta için plan uygularsın

Dediginiz mantıklı Hocam ama ben şu ana kadar planlama peryodu olarak değilde plan stratejisi olarak bu strateji yani haftalık görevlendirme bence en iyi iş ben ilk zamanlar saat saat planlıyorum onlar da zorlamaya başlıyor zaman yetmiyor falan bu bence iyi bir gün planında bir aksama oldu diyelim ki ertesi gün 2 saat geç yatar tamamlarim

• quote:

Orijinalden alıntı: Uruk-Hai

Bak bu arkadasimizi dinle,20kdan 3.yila birakma cesaretini gostermis birisidir kendisi,herkesin calisma stili farklıdır tabi cok da elestirmek istemem,o yuzden uygulayabiliyorsan devam et.

Ama ben de 3 yilda sayisiz plan yapmisimdir kagit ustune,ben bir neticeye varamadim.Belki de uygulamadigimdan 3e kalmisimdir orasini bilemiyorum(33kdan kaldim)

Asil mevzu şu,programında fen niye yok?

Hocam ocaktan sonra başlayacam fene ben 3 günde lys Kimya dan 3 konu bitirmistim hatta aksilik olmasaydı 11 kimyasını bitircekrim yazın sabah başladım akşama kadar bir haftaonunada birçok konu bitirebilirim

• İnş tutar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • illusionist man kullanıcısına yanıt
    sınav seviyesi normalin altında olmazsa karekök çözmemiş birinin fullemesi çok zor
  • Hocam günlük rutin lerin biraz fazla değil mi yani sayfa sayısı bakımından yoksa yapılması gereken şeyler, ve bu günlük rutinlerden ne kadar fayda alıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.