Şimdi Ara

Yeni PHILIPS 2.1 SPA 9300 Ses sistemi incelemesi. 2.1 ALACAKLARA TAVSİYE (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
15.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Vay be taaa ilk üye olduğum zamanlar açılmıştı konu cevap bilen vermişim

Hey gidi günler.Zaman çok çabuk geçiyor
  • şu an kullanan arkadaşlar bu setten memnunlar mı acaba?
    z4le karşılaştırılırsa durum nedir? ya da bu şekilde ne iyi set hangisi?
  • uydularda philips daha iyi woofer ise biraz zevk meselesi benzer bass tarzları var z4 daha cansız sese sahip spa 9300 ün bassları daha gerçekçi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALGOS

M:Bulut topic in en başındaki yazıyı tekrar okumanı rica ediyorum senden özellikle şu cümleye dikkat et

(Ayrıca bu hoparlör Logitech Z2300 200W 2.1 SPEAKER la tabiki kıyaslanamaz logitech 200w 400 ytl philips 100W 200 ytl , ne kadar para o kadar güç. Ama şundan emin olabilirsiniz kendi sınıfının en iyisi )

Hem burada neden gelip z2300 şöyledir böyledir diye savunma ihtiyacı duyuyorsunki sen.... Kendi sınıfından olan sistemlerle karşılaştır z2300 ü....Orada bu sistemin krallığını anlatmaya çalış.... Ayrıca bir sistemi dinlemeden burada onun hakkında yorum yapma Diğer philipslere göre. Önce git bir mağazaya dinle bir SPA9300 Ondan sonra gel bu sistemin şunu var bunu var bass ları kötü tizleri kötü,,, son seste patlıyor herneyse onu gel burada yaz. gelip bilmediğin bir sistem hakkında yorum yapma....
    Bende yazımda yazdığım gibi daha önceleri dinlediğim kadarıyla philips hakkında pekte güzel şeyler düşünmüyordum ama bu sistemi dinledikten sonra philips hakkındaki düşüncelerim değişti en azından bu sistem hakkında ve hiç düşünmeden aldım....
    Ayrıca alan arkadaşlara hayırlı olsun ,,, alacak arkadaşlar ise hiç düşünmeden alsınlar, ve kesinlikle pişman olmayacaklarından eminim...

quote:

Orjinalden alıntı: dgnzcn bakınca anlaman lazım neye göre kral olduğunu ama sen anlamamışsın demek ki anlatsamda anlamazsın o yüzden boşver diyecem ama sana bir kıyak yapıp yazının sonunu senin anlamana yönelik bir şekilde bitirecem. John PHILIPS sen kararını verip Philips SPA9300 almışsın.Şüphesiz en doğru kararı kendi kulak zevkine göre vermişsindir hayırlı olsun.Philips tartışmasız gerçekten çok kaliteli bir marka.Ben sadece pc ses sitemlerinde kötü olduğunu düşündüğümü ve aynı görüşü forumda bir çok kişininde ifade ettiğini söyledim.Mesela benim monütörüm philips 190X6FB lcd çok memnunum ve çıktığı zamanın en iyi monütörlerinden.Daha önce kullandığım monütörde philipsdi bundan sonrada philips olacak.Yani marka olarak philipsle bir sorunum yok.Z2300 e gelince sevgili arkadaşım z2300 dediğimiz alet çoğu 5+1 den daha güçlü Subwoofera sahip THX sertifikası olan bir sistem.Yani forumun başlığı olan Philips SPA9300 ün 4 katı gücünde.Senin dinlediğin z2300 ya bozuktur yada kullandıkları medya kullanıcısından sesi kısıktır.Genelde zaten 2.dediğim olay oluyor çünkü mağazada deneme yapanlar çevredekileri düşünmeden bir anda sesi sonuna kadar açıyorlar ve rahatsız olan insanlar oluyor.Kısacası z2300 ün burda tartışıldığını görenler hele birde işte Philips SPA9300 veya inspire 5200 kıyaslamalarını okudukları zaman her tarafları ile gülerler.Tabiki z2300 de tartışılır ama kendi ayarında bir rakiple kıyaslanır.Kendi ayarının altındaki rakiplerinede K-R-A-L olur.

50

• Bende spa9300 kullananlardan biriyim gerçekden güzel bir sistem özellikle müziklerde fazlasıyla tatmin edebilecek bir sonuç alıyorsunuz öneririm basslar tizler dediğiniz logitech urununu bılmıyorum şöyle diyim bu sistemin fıyatı 200 cıvarı oldunu varsayın logıtech ınkı 400 2 katını vermenıze değecek kadar bir fark olduğunu düşünmüyorum..
  • Yahu nereden bulacağız bu hoparlör setini, hiçbir yerde kalmamış...
  • su an daha iyileri var.
  • benimki az önce voltaj kurbanı oldu yeni sistem arıyorum twiter'lı kumandalı bir şey bulursam yapışacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

Ben de bir Philips SPA9300 kullanıcısıyım bimexten aldım ve mükemmel sesiyle birlekte tasarımı birbirini tamamlıyor en son seste dahi en ufak bi bozulma olmuyo.Bneim adlamadığım Logitech Z2300e en kıral diyosunuz ben bimexte sesini dinledim ve son seste ve son bassta beni hiç memnun etmedi arkadaşımla konuşurken birbirimizi metroda konuşurmuş gibi raha duyuyoduk ve arkadaşım ses sisteminden anlamaz ama yaptığı yorumu söyleyim "benim evdeki steryo (steryonun yazılışını bilmiyorum kusura bakmayın) ses sistemi bile daha fazla ses çıkarıyo dedi.Benim yüz ifadem değişmişti çünkü z2300 ün gücünü kudretini biliyordum ve o kadar kısık ses çıkarmasına çok şaşırmıştım eğer gerçek sesi o ise Z2300 Philips le boy ölçüsemez.Şimdi size soruyorum gerçekten sesi o kadar kötümü yoksa bağladıkları bi cihazdamı sorun var bunu çok merak ediyorum.Bimexteki görevliye sorduğumda son seste dedi ben de hayal kırıklığına uğradım.Yorum yapa arkadaşlarım çoğu ses sisteminin gücüne göre yorum yaptığı için herkes iyi diyo logitec z2300e ama gerçek sesi o ise iyi değil.Cevap bekliyorum ama sadece kullananlardan sesi o kadar kötü mü hakikaten yoksa bağladıkları (dizüstü bilgisayar) cihazda mı sorun vardı.Sesin ne denli kötü olduğunu şu kelimelerle ifade ediyim; Benim eski sistemin Inspire 5200 daha çok ses veriyodu" cevabınız bekliyorum herkese saygılar.Ayrıca philips çok kaliteli marka niye o kadar kötülüyosunuz anlamadım.

Sana birşey diyeyim mi..Z2300 117-118 dB ses verebilen bir alet.SPA9300 ile arasında 10 kat fark olur. :) 117-118 dB şuanda piyasadaki geçtim 2+1'leri çoğu ses sisteminin veremiyeceği şiddette bir güç.Koca mağazaları bass dolduruyor o aletler.Burada 140 m2 alanda kafe işleten adamlar var Z2300,Z5500 gibi aletlerle.Ses şiddeti konusunda bass konusunda epey yüksektir.Fakat ses kalitesi pekte iyi değildir.15 tane Inspire 5200 bağla yanyana karşılarına Z2300 koy.İki farklı müzik aç 5200'de çalanı duyamazsın bile. :)
    Edit : Oha hort konuymuş yeni farkettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 11 Kasım 2011; 17:59:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Falkenbach54

quote:

Orijinalden alıntı: Feel The...

Ben de bir Philips SPA9300 kullanıcısıyım bimexten aldım ve mükemmel sesiyle birlekte tasarımı birbirini tamamlıyor en son seste dahi en ufak bi bozulma olmuyo.Bneim adlamadığım Logitech Z2300e en kıral diyosunuz ben bimexte sesini dinledim ve son seste ve son bassta beni hiç memnun etmedi arkadaşımla konuşurken birbirimizi metroda konuşurmuş gibi raha duyuyoduk ve arkadaşım ses sisteminden anlamaz ama yaptığı yorumu söyleyim "benim evdeki steryo (steryonun yazılışını bilmiyorum kusura bakmayın) ses sistemi bile daha fazla ses çıkarıyo dedi.Benim yüz ifadem değişmişti çünkü z2300 ün gücünü kudretini biliyordum ve o kadar kısık ses çıkarmasına çok şaşırmıştım eğer gerçek sesi o ise Z2300 Philips le boy ölçüsemez.Şimdi size soruyorum gerçekten sesi o kadar kötümü yoksa bağladıkları bi cihazdamı sorun var bunu çok merak ediyorum.Bimexteki görevliye sorduğumda son seste dedi ben de hayal kırıklığına uğradım.Yorum yapa arkadaşlarım çoğu ses sisteminin gücüne göre yorum yaptığı için herkes iyi diyo logitec z2300e ama gerçek sesi o ise iyi değil.Cevap bekliyorum ama sadece kullananlardan sesi o kadar kötü mü hakikaten yoksa bağladıkları (dizüstü bilgisayar) cihazda mı sorun vardı.Sesin ne denli kötü olduğunu şu kelimelerle ifade ediyim; Benim eski sistemin Inspire 5200 daha çok ses veriyodu" cevabınız bekliyorum herkese saygılar.Ayrıca philips çok kaliteli marka niye o kadar kötülüyosunuz anlamadım.

Sana birşey diyeyim mi..Z2300 117-118 dB ses verebilen bir alet.SPA9300 ile arasında 10 kat fark olur. :) 117-118 dB şuanda piyasadaki geçtim 2+1'leri çoğu ses sisteminin veremiyeceği şiddette bir güç.Koca mağazaları bass dolduruyor o aletler.Burada 140 m2 alanda kafe işleten adamlar var Z2300,Z5500 gibi aletlerle.Ses şiddeti konusunda bass konusunda epey yüksektir.Fakat ses kalitesi pekte iyi değildir.15 tane Inspire 5200 bağla yanyana karşılarına Z2300 koy.İki farklı müzik aç 5200'de çalanı duyamazsın bile. :)
    Edit : Oha hort konuymuş yeni farkettim.

Hort

Biliyorum dostum o zamanalr herhalde sesi bilgisayardan kısmışlardı bende sonuna kadar açınca şaşırmıştım az çıktı diye ilk defa dinlemiştim oa ara.Artık biliyorum z2300 ün ne olduğunu:D:D

• Böyle bir efsane sistemin konusu ölmemeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Tony Montana_

Böyle bir efsane sistemin konusu ölmemeli

2006 konusu ben daha once almistim sanirim hala da kullanirim.kuzen behringer diye studio hoparlor almis 500 kusure ama bass yok degismem yani gel degiselim dese.
  • 2006 da açtığım konuyu hortlatmışınız. Hala kullanırım işyerinde en ufak bi sorun yok, sağlam sistemmiş
  • bende de vardı bu ara kablosu bozuldu gercekten kaliteli bir üründü 2-3 haftadır ara kumandasını arıyorum alışkanlıklar bırakılmıyor elinden çıkarmak isteyen arkadaslar varsa ara kumandasını satın alabilirim üretimden kalktıgımdan yok hiç bir yerde ne kadar lan bir philips
  • Konuyu hortlatıyorum.

Hala kullanıyorum. Uyduları 3 sürücülü. Böyle bişey yok piyasada. Gerçekten enstruman ayrımı, özellikle bazı trans müziklerdeki tizlerin midlerin frekansı frekansına ayrımı keskinliği en ufak codec sıkıştırma bozulmasını bile hissettirmesi yok böyle bişey. Buraya yazmak istedim. Bu ses sistemi eskidi ama ben piyasada buna denk bişey bulamadım wooferı daha iyileri var fakat hepsinin uyduları çöp.

Gerçekten şahane uyduları var.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.