Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN (1130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.903
Cevap
97
Favori
1.412.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11281129113011311132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla hocam değiştirmedik daha ama sıkıntıda yok arabada anlamadım ki bu servis bizi mi yiyor, bir daha başka yere götürecem zaten, bakımlarıda hep yetkili serviste yaptırıyordum onda da en son balatalar+yıllık bakımı fahiş fiyata yaptılar artık yeter
  • kazasız belasız sürüşler herkese
  • selamun aleyküm berlingo partner türü araçlar kamyonetmi geçiyor mtv vergileri ne kadar teşekkür ederim
  • bakkal34 B kullanıcısına yanıt
    Mtv hesaplamada panel van olarak geçiyor ama ruhsatta kamyonet yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blyss -- 6 Ocak 2018; 16:37:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bakkal34

selamun aleyküm berlingo partner türü araçlar kamyonetmi geçiyor mtv vergileri ne kadar teşekkür ederim

Kamyonet olarak geçiyor,özellikle otomobil ruhsatı ile alınmamışsa.
    mtv side 1400 liraya yakın son gelen zamlarla..
  • Arkadaşlar selamlar herkese..
    bizleri zamanında takip etmiş tüm gönül dostlarımıza sevenlere selam olsuun..
    yazan olmayınca bir şeyler karalamakta zorlanıyor insan.
    Tepee yi satalı 4 sene olmuş..
    onun üstünden elimizden nice araçlar geldi geçti aldık kullandık sattık.
    ee nikah kıymıyoruz sonuçta.
    bu gece gördüm haberi peugeot beklediğimiz hamleyi yapmış nihayet hemde istediğimizin daha fazlasınıda içeren boyutta..
    4x4 konsept araçları bile var.
    eat 8 otomatik şanzımanda geliyor üstelik..
    bu güzel haber tüketiciler için alternatiflerin olması..
    ben bu aralar bmv 1 serisi aldım 116 d onunla vakit geçiriyorum.

tepee yi özlüyormuyum evet..
    o hacim ve işlevsellik hiç bir aracımızda olmadı..
    http://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/tepeeye-rifter-oturacak-2238714/

haberin linki bu.bir iki tanede resim atalım herkese selamlar.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    A.s
    Ben de 3,5 senelik Tepee macerasından sonra 308 Bluehdi eat6 ya geçmiştim.
    2 seneden fazladır da 308 kullanıyorum.

308 e geçmeden önce burada herkese sormuştum
    Tepee den sonra 308 klostrofobik gelir mi rahat edebilir miyim? diye.

2 sene sonra kendim Cevap vereyim; Tepee nin genişliğini ferahlığını hem ben, hem de arka koltukta oturanlar çok aradı.
    Özellikle trafikte uzun süre kaldığımda veya kalabalık yolculuklarda Tepee yi arıyorum.

Şimdi Peugeot Rifter i görünce hoşuma gitti doğrusu. Eski anılar canlandı. :)
    1.5 130hp motor Eat8 şanzuman kulağa çok hoş geliyor. Arka süspansiyonlarda da bir iyileştirmeye gidildiyse tam alınabilir bir aile aracı olmuş.

Umarım "Bu para verilip de kamyonet mi alınır" dedirtecek bir fiyatta olmaz.. sanırım tekrar Rifter ile dönüş yapacağım Mpv sınıfına..

Gelince ilk işim test sürüşü yapmak olacak inşallah.
    Bakalım hayırlısı..

• quote:

Orijinalden alıntı: out

A.s
    Ben de 3,5 senelik Tepee macerasından sonra 308 Bluehdi eat6 ya geçmiştim.
    2 seneden fazladır da 308 kullanıyorum.

308 e geçmeden önce burada herkese sormuştum
    Tepee den sonra 308 klostrofobik gelir mi rahat edebilir miyim? diye.

2 sene sonra kendim Cevap vereyim; Tepee nin genişliğini ferahlığını hem ben, hem de arka koltukta oturanlar çok aradı.
    Özellikle trafikte uzun süre kaldığımda veya kalabalık yolculuklarda Tepee yi arıyorum.

Şimdi Peugeot Rifter i görünce hoşuma gitti doğrusu. Eski anılar canlandı. :)
    1.5 130hp motor Eat8 şanzuman kulağa çok hoş geliyor. Arka süspansiyonlarda da bir iyileştirmeye gidildiyse tam alınabilir bir aile aracı olmuş.

Umarım "Bu para verilip de kamyonet mi alınır" dedirtecek bir fiyatta olmaz.. sanırım tekrar Rifter ile dönüş yapacağım Mpv sınıfına..

Gelince ilk işim test sürüşü yapmak olacak inşallah.
    Bakalım hayırlısı..

bende 5 sene kullandım..
    1 serisi BMW kullalı 1 seneyi yeni doldurduk,bende tepee hacim genişlik,zengin teknik donanım

fonksiyonelliği bende de iz bırakıp hep aradığım bir araç olmakta.

modeli bende çok beğendim.bakalım hangi donanımlarla ve hangi fiyatlarla giriş yapacak,merak etmekteyim.

kullandığım 1 serisinde hız sabitleyici yok,ön park sensörü mevcut değil.
    tepee de vardı..

tepee nin gönlü ve hacmi zengindi kısaca.

Haklısın üstad, fiyat ve Türkiyeye gelecek donanım önemli.

Şu anda 2018 model 1,6 Bluehdi 120hp zenith pack 94bin liste fiyatı var.

Rifter Eat8 de full paket liste fiyatı 115-120 den aşağı olmaz. Bayiden pazarlıkla 100 civarı alınır diye umuyorum.

Bu araç 3 markanın ortak üretimi olduğu için, üretim maliyetleri oldukça düşük olmalı.
    Kademeli Ötv artışı da otomobillerde geçerli, kamyonet sınıfını kapsamıyor diye biliyorum.

Yani peugeot isterse bu aracı oldukça makul bir fiyattan satacaktır.

Bakalım bekleyelim görelim. Eylül e daha çok zaman var.

Belki buraya bir tane de "Rifter GT Line Pack" diye grup kurarsınız biz de müdavimi oluruz tekrardan kim bilir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi out -- 25 Şubat 2018; 16:39:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: out

Haklısın üstad, fiyat ve Türkiyeye gelecek donanım önemli.

Şu anda 2018 model 1,6 Bluehdi 120hp zenith pack 94bin liste fiyatı var.

Rifter Eat8 de full paket liste fiyatı 115-120 den aşağı olmaz. Bayiden pazarlıkla 100 civarı alınır diye umuyorum.

Bu araç 3 markanın ortak üretimi olduğu için, üretim maliyetleri oldukça düşük olmalı.
    Kademeli Ötv artışı da otomobillerde geçerli, kamyonet sınıfını kapsamıyor diye biliyorum.

Yani peugeot isterse bu aracı oldukça makul bir fiyattan satacaktır.

Bakalım bekleyelim görelim. Eylül e daha çok zaman var.

Belki buraya bir tane de "Rifter GT Line Pack" diye grup kurarsınız biz de müdavimi oluruz tekrardan kim bilir:)

kısmet diyelim..
    evet gerçekten hoş olur,fikri bile heyecan verici aslında fuara az kaldı sanırım
    fuarda inceleme şansı bulabilirim resim eklerim.

ailecek nice araçlarımız oldu halende kullanmaktayız tepee nin yeri bambaşka herşeyi ile dolayısıyla onun genleri çok adrenalin içeriyor.o zamanki piyasaya çıkış ve fonksiyonelliği ve içerdikleri ile

zirvede idi şimdide yine zirveye oynaya bir araç yapmışlar bencede..

iyi fiyata gelirse başlığı güncelleriz nedir ki..

şu an 1 serisi bmv kullanıyorum

o apayrı idi..

• Uzun zaman sonra tekrar Partnerim ile beraberim.Sattığım aracı şu an geri almış durumdayım.Yeni model Rifteri sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talkie77

Uzun zaman sonra tekrar Partnerim ile beraberim.Sattığım aracı şu an geri almış durumdayım.Yeni model Rifteri sabırsızlıkla bekliyorum.
    rifter geliyormuş 2018 son çeyreği ülkemizde olması bekleniyor hadi bakalım hayırlısı açıkcası nasıl bir fiyatdan ve ne içerikle gelecek merak konusu..
    Arkadaşlar cümleten merhabalar bu gün Seyrantepe Nev peugeot servisini aradım yılbaşına aracı bekliyoruz dedi.

bakalım nasıl bir rakamdan giriş yapacak çok merak etmekteyim.

ve hangi donanım seçenekleri ile..

sevenleri ve bekleyenlerine güzel değerler getireceği ve çitayı yükselteceği şimdiden belli..
  • Rifter güzel olmuş. Acaba fiyat ne zamana belli olur ki..? Beklemeye gerek var mıdır..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pejo 3008 ile yüksek fiyata satmaya alıştı
    uyguna verse efsane olur ama vermez benim tahminim

ayrıca yılbaşı öncesi gelmiş olsaydı
    çok çok avantajlı olurdu.

4x4 sadece manuelde var sanırım
    ben onu sevdim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

Arkadaşlar cümleten merhabalar bu gün Seyrantepe Nev peugeot servisini aradım yılbaşına aracı bekliyoruz dedi.

bakalım nasıl bir rakamdan giriş yapacak çok merak etmekteyim.

ve hangi donanım seçenekleri ile..

sevenleri ve bekleyenlerine güzel değerler getireceği ve çitayı yükselteceği şimdiden belli..
    Partner'i özlediysen Rifter'ı bir denersin diye düşünüyorum hocam
    Gökhan merhaba, bende Bursa şançelik Peugeot ile görüştüğümde yılbaşından sonra gelecek diye cevap verdiler.

Bende 5 aydır rifter’i Bekliyorum.

130 beygirlik otomatik versiyonu alacağım kısmetse, fiyatı ne olursa olsun. Artık lansman falan da bir indirim yaparlar.

Keşke geçtiğimiz ay gelseydi de, ötv indiriminden yararlansaydık.

Şu an halihazırda Peugeot 508 GT kullanıyorum, araç her yönü ile mükemmel, donanım seviyesi Harika.

Ama sedan araba bana göre değilmiş, 1 senedir biniyorum hala alçak olmasına iç mekanın ufak olmasına alışamadım gitti.

Bekliyoruz rifteri artık...:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blyss

Herkese merhabalar

2009 model partner tepee premium pack sahibiyim, 2009 şubattan beri bende 8 yıllık seviyeli bir birlikteliğimiz vardır :)

Sorusu olana varsa tecrübelerimi veya başımdan geçenleri aktarabilirim hemde forum biraz hareketlenmiş olur.
    Merhaba forumu hortlatayım dedim. bende 2011 den beri tepee kullanıcısıyım sana birkaç sorum olsun o halde triger ve diğer kayışları değiştirmedim araç 110 binde servis kitapçığına baktığımda ve peugeotun servicebox unda 180 bin yada 10 yıl yazdığı için biraz içim rahat siz değişim yaptınız mı? birde yağ dolum kapağının etrafı azıcık yağ olmuş birde hava hortumunun girdiği beyaz plastikten yağ gelmiş ustaya sordum sorun değil bu dedi sizinkiler ne durumda. Bu arada geçtiğimiz yaz aküyü değiştirdim bitmediği halde herhalde bitmeyi unuttu diyerek:).

• tolgaoğlutolga T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, biz trigeri ne olur ne olmaz diye değiştirmiştik yanlış hatırlamıyorsan 2 ya da 3 yıl önce, yağ konusunda bizim araçta oralarda sıkıntı yok siz gene ara ara yağ seviyesini kontrol edinde sonra başınız ağrımasın, akü sizin çok iyi gitmiş bizim bir 2013 bir de geçtiğimiz ay bitmişti akü 2 kere değiştirdik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blyss

Merhabalar, biz trigeri ne olur ne olmaz diye değiştirmiştik yanlış hatırlamıyorsan 2 ya da 3 yıl önce, yağ konusunda bizim araçta oralarda sıkıntı yok siz gene ara ara yağ seviyesini kontrol edinde sonra başınız ağrımasın, akü sizin çok iyi gitmiş bizim bir 2013 bir de geçtiğimiz ay bitmişti akü 2 kere değiştirdik :)
    Teşekkür ederim.Yağ konusunu daha önce de araştırmıştım birşey bulamadım birkaç araçta da yağ görünce sorun etmedim.Triger değişiminden sonra kayışın durumu nasıldı(deforme durumu).
  • 
Sayfa: önceki 11281129113011311132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.