Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
24.335
Cevap
59
Favori
1.102.569
Tıklama
Popüler Konular listesinde 7. Sırada  bugün en iyi #2
Giriş
    1467 Mesaj
    ... yanlışlıkla gönderim arkadaşlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askvesen -- 5 Nisan 2013; 14:31:34 >
    |
    |
  • Çavuş
    56 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: burak114

arkadaşlar bende 2012 model 12.000 km de ford connect var.ama aracın yakıtından biraz şikayetçiyim.uzun yolda 27 kuruş yakıyor.şehir içi kısa mesafeli 35 kuruş yakıyor.bu aracı almadan önce tepee hayalimdeki araçtı fakat fiyatı biraz yüksekti almadık nasip olmadı.bulunduğum ilçede aracı aldığım galeriye bi araç gelmiş.bunu sizlerlede paylaşacam.ne dersiniz? sizce ne yapmalıyım.yıllık 15.000 km gibi bi yol yapıyorum.sizce ne yapmalıyım.?üste ne kadar verilerek bi takas mantıklı olur?tepee lerin yakıtları nasıldır?biraz bilgi verirmisiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-peugeot-ersa-otodan-boyasiz-peugeot-partner-1.6-hdi-premium-90hp-120207304/detay/

sevgili arkadaşım

mekanımıza hoşgeldin öncelikle

birbaşka model nasıldır bilemiyorum şöyle böylede demiyelim direkt sorularına cevap yazalım

ben 2009 yılındanberidir tepee kullanıcısıyım ülkemizdeki ilk tepee sahiplerinden yani.

bu model 308 aracının 2 numaralı platformu üzerine inşa edildi.ülkemizdeki ilk versiyonları 16 valf

2012 sonrası ve 2013 ler 8 valf olarak üretilmeye devam etti.

2012 öncesi 110 hp lardan altında servo direksiyon değişken geometrili turbo ve overbosst koymadılar şu andaki güncel durum nedir takip etmiyorum

kabul edersinizki ya 110 hp yada şuan ki haliyle 115 hp e5 emisyon bir tepee tavsiye ederim..

uzun yazdıysam özür dilerim ama bunlar önemli bu aracı düşünenler için.

yakıt olayına gelirsek ben şehir içinde 900 km yi rahat görüyorum orta şerit ve sakin kullanımla.

şehir dışında ise 1200 km rahat ama benim kullanım tarzımla 90-120 km arası.

kardeşim 700 km de bir depoyu bitiriyor aynı araçla..

tamamen kullanım amaçlı bir tüketim aynı araba ve 2 farklı kullanıcı o 130 km nin altına inmeyenlerden.

takas ve fiyat konusunda bir şey söyleyemeyeceğim tamamıyla insanların değer yargısı tahminen fiyatlara bakın mukayese edin

tepee güzel bir tercih olabilir

değerli görüşleriniz için teşekkür ederim
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak114 -- 5 Nisan 2013; 22:22:30 >

• Teğmen
    117 Mesaj
    quote:

ferit öğretmenim maşallah çiçek gibi valla.

Teşekkürler Gökhan Abiciğim..
    |
    |

Orijinalden alıntı: ozkan6778

YAZ MODUNA GEÇİS [album]

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• [/album]

Maşallah görüntü güzel.. Zonguldak neresi ?

• Teğmen
    112 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ferit_abc

quote:

YAZ MODUNA GEÇİS [album]

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• [/album]

Maşallah görüntü güzel.. Zonguldak neresi ?

tşk. ereğli

• Yarbay
    2943 Mesaj
    Bugun aslanımı güzelce yıkadım ama tam detaylı bi yıkama idi.Dıştan içe doğru derken bide baktık koltukları sökmüşüm ..Önce arka koltukları yerinden çıkardım.Malum çocuklu bi ailede benim
    kadar aracına titiz davranan rutin temizliğini aksatmamaya çalışan bi adam olmama rağmen aracın özellikle arka koltuklar çocuklardan nasibini almıştı..Neyse hemen yerlerinden söktüm koltuk döşemelerini çıkardım..Arkadaşla bide size
    detay olarak bahsedeceklerim var.Bir sene evvel pederin cadysinin koltuklarına da aynı temizliği uygulamıştım.Onun koltuklarında döşemeleri söktüğümde oturma ve sırt taraflarında döşemeyi koltuk süngerlerine tutturmak için çelik tel
    kulanılmış ve elle sert bi şekilde bastırıldığında bu tel hissediliyordu.konu hissedildiği değil tabiki sökülmesi inanılmaz zor ve yırtılma olasılı yüksekti.(çaktırmayın hatta pederin koltuklarını biraz tahrip etmiştim)
    Bizimkilerde ise resimlerden de anlaşılacağı gibi sünger tarafına hiçbiryerde görmediğim yeşil renk bir çırt cırt (bildiğimiz cırt cırt değil) kullanılmış ve bu süngere mıh gibi tutunuyor.Döşeme tarafında ise bu cırt cırtlara tutunması için aşırı
    tüylü bi kumaş fitili kullanılmış.Birbirlerine tutunduklarında kumaşın asla sünger üzerinde ileri geri gitmesi söz konusu değil o denli yani. Her iki koltuk döşemelerinin (vw Tepee) koltuk iskelet ve süngerlerine tutunması,
    kullanılabirliği, dayanıklılığı ve praitk olarak sökülmesi adına bizim aslanların koltukları gerçekten fark yaratmış.Fotolarla göstermeye çalışayım..

Kotuk koruma [email protected] viztay

Arka orta koltuğun sırt tarafı (ilk üç foto)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viztay -- 6 Nisan 2013; 22:25:48 >

YENİ KİA SPOERTAGE GT-LİNE PRESTİGE 1.6 T-GDI 4X4
    2016 / 177 Hp / METALİK BEYAZ

• Onbaşı
    17 Mesaj
    Selam Arkadaşlar 5 dk. önce üye olup direk uzun zamandır takip ettiğim sayfanıza geldim.Beni buraya getiren neden 2 hafta önce sahip olduğum 2. aracım 2013 Partner Tepee Allure 1.6 115hp (navigasyon bluetooth). Aracımı Çorum Bayii Karataş tan aldım. Almamda tabiiki aracın özellikleri ve görseli büyük etki gösterdi ama bu sayfada okuduklarım ve diğer araçlarla mukayesede buna karar vermiş olduk. Bu grupta şu an için benim aslanım galiba tekten hani derler ya tr de tek emsalsiz full + full vs.. bunu diyenler birde benim aracıma baksınlar derim(tabii resim eklemeyi becerirsem)....[album]

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• [/album]

• Teğmen
    225 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ZENİTH PACK

quote:

Orijinalden alıntı: Gecegöz

quote:

Herkese merhaba,

Son zamanlarda aracım 4-5 km gittikten sonra 1. viteste kalkarken ciddi bir şekilde sarsılarak harekete başlıyor. Ayağımı debriyajdan tam çekmeden hemen önce sarsıntı oluyor ve dediğim gibi bu olay motor ısınmaya başladıktan yani 4-5 kmden sonra ortaya çıkıyor. Bu konu başına gelen ve çözümü hakkında İstanbul Anadolu yakasında iyi bir özel servis tavsiye edebilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.
    Ben olayın volant arızası olduğunu düşünüyorum ancak bir bilene sormalıyım sanırım.

Şimdiden teşekkürler.

Ustadım öncelikle geşmiş olsun bu sorun ömrümü yedi desem yalan olmaz bu konu ile ilgili geçmiş sayfalarda daha detaylı açıklamar mevcuttur.
    TEPEE nin 110 hp versiyonlarını tamamı çift yaylı denilen oynar volanan sahiptir.baskı balata debriyaj yada bu baglamdaki arızaların tamamında komple set olarak degişir
    volan baskı balata ve debriyaj.şu an bu takım birçok yerde indirimli 620 tl+200 tl işçilik ile 800tl bir masrafı mevcuttur.
    Birçok usta sabit volana geçmeyi size tavsiye edecektir ama bizim araclardaki gibi yüksek tork ve vuruntuyu ancak oynar volant obsorbe eder ve daha rahat bir sürüş saglar.
    ilk öncelikle aracınızı 5 vites hareket ettirmeyi deneyiniz eger arac kalkış yapmayıp stop ediyorsa,yada 1 vites el freni çekili araç kalkmaya çalışıyorsa baskı ve debriyajada problem yok
    sadece oynar volant hatalıdır.
    İlk kalkışta biraz fazla gaza basarak bu problemi gecici olarak çözebilirsiniz...

Bilgiler için teşekkürler.

Dediklerinizi yaptım sorun yok, bu durumda oynar volant arızalı gibi. Peki bu volant değişimini yapsam bir süre sonra tekrar başıma gelme ihtimali yüksek anladığım kadarıyla öylemi?

Kardeş bu konuyu fazla araştırdım sakın sabit volanta geçmek gibi bir durumunuz olmasın,
    tepeeni ilk cıkan bazı versiyonlarında VALEO volant baskı ve debriyaj takımı kullanılırken daha sonra birçok aracında SACSH marka volant
    debriyaj ve baskı takımı kullanmakta ve bundan çok daha fazla prformans ve uzun ömürlü kullanım saglamaktadır.
    Genelde aşırı yarım debriyaj en büyük düşmanıdır oynar volantın.onun için elinizden geldigince az yarım debriyaj ve araca ilk kalkışta biraz fazla gaz vermeniz
    menfaatinize olacaktır.
    şuan kampanyalı bu set komple 600 tl civarında bir rakam tutmaktadır.degişimden sonra tekrar aynı arızayı vermesi çok uzun bir süreç alacaktır,bunun
    birazda kullanımla alakalı bir durumdur.
    için rahat degişim yapabilirsiniz.
    dikkat etmeniz gereken durum kesinlikle aks keçelerini debriyaj ve volant degişiminden sonra degişmenizdir.bu arıza orta motor kulagınıda hasar oluşturmakta bu degişimle
    motor orta kulagıda yenilenmelidir.
    aracınızın km durumuna göre şanzıman yagını degiştirmeyi unutmayınız....
    kazasız hayırlı sürüşler dilerim...
    |
    |

• Teğmen
    225 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Es777

Selam Arkadaşlar 5 dk. önce üye olup direk uzun zamandır takip ettiğim sayfanıza geldim.Beni buraya getiren neden 2 hafta önce sahip olduğum 2. aracım 2013 Partner Tepee Allure 1.6 115hp (navigasyon bluetooth). Aracımı Çorum Bayii Karataş tan aldım. Almamda tabiiki aracın özellikleri ve görseli büyük etki gösterdi ama bu sayfada okuduklarım ve diğer araçlarla mukayesede buna karar vermiş olduk. Bu grupta şu an için benim aslanım galiba tekten hani derler ya tr de tek emsalsiz full + full vs.. bunu diyenler birde benim aracıma baksınlar derim(tabii resim eklemeyi becerirsem)....[album]

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• [/album]

Kardeş aracınız hayırlı ugurlu olsun kazasız nice senel dilerim ASLANnınzla...

Biraz kendinizi ve mesleginizi anlatım kendinizide tanıtırsanız ilerleyen paylaşımlar çok daha hoş olacaktır.
    Tekrar aramıza hoş geldiniz...
    |
    |

• Teğmen
    225 Mesaj
    quote:

quote:

Herkese merhaba,

Son zamanlarda aracım 4-5 km gittikten sonra 1. viteste kalkarken ciddi bir şekilde sarsılarak harekete başlıyor. Ayağımı debriyajdan tam çekmeden hemen önce sarsıntı oluyor ve dediğim gibi bu olay motor ısınmaya başladıktan yani 4-5 kmden sonra ortaya çıkıyor. Bu konu başına gelen ve çözümü hakkında İstanbul Anadolu yakasında iyi bir özel servis tavsiye edebilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.
    Ben olayın volant arızası olduğunu düşünüyorum ancak bir bilene sormalıyım sanırım.

Şimdiden teşekkürler.

kavrama vali gibi duruyor

neler olabilir tahminen motor kulak takozları..

baskı balata ve volan grubu ...

ve şanzıman aktarma organları

yelpaze çok geniş yani

ama kavrama esaslı sanırsam.

Gökhan güzel kardeşim bazen bakıyorum uzun aralardan sonra gelip gidiyorsun
    hayırdır inşe-allah bir yaramazlık yoktur....
    Sakat bir durum olursa ALO demek kadar yakınız

Malum havalar ısınmaya başladı bizim işlerin sezonuna giriyoruz artık,
    daha sık karşılara gidip gelecegiz...
    Çay borcunu en kısa zamanda ödersen sevinirim

• Teğmen
    225 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ferit_abc

Selamlar.. Kışlık lastikleri çıkar , bahar temizliği yapılır..

Ferit hocam beyazda arslana bir başka yakışıyor.
    temizlik 10 numara olmuş hadi hayırlı sürüşler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gecegöz -- 7 Nisan 2013; 13:10:14 >

tşk. ereğli

Ben de Karabük Yenice'de oturuyorum ..

Orijinalden alıntı: Gecegöz

Ferit hocam beyazda arslana bir başka yakışıyor.
    temizlik 10 numara olmuş hadi hayırlı sürüşler....

Beyaz konusunda çok mutluyum kesinlikle, teşekkürler..
    |
    |

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• [/album]

Hayırlı olsun, kazasız belasız binmeniz dileğiyle..
    |
    |

• Yarbay
    2943 Mesaj
    quote:

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• [/album]

Aslanınız hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde sorunsuz kazasız belasız kullanın inşallah..

Ama unutmayın TR özellik ve yapılanlar bakımından sadece benimki tektir.(ne kadar ukalayım dimi)
    |
    |

YENİ KİA SPOERTAGE GT-LİNE PRESTİGE 1.6 T-GDI 4X4
    2016 / 177 Hp / METALİK BEYAZ

• Kurmay Yarbay
    15732 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bende 2012 model 12.000 km de ford connect var.ama aracın yakıtından biraz şikayetçiyim.uzun yolda 27 kuruş yakıyor.şehir içi kısa mesafeli 35 kuruş yakıyor.bu aracı almadan önce tepee hayalimdeki araçtı fakat fiyatı biraz yüksekti almadık nasip olmadı.bulunduğum ilçede aracı aldığım galeriye bi araç gelmiş.bunu sizlerlede paylaşacam.ne dersiniz? sizce ne yapmalıyım.yıllık 15.000 km gibi bi yol yapıyorum.sizce ne yapmalıyım.?üste ne kadar verilerek bi takas mantıklı olur?tepee lerin yakıtları nasıldır?biraz bilgi verirmisiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-peugeot-ersa-otodan-boyasiz-peugeot-partner-1.6-hdi-premium-90hp-120207304/detay/

sevgili arkadaşım

mekanımıza hoşgeldin öncelikle

birbaşka model nasıldır bilemiyorum şöyle böylede demiyelim direkt sorularına cevap yazalım

ben 2009 yılındanberidir tepee kullanıcısıyım ülkemizdeki ilk tepee sahiplerinden yani.

bu model 308 aracının 2 numaralı platformu üzerine inşa edildi.ülkemizdeki ilk versiyonları 16 valf

2012 sonrası ve 2013 ler 8 valf olarak üretilmeye devam etti.

2012 öncesi 110 hp lardan altında servo direksiyon değişken geometrili turbo ve overbosst koymadılar şu andaki güncel durum nedir takip etmiyorum

kabul edersinizki ya 110 hp yada şuan ki haliyle 115 hp e5 emisyon bir tepee tavsiye ederim..

uzun yazdıysam özür dilerim ama bunlar önemli bu aracı düşünenler için.

yakıt olayına gelirsek ben şehir içinde 900 km yi rahat görüyorum orta şerit ve sakin kullanımla.

şehir dışında ise 1200 km rahat ama benim kullanım tarzımla 90-120 km arası.

kardeşim 700 km de bir depoyu bitiriyor aynı araçla..

tamamen kullanım amaçlı bir tüketim aynı araba ve 2 farklı kullanıcı o 130 km nin altına inmeyenlerden.

takas ve fiyat konusunda bir şey söyleyemeyeceğim tamamıyla insanların değer yargısı tahminen fiyatlara bakın mukayese edin

tepee güzel bir tercih olabilir

değerli görüşleriniz için teşekkür ederim
    ..

Rica edrim yardımcı olabildiysek ne mutlu.
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    15732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pharatlil

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pharatlil

işte jantlar

Çok havalı olmuş jant göbeklerinede aslan detayı uydurabilirsen tadından yenmez bence

iyi günlerde kullan hayırlı olsun

göbeklere aslan detayı.. Evet düşündüm ama bulamadım doğrusu.

aslında çok kolay biliyormusun

ben ne yaptım kapak jantımdaki aslanları söküp kapak göbeğini gümüşe boyadım

üzerine plastiği lehim tabancası ve yapışkanla tutturdum

çokta güzel oldu bana göre

• Kurmay Yarbay
    15732 Mesaj
    quote:

• Albümde Görüntüle

• Albümde Görüntüle

• [/album]

Aramıza hoşgeldin Aslanın hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullan kazasız belasız diyorum

mahsuru yoksa kaça maloldu bizlerde bilgi sahibi olalım

gerçekten güzel bir makina almışsınız tepee bence teknik donanım ve fiyatı ile öne çıkıyor

piyasadaki en görsel en sorunsuz ve en donanımlı makina diyorum ben..

resim eklemek ile ilgili öncelikle resimler 200 kb in altında olmalı

en basiti paintten resim sekmesine gel yeniden boyutlandır de

x ve y kordinatlarında azar azar küçült 200 kb in altına düşünce kaydet

küçüttüğün resmide

mesajı yazınca altta mesaja resim ekle var gözat dan pc deki resmini bul olay tamamdır.
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    15732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: viztay

Bugun aslanımı güzelce yıkadım ama tam detaylı bi yıkama idi.Dıştan içe doğru derken bide baktık koltukları sökmüşüm ..Önce arka koltukları yerinden çıkardım.Malum çocuklu bi ailede benim
    kadar aracına titiz davranan rutin temizliğini aksatmamaya çalışan bi adam olmama rağmen aracın özellikle arka koltuklar çocuklardan nasibini almıştı..Neyse hemen yerlerinden söktüm koltuk döşemelerini çıkardım..Arkadaşla bide size
    detay olarak bahsedeceklerim var.Bir sene evvel pederin cadysinin koltuklarına da aynı temizliği uygulamıştım.Onun koltuklarında döşemeleri söktüğümde oturma ve sırt taraflarında döşemeyi koltuk süngerlerine tutturmak için çelik tel
    kulanılmış ve elle sert bi şekilde bastırıldığında bu tel hissediliyordu.konu hissedildiği değil tabiki sökülmesi inanılmaz zor ve yırtılma olasılı yüksekti.(çaktırmayın hatta pederin koltuklarını biraz tahrip etmiştim)
    Bizimkilerde ise resimlerden de anlaşılacağı gibi sünger tarafına hiçbiryerde görmediğim yeşil renk bir çırt cırt (bildiğimiz cırt cırt değil) kullanılmış ve bu süngere mıh gibi tutunuyor.Döşeme tarafında ise bu cırt cırtlara tutunması için aşırı
    tüylü bi kumaş fitili kullanılmış.Birbirlerine tutunduklarında kumaşın asla sünger üzerinde ileri geri gitmesi söz konusu değil o denli yani. Her iki koltuk döşemelerinin (vw Tepee) koltuk iskelet ve süngerlerine tutunması,
    kullanılabirliği, dayanıklılığı ve praitk olarak sökülmesi adına bizim aslanların koltukları gerçekten fark yaratmış.Fotolarla göstermeye çalışayım..

Kotuk koruma [email protected] viztay

Arka orta koltuğun sırt tarafı (ilk üç foto)

Arıtayım kolay gelsin sen ne yaptın yine..

bu kardeşin sana demedi mi bu koltuklar bu renk ile kirlenirrrr

helede işin içinde çocuklar varsa

bak bana özel yapım kılıflarla hayat çok kolay sakın evdeki koltuk takımı örneğini verme

karşı misillemem

sen direksiyona neden o garip şeyi kaplamışsın

neyse bunlar işin şaka kısmı

proje ve çalışmalarını takdir ediyorum

kolay gelsin Zeki ne alemde kayboldu yahu.

• Kurmay Yarbay
    15732 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: seckinsemiz

Arkadaslar yeni kasa partner tepee için koltuk kılıfı alan var mı ? Arıyorum ama pek guven vermedı bulduklarım.

Seçkincim merhaba

bende piyasadkileri beğenmedim açıkcası koltuk kılıfını diktirdiğim ustayla görüşmeni veya numarasını verebilirim istersen

koltukları tek tek ölçü alarak yaptı

varsa terzin gel bana benim koltuklardan ölçü çıkarttır oda olur mesala.
    |
    |
SEO
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.