Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER (ANA KONU) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
766
Cevap
14
Favori
107.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ÖTV indirimi hemen öncesi st 150 bine rifteri satamamayız diye lansmanı ertelediler dedi.Kdv indirimini düşünürsek full dizel otomatik 130 bin tl olabilir.

508 de bildiğim ilk üretimler doluydu,haliyle yüksek fiyat. Orta donanımı 200 ün altında tutabilirler ama allure-gt-line destekle olur ancak.

3008 çok tok araç,508 ide bir şekilde tuttururlarsa yeni 208-2008 le ilk 5 i zorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alfa-x kullanıcısına yanıt
    Hız sınırı var ama tınlayan yok. Ticariler bineklerden daha hızlı gidiyo yollar da. Diğer dediklerinize katılıyorum. Fiyat çok cazip olmadıkça almanın bi anlamı yok. Dizel otomatik civic 140bin donanımı da fena değil. Rifter en dolu 100 110 olmalı ki cazip olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Hız sınırı var ama tınlayan yok. Ticariler bineklerden daha hızlı gidiyo yollar da. Diğer dediklerinize katılıyorum. Fiyat çok cazip olmadıkça almanın bi anlamı yok. Dizel otomatik civic 140bin donanımı da fena değil. Rifter en dolu 100 110 olmalı ki cazip olsun.
    Katılıyorum en full otomatik 100-110 olmalıki cazip olsun,ama olmayacağını biliyoruz :)

Bölünmüş yolda 110km yi geçtim diye ceza yedim.Araçlar güçlü hızı belli etmiyor sorun orada zaten.Radar yoksa kamera yoksa basan basıyor ama hep acaba.. Bineklerde 120 ye kadar birşey yok ve gayet yeterli sürat.

Daha yeni 2 araç tatile gittik 1.2 benzinli otomatik jetta 5.3 ,dizel 105hp 6ileri manuel kangoo 5.5 ortalama.100-110km hızlarda.

Arkadaş daha yeni sıfır civic sedan Elegance otomatik LPG 123K ya aldı.Sunroof koltuk ısıtma ,sessiz motor ,ucuz yakıt.

Tamam hobi aracı ,devasa bagaj ama sıfır ticari avantajı kalmadı.130bine euro6 1.5dci 110hp dizel 4x2 EDC prestige dolu Duster alırım :)

Doblo yerli olduğu halde 100 ü geçmiş cazip fiyat beklemek hayal :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 1 Ocak 2019; 23:42:7 >
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    130 a satmaları icin aracın ciddi anlamda dolu olması gerekiyor.

508 için muhtemelen cok satma dertleri olmayacak. Prestij icin getireceklerdir. Ben olsam Passat' ın donanımlarını ve motor-şanzıman kombinasyonunu baz alıp ona göre getirirdim bu aracı. Aracın Passat' tan daha çekici oldugu kesin. Bunu kullanırdım ben olsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Katılıyorum en full otomatik 100-110 olmalıki cazip olsun,ama olmayacağını biliyoruz :)

Bölünmüş yolda 110km yi geçtim diye ceza yedim.Araçlar güçlü hızı belli etmiyor sorun orada zaten.Radar yoksa kamera yoksa basan basıyor ama hep acaba.. Bineklerde 120 ye kadar birşey yok ve gayet yeterli sürat.

Daha yeni 2 araç tatile gittik 1.2 benzinli otomatik jetta 5.3 ,dizel 105hp 6ileri manuel kangoo 5.5 ortalama.100-110km hızlarda.

Arkadaş daha yeni sıfır civic sedan Elegance otomatik LPG 123K ya aldı.Sunroof koltuk ısıtma ,sessiz motor ,ucuz yakıt.

Tamam hobi aracı ,devasa bagaj ama sıfır ticari avantajı kalmadı.130bine euro6 1.5dci 110hp dizel 4x2 EDC prestige dolu Duster alırım :)

Doblo yerli olduğu halde 100 ü geçmiş cazip fiyat beklemek hayal :))

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar her ikinizede katlıyorum..

birde cezalar hız kuralları daha yeni hız koridoru cezası yedim 2 nokta arasında limit üstü hız limit 90 ben 104 km yi tutdurmuşum..

bu aracın tepee versiyonu yani 308 in 2 nolu platformu üzerine inşa edilmişti..5 yıl kullandım ve ceza yememiştim artık cezalar çok fazla ve caydırıcı..

lütfen tabelalara mutlaka riayet edin 1000 liraları geçen cezalar almak içten bile değil..

gelelim konuya şu an 2015 makyajlı kasa 1 serisi bmw kullanıyorum araç 116 hp 270 nm tork ve en baz seride olsa bmw..

bir zf şanzıman ve arkadan itiş bile başlı başına bir sürüş keyfi..

gel gelelim iç hacim genç tayfaya göre basık ve dar..

2 serisi 216 grand tourer veya 218 active tourer baktım 7 kişilik verisyon 2015-2016 modelleri 120 ila 150 arasında sarılmakta önden çekiş ve altyapı mini de kullanılanın aynısı üst mimariyi değiştirmişler çift kavrama bir şanzıman ve önden çekiş olmuş

elektrikli bagaj yan aynalar kokpitde deri dikişli kaplamalar gibi.

pejoyu da 5 yıl kullandım,bu mahiyetde alınabilirlik seviyesi 130 luk gt versiyon için konuşuyorum 100 ün üstünde olmamalı ama bu bizim beklentimiz.

geleceği rakam 120 ila 150 arasında bir yerde gelirki buda onu alınamaz yapar.

2016 model makyajlı x 1 baktım 136 hp 150 seviyesinde benzinli ama makyajlı kasa gerçekten daha büyük ve hacimli vede bmw kalite algısı hissedilen düzeyde.

demek istediğim buradaki ortak payda arzu edilenin üstünde fiyat isterlerse ölü bir yatırım olcak.
    umarım bizi pejo yanıltır..
  • 207m kullanıcısına yanıt
    Doğru.Gt-line için tahmini rakamım.

Gt-line da zaten opsiyon bırakmıyorlar,ne var ne yok dolduruyorlar.Sürüş destekten sunrofa,koltuk ısıtmadan led fara.

Firmalar genelde c suv la d sedanı benzer fiyatlandırıyorlar.3008 le benzer yada biraz üstü fiyatlandırabilirler.

Olmasada prestij için gelmeli,illaki alanlar olur,en azından filolara verip yollarda görülürse imaj yükselir.Özel bir araca benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

ÖTV indirimi hemen öncesi st 150 bine rifteri satamamayız diye lansmanı ertelediler dedi.Kdv indirimini düşünürsek full dizel otomatik 130 bin tl olabilir.

508 de bildiğim ilk üretimler doluydu,haliyle yüksek fiyat. Orta donanımı 200 ün altında tutabilirler ama allure-gt-line destekle olur ancak.

3008 çok tok araç,508 ide bir şekilde tuttururlarsa yeni 208-2008 le ilk 5 i zorlar.

Hocam merhaba, 150 bine rifter satamayacaklar bilgisini nereden aldınız?
    Ayrıca madem 150 bine rifter satamayacak o zaman gelmesini ertelemek yerine neden indirimli fiyattan satışa sunmadılar?

Hazır ÖTV indirimi varken niye piyasaya sürmediler?

Ben bu Peugeot Türkiye yöneticilerini anlamıyorum, hayır bakkal mı idare ediyorlar acaba?

Caddy’den biraz rol çalmak akıllarına mı gelmiyor acaba?

Yok satamazlar diye ertelemişler, yok 508 satmaz diye bir kısım yönetici gelmesin bir kısmıda prestij olsun peşinde..
    Dedim ya bunlara bakkal teslim etsek yönetemeyecekler.
    Hazır indirim varken satışa sunup fiyatı da cazip tutsa güzel bir sarış grafiği elde etmeleri mümkün..

Misal ben otomatik vitesli 130 beygirlik versiyonu almak istiyorum. E buna da 150-160 bin isterlerse nal toplarlar.
    Ondan sonra da Peugeot Türkiye de neden başarısız.
    Başarısız olur tabii..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

130 a satmaları icin aracın ciddi anlamda dolu olması gerekiyor.

508 için muhtemelen cok satma dertleri olmayacak. Prestij icin getireceklerdir. Ben olsam Passat' ın donanımlarını ve motor-şanzıman kombinasyonunu baz alıp ona göre getirirdim bu aracı. Aracın Passat' tan daha çekici oldugu kesin. Bunu kullanırdım ben olsam.

508’i çok satmak dertleri olmayacaksa getirmesinler paşalar!
    Ondan sonra piyasa lideri neden pasta neden corolla diye de ağlanırlar..
    Zaten Peugeot algısını düzeltmeye uğraşıyorsun, gidip de BMW Mercedes ayarında para istersen satamazsın..

Galiba Peugeot Türkiye’nin tuzu kuru o yüzden çok satmak gibi bir dertleri yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Hocam merhaba, 150 bine rifter satamayacaklar bilgisini nereden aldınız?
    Ayrıca madem 150 bine rifter satamayacak o zaman gelmesini ertelemek yerine neden indirimli fiyattan satışa sunmadılar?

Hazır ÖTV indirimi varken niye piyasaya sürmediler?

Ben bu Peugeot Türkiye yöneticilerini anlamıyorum, hayır bakkal mı idare ediyorlar acaba?

Caddy’den biraz rol çalmak akıllarına mı gelmiyor acaba?

Yok satamazlar diye ertelemişler, yok 508 satmaz diye bir kısım yönetici gelmesin bir kısmıda prestij olsun peşinde..
    Dedim ya bunlara bakkal teslim etsek yönetemeyecekler.
    Hazır indirim varken satışa sunup fiyatı da cazip tutsa güzel bir sarış grafiği elde etmeleri mümkün..

Misal ben otomatik vitesli 130 beygirlik versiyonu almak istiyorum. E buna da 150-160 bin isterlerse nal toplarlar.
    Ondan sonra da Peugeot Türkiye de neden başarısız.
    Başarısız olur tabii..

Alıntıları Göster
    Aracın gelişinin ertelenmesi ötv indiriminden önce alınan bir karar.Sanırım ağustos eylül döneminde bu kararı aldılar.Normalde ekim-kasım gibi lansman yapıp satmayı düşünüyorlardı rifter ve 508 i.Çok açık öngörüsüzlük var ama.Gidişat ötv indirimini gösteriyordu.Aynı hatayı kia sportage de yaptı ama azda olsa aralıkta lansmansız getirdiler.Yinede uzatıldığı için fazla kayıp yok.Çok büyük ihtimal iki araçta 3 ay içinde satılacak indirimli ötv ile.
  • Tırlardaki araçlar bayilere inmek bilemedi yahu.
  • Kasko değer liste rakamı belli oldu :

1142119 PEUGEOT RIFTER GT LINE 1.5 BLUEHDI 130 EAT8 2018 170.000,00 ₺
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

Kasko değer liste rakamı belli oldu :

1142119 PEUGEOT RIFTER GT LINE 1.5 BLUEHDI 130 EAT8 2018 170.000,00 ₺
    Yani?
  • aaguler kullanıcısına yanıt
    Kasko değeri 170 ise 140 civarı,

Gt line bir alt paketi, Allure da 120-125 civarı alınabilir diye düşünüyorum.
    Benim için Allure yeterli bir donanım.
    Cam tavan da istemem. Bakacağız artık

Peugeot liste fiyatından sezona göre %15-%20 düşük fiyattan satar.
    2016 da liste fiyatı 86.700 olan arabayı 71.700 e almıştım.

Şu anda da liste fiyatı 100 bin Tl olan Partner Tepee yi 78 den veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi out -- 10 Ocak 2019; 14:54:24 >
  • out kullanıcısına yanıt
    8 ileri otomatik şanzımanlı model sadece gt model de mi olacak hocam?

Ben rifteri bekliyorum, niyetim otomatik modeli almak.

Tabii herşeyden önemlisi fiyatı

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Hocam Peugeot ingiltere sitesinden baktım.
    Bütün versiyonlarda (active, allure, Gt line) EAT8 otomatik vites alınabiliyor.
    Tabi Peugeot Türkiye, hangi paketleri nasıl getirir, nereden kırpıp yıldız yapar orası şu an için muamma.
    Ama GT Line Eat8 ile geleceği kesin (kasko listesine göre)
    Bekleyelim görelim bakalım.

Ben de alırsam Eat8 olanı alırım. Zaten Tepee Allure mi dayanılmaz diz ağrısı ve otomatik vites yüzünden satmıştım. Aslında İstanbul trafiğinde otomatik vitese alışan manuale bir daha dönmez.
    halihazırda 3 senedir 308 Bluehdi Eat6 kullanıyorum. Tek şikayetim Ferah olmaması. Motor şanzıman uyumu çok iyi. Eminim Rifter de memnun edecektir.

Aslında bir ara 508 Access Eat6 almaya niyetlenmiştim ama görüyorum ki o da Tepee yi aratmış.
    İyi akşamlar

Yeni Peugeot RIFTER (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi out -- 10 Ocak 2019; 23:2:46 >
    Bu fiyatlara dizel oto. binek veriyorlar. 110+ para veren üzülür.
    Valla hocam bende rifterin çıkmasını bekliyorum.

Otomatik 8 ileri viteslisini almak niyetim.

Tabii fiyatı nasıl önce onu görmemiz lazım.

Şu an 508 GT kullanıyorum.

Aracın performansı gidişi ve donanımı harika.

Lakin iç mekan genişliği ve bagaj kullanım yönünden eksiklik hissediyorum.

Eski aracım olan partner tepee’ye olan alışkanlığım beni riftere doğru itiyor.

508’in ikinci el piyasası biraz zayıf, özellikle GT modeli’ni Satmakda biraz zorlanacağım kesin.

Temennim Mayıs ayı gibi 508’i elden çıkarmak.

Ondan sonra da rifter’i almak.

Hayırlısı artık beklemekten başka yapacak bir şey yok.

Elin Avrupalısı aldı da kilometre bile yapmaya başladı.

Bizde hala bekleyelim :)

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Aynı dertten muzdaribiz hocam. Allah hayırlısını nasip etsin.
    Bugün Abc nin St. ne rifteri sordum Martta diyor.

Bunu da şuraya koyalım bulunsun.
    Geyik testinden de alnının akıyla çıkmış.

• 1.5 bluehdi 130 EAT8 aktive pakette olmayacak bildiğim kadarıyla. İlk araçlar da GTline olması yüksek ihtimal

• aaguler kullanıcısına yanıt
    hocam daha piyasaya gireceği tarih bile net değil. gemiden inen rifter'ler çekicilere yüklendi ama nereye gitti belli değil :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.