Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER (ANA KONU) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
766
Cevap
14
Favori
108.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla helal olsun tebrik ediyorum sizi. Bizim hayaller suya düştü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dönüşte ford bayisine uğradım 6 ileri manuel titanyum pakete 140 dediler.

Rifter da gt line normalde 17 inç jant yazıyor broşürde bayideki araçta 16 inç jant vardı sebebini sorduğumda araçta grip kontrol var o yüzden 16 inç jant var dedi. Grip kontrolsüz araçlarda 17 inç jant varmış ama onlarda henüz gelmemiş

• duSbaz D kullanıcısına yanıt
    Fordun uaptigi en buyuk hatadir connectin fabrikasi ispanyaya tasimak eskiden en uygun ticari ford connectlerdi ama maalesef turkiye pazarini kaybetmek uzereler hafif ticaride ulkemizde uretilseydi suanda maximun 110 olurdu ve lider olurdu yeni kasalar guzel icinde peugeot motoru var..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duSbaz

Dönüşte ford bayisine uğradım 6 ileri manuel titanyum pakete 140 dediler.

Rifter da gt line normalde 17 inç jant yazıyor broşürde bayideki araçta 16 inç jant vardı sebebini sorduğumda araçta grip kontrol var o yüzden 16 inç jant var dedi. Grip kontrolsüz araçlarda 17 inç jant varmış ama onlarda henüz gelmemiş
    Ford'un fiyat listesinde titanyum otomatik 133K. Peugeot bu fiyatlarla satış umut etsin bakalım. Millet 150 ye rifter alacağına 143'e hatta daha aşağısına exclusive Caddy alır.

• okemik kullanıcısına yanıt
    O fiyat listesi 2018 model ler için güncel fiyat listesi yok sitede

• duSbaz D kullanıcısına yanıt
    2019 getirmişlermi ki?

• Şimdi çıkıntılık yapmak istemem ama euro'yu 6 tl alırsak ve arabadan %15 ötv ve %1 kdv yi düşersek(şuan için yüzde 31 marttan sonra indirim uzatılmazsa kdv yüzde 18 olacak)

Arabanın vergisiz satış fiyatı(gt line için) 129000 tl=21500 euro, vergiler dahil 150000 tl = 25000 euro

Yurt dışı fiyatlarla karşılaştırıp bayilerin fahiş fiyat çekip çekmediğiyle ilgili sonuca ulaşabilirsiniz. Bunu her araba için yapıp yurtdışında ki fiyatıyla kıyaslarsak bayinin abartı fiyatı olup olmadığını görebiliriz yoksa böyle fiyat mı olur batsın bayiler demek anlamsız.

Bana kalırsa Türkiye'de araba fiyatlarında sıkıntı yok Biz fakiriz abiler ablalar bunu kabullenmek lazım.
    Valla modeline bakmadım fiyat listesinin üzerinde olduğu için 2019 dur heralde

• Fiyatlar normal artık tüm araçlarda fiyatlar böyle olacak.

Bu araçlar çekildiğinde kur 6.08 civarındaydı. İyi fiyat vermişler bile denebilinir.

• Blyss B kullanıcısına yanıt
    Al bendende o kadar ulke olarak maalesef fakiriz herkes atip tutuyor yok milli gelir su kadarmis yok ulke olarak yuzde bilmem kac buyumusuz falan filan yalan dolan.
    Ornegin fransada bu aracin gtline versiyonu 25.000 euro yani ortalama 17 18 aylik asgari ucrete den geliyor bizde ise 75 aylik asgari ucret vay anam babam olmusuz aq biz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Velona -- 16 Mart 2019; 18:39:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Velona V kullanıcısına yanıt
    En son eksi büyüme kavramını literatüre soktuk

• gt 150 demişlerdi bana da zaten o fiyata gelir demiştik. TR şartlarında ticari araca 150 vermek resmen intihar. Geçmiş olsun
  • Her versiyonun da 30 bin asagi inmesi lazım fiyatının

• SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Valla benim satış temsilcisinin bile morali bozuktu bu fiyat yüzünden onlarda farkında satamayacaklarının:)

• emre the king kullanıcısına yanıt
    25ede razıyız

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Ne eksi büyüdük ama!
    Çok fena eksi büyüdük!
    Ama eksik meksik iyi büyudük ha!
    .
    .
    .

• Jackal78 kullanıcısına yanıt
    Dadından yenmez dadından

Daha ne eksi rekorlar kırarız bizim hükümet bu kafa ile giderse.

• Ben bu arabaya çok niyetliydim ama 150bin versem Mercedes alırım ikinci el napim hafif ticariyi

Üstad 133 olan ford 155 lik rifterdan daha ucuz ama karşılaştırırken, donanımları da karşılaştırmak daha isabetli olur sanki.

ford için:
    1.2018 model
    2.cam tavan + 2665 tl
    3.XP paket opsiyonlarla isterseniz ilave + 14.230 tl (adaptif cruise kontrol da yok rifterdaki gibi)
    Şerit Takip Sistemi - XP
    Şeritte Kalma Yardımcısı - XP
    Kör Nokta Uyarı Sistemi - XP
    Sürücü Dikkat Takip Sistem
    4.otomatik vitesi 8 değil 6 vites.

bunları ekleyince rifter gt line ile fiyatlar yaklaşık aynı.

133bin tl rifter eat8 otomatik (aktive paket) alınabiliyor.

aynı şey caddy için de geçerli. caddy 143bin Tl ama bu adaptif cruise yok aktif şerit asistanı, cam tavan vs vs donanımlar yok. ayrıca motor da 2 litre. (yakıt tüketimi ve MTV açısından büyük dezavantaj)

ikisinde de anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektrikli el freni yok.

bu iki modele göre bence rifterın fiyatı pek yüksek sayılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxpayne1975 -- 16 Mart 2019; 22:37:35 >

• maxpayne1975 M kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınıza katılıyorum.

Benim gibi düşünen varmı bilmiyorum ama

Evet bu aracın ederi 150 bin lira. piyasaya hızlı bir giriş yapmak isteyecektir o yüzden lansman fiyatını baya makul (gt line maksimum 130) tutar diye düşündüm ben açıkçası.

Ülkemizde bir algı var bi araç tuttumu insanlar o algıyı kolay yıkamıyor, bir çoğumuz “acaba satarken zarar edermiyim zarar etmeyecek bir araç alayım” diye düşünüyoruz daha araç almadan,

Piyasanın çoğunun beklentisi hatta satış danışmanlarının beklentisi bile 130 civarıydı gt line bu açıdan çok büyük hayal kırıklığı yarattı.

Kimse parayı çöpten bulmuyor. Piyasaya yeni giren bir araç piyasanın lideri olan caddy ve connect ile aynı fiyata olunca doğal olarak insanalarda 150 bin lira verip o riski almak istemiyor

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.