Şimdi Ara

yeni peugeot 308 ilk izlenimler (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
38.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kedhy

Peugeot kullanıcısı değilim. Yarı fan bi şekilde opelciyim. Ancak otomobillere olan merakımdan dolayı tüm markalar ile ilgili topic leri zaman zaman okurum.

Mesela Fiat ve tofaşcılar fanatik bir tavır sergilerler. Arabalarında hiç kusur bulamazlar bulanlarıda sevmezler.

Ancak burda Peugeot 308 ler hakındaki yorumların siz Peugeot severler ve kullanıcılar tarafından bu kadar "tarafsız" olması çok hoşuma gitti. Mutlaka her arabanın iyi ve kötü yanları vardır. Bizleri arabalarımıza bağlayan sadece üstün özellikleri değil onların tasarımlarındaki karakterleri ve bizim beklentilerimize aldığımız yanıtlardır sonuçta.

Corsacıların topiğinden sonra sanırım burası da oldukca nezih bir topic olmuş.

Hepinize arabalarınızla mutlu günler...

Kısaca şunu söyleyim. Opel ve Renault fanatiğiyim diyebilirim. Arabama laf söyletmem. Eski aracımız Broadway sonra Clio 1 oldu. Sonra Astra aldık.

Fiat'çılar konusunda doğru söylüyosunuz. Sütten çıkma ak kaşık gibi görüyorlar arabaları.

Peugeot'u hiç mi hiç sevmezdim. OtoTurk ile de çok tartışmamız olmuştur Peugeot hakkında. Yerden yere vurduğum zamanda olmuştur. Ama bu kadar sakin bir konu görmedim açıkçası. 308'i sürdükten sonra peugeot'a karşı bir sempatim başladı diyebilirim. Ama hala sevmiyorum orası ayrı mesele. Alır mıyım? Bilmiyorum. Deneme yaptıktan sonra alabilirim. İkinci el alacaksam da iyi araştırma yapar, sıkı testlere sokardım. Ondan sonra alırdım. Çünkü 307'nin şanını herkes biliyor. O yüzden ön yargılı yaklaşımım devam ediyor. 308 konusunda bu ön yargım yıkıldı. Ama Peugeot'ta 308'den başka araba sürmedim. Alacağım araba da ya 206 GT, GTI olur ya da 106 GT, GTI olur. Bunlar genelde modlanmış olduğu için arıza olması zor gibidir. Çünkü bütün parçalarında oynama yapılmıştır.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Peugeot kullanıcısı değilim. Yarı fan bi şekilde opelciyim. Ancak otomobillere olan merakımdan dolayı tüm markalar ile ilgili topic leri zaman zaman okurum.

Mesela Fiat ve tofaşcılar fanatik bir tavır sergilerler. Arabalarında hiç kusur bulamazlar bulanlarıda sevmezler.

Ancak burda Peugeot 308 ler hakındaki yorumların siz Peugeot severler ve kullanıcılar tarafından bu kadar "tarafsız" olması çok hoşuma gitti. Mutlaka her arabanın iyi ve kötü yanları vardır. Bizleri arabalarımıza bağlayan sadece üstün özellikleri değil onların tasarımlarındaki karakterleri ve bizim beklentilerimize aldığımız yanıtlardır sonuçta.

Kısaca şunu söyleyim. Opel ve Renault fanatiğiyim diyebilirim. Arabama laf söyletmem. Eski aracımız Broadway sonra Clio 1 oldu. Sonra Astra aldık.

Fiat'çılar konusunda doğru söylüyosunuz. Sütten çıkma ak kaşık gibi görüyorlar arabaları.

Peugeot'u hiç mi hiç sevmezdim. OtoTurk ile de çok tartışmamız olmuştur Peugeot hakkında. Yerden yere vurduğum zamanda olmuştur. Ama bu kadar sakin bir konu görmedim açıkçası. 308'i sürdükten sonra peugeot'a karşı bir sempatim başladı diyebilirim. Ama hala sevmiyorum orası ayrı mesele. Alır mıyım? Bilmiyorum. Deneme yaptıktan sonra alabilirim. İkinci el alacaksam da iyi araştırma yapar, sıkı testlere sokardım. Ondan sonra alırdım. Çünkü 307'nin şanını herkes biliyor. O yüzden ön yargılı yaklaşımım devam ediyor. 308 konusunda bu ön yargım yıkıldı. Ama Peugeot'ta 308'den başka araba sürmedim. Alacağım araba da ya 206 GT, GTI olur ya da 106 GT, GTI olur. Bunlar genelde modlanmış olduğu için arıza olması zor gibidir. Çünkü bütün parçalarında oynama yapılmıştır.

Bir önyargıyı yok etmek, atomu parçalamaktan daha zordur. -Einstein.

Ancak Sevgili Ünal arkadaşımın azda olsa önyargısının kırılması hoşuma gitti. Herkesin araç seçiminde beklentileri farklı oluyor. Ben 307'yi alırken kriterim şu idi.

1. Dizel olacak
    2. 1.5 veya 1.6 motorlu olacak.

Başka kriterim yoktu. Başladım araştırmaya. Altımda da 206 aracım var. Baktığım araçlar;

1. Ford Focus 1.6 TDCI
    2. Citroen C4 1.6 HDI
    3. Kia Cerato 1.6 CRDI
    4. Peugeot 307 1.6 HDI
    5. Opel Astra 1.3 CDTI (Motor 1.3 olmasına rağmen iç tasarımı hoşuma gittiğinden baktım)
    6. Renault Megane 1.5 DCI
    7. Hyundai Era 1.5 CRDI

Bundan başka benzinli araçlarada baktım.
    1. VW Jetta 1.6 TSI
    2. Mitsu Lancer 1.6
    3. Honda Civic

Tüm bu araçları kullandım. Hepsine bir bahanem oldu ancak eski bir Peugeot kullanıcısı olarak son kararım 307 1.6 HDI Comfort oldu... Ben aracımı seviyorum. Şu ana kadar arızam olmadı. Bir kez motor arıza ışığı yandı bayramda, turbo basıncı ile alakalı bir parça değişti o kadar. Garanti kapsamında halledildi. Unutmadan birde ilk aldıktan sonra arka iki amortisör ve burçları garanti kapsamında değiştirttim.
    3.

• quote:

Kaliteli yorumunuz için teşekkürler. Her zaman yazışalım ve fikir paylaşalım... Saygılarımla

• honda civic 2008 olmasında ne olursa olsun nerdeyse dacia bile artık 5 yıldız alacak n-cup ta civic ise üst üste iki yıl zor zar 4 yıldız alabildi. dış görünüş tank gibi ama maalesef..bu arada fransız arabalarının bu testlerdeki basarıları malum.fransız olmasada NİSSAN QASHQAİ i bambaşka..
  • quote:

Orjinalden alıntı: baytar17

honda civic 2008 olmasında ne olursa olsun nerdeyse dacia bile artık 5 yıldız alacak n-cup ta civic ise üst üste iki yıl zor zar 4 yıldız alabildi. dış görünüş tank gibi ama maalesef..bu arada fransız arabalarının bu testlerdeki basarıları malum.fransız olmasada NİSSAN QASHQAİ i bambaşka..

Geçenlerde robotları Asimo'da merdiven çıkarken düştü zaten...

• İşte Honda robotla uğraşmaktan güvenliği unutuyo.
  • Merhabalar, geçen hafta ben de 308 HDi yi test ettim. Bence ön konsol çok güzel olmuş, kaliteli, şık. Göstergeler de çok tatlı olmuş. İç genişliği ve koltukların yapısı da çok güzel olmuş. Ben 307yi kullanmadığım için karşılaştırma yapamıycam ama motor çok güzeldi, bir de 6. vitesi koysalar çok daha iyi olurdu bence ama maliyeti artırmak istenmedi herhalde. Bence çok güzel bir araç, kendine baktıran bir araç ama arka süspansiyonundan ses geldiği dergi testlerinde de yazıyor. Açıkçası insan soğuyor arabadan ama gerçekten çok alımlı bir araç, teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: assurdo

yeni peugeot 308 ilk izlenimler

yeni peugeot 308 ilk izlenimler

su 2 modele bakinca hakkaten 308 in isi zor gibi. en azindan bu modellerde cikana kadar. ben yeni araba alcak olsam kesinlikle megane3 ve golf vi nin piyasaya cikmasini beklerdim.

Bu resimlere pek guvenmemek gerekir bence... Gercek olsalarda Turkiye getirdikleri araclar sınırlı aksesuarlı oluyo... Ayrıca bekle bekle nereye kadar su anda bile full donanımlı bir 308 le en alt donanımlı olan bi golf aynı fiyatta nerdeyse...

2005 astra kullanıcı olarak 308 i denedim ve bence tek canımı sıkan surucu ve yolcu koltugunda otururken diz mesafesi yetersiz buldum astraya gore... Ama sunuda soyliiim astramın inanılmaz sorunlu oldugunu dusunursek insallah astrayı verip 308 almayı planlıyorum...

Bence 4-5 ay icinde yollarda 308 gormeye baslarsınız... Henuz yeni cıkmıs bir arac...

• Ben de 308i çok merak ediyorum aslında yaza doğru Orta donanımlı C segmenti ya da full bir B segmenti araç düşünüyorum. Tabi beklemedeyim C geçiyor gönlümden. 308 piyasa da çok olmaması şaşırttı beni olumlu yorumlar çok. Bir kere canlı gördüm siyah bu 308 dedim gerçekten tasarımı güzel araçta ayrı bir hava duruyor. Umarım test sürüşüne çıkmak nasip olur bana da.
  • ARKADAŞLAR
    BEN GECEN GÜN

1.6 COMFORT BEZİNLİ TOYOTA AURİS

VE

1.6 HDİ CONFORT PEUGEOT 308'İN

TEST SÜRÜŞLERİNİ ARKA ARKAYA YAPTIM.

SİZE KISACA İZLENİMLERİMİ ANLATMAK İSTİYORUM:

İL ÖNCE TOYOTAYA GİTTİM.

ARABA DIŞTAN HARİKA AMA İÇİNE GİRDİĞİNİZDE FERAHLIK HİSSETMİYORSUNUZ.
    AURİS ALMAYA KARAR VERDİĞİNİZDE FAZLA SECENEGINIZ YOK İSTEDİĞİNİZ OZELLIKLERDEN BİRİ OLUYOR DİĞERİ OLMUYOR.OTOMATİK VİTES VAR AMA OTOMATIK KLİMA YOK GİBİ.

ARACIN DİREKSIYONU ÇOK GUZEL UZERINDEKI TUSLAR SUPER.

VİTES COK YUKARDA GİBİ GELDİ.

BİDE VİTESLERİ GECİRİRKEN ARA GAZ VERİR GİBİ HERSEFERINDE SES GELİYRDU.

BUNUN DISINDA YALITIM COK İYİYDİ İÇERİYE HİÇ SES GELMIYORDU.

KOLTUK COK RAHATTI BELIMI SARIYORDU.

ARABAYI CALISTIRMAK İÇİN SADECE BIR TUSA BASMANIZ İSE SUPER BI DUYGU...

BİDE ON KONSOL PEJO308 E GORE COK YUKARDA GİBİ YANI GÖRUS ACISI DAR GELDİ.

GELELIM 308 E

DİREKSİYON O ARABAYA GORE KUCUK VE GÖSTERISSIZ.

ANAHTARI KABA VE BUYUK.

EL FİRENİNİN GORUNUSUNU BEGENMEDIM

YAN AYNALARININ YAPISI UCGEN GIBI HOS DEGILDI (BUNLAR BEGENMEDIKLERIM Dİ)

ONCELIKLE ARABANIN İÇİ ÇOK FERAH VE GENISTI.

KALKISTA COK ATAK VE HIZLIYDI.

VİTES GECISLERI SUPERDI.

GORUS ACISI COK İYİYDİ.

İÇERİYE ÇOK AZ MOTOR SESİ DISINDA HİÇ SES GİRMİYORDU.(ESKİYE GORE İYİ OLMUS)

İBRELER MUTHİŞ IŞIKLARIDA...

BİDE PEJO308DE AURİS E GORE İSTEDİĞİN ÖZELLİKLERDE ARABA ALABILIYORSUN KISTLAMA YOK

BEN SON DURUMDA 308 DİYORUM BAŞKA ARABADA ALMAM HERHALDE...

ASLINDA GONLUM PEUGEOT 308 PREMİUM PACK TA AMA ZOR GIBI ...

UMARIM BILGILERIM FAYDALI OLUR. GORUSMEK UZERE...
    ------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can206 -- 2 Ocak 2008; 22:38:19 >

• tesekkurler bilgilerin icin...
  • 308 alan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum kazasız belasız binersiniz inşallah bende 308 i almayı düşünüyorum bu topice sık sık giriyorum galiba fazla 308 ci yok sanırım henüz
  • Arkadaşlar foruma yeni üyeyim, mesajları da keyifle okuyorum. Ben de 206'ımın sattıktan sonra yaklaşık 6 aydır yeni bir araba arıyordum ve sonuçta yerine yeni bir 308 aldım. Yarın kısmetse teslim alacağım. 120 hp benzinli, comfort, stil paketli. Almadan önce baya bir araştırma yaptım, 308 lansman fiyatıyla (yeni yılsa fiyatları arttı sanırım) diğer rakiplerini bence geride bıraktı. İyi olduğunu düşündüğüm öncelikli 2 özellği var: Birincisi kasasının yeni bir kasa oluşu ve ikincisi BMW ile ortak geliştirilen yeni motoru. İnşallah verimli bir motordur. Diğer artıları, içi oldukça ferah, bagajı geniş, stil paketle gelen donanımlar oldukça güzel, nden grünümü çok heybetli. Eksileri ise comfort modelinde sadece siyah kumaş döşeme olması, gösterişsiz direksiyon ve 206'daki yönetim kollarının kullanılması. Tabi eksileri beni bu arabayı almaktan alıkoymadı. İlerleyen günlerde aracı kullandıça izlenimlerimi buraya yazacağım. Umarım 206'ımdaki kadar memnun kalırım.

• hayırlı olsun.
    olumlu yada olumsuz yorumlarınızı merakla bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Resitkurt

Arkadaşlar foruma yeni üyeyim, mesajları da keyifle okuyorum. Ben de 206'ımın sattıktan sonra yaklaşık 6 aydır yeni bir araba arıyordum ve sonuçta yerine yeni bir 308 aldım. Yarın kısmetse teslim alacağım. 120 hp benzinli, comfort, stil paketli. Almadan önce baya bir araştırma yaptım, 308 lansman fiyatıyla (yeni yılsa fiyatları arttı sanırım) diğer rakiplerini bence geride bıraktı. İyi olduğunu düşündüğüm öncelikli 2 özellği var: Birincisi kasasının yeni bir kasa oluşu ve ikincisi BMW ile ortak geliştirilen yeni motoru. İnşallah verimli bir motordur. Diğer artıları, içi oldukça ferah, bagajı geniş, stil paketle gelen donanımlar oldukça güzel, nden grünümü çok heybetli. Eksileri ise comfort modelinde sadece siyah kumaş döşeme olması, gösterişsiz direksiyon ve 206'daki yönetim kollarının kullanılması. Tabi eksileri beni bu arabayı almaktan alıkoymadı. İlerleyen günlerde aracı kullandıça izlenimlerimi buraya yazacağım. Umarım 206'ımdaki kadar memnun kalırım.

206'dan 308'e terfi ettiniz demek. Rütbe yükseldi yani... Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Yorumlarınızı bekliyoruz. Birçok 1.6 motorlu benzinli araçta olmayan 160 nm tork ve 120 beygir güç sizi koltuğa yapıştıracaktır...

• Arkadaşlar aracı 4-5 gündür kullanıyorum ve kullandıkça daha hoşuma gidiyor. Araç çok sessiz çalışıyor ve güzel ivmeleniyor. Ancak HDİ motordaki gibi koltuğa yapıştırmıyor. İç mekan oldukça ferah, oturma konumu biraz yüksek, koltuklar konforlu. Bagaj geniş ancak enlemesine çok değil. Bebek arabası yanlamasına zor sığıyor. Süspansiyonlar biraz sert. Vites geçişleri çok yumuşak. Yakıt tüketimi konusunda birşey diyemeyeceğim çünkü aracı bir süre eşim kullandı:) 205, 16" jantlar çok havalı duruyor. Bir kötü yanı da aracı 207 den ayırt etmek gerçekten zor. 207-307 karışımı bir durum var. Radyo, sinyal vs. kolları 206 daki ile aynı. Bence en kötü yanlarından bir tanesi de bu, zira yeni bir direksiyon simiti ve kontroller de bunun üstünde olsaymış güzel olacaktı. Aracın eşya gözleri oldukça kullanışlı. Aksesuar olarak arka ve yan cam perdelerinden maalesef bulamadım. Netice olarak aracı lansman fiyatlarından hala alabiliyorsanız ki bildiğim kadarıyla zam geldi, bence kaçırmayın. Full paketli versiyonlarını almak verilecek paraya bakıldığında çok mantıklı gelmiyor zira farklı seçenekler oluşuyor.

Selamlar.

• 308 kullanan arkadaşlar nerdesiniz sizlerin araç hakkındaki yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyoruz
  • ben 308 konusunda son derece pozitif düşünüyorum. öncelikle premium ve premium pack özellikleri son derece uygun. iç tasarım ferah ve modern sınıf olarak değil ama estetik açısından karşılaştırırsak yeni passat cc yada yeni citroen c5'ten bile başarılı. motor özellikleri ise türkiye için ideal, yakıt tüketimi herkes methediyor. alternatifleri arasından sıyrılmasını bilen bir araç çıkarmışlar, umarım en kısa zamanda alırım...

not: yaş 27 olduğundan bu donanım ve araca 46000 YTL veririm, yoksa aynı paraya VW Passat da var :) o da artık orta yaşlarımızın keyfine kalsın... birde Volvo C30 mu 307'mi tam karar veremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 17 Ocak 2008; 23:44:41 >
  • Ya Volvo C30 güzel araba ama pahalı geldi bana. Premium 308 modeli uygun ve donanımlı araç bence alınabilir.
  • Selam arkadaşlar sonunda bende 308 hakkında fikirlerimi yazayım. Bir dostum yeni almıştı HDI 110 HP aracı. Benim kullandıgım araç ise 307 HDI 2006 model 110 HP... Araçları 10 gün değiştik. Fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

ilk değerler 308 ikinci değerler 307 kendi aracım.

Motor sesi: 8-7
    Konfor: 8-8
    Sürüş keyfi: 8-7
    Görüş: 9-9
    Aynalar: 8-6
    Yol gürültüsü: 9-8
    Süspansiyon: 8-8
    Frenler: 8-8
    Direksiyon hassasiyeti: 9-7
    Vites geçişler: 7-7

Şimdi gelelim malzemelere bi kere beklediğim değişimi pug yapamamış. El frenini hiç begenmedim en itici özelliği bu idi... Alacak olsam bile sırf o yüzden almam inanın. Malzeme kalitesini begenenler var ben kendi 307 modelimde de yeni 308 dede begenmedim çok uyduruk geliyor bana. Direksiyon aynı ikisinde de begenmedigim özelliklerden biri... Motor ve ivmelenme hakkında yorumun aynı bence yakıt tüketiminde 308 sanki biraz fazla gibi geldi ama aracın yen olduguda unutulmamalı... Bunun dışında pug en nefret ettiğim özellik kapılar ardiye kapısı gibi dan dun yine aynı şekilde... Amartisorler ile ilgilide bence her iki modelde de sert ancak aynı diyemiyorum malzemelerin ne oldugunu bilmiyorum ama servise gittiğimde bigün onuda soracağım.

Birde satış plazasına gidip inceleyim dedim gittiğimde kendi arabamla gitmiştim. Satıcı ile konuşurken şöyle bir yorumu oldu 307den eksiklikleride var fazlalıklarıda var. yani arabada her eklediginiz özellik para mesela benim arabamda 16jant standart iken onda ekliyorsunu üstünede para veriyorsun vs dedi yada sis farları ekleyebiliyorsunuz fiyatta yükseliyor tabii.. Kısacası ben alacak olsam o fiyata 308 almam kendi arabamdan gayet memnunum oyle aman aman bir değişiklik yok kasa vs değişmiş ama arabada aslolan sizi büyülemesi etkilemesi ben etkilenmedim açıkçası...

pu bence acilen kapı amortisor olayına el atıp bir an önce çözmeli hatta reklamlarına amortisor ile ilgili ciddi bir sahne eklemeli... İmajını zedeleyen en onemli ozellik bu kanımca...

Herkese selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shorin -- 19 Ocak 2008; 11:33:39 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.