Şimdi Ara

yeni peugeot 308 ilk izlenimler (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
38.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Alman otomobillerinide kullandım. Örneğin Jetta, Passat, Golf, Polo, Astra, Corsa, Focus, Fiesta vs... Kullandığım tüm bu araçlara kıyasla ne 307 modelinin nede 308 modelinin eksik bir yanını görmedim. Örneğin 1.6 FSI motorlu Jetta bana çok sağır geldi. Gaza basıyorsdun gitmiyor. Bu araçlar içinde bir tek adam gibi gelen Focus idi. Oda 1.6 TDCI motorundan olsa gerek...

Aracın sürüş pozisyonu gerçekten spor değil. 206'da dahi kendinizi yarış otomobilinde gibi koltuğa gömülü buluyoırsunuz. 308'de kendimi Megane'da gibi hissettim. Kafam nerdeyse tavana deyiyordu. 307 bu açıdan bence daha iyi. Ama yalıtım, süspansiyon vs derseniz 308 iyi iş çıkarmış... Ben 308'i beğendim ama hemen 307'den vazgeçip alırmısınız derseniz beklediğim bir kaç araç var. Bunlardan birisi Mitsu Lancer... Diğeri Makyajlı Focus... Ayrıca Cİtroen C5 bir üst segmentte favori aracım... Bu araçları görüp kullanmadan 308 almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 25 Kasım 2007; 22:04:55 >

• 308 i dün akşam saatlerine doğru test etme imkanım oldu..her ne kadar cumartesi kalabalığı güzel havada araçlarıyla sokaklara dökülmüş ve yolları tıkamış olsada gerekli testi az çok yapmış bulunuyorum..ve bana kalırsa sonuç güzel fakat istedikleri paraya değmez..verdiklerine göre istedikleri ücret çok pahalı...eğer bir peugeot keyfine varmak ve kullanmak istiyorsanız 2008 model peugeot 206 sedan 1.4 ac almanızı tavsiye ederim..hem fiyatı daha uygun hemde 308 den felaket bi eksiği yok..3-5 eksik yanı var tabi fakat aynı keyfide veriyor...sen nerden biliyorsun diğeceksiniz..bende peugeot 206 sedan 1.4 ac var ve 308 den pek bi farkını göremedim...gidin 206 sedan alın kalan paraylada 10 kere bodrumda tatile cıkarsınız...(yaklaşık 20 milyar falan cebinize kalıyor)
  • 206 sedan gerçekten güzel ancak 308 ile mukayese edilmez şahi kanaatim gereği. Gerçi otomobil bu, zevk meselesidir.
  • Arkadaşlar; bende 308'i Cumartesi 2 ayrı bayide test ettim.(Comfort HDI 110 hp.).Genel kanı olarak Fransız araçlarına karşı bir antipati vardı,bende dahildim buna, ama ben bu aracı beğendim.Öncelikle araç dizel bir araca göre oldukça sessiz,rölantide aracın sesi neredeyse duyulmuyor.Frenlerini beğendim,yol tutuşu gayet iyi.110 beygirlik araç güzel hızlanıyor.İç dizaynı hoş,genel olarak ben beğendim doğrusu.Bagaj genişliği hatchback araca göre çok iyi.Dış aynaların yeri kimilerine ters gelebilir ama ben alışılacağını düşünüyorum.Ayrıca kanımca görüşü de pek zorlaştırmıyor.Yanlız klima ve cd çalar kısmını biraz yavan bulduğumu söyleyebilirim.Ayrıca sigara kullananlar için küllük hiç kullanışlı bir yerde değil.Araç içi ceplerin yerlerini,bardaklıkların yerlerini de çok beğenmedim doğrusu.
    Şunu da belirtmek isterim ki aracı genelde baz olarak değil stil paketli ve arka cam otomatik satmaya çalışıyorlar ve fiyatlarda tek kuruş indirim yapmadılar.Aksi bir fiyat alan arkadaş olursa ve bildirirse sevinirim.Şahsen ben bu aracı almayı düşünüyorum ve bunlar benim fikirlerim tabi ki bunlar herkese göre değişebilir.
    Saygılar;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slg.orion -- 26 Kasım 2007; 12:41:17 >

• Merhaba arkadaşlar Peugeot 308 i ilk satın alanlardan biriyim sanırım. Geçen hafta pazartesi teslim aldım arabayı yani bir haftadır kullanıyorum. Biraz da risk alarak daha yeni çıkan bir arabayı satın aldım. Aslında Opel Astra düşünüyordum ama bayiide 308 i görünce açıkçası fikrim bir anda değişti.
    Aldığım versiyon 1.6 HDI comfort Still paket. 37.100 e aldım ve bir kuruş indirim yapmadılar. Renk inci sihay, metalik renk farkı va verdim bu fiyata dahil.

Araba bana gerçektende keyif verdi... Uzun yol da yaptım biraz yol tutuşu ivmelenmesi virajlara girişi frenleme bence gayet tatmin edici.
    Tek sorunu bence arka camın biraz dar olması o da geri geri gelirken biraz tedirgin etti beni o kadar.
    Motorun sesi özellikle araba ısındıktan sonra yok denecek kadar az(içeriye gelen ses) yani ses yalıtımı da başarılı olmuş.
    Arabayı aldığımda depoyu full'ledim. Şu ana kadar 680 km yol yaptım ortalama yakıt tüketimi 5.8lt/100km diye okuyorum yol bilgisayarından . Ayrıca kalan menzil de 380 km ibri de çeyreğin biraz daha yukarısında.
    Dizel kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu tüketimin daha da düşmesini bekliyorum ne kadar zaman sonra teknik bilgilerde verilen ortalama tüketime yaklaşır? Yenin arabanın ilk zamanlar böyle yüksek yakması normal mi? 5.8 i hep şehir içinde yapmadım iki defa avrupa yakasından sabiha gökçene gittim geldim. Yani ortalama değere yakaşmam gerekiyor aslında.
    Bir şey daha yol bilgisayarı 20 şer kilometre aralıklarla değişiyor anlamadım. Yani 400 den direk 380 e düşüyor. Bunu pek çözemedim açıkçası.
    Genel olarak araba tahmnilerimin üzerinde çıktı.
    Araba ile ilgilenen arkadaşların sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım...
    hoşçakalın

• quote:

Orjinalden alıntı: hattusilis

Merhaba arkadaşlar Peugeot 308 i ilk satın alanlardan biriyim sanırım. Geçen hafta pazartesi teslim aldım arabayı yani bir haftadır kullanıyorum. Biraz da risk alarak daha yeni çıkan bir arabayı satın aldım. Aslında Opel Astra düşünüyordum ama bayiide 308 i görünce açıkçası fikrim bir anda değişti.
    Aldığım versiyon 1.6 HDI comfort Still paket. 37.100 e aldım ve bir kuruş indirim yapmadılar. Renk inci sihay, metalik renk farkı va verdim bu fiyata dahil.

Araba bana gerçektende keyif verdi... Uzun yol da yaptım biraz yol tutuşu ivmelenmesi virajlara girişi frenleme bence gayet tatmin edici.
    Tek sorunu bence arka camın biraz dar olması o da geri geri gelirken biraz tedirgin etti beni o kadar.
    Motorun sesi özellikle araba ısındıktan sonra yok denecek kadar az(içeriye gelen ses) yani ses yalıtımı da başarılı olmuş.
    Arabayı aldığımda depoyu full'ledim. Şu ana kadar 680 km yol yaptım ortalama yakıt tüketimi 5.8lt/100km diye okuyorum yol bilgisayarından . Ayrıca kalan menzil de 380 km ibri de çeyreğin biraz daha yukarısında.
    Dizel kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu tüketimin daha da düşmesini bekliyorum ne kadar zaman sonra teknik bilgilerde verilen ortalama tüketime yaklaşır? Yenin arabanın ilk zamanlar böyle yüksek yakması normal mi? 5.8 i hep şehir içinde yapmadım iki defa avrupa yakasından sabiha gökçene gittim geldim. Yani ortalama değere yakaşmam gerekiyor aslında.
    Bir şey daha yol bilgisayarı 20 şer kilometre aralıklarla değişiyor anlamadım. Yani 400 den direk 380 e düşüyor. Bunu pek çözemedim açıkçası.
    Araba ile ilgilenen arkadaşların sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım...
    hoşçakalın

10,000 km de anca kendini buluyor motor normal merak etme ilk bakima kadar bekle sabirla

• Gaza fazla abanmadan kullanımlarda 380 olarak gördüğünüz kalan km değerinin 420'ye kadar çıktığına şahit olacaksınız. Araç yola oturduktan sonra yarım gaz gitmeye gayret edin. Zaten kasası aracı sürüklüyor gereksiz gaz ve fren kullanamazsanız menzil otomatik olarak asgari 1000' KM dir. Hayırlı olsun...
  • ototürk

abi şimdi 308 de yüksek oturma pozisyonumu var..iyide biz iç mekanda rahatlıga alıştık 307 de bu iç mekan sacmalaması ne şimdi ya...bende su sınavlar bitsin direk test e gidicem bakalım...benim için oturma pozisyonu cok önemli ben 307 den bile cok memnun degilken daha yüksek oturma pozisyonlu bir aracı katiyen düşünmem!!! sinirim bozuldu yaaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

ototürk

abi şimdi 308 de yüksek oturma pozisyonumu var..iyide biz iç mekanda rahatlıga alıştık 307 de bu iç mekan sacmalaması ne şimdi ya...bende su sınavlar bitsin direk test e gidicem bakalım...benim için oturma pozisyonu cok önemli ben 307 den bile cok memnun degilken daha yüksek oturma pozisyonlu bir aracı katiyen düşünmem!!! sinirim bozuldu yaaa

Boyum 1.82 ve 309 de hiç de yüksek oturma pozisyonu hissetmedim aksine çok da yere yakın hissi verdi, koltuk ayarını doğru yapılmamış olabilir çünkü yükseklik ayarı çağraz değişiyor arabada yani direk asagı yukarı değil yukarı ve one gidiyor, asağı ve arkaya. Yani bu söylenenlere katırlmıyorum bir kullanıcı olarak

• Hattusilis aracınız hayırlı olsun,kazasız günlerde kullanmanızı dilerim.Bende galiba sizin aldığınız aracın aynısından alacağım gibi görünüyor.Gerçi Astra'da da ciddi indirim var ve fiyatlar biribirine yaklaşmış ama sanırım 4-4,5 yıllık bir kasa yerine yeni kasa bir araba almak daha doğru olur diye düşünüyorum.Arka görüş için keşke park sensörü taktırsaydınız.Hiç fiyat indirimi yapılmamasına bir yandan kızarken, bir yandan da hoşuma gidiyor.En azından birkaç yüz lira için bayi bayi dolaşmıyorsunuz.Bana verilen fiyatlarda sizinle aynı.

Bu arada bu araç kendini toparlayınca geçekten bir depo benzinle 1000 km. yapar mı acaba çok merak ediyorum????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slg.orion -- 26 Kasım 2007; 17:19:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: slg.orion

Hattusilis aracınız hayırlı olsun,kazasız günlerde kullanmanızı dilerim.Bende galiba sizin aldığınız aracın aynısından alacağım gibi görünüyor.Gerçi Astra'da da ciddi indirim var ve fiyatlar biribirine yaklaşmış ama sanırım 4-4,5 yıllık bir kasa yerine yeni kasa bir araba almak daha doğru olur diye düşünüyorum.Arka görüş için keşke park sensörü taktırsaydınız.Hiç fiyat indirimi yapılmamasına bir yandan kızarken, bir yandan da hoşuma gidiyor.En azından birkaç yüz lira için bayi bayi dolaşmıyorsunuz.Bana verilen fiyatlarda sizinle aynı.

Bu arada bu araç kendini toparlayınca geçekten bir depo benzinle 1000 km. yapar mı acaba çok merak ediyorum????

Teşekkürler slg. orion.
    Park sensörünü özellikle sordum indirim yapmadınız, bende yeni çıkan bir arabayı risk alarak daha kimse kullanmadan satın alıyorum bunun bir ayrıcalığı olsa gerek diye de baya bir pazarlık yapmaya çalıştım ama yok olmadı , park sensörü isterim dedim. O da dışardan takılacağı için parçası daha gelmemiş servise sensörde bir indirim yapacaklarını söylediler bir iki aya kadar taktıracağım bende.
    Astra'raya ne kadar fiyat verdiler? Ben Enjoy 90 hp aliminyum jantlılarına bakıyordum ne kadar fiyat düşürdüler merak ediyorum.

Zaten şu şartlarda bir depoyla yakşalık 900km gidicem şehir içi dışı ortalamada. Motor açılınca 1000km yi geçer diye umuyorum.

• Ben yoğun şehiriçi kullanımda en az 800 km gidiyorum bir depo ile. 850 gittiğimde oldu. Birde şehirdışı yoğun kullanıldığını düşün. 1050 km gittiğim olmuştur. 407 ile biliyorsunuz istanbul ankara rekoru var. Motor aynı motor, sürüş tekniğini bildikten sonra asgari 1000 km yapılır.
  • YENİ 308 İ HALA TEST ETMEDİM ARKADAŞLAR. SÜSPANSİYONLAR (ARKA) GENE SESLİMİ ÇALIYOR? C4 VE 307 LERDE SESLİ
  • Aracınız hayırlı olsun.308'in 90 HDı fiyatları bayilerde hep aynı.Test etmeye fırsatım olmadı ama inceledim.Kaliteli bir araç izlenimi bıraktı bende.Tasarımı 307'den ön farlar hariç çok iyi,bagajı 430 litre,iç plastik kalitesi tıkırtı ve ses yapmayı önleyici yumuşak kaliteli plastikten yapılmış.Oturma pozisyonu bence (başlangıçta garipsensede) iyi olmuş,fonksiyonnelliği artırılmış.Yan aynalar biraz büyük gibi,kör nokta oluşturmaması iyi.307'de malesef kör nokta oluşturuyordu yan aynalar.İç dikiz aynasının tasarımını beğenmedim,biraz ince yapılmış gibi.307'lerde ki iç dikiz aynası bence daha iyi.308,307'den 7-8 cm daha uzun,1 cm kısa,iz genişliği 307'den daha fazla.Fiyatlar yüksek.Genelde bayilerde inci siyah renkli araçlar satışa çıkmış.Arka amortisörleri 307'den farklı yapılmış,elektrik aksamı 307'den farklı.Kanımca sorunsuz bir araç olmaya aday 308.Eğer uzun ömürlü ve dayanıklıda olursa,fiyatları biraz daha indirirlerse piyasada tutulur.308'i Astralarla,Fokuslarla kıyaslamak şu an için haksızlık olur.307'de motor sarsıntılı çalışıyordu,308'de bu olumsuz özellik giderilmiş.Koltukları kumaştan yapmışlar,307'nin koltukları kadifeydi.Üst modellerde umarım kadife koltuklar vardır.Bence hepsinde olsa daha iyi olurdu.Kadife koltuklar rahatlık,insanı saran yönü olması açısından bence daha iyi.Kumaştan yapılan koltuklar biraz sert gibi,rahat yanı o kadar yok.
    308'in ön tasarımı (farlar hariç)307'den daha etkileyici,daha şık bir yapıya sahip.307'nin far yapısı 308'den bence daha iyi bir tasarıma sahip.

308'in arka oturma pozisyonu biraz yüksek konumlandırılmış.Oturduğunuzda aracın sürücü tarafından yolu görebiliyorsunuz.İyi bir görüş açısı sağlanmış.Ön camlar daha büyük yapılmış.Arka cam küçük yapılmış.307'nin arka cam tasarımı daha iyi,görüş açısıda daha iyi 308'e göre.

308'i yeni alan arkadaşlara tavsiyem,aracı 3.cü viteste 70,4.cü viteste 70-90 km aralığında kullanın.Devamlı gaza yüklenmeyin,yarım gaz yeterli,durmak için ayağınızı gazdan çekmeniz yeterli çünkü araç kendini çabuk toparlıyor,ondan sonra freni kullanın.Yakıt tasarrufu bu şekilde sağlanır,unutmayın.

quote:

Orjinalden alıntı: hattusilis

Merhaba arkadaşlar Peugeot 308 i ilk satın alanlardan biriyim sanırım. Geçen hafta pazartesi teslim aldım arabayı yani bir haftadır kullanıyorum. Biraz da risk alarak daha yeni çıkan bir arabayı satın aldım. Aslında Opel Astra düşünüyordum ama bayiide 308 i görünce açıkçası fikrim bir anda değişti.

hoşçakalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirdal -- 27 Kasım 2007; 20:25:18 >

• 308 üzerinde durduğum için astranın net fiyatını bilmiyorum arkadaşım ama web sitesinde 40.800'den 35.550 ye indiği yazıyor.5250 ytl.'lik bir indirim söz konusu.1.081 spor paket + 806 metalik renk = 37.437.- ye geliyor.Bu fiyatlardan çok da ineceklerini düşünmüyorum.Sanırım 308 ile rekabet için ve kasa eski olduğu için fiyatı ciddi indirdiler diye düşünüyorum.

Spirdal kullanım şekli konusundaki bilgi için teşekkürler,sanırım 307 sahibisiniz.Aracı alırsam eğer yakıt tasarrufu ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacım olabilir çünkü alırsam eğer bu ilk dizel aracım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slg.orion -- 27 Kasım 2007; 15:07:02 >
  • Hattusilis, 308 hakkında bir kaç sorum olacak, cevaplarsan sevinirim;

1. Süspansiyonlardan ses geliyor mu? Yeni süspansiyonları konfor-yol tutuş dengesi açısından nasıl değerlendirirsin?
    2. Diresiyonu yoldan gelen darbeleri hissettiriyor mu? ( 307'de yüksek hızda tedirginlik yaratacak bir sorundu bu )
    3. Ses ( motor, yol, lastik, rüzgar sesi) yalıtımı yeterli mi?
  • Gerçi cevap benden istenmemiş ancak ben bu soruları zaten yukarıda cevapladım:

Hattusilis, 308 hakkında bir kaç sorum olacak, cevaplarsan sevinirim;

1. Süspansiyonlardan ses geliyor mu? Yeni süspansiyonları konfor-yol tutuş dengesi açısından nasıl değerlendirirsin?

Süspansiyonlar yine sert ancak 307'dekinden daha iyileştirilmiş, bunu aracı sürerken ve deneme öncesi indiğim 307'den teyit edebiliyorum. Ek olarak süspansiyonlardan ses falan gelmiyor. Konforuda bir spor arabaya göre yeterli seviyede. Çünkü daha yumuşak süspansiyonlar yol tutuşu olumsuz etkiler. Sürüş 307'ye göre çok daha zevkli...

2. Diresiyonu yoldan gelen darbeleri hissettiriyor mu? ( 307'de yüksek hızda tedirginlik yaratacak bir sorundu bu ) :

Aracın en çok ama en çok merak ettiğim, içimden "Allah'ım , düzelmiş olsun lütfen" diye dua ettiğim 307'nin darbeleri size direksiyonda hissettiren zayıflığından 308 modelinde eser kalmamış. Resmen bir üst sınıftaki araçta hissettiğiniz sürüş konforunu yaşatıyor.

3. Ses ( motor, yol, lastik, rüzgar sesi) yalıtımı yeterli mi? :

Aracı çalıştırma ve Motor sesini ilk duyduğum an : Bariz bir şekilde yalıtım 307'ye göre daha iyi. Araç dizel olmasına rağmen motor sesini duyamadım dersem yeridir. Araç sessizliği sınıfının ötesine taşmış durumda.

• OtoTurk teşekkürler..Aracı test etme şansım olmadı ama inceleme şansım oldu..Gerçekten de iç mekan son derece kaliteli ( özellikle ön konsoldaki plastik kalitesi bu sınıfın üzerinde)..Dış dizayn olarak da çok hoş duruyor..307'deki olumsuzlukların hemen hepsi giderilmiş gibi duruyor..Geriye sorunsuzluk kalıyor, onu da zaman gösterecek..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gitarcigokhan

308 i dün akşam saatlerine doğru test etme imkanım oldu..her ne kadar cumartesi kalabalığı güzel havada araçlarıyla sokaklara dökülmüş ve yolları tıkamış olsada gerekli testi az çok yapmış bulunuyorum..ve bana kalırsa sonuç güzel fakat istedikleri paraya değmez..verdiklerine göre istedikleri ücret çok pahalı...eğer bir peugeot keyfine varmak ve kullanmak istiyorsanız 2008 model peugeot 206 sedan 1.4 ac almanızı tavsiye ederim..hem fiyatı daha uygun hemde 308 den felaket bi eksiği yok..3-5 eksik yanı var tabi fakat aynı keyfide veriyor...sen nerden biliyorsun diğeceksiniz..bende peugeot 206 sedan 1.4 ac var ve 308 den pek bi farkını göremedim...gidin 206 sedan alın kalan paraylada 10 kere bodrumda tatile cıkarsınız...(yaklaşık 20 milyar falan cebinize kalıyor)

206 sedan alacagım en son arabadır. dacia logan alırım 206 sedan almam. Arac in sonradan uydurma oldugu cok acık

• Dizel araç almanı tavsiye ederim.Torku daha yüksek olduğu için benzinli araçlardan çok daha iyi çekişi olduğunu söyleyebilirim.308 bence en iyi tercihlerden birisi.

Spirdal kullanım şekli konusundaki bilgi için teşekkürler,sanırım 307 sahibisiniz.Aracı alırsam eğer yakıt tasarrufu ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacım olabilir çünkü alırsam eğer bu ilk dizel aracım olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirdal -- 29 Kasım 2007; 18:41:09 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.