Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (955. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
294
Favori
1.547.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 953954955956957
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Standart olarak sunulan ses sistemi vasat bence. Önceki aracım 2010 astra'daki ses sistemi daha iyiydi. İşinin ehli bir yer bulsam çok yer kaplamayacak ortalama üstü bir ses sistemi taktırma niyetim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk1903besiktas

Spotify ucretsiz surumunde sarkilarin ses kalitesi dusuktur. En iyi ses icin usbye 320 kbps muzik yukleyiniz. Spotifyde actiginiz 128 kbps bir muzigi bluetooth ile aktardiginizda ses kalitesi 40lara kadar duser. Usbden 320 kbps bir muzik actiginizda en az 8 kat daha kaliteli ses alirsiniz.

Maliyeti karsilamadigi icin denon markasiyla yapilan anlasma iptal edilmis olabilir bilemiyorum ama 3-4bin tl opsiyonla bile sunulabilirdi bu ozellik. Artik yeni b segmenti fiestada bile audi araclarda kullanilan bang & olufsen ses sistemi opsiyonel olarak sunuluyorken 2015 model ve sonrasi tum 308lerde bulunmamasi buyul bir eksiklik.

Yinede 308in standart olarak verilen ses sistemi opel astradan falan cok daha iyi durumda.

Az önce AUX ile denedim. Ses şiddeti arttı. Baslar tizler belirginleşti. Gerçekten daha iyi oldu böyle. AUXdan bağlanınca araç üzerinden şarkı değiştiremiyoruz tek problem bu :)

Baslardan arka cam zıngır zıngır sallanıyo. Kırılmazsa iyi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KaTürk K kullanıcısına yanıt
    Denon oldukça kaliteli bir ses sistemidir. Araç içindeki ses akustiği inanılmaz derecede gerçekçi. Flash belleğe bas oranı yüksek kaliteli 320 bit oranında müzikler atıp test edebilirsiniz. Örneğin davul sesi olan gümbür gümbür basları yüksek bir parçada oldukça reel, aracın içinde davul çalıyormuş ve yankı yapıyormuş etkisi yaratıyor. Araca sonradan eklenecek olan hiçbir ses sisteminin bu denli kaliteli olacağını sanmıyorum. Evet olur belki ama aracın her tarafını delip kırmak lazım. Denon bu başarıyı fabrikasyon bir ses sistemi olmasına borçlu. Ses sisteminin kalitesi müziği sadece ne kadar yüksek seste bozmadan verebildiğiyle anlaşılmaz, müziği ve sesleri tüm ses ayarlarında ne kadar reel bir biçimde verebiliyorsa o kadar kalitelidir. Örneğin ses ayarı 5'de iken bir davul çalıyor, ses oldukça reel ve uzaktan geliyor, sesi arttırdığınızda davula daha da yaklaşıyorsunuz, son ses yaptığınızda davul kulağınızın dibinde çalıyor hissi vermektedir. Bundan dolayı da kaliteli ve büyük otomobil markalarının ses sistemiyle yarışır durumdadır.

Araca standart olarak müzik çalar koyuluyorsa, eskisi gibi fabriaksyon bir ses sistemi bir kaç ek özellikle beraber muhakkak opsiyon olarak sunulmalı. Fazla yüksek ses açan, müzik hastası olan biri değilim ama, bi ara satıp blue hdi otomatik ile değiştirmeyi düşünüyordum, daha sonra denon olmadığını öğrenince vaz geçmiştim. Denon kullanmadan önce, ses sistemi olmadığından ya da kötü olduğundan dolayı bir aracı almaktan vazgeçeceğim aklımın ucuna bile gelmezdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 17 Ekim 2017; 12:48:34 >

• fasson kullanıcısına yanıt
    Eğer maliyetine vermek işlerine gelmiyorsa, fiyatı arttırıp sadece tercih edene sunabilirler. Bugün araçlarda gereksiz olan belkide hiç kullanılmayan navigasyon özelliği 2-3 bin tl gibi rakamalara opsiyon olarak sunulabiliyorsa, fabrikasyon bir ses sistemide sunulabilir.

MÜZÜK VE EĞLENCE PAKETİ
    Apple Car Play ve Andoid Auto
    Denon Ses Sistemi
    Video Oynatıcı

Bu üçü beraber yeni model araçlarda 4.000 TL çok iyi fiyat, ben navigasyonu eleyip düşünmeden alırdım.
  • Bende usb den 128 kbps dinliyordum.. 320 yükleyip deneyeceğim bir de.. arabanın müzik sisteminde çok farkedecek mi bakayım..
  • asy06 A kullanıcısına yanıt
    2015 polomu var ve malesef ben de polonun daha iyi olduğuna katılıyorum ancak 308 in de polodan geri de olsa ses sistemi fena değil

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    Düşük ses seviyelerinde tatminkar. Ama sesi açtığınızda -20 ve sonrası için- özellikle bass ı çok olan şarkılarda kötü.. Sök tak işini sevmediğim için kolonları değiştirmiyorum. Trim sesleri çok artıyor, yoksa müzik sisteminde kesin az da olsa oynama yapardım ben.
  • Spotify premium kullanıyorum. Müzikleri en yüksek kalite modunda indirdim.

Telefonu AUX ile bağladım.

Ses sistemim Denon.

Bariz ses kalitesi arttı. Baslar çok daha belirgin.

Ama kablo bağlı kullanmak biraz uyuz iş.

• facedeki grupta bir üye paylaşmış işinize yarar umarım...

kış lastikleri için toplu değerlendirme...

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

facedeki grupta bir üye paylaşmış işinize yarar umarım...

Kış lastiği alacak arkadaşlara nacizane önerim şöyledir.

Eğer sürekli kar üstünde yolculuk yapmıyorsanız, lastiklerin yağmur performansına çok önem verin. Resimdeki modellerden bir tek Nokian 'da yağmur performansı A. Dİğerlerinde C vs.

Yağmur veya ıslak yol performansı aracı yolda tutan önemli bir özellik. Birazcık kar yağıyor ve ardından yolları su basıyor. Lastiklerin ise kar performansları A olmasına rağmen yağmurda yeterli tutunma sağlamaması özellikle benim gibi uzun yolu yaz kış yapanlar için dikkate alınması gereken en önemli özelliktir.

• Herkese merhaba,

Burada da aynı soruyu bir sorayım istedim. Bu soru benden daha üst km deki tork konvertörlü araç sahipleri için.

Arkadaşlar bende Peugeot 308 tam otomatik BlueHDI bir araç var. Malum EAT6 tork konvertörlü tam otomatik şanzıman. Şu anda 45 binde. 2 buçuk senedir keyifle ve müthiş bir ekonomiyle kullanıyorum desem yeridir. Acaba bu aracın tork konvertöründeki yağın değişiminin yapılması gerekmekte midir? Ben bir kaç kere servisi aradım ama bana "bunda kullanılan yağ ömürlüktür ve değişim yapılmasına gerek yoktur" dediler. Piyasada da bir sürü görüyorum bu araçtan. Sizce bir sene sonra 60 bine gelecek aracım için şimdiden Ankara'da iyi bir şanzıman yağı ustası aramalı mıyım? Sizlerden tork konvertörlü tam otomatik şanzıman kullanan ve yağ değişimini her 60 binde düzenli yaptıranlar var mı?

İyi, sağlam ve sağlıklı sürüşler diliyorum herkese

• baristeel B kullanıcısına yanıt
    Benzer araç kullanıyoruz. Bugün 60 bin km bakımını yaptırdım. Eat6 nın yağı ne değişti ne de ekleme falan yapıldı.

Serviste değişim yapılacak diye bir bilgi de verilmedi. Şimdiye kadar herhangi bir arıza veya kaçak yoksa değişim yapılacağını da duymadım.

Müzikleri flashdiske atıp değiştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baristeel

Herkese merhaba,

Burada da aynı soruyu bir sorayım istedim. Bu soru benden daha üst km deki tork konvertörlü araç sahipleri için.

Arkadaşlar bende Peugeot 308 tam otomatik BlueHDI bir araç var. Malum EAT6 tork konvertörlü tam otomatik şanzıman. Şu anda 45 binde. 2 buçuk senedir keyifle ve müthiş bir ekonomiyle kullanıyorum desem yeridir. Acaba bu aracın tork konvertöründeki yağın değişiminin yapılması gerekmekte midir? Ben bir kaç kere servisi aradım ama bana "bunda kullanılan yağ ömürlüktür ve değişim yapılmasına gerek yoktur" dediler. Piyasada da bir sürü görüyorum bu araçtan. Sizce bir sene sonra 60 bine gelecek aracım için şimdiden Ankara'da iyi bir şanzıman yağı ustası aramalı mıyım? Sizlerden tork konvertörlü tam otomatik şanzıman kullanan ve yağ değişimini her 60 binde düzenli yaptıranlar var mı?

İyi, sağlam ve sağlıklı sürüşler diliyorum herkese

Tork konvertörlü bir aracımız var 400 bin kilometrede. Özel servise (sanayi değil) götürüyorum hep. Hiç yağı ellenmedi. Değiştirmek zarar getirmez ama değişim periyodu gayet uzun bence. Dert etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: necdetpek

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

facedeki grupta bir üye paylaşmış işinize yarar umarım...

Kış lastiği alacak arkadaşlara nacizane önerim şöyledir.

Eğer sürekli kar üstünde yolculuk yapmıyorsanız, lastiklerin yağmur performansına çok önem verin. Resimdeki modellerden bir tek Nokian 'da yağmur performansı A. Dİğerlerinde C vs.

Yağmur veya ıslak yol performansı aracı yolda tutan önemli bir özellik. Birazcık kar yağıyor ve ardından yolları su basıyor. Lastiklerin ise kar performansları A olmasına rağmen yağmurda yeterli tutunma sağlamaması özellikle benim gibi uzun yolu yaz kış yapanlar için dikkate alınması gereken en önemli özelliktir.

Hocam bir konu var kafama takılan. Benim 308'in lastiği 225/40/18 ebatında. Ben lastik fiyatlarına baktığımda Continental'in kış lastiği tane adeti 750 TL filandı. Islak zemin performansı F evet F. Dedim ne oluyoz bu ne :)

350 TL'lik uyduruk markada ise B filan. A zaten çok az var. Neyse neden böyle diye araştırdım. Islak zemin performansı +7 derecenin üstünde de ölçülüyormuş. Yani Conti bu kış lastiğini +7 derecenin altında mükemmel çalışacak şekilde imal etmiştir ama +7'nin üstünde görev alanı olmadığı için kötü. O yüzden puanı F oluyor. En kötü değer baz alınıyordur herhalde ya da ortalama.

Yani aslında kış lastiği için ıslak zemin performansı yaz lastiğindeki gibi anlam ifade etmiyor olabilir. Test yapan kurumların kış testlerinde o lastik ne yapmış diye baksak iyi olabilir mi?

Pirelli SottoZero lastik kullanıyoruz bir başka aracımızda inanılmaz memnunuz ama onun bile değeri A değil. Islak zemin performansı A olup soğuk zeminde, karda, buzumsu zeminde kötü performans sergileyen lastik olabilir.

Bu konuda bilgi sahibi ilan büyüklerimden yorum bekliyorum.

Bu konuda araştırma yapmakta yarar var. Ben sorunu Michelin crosclimate alarak çözdüm. Etiketinde hem kış hem de yağmur performansı olarak A yazıyor.:) Zaten ağırlıklı olarak Marmara bölgesinde yolculuklar yapıyorum önceki aracımla 40 bin bununla da 30 bin km dir kullanıyorum. Geçen kışı sağ salim geçirdik. Memnunum.
  • Hazır kış lastiğinden konu açılmışken, aracın orjinal lastik ebadı 225 40 17 iken başka ebat neler takılabilir. Mesela sizin önerdiğiniz 215 sanırım yüzey küçültmek için tavsiye ediliyor. 60- 45- 50 55 hangisi alınmalı. Hangisini alırsak sorun olmayacaktır.

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: drdilmen

Hazır kış lastiğinden konu açılmışken, aracın orjinal lastik ebadı 225 40 17 iken başka ebat neler takılabilir. Mesela sizin önerdiğiniz 215 sanırım yüzey küçültmek için tavsiye ediliyor. 60- 45- 50 55 hangisi alınmalı. Hangisini alırsak sorun olmayacaktır.

Teşekkürler...

https://tiresize.com/calculator/

Bu siteden hesaplayabilirsiniz.

225/45/17 nin aynı jantta kış için en yakını 205/50/17 dir. Fark %1 bile değil.

• Çok teşekkür ederim...

• Benim aracımda da michelin crossclimate var karadeniz bölgesi ve sene boyu çok yağaşlı ve kışı çok sert olmayan illerde yaşayanlar için biçilmiş kaftan eğer hem hafif karda yolda bırakmasın hemde yaz lastiği performansı arıyosanız gayet sessiz ve konforlu bir lastik👍👍

• 
Sayfa: önceki 953954955956957
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.