Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (839. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
294
Favori
1.547.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler arkadaşlar. Dönüşte de aynı tempo (115 kmh sabit) ile az önce geldim. Dönüşte rakım farkı yukarı doğru, yani hafif artış normal. Sıfırlayarak çıktım ve 4.7 ile geldim.

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Şu hali ile tam istediğim gibi yakıyor. Kaldı ki km artacak, 1 bakım geçecek, yazlık lastiklere geçilecek derken bi 0.2 daha düşerse lokum gibi olur

İlk aldığım zaman bu tempo ile net 5.2 falan yakıyordu. Düşüş bariz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• asy06 A kullanıcısına yanıt
    performans paket varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Teşekkürler arkadaşlar. Dönüşte de aynı tempo (115 kmh sabit) ile az önce geldim. Dönüşte rakım farkı yukarı doğru, yani hafif artış normal. Sıfırlayarak çıktım ve 4.7 ile geldim.

Şu hali ile tam istediğim gibi yakıyor. Kaldı ki km artacak, 1 bakım geçecek, yazlık lastiklere geçilecek derken bi 0.2 daha düşerse lokum gibi olur

İşte gerçek kedi değerleri. Manuel olduğu için 4.0 ları da göreceğinizi tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: necdetpek

quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Teşekkürler arkadaşlar. Dönüşte de aynı tempo (115 kmh sabit) ile az önce geldim. Dönüşte rakım farkı yukarı doğru, yani hafif artış normal. Sıfırlayarak çıktım ve 4.7 ile geldim.

İşte gerçek kedi değerleri. Manuel olduğu için 4.0 ları da göreceğinizi tahmin ediyorum.

2 hafta önce ANkara-Karabük arası 100-110 kmh ile tutturmuştum Fakat 900m rakımdan 250m'ye iniş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 28 Şubat 2017; 12:24:22 >

• Arkadaşlar 17 lik jant kullanmayı düşünüyorum yakıt olarak bir sıkıntı olur mu, 225 45 17 yazlık lastiik satmak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir mi?

• umdt kullanıcısına yanıt
    Yakıtı bilmem ama konfor olarak geriye gidersiniz kesinlikle

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    nasıl oluyor konforu geriye gitmek derken

• umdt kullanıcısına yanıt
    Eğer 17 içten daha ufak bi jant kullanıyorsanız şu an kasislerde bozuk yollarda böbrek taşı düşürmek için birebir hocam

• 16 ve 17 inc li olan 308 kullandim. Konfor farki var arada. 16 inc daha yumusak.

• bizim buraların şehir içi yollar bozuk , 17 jant istememdedki sebep daha spor durması , yoksa konfor konusunda memnunum , kararsızım

• quote:

Orijinalden alıntı: umdt

bizim buraların şehir içi yollar bozuk , 17 jant istememdedki sebep daha spor durması , yoksa konfor konusunda memnunum , kararsızım

Benim araç 17", 16" versiyonu ikame araç olarak 1 gün kullandım.

16" daha yumuşak ve daha sessiz, hissedilir derecede.
  • o zaman görünütü mü? konfor mu? olsun sizce

• Yol bilgisayarı kesinlikle fazla gösteriyor .Her zaman tam doldurup ölçüm yapıyorum çıkan sonuç bilgisayardakine gore 0.2 0.3 lt daha düşük .Yani yol bilgisayarı 5lt diyorsa yaptığım 4.7 4.8

• Stop start uygulaması olan ilk arabam bluehdi 308. Bu uygulama motora uzun vadede zarar verir mi? Bu konuda biraz tedirginim. Fikirlerinizi payla?ırsanız sevinirim.

• HeYuLa33 H kullanıcısına yanıt
    Hocam motora zarar vermez de verse verse ya turboya ya marş motoruna zarar verir ama milyon euroluk arge sonucunda üretiliyor bunlar yani en iyisini yine üreten bilir son çare istemiyorsanız zaten kapanabilir

• Evet sizde haklisiniz sayın hocam da. Güya dsg de çok büyük ar-ge çalışmalarıyla üretildi ama ortalık dsg mekatronigi çöplüğüne döndü. Benim önceki aracım dizel otomatik leondu, 4. yılında mekatronik patladı, şimdi 308 de de başka bir problemi birkaç yıl sonra yaşamaktan endise ediyorum. Stop start i kalıcı olarak iptal etmek mümkün mü acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: HeYuLa33

Stop start uygulaması olan ilk arabam bluehdi 308. Bu uygulama motora uzun vadede zarar verir mi? Bu konuda biraz tedirginim. Fikirlerinizi payla?ırsanız sevinirim.

Arkadaşımda 2012 eHdi sportium var start stoplu. Hep kısa mesafe kulanılıyor. Uzatılmış garantisi de bitti ve henüz sorun yok. Sadece s/s aküsü bitmiş. Garanti bitmesine rağmen ücretsiz değiştirmişler.

308 önceki kasa dahil olmak üzere pek önemli arıza vermiyor, iststistikleri güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 28 Şubat 2017; 23:45:51 >
  • Arkadaşlar, 2016 model 308 BlueHdi active aracıma navigasyon özelliği eklemek istiyorum, çok araştırdım ama bir sonuç elde edemedim. En makul çözüm: akıllı telefondan navigasyonu çalıştırıp arabanın SMEG+ ekranına bluetooth ile yansıtmak ama sonuç hüsran. telefon Sony xperia Z1. telefon ayarlarından ekran yansıtma fonksiyonunu açtım. donanım arattım, bulamadı. telefona; mirrorlink, s-link, smartlink vs. kaçtane program indirip denedim gene olmadı. telefonu bluetooth ile arabaya eşleştirdim ve telefon görüşmesi yapabiliyorum... Bu konuda bir çözüm bulabilen var mı?
  • HeYuLa33 H kullanıcısına yanıt
    Hocam serviste bildiğim kadarıyla iptal edilebiliyor üşenmem derseniz her kontak açışınızda siz de kapatabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 837838839840841
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.