Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (999. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
295
Favori
1.543.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99799899910001001
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad bende ilerleyen zamanlarda düşünüyorum ancak ses seviyesi nasıl oldu ? Artık 30'a aldığında ses seviyesini bariz bir artış oldu mu çünkü en yüksek seviye de bile ses düzeyi yetersiz orjinalinde. Hem ses kalitesi yetersiz hem ses seviyesi orjinalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

Üstad bende ilerleyen zamanlarda düşünüyorum ancak ses seviyesi nasıl oldu ? Artık 30'a aldığında ses seviyesini bariz bir artış oldu mu çünkü en yüksek seviye de bile ses düzeyi yetersiz orjinalinde. Hem ses kalitesi yetersiz hem ses seviyesi orjinalde.

Aksine ses seviyesi düşüyor ama kalite artıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nupel2323

Bu fiyatlar bana biraz yüksek geldi ama bende takip ediyorum fiyatları baktığım kadarıyla 70 - 77 arası değişiyor. Mesela buna bakıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-ikinci-el-42000-km-dizel-otomatik-492520880/detay

70-77 aralığı bu araç için az bile ama malesef bu seviyelerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    Ses seviyesimi arttırmanın yolu amfi filan mı kullanmak olacak hocam ben yabancıyım biraz bu ses işlerine ancak. Hakkaten çok vasat 308'in sistemi. Golf kiralamıştık bi kere çok yüksek ve kaliteliydi sesi bizim araçlara göre. Şirkette astra j sedan var. Onun bile ses kalitesi daha iyi bizim araçlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

Ses seviyesimi arttırmanın yolu amfi filan mı kullanmak olacak hocam ben yabancıyım biraz bu ses işlerine ancak. Hakkaten çok vasat 308'in sistemi. Golf kiralamıştık bi kere çok yüksek ve kaliteliydi sesi bizim araçlara göre. Şirkette astra j sedan var. Onun bile ses kalitesi daha iyi bizim araçlardan

Ben de pek bilmiyorum ama yüksek ve kaliteli ses istiyorsanız amfi şart diye biliyorum. Benim taktırdığım hop. beni tatmin etti, ses berrak ve yukarıya çıktıkça bozulmuyor. Yolunuz düşerse karabükteyim bakabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım da iki sıkıntı vardı. İkisini de çözdüm.

Belki benzer sıkıntı yaşayıp araştıran olabilir diye yazıyorum.

1- Araçta ön konsol-direksiyon-gaz pedalı civarlarından sesin tam nereden geldiği anlaşılmayacak şekilde, 1500-1600 arası devire her geldiğinde muazzam bir zırıltı geliyordu. 2 yere götürdüm, torpido sökülecek araştıralacak falan zırvaladılar. 3. yere götürdüm, motor ile hava hortumu arasında saydam ince bir hortum geçiyor. Onu cırtcırtla sabitlediler, içerideki saçma sapan zırıltı kesildi.

2- Aracın kapı fitillerinden her tümsekte veya hafif bozuk yollarda gacur gucur sesler geliyordu. Başlarda camdan geliyor sanıyordum fakat araştırınca ses gelen noktayı buldum. 4 kapıya da Würth marka silikon sprey sıktım. Araçtan şu an hiçbir ses gelmiyor. (Bu sorun peugeot ve citroen lerde kronik sorunmuş, çözüm silikon spreyde)

Ekleme, bu silikon spreyi nereden ses gelirse sıkın. Sesi kesiveriyor

Bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 19 Şubat 2018; 20:43:49 >
  • Golden Gate kullanıcısına yanıt
    Selamlar
    motor ile hava hortumu arasından geçen saydam ince bir hortumun olduğu yerden fotoğraf yollarsanız bizde yapabiliriz. Benim aracımda da var bu ses.
  • Turbo dizellerde turbo kaç devirde açılıyor?

Özellikle soğuk havalarda 1400 devir civarında bir horultu duyuyorum. Sanki motor tarafında bişey birbirine değiyor. Tiz bir ses değil. Çok kısa bir devir aralığında, sadece o devirde geliyor. Ne dersiniz

(1.6 Manuel dizel)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim ön yolcu kapısında anahtarsız kilit açma şeysi çalışmamaya başladı. Ne elimi attığımda açıyor, ne de kilitlemeye çalıştığımda kilitliyor. Sürücü tarafında hiçbir sıkıntı yok. Benzer bişeyi yaşayan var mı?
  • Arkadaşlar hafta sonu yıkamacıda farkettim bagaj kapağında logonun altındaki PEUGEOT yazısının P harfi düşmüş. Şimdi her baktığımda takılıyorum. Nerden tedarik edebilirim bir fikrizin var mı acaba.

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgasu

Selamlar
    motor ile hava hortumu arasından geçen saydam ince bir hortumun olduğu yerden fotoğraf yollarsanız bizde yapabiliriz. Benim aracımda da var bu ses.

Kablo siyahmış, saydam değilmiş yaw

Kırmızıyla işaretledim. Yan tarafa cırt ile bağladılar, görebilirsiniz zaten. Ses kesiliverdi. Sanırım, o kablonun bağlı olduğu metal kısım ses yapıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 20 Şubat 2018; 13:4:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Turbo dizellerde turbo kaç devirde açılıyor?

Özellikle soğuk havalarda 1400 devir civarında bir horultu duyuyorum. Sanki motor tarafında bişey birbirine değiyor. Tiz bir ses değil. Çok kısa bir devir aralığında, sadece o devirde geliyor. Ne dersiniz

(1.6 Manuel dizel)

1 Üstte, konuyla ilgili mesaj attım.

Eğer sorun aynıysa, deneyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Turbo dizellerde turbo kaç devirde açılıyor?

(1.6 Manuel dizel)

1 Üstte, konuyla ilgili mesaj attım.

Eğer sorun aynıysa, deneyebilirsiniz

Sizin ki zırıltı şeklinde anladığım kadarıyla, benim dediğim ses sanki özel egzoz takmışım gibi horultu şeklinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

Aracım da iki sıkıntı vardı. İkisini de çözdüm.

Belki benzer sıkıntı yaşayıp araştıran olabilir diye yazıyorum.

1- Araçta ön konsol-direksiyon-gaz pedalı civarlarından sesin tam nereden geldiği anlaşılmayacak şekilde, 1500-1600 arası devire her geldiğinde muazzam bir zırıltı geliyordu. 2 yere götürdüm, torpido sökülecek araştıralacak falan zırvaladılar. 3. yere götürdüm, motor ile hava hortumu arasında saydam ince bir hortum geçiyor. Onu cırtcırtla sabitlediler, içerideki saçma sapan zırıltı kesildi.

2- Aracın kapı fitillerinden her tümsekte veya hafif bozuk yollarda gacur gucur sesler geliyordu. Başlarda camdan geliyor sanıyordum fakat araştırınca ses gelen noktayı buldum. 4 kapıya da Würth marka silikon sprey sıktım. Araçtan şu an hiçbir ses gelmiyor. (Bu sorun peugeot ve citroen lerde kronik sorunmuş, çözüm silikon spreyde)

Ekleme, bu silikon spreyi nereden ses gelirse sıkın. Sesi kesiveriyor

Bilginiz olsun

Bu zırıltı bende 2300-2500 devirde geliyor , devir yükselince gidiyor . Bende sol on direkten yada konsoldan geliyormuş gibi hissediyorum. Teşekkürler bilgi için deneyeceğim önerinizi.
  • Paris oto'da 58 bakimini on balatalar dahil 500 tlye yaptirdim. (Mazot filtresi haric). Merak eden varsa diye soyleyeyim dedim

• Reis-i Eagles kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun oldu birdenbire. Aynı söylediğiniz gibi , ne elimi atınca açıyor ne de kitliyordu. Servise gittim garantiden kapı kolunu değiştiler. Sipariş verdiler. Gelen kol boyasız olduğundan boyadılar araç rengine ( sedefli beyaz).

• oyavuzd61 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. şimdilik beni yoran bişey değil. müsait vakitte baktırayım.
  • 2015 model 23.000 km de blue hdi motor da video daki gibi sol taraftan bir çarpma, tıkırtı benzeri bir ses var. Aracı Yeni aldım sayılır.Ya aldığımda vardı farketmedim yada sonradan oldu. Aracı aldıktan 3-4 gün sonra farkettim.ses motor ısındıktan sonra rölantide çalışırken geliyor, gaza hafif basınca ses kesiliyor bırakınca devam ediyor. Servise gösterdim alternatör makarasından dediler parça bekledik bugün parça geldi değiştiler fakat ses devam ediyor.haftaya tekrar götüreceğim ekzantirik tarafına bakılacak tecrübeli usta izinliymiş. Bu bekleme süresinde sizlere danışmak istedim böyle bir sorun ile karşılaşan veya sorunun ne olduğu konusunda yardımcı olabilecek varmıdır diye. Şimdiden teşekkürler.

https://youtu.be/cgriIIU9sxQ

• s.keskin S kullanıcısına yanıt
    Hocam aynısı ben şehir dışında iken oldu. Kapalı garajda sesi duydum videosunu çekip yol yardıma yolladım. Alternatör seti değişecek dediler. İstanbul baykaralar a gittim garantiden alternatör seti değişti ve düzeldi. Videoda da gözüküyor alternatör grubunun orada kapak gibi gri bir parça var adını bilmiyorum. Hafif hareket ediyor. Değiştikten sonra sabit duruyor o parça bende.
  • asy06 A kullanıcısına yanıt
    Benimde o bahsettiğiniz parça serviste değişti ses hala devam ediyor maalesef.

• 
Sayfa: önceki 99799899910001001
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.