DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
20.227
Cevap
210
Favori
719.605
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Peugeot >> Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1279 Mesaj
      25 Ocak 2018 19:18:27
      quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

hocam yeni zam geldi ve ortalama hız çok düşük olunca 9.5-10 litre yakıyor araba. Yani burda motora da suç bulamıyorum çünkü mesafe kısa. Beni düşündüren 2 şey var şuan 1. diz mesafesi 2. yine kısa mesafe kullanılacağı için dizel motor ne kadar avantaj sağlar ? Malum benzinli motorlar daha hızlı ısınıyor. Eğer 308 aldığımızda da 7-7.5 litre yakacaksa bunun için dizel arabaya geçmem. Şuanki aracımızda ek olarak soft yazılım var onunla birlikte 170 hp oluyor ve bazen çok zevkli oluyor 2 litre için bu zevkten vazgeçmek istemem şahsen :)

Size fikir verir, bugünkü kullanımım. Bluehdi eat6

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3737 Mesaj
      25 Ocak 2018 20:21:21
      2016 classic ed. plus'ın ön kapı hoparlörlerini değiştirdim.
      İlk fırsatta nasıl değiştirilir, nasıl fark etti, yazacağım. Muhtemelen yarın akşam ya da cumartesi &#128522;

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      2933 Mesaj
      25 Ocak 2018 21:17:35

Kısa mesafede 7-8 litre görünüyor çok bi avantajı kalmıyor gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Antalya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 Red Leon FR
    • Yarbay
      2933 Mesaj
      25 Ocak 2018 21:21:48

Hocam şöyle bi arkadaş paylaşmış kısa mesafe 7-8 litre yakmış. Fr şöyle kısa mesafe kullanmazsan 7 litre civarında gezebilirsin. Facebook grubunda daha düşüren var ama o kadar kasınca 308 mazot bile üretir :) birde araba yılda 10bin km filan yapıyor ve araba satmak için alınmaz ama 308 den daha fazla koyuyor üzerine. Kararsız bıraktı şahsen leonu seviyorumda tasarımını motorun gücünü bakalım hala dizel otomatik kombinasyonu cezbediyor

|
      |
      taxaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 Red Leon FR
    • Yarbay
      2933 Mesaj
      25 Ocak 2018 21:27:04

Bana ayda 500 lira kar sağlasa bile düşünürüm çünkü bi kaybım olmayacak çünkü 2. El düşünüyorum. Ama diğer mesajlarda da söylediğim kısa mesafe ve dik yokuş çıktığı için araba 5 litreden çok daha fazla yakacaktır. Şöyle söyliyim leonun uzun süreli hız ortalaması 22 km 8.5 litre gösteriyor ama yakıt aldıktan sonra ortalama hız 19 km 10 litre gösteriyor. Yani kısa mesafe, motorun tam ısınmadan durması ve düşük viteste kullanmak zorunda olmak tüketimi arttırıyor

|
      |
      _JayMz_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 Red Leon FR
    • Yüzbaşı
      291 Mesaj
      25 Ocak 2018 21:28:52
      quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Hocam şöyle bi arkadaş paylaşmış kısa mesafe 7-8 litre yakmış. Fr şöyle kısa mesafe kullanmazsan 7 litre civarında gezebilirsin. Facebook grubunda daha düşüren var ama o kadar kasınca 308 mazot bile üretir :) birde araba yılda 10bin km filan yapıyor ve araba satmak için alınmaz ama 308 den daha fazla koyuyor üzerine. Kararsız bıraktı şahsen leonu seviyorumda tasarımını motorun gücünü bakalım hala dizel otomatik kombinasyonu cezbediyor

hocam ben dizel otomatik 308 sahibiyim. Küçük bir şehirde yaşıyorum. Sizin kullanımıniza benzer şekilde sık sık kullandığım için net olarak söyleyebilirim ki, soguk motor ile yapacagınız 2-3 km.lik yolda 8 litrenin altı zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dendesox -- 25 Ocak 2018; 21:29:30 >

• Yarbay
      7330 Mesaj
      25 Ocak 2018 21:43:35

İlk serilerde gece görüşü yok gibi birşeydi.Servise gösterin.Çünkü garantisi bitse bile aracın başlangıcı bu şekilde.Yardımcı olabilirler

|
      |
      badcrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1353 Mesaj
      25 Ocak 2018 22:11:30

tesekkürler cevap için hocam
      |
      |
      icemy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      7330 Mesaj
      25 Ocak 2018 22:21:10

Birşey değil.Yaptıranlar vardı diye hatırlıyorum

|
      |
      badcrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2933 Mesaj
      25 Ocak 2018 23:18:02

Bende öyle düşünüyorum. Yani 6-7 litre yaksa eyvallah derim nerdeyse 20 lira fark oluşturur ama kısa mesafe olduğundan ne alırsak alalım yakın tüketimler olacaktır. Sırf 2 litre içinde bildiğim sevdiğim arabayı değiştirmek istemiyorum

|
      |
      dendesox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 Red Leon FR
    • Çavuş
      77 Mesaj
      26 Ocak 2018 10:19:09

Merhaba
      Elektrikçi yalıtımda mı yapıyor :)

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      porter777 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      588 Mesaj
      26 Ocak 2018 11:39:01
      quote:

Orijinalden alıntı: badcrow

arkadaşlar aranıza yeni katıldıgım için bir kac sorum olacak peugeot 308 alure 2014 model araç sahibi oldum 1 hafta önce ve üzerinde orjinal geri görüş kamerası var yanlız şöyle bir sorun var gece hiç bir şey göstermiyor gece görüş özeligi yok galiba bundan önceki honda aracımda gece çok güzel görüntü gösteriyordu benim sormak istedigim aliexpersten gece görüşlü kamera alsak bu takılabiliyormu acaba daha önce değiştiren oldumu saygılar

aracın ilk sahibi üstüne düşmemiş normalde 2014 üretimlerinde kamerada bu sorun vardı ve servisler garanti kapsamında değiştirdi siz yinede servise bir uğrayın iyi niyet falan bir şey yapabilirler :)

• Yarbay
      2527 Mesaj
      26 Ocak 2018 11:48:31
      Arkadaşlar 2016 cep aracının arka koltuğunda 5-6 cm genişliğinde bir bölgede çökme oldu. Oraya bişey koymadığıma eminim.Sünger 1 cm çökük duruyor ve kumaş da ona yapışık. Başına böyle birşey gelen oldu mu

• Binbaşı
      1353 Mesaj
      26 Ocak 2018 16:29:01
      quote:

Orijinalden alıntı: almeida3434

quote:

Orijinalden alıntı: badcrow

arkadaşlar aranıza yeni katıldıgım için bir kac sorum olacak peugeot 308 alure 2014 model araç sahibi oldum 1 hafta önce ve üzerinde orjinal geri görüş kamerası var yanlız şöyle bir sorun var gece hiç bir şey göstermiyor gece görüş özeligi yok galiba bundan önceki honda aracımda gece çok güzel görüntü gösteriyordu benim sormak istedigim aliexpersten gece görüşlü kamera alsak bu takılabiliyormu acaba daha önce değiştiren oldumu saygılar

aracın ilk sahibi üstüne düşmemiş normalde 2014 üretimlerinde kamerada bu sorun vardı ve servisler garanti kapsamında değiştirdi siz yinede servise bir uğrayın iyi niyet falan bir şey yapabilirler :)

hocam bugün bıraktım servise aracı sordum hiç bilgimiz yok dedi bende forumdan yazan arkadaşların söyledigine göre dedim yeni versiyonu varmış gece görüş için servisteki elektrikci arkadaş denk gelmedik dedi bilmiyorum dedi bende peugeout türkiyeyi aradım ve dosya actırdım size geri dönüş yapacagız dediler aracım uzatılmış garanti kapsamında hala saygılar
      |
      |

• Yarbay
      2339 Mesaj
      26 Ocak 2018 19:54:28
      quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Arkadaşlar 2016 cep aracının arka koltuğunda 5-6 cm genişliğinde bir bölgede çökme oldu. Oraya bişey koymadığıma eminim.Sünger 1 cm çökük duruyor ve kumaş da ona yapışık. Başına böyle birşey gelen oldu mu

Fotoğraf koyabilir misiniz acaba

Peugeot 308 1.6 e-hdi Classic Edition Plus
    • Yarbay
      2527 Mesaj
      26 Ocak 2018 20:49:31
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Fotoğraf koyabilir misiniz acaba

Yarın eklicem

• Onbaşı
      20 Mesaj
      27 Ocak 2018 00:29:15
      quote:

Orijinalden alıntı: illegal-dead

Merhaba
      Elektrikçi yalıtımda mı yapıyor :)

Aydin elektrigi bir arastirin

|
      |

• Yarbay
      3711 Mesaj
      27 Ocak 2018 16:32:22

hocam, kısa mesafede benzinli de dizel de çok yakıyor. çabuk ısınan benzinli ısındıktan sonra da soğuk olan dizelden çok yakıyor. bu düşünceyi maliyet olarak çıkarın. ancak araca erken sıcak hava gelsin derseniz benzinli, önemli değil derseniz dizel. bir de 1.3 altı benzinli olsaydı mtv farkı derdim. onun dışında gürültülü çalışma durumunu değerlendirin. camlar açık kullanmıyorsanız o da çok önemli değil.

2. el olmazsa 308 in değer kaybı derdim. ancak zaten avantajlı bir araç alacaksınız. 15 bin tl bulsam ben de alacağım da 208 le devam ediyorum.
      |
      |
      Antalya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peugeot 208, 2016, 1.2, 110 HP, EAT6, allure, cam tavan
    • Yarbay
      3711 Mesaj
      27 Ocak 2018 16:44:59

zaten 308 tam otomatik olmasa hayret verici değerlere düşer. şu an FR sitesinde manuel 120lik motorun 82 gram salınımı var. yani uzun yolda 3 litrenin altı demek. 90 a sabitleyince 2 li değerler.

otomatiği ne kadar fazla arttırmasa da 1 litre üstüne koyuyor. mesela honda ve opeli, eski hyundai otomatikleri düşününce aradaki farkı anlamak kolay oluyor.
      |
      |
      S.Soylu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peugeot 208, 2016, 1.2, 110 HP, EAT6, allure, cam tavan
    • Yarbay
      2933 Mesaj
      27 Ocak 2018 16:55:35

nedense hiçbişey anlamadım
      |
      |
      elcas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 Red Leon FR

Reklamlar
Erkek yüzük modelleri
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,620
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.