Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (991. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.223
Cevap
294
Favori
1.547.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 989990991992993
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taxaa

Arkadaşlar, son zamanlarda araç ikinci viteste iken gaza bastığımda 1500-2000 devir arasında hafiften yalpalıyor gibi bir durumla karşılaşıyorum. Tam bir titreme denemez ama hafif sarsıntıyı hissetmek mümkün. Lastikler 8 bin kmde ve sadece 2. viteste hissediyorum bunu. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı aramızda?

Merhaba. Bahsettiginiz sorun bazen bendede oluyor. Birdaha yavaslayip denesem yapmiyor ama. Sorun sikinti nedir bilmiyorum. Yakittanda olabilir diyecegim ama daha onceki dizellerimde karsilasmadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • porter777 P kullanıcısına yanıt
    Total 75/25 kampanyası dışında sürekli shell alıyorum. Yakıttan kaynaklı değildir muhtemelen çünkü diğer viteslerde bu sorun ile karşılaşmıyorum hocam.
  • tolgasu T kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla corvin dışında smeg ile uyumlu bir sistem yok. Corvin de yeterince pahalı ve gereksiz geliyor bana
  • taxaa kullanıcısına yanıt
    Bende çoğu zaman oluyor.
  • Sizin araç nedir hocam? Ayrıca konu ile alakalı servisle falan görüştünüz mü? Çok uğraşasım yok servisle falan ama motor ile alakalı bir problem olma ihtimali rahatsız ediyor beni
  • 2015 active. 60bin bakımında sorucam. Aldığımdan beri olduğu için sorun değil de çalışma şekli böyle diye düşünmüştüm
  • iyi forumlar,17-18 jant satmayı düşünen varsa alabilirim
  • Arkadaşlar aracın kapı içlerine döşemeşerine ,iç trimlerine yalıtım yaptırmayı düşünüyorum. İşinin ehli bu işi yapabilecek özel servis veya bu işlerle uğraşan bir yer biliyor musunuz? İrili ufaklı trim sesleri var. Kapı döşemelerine bastırınca garc gurc ses geliyor , müzik sesinin yüksekliğiyle veya bass seslerin yoğun oluşuyla titreme uğultusu duyuyorum sanki cızırdama gibi. Önerebileceğiniz biyer var mı veya yönlendirebileceğiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: 5.metekarp

Arkadaşlar aracın kapı içlerine döşemeşerine ,iç trimlerine yalıtım yaptırmayı düşünüyorum. İşinin ehli bu işi yapabilecek özel servis veya bu işlerle uğraşan bir yer biliyor musunuz? İrili ufaklı trim sesleri var. Kapı döşemelerine bastırınca garc gurc ses geliyor , müzik sesinin yüksekliğiyle veya bass seslerin yoğun oluşuyla titreme uğultusu duyuyorum sanki cızırdama gibi. Önerebileceğiniz biyer var mı veya yönlendirebileceğiniz

Ankara icinse aydin elektrik tek adres

• Ben de bakımda sormayı planliyorum. Durumu size de iletirim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: porter777

quote:

Orijinalden alıntı: 5.metekarp

Arkadaşlar aracın kapı içlerine döşemeşerine ,iç trimlerine yalıtım yaptırmayı düşünüyorum. İşinin ehli bu işi yapabilecek özel servis veya bu işlerle uğraşan bir yer biliyor musunuz? İrili ufaklı trim sesleri var. Kapı döşemelerine bastırınca garc gurc ses geliyor , müzik sesinin yüksekliğiyle veya bass seslerin yoğun oluşuyla titreme uğultusu duyuyorum sanki cızırdama gibi. Önerebileceğiniz biyer var mı veya yönlendirebileceğiniz

Ankara icinse aydin elektrik tek adres

İstanbul içi hocam şehir yazmayı unutmuşum. Çok can sıkmadan halletmek istiyorum.istanbul içi yardımcı olabilecek olan var mı?

• Cok cok riskli is. Daha beter olabilir. Gebze kadukoy minibus haline gelebilir. Bencxe o ise girmeyin

• Benim böyle bir tecribem var . Başka marka aracı baştan aşağı ( davlunbaz , kapı kartonetleri , bagaj ve yer halısı )dahil komple yalıtım malzemeleri ile donattım . Kafayı takmıştım yaptırdım . Sonuç istediğim gibi olmadı . Yaptırmayın .

• quote:

Orijinalden alıntı: TurKoEren

Benim böyle bir tecribem var . Başka marka aracı baştan aşağı ( davlunbaz , kapı kartonetleri , bagaj ve yer halısı )dahil komple yalıtım malzemeleri ile donattım . Kafayı takmıştım yaptırdım . Sonuç istediğim gibi olmadı . Yaptırmayın .

Koltukları , göğsü değil de sadece kapı döşemelerini sabitlemek , olursa da hoparlörleri değiştirmek istiyorum. Çünkü müzik sesiyle döşeme titriyor ve ses yapıyor. Vidalarının yerini bilsem tırnaklarının yerini bilsem ben uğraşıcam ama kırarım diye korkuyorum. Servise sol ön kapıyı yaptırdım biraz olsun sabitlediler ama yine aynı sesi duyuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: taxaa

Arkadaşlar, son zamanlarda araç ikinci viteste iken gaza bastığımda 1500-2000 devir arasında hafiften yalpalıyor gibi bir durumla karşılaşıyorum. Tam bir titreme denemez ama hafif sarsıntıyı hissetmek mümkün. Lastikler 8 bin kmde ve sadece 2. viteste hissediyorum bunu. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı aramızda?

Size tavsiyem tekleme ile ilgili enjektör alistirması yapmanız (otobanda :) yada gece gec saatee e-5 de )

Euro 5 ve 6 motorlar enjektör alistirmasi yapmak icin

Motor sicak olmali
    Star stop devre dışı
    4 veya 5. Viteste otomatikse arac manuele alin
    Rampa asagi inerken
    3000 devire gelince gaz fren debriyaj hic birine basmayin 1600 devire inene kadar
    Sonra tekrar 3000 devire cikin yine gaz fren debriyaj basmadan 1600 devire inmesini bekleyin
    Bu islemi 3-5 kez yapin
    Enjektor alismis olur
    Aracinizda kesiklik tekleme varsa gider 👍
    Sakirdama sesi kismen dahada azalir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almeida3434 -- 25 Ocak 2018; 10:9:33 >

• almeida3434 kullanıcısına yanıt
    Fordlarda önce yazılımla öğrenilmiş değerler sıfırlanıyor, ardından bu yazdığınız adımlar yapılıyor. Emin misiniz bir sıfırlama adımı olmadığına.

Motor aynı motor neticede.

Edit: Fordlarda Forscan ile öğrenilmiş değerler sıfırlanır. Sıfırladıktan sonra araba bariz bir biçimde düzensiz çalışır, hatta zor çalışır. Otobana çıktıktan sonra yaklaşık yarım saat 3000 e kadar çıkılıp 1500 e inilir. O sırada arabanın düzelmesinden farkedebilirsiniz zaten. 3-5 kere değerleri sıfırlamadan yapmanın çok faydası olur mu emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan7 -- 25 Ocak 2018; 10:50:4 >
  • Hasan7 kullanıcısına yanıt
    sizin bahsettiğiniz konu enjektör değiştiğinde yapılır mecburen kodlanıyor o zaman sıfırlama oluyor bunda gerek yok yani sıfırlama işine
  • almeida3434 kullanıcısına yanıt
    Hocam, bu devir olayını dpf temizliği için ben rutin olarak yapıyorum. Fakat 3. viteste 5000 devir civarına kadar çıkıp tekrar 3000 altına gelince bi kere daha 5000 yapıyorum tekrar salıyorum aracı. Aracı stop etmeden önce de turbo yağlaması için 1 dk kadar bekletiyorum. Ama bikerede 4. 5. viteste +3000 e çıkıp 1600 kadar salıcam arabayı zehri atsın biraz :)
  • Merhaba arkadaşlar şuan ki aracımız 2014 model Leon Fr. Malum benzin fiyatlarının durumu ve arabanın dizel motor kadar az yakmamasından dolayı kesin olmamakla beraber bir dizel arayışı başladı :)

308 daha öncede kafamda vardı burda tek sorum diz mesafesi ile alakalı. 4 kişilik bir aileyiz ve koltuğu biraz yatık bir şekilde kullanırım arka diz mesafesi sınıfının en kötülerinden deniyor problem yaşatır mı?

Birde kısa mesafe kullanımda (2-3 km) yakıt durumu nedir çünkü araba genelde kısa mesafede işe git gel için kullanılıyor. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

• Karar sizin . İçinize sinmiyorsa yapın veya yaptırın . Ben tavsiye etmiyorum . Kurcalayınca bir süre rahatlıyor ondan sonra fazlasıyla ses geliyor . Kişiden kişiye beklentiler var sonuçta . T9 un genel yalıtımını başarılını , motor sesini ise süper başarılı buluyorum . Trim sesi konusunda da çok iyi .

• 
Sayfa: önceki 989990991992993
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.