Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (985. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 983984985986987
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, aileye yeni araç bakıyoruz ve şu sıralar 308 bluehdi eat6 da karar kıldık gibi. İkinci el ve 30k km yi geçmemiş temiz kullanılmışi kazasız bir araç alacağız gibi.
    Burada 308 sahiplerinin ve arabayı çokça tecrübe etmiş kişilerin olduğunu görünce buraya danışayım dedim. Benim kendi aracım var 308'i daha çok ailem şehir içinde kullanacak. Ben uzun yollarda vs. alırım aracı. Daha önce de incelemiştim yakınlarda yine inceledim aracı.
    308'i gerek motor şanzıman uyumu gerek de sürüş keyfiyle çok beğendim. Tabi test sürüşündeki araç en dolu haliydi bu nedenle active paketle ilgili sorularım var.
    Bütçe dahilinde active veya style paket alacağız gibi, temiz bulduğum bu hafta sonu bakacağımız iki araç var.
    İlk sorum activelerde arka park sensörü aracın multimedya sistemine entegre bir şekilde mi çalışıyor. Yani araç ekranında grafiklerle bir uyarı var mı , yoksa sadece bir dıt dıt sesi mi geliyor ? Bu bizim için önemli. İkinci olarak bu active donanımda cc vs. olduğu için bana donanım seviyesi yeterli geldi. Sizce active doannım nasıldır ?
    Birde baya aradım ama detaylı bilgi bulamadım. Bu style donanım ile active arasındaki farklar neler ?
    Araca baktırıken ekstra şuna dikkat et dediğiniz bir konu var mıdır?
    Şimdiden cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: s3x3n

quote:

Orijinalden alıntı: almeida3434

sorun ne hocam ? hangi servis ?

aks/travers den çat çuttt ses geliyor.

arka tarafı söktüler ettiler yapmak için ama çözüm olmadı birde durduk yere daha çok takır tukur sesler gelmeye başladı... çat çut sesi de arttı...

Bir türlü anlatamıyorum sorunu... Duyuyolarda sesi. İlk başlarda ne kadar hassassınız filan dediler yani :) Hassassızlıkla ne ilgisi varsa..

sprey getirteceklermiş onunla geçermiş? Böyle birşey mümkün mü acaba?

İlk bu sorun ortaya çıktığında arka traversi garatiden değiştiriyorlar ve sorun çözülüyordu.
    Son zamanlarda ise "köpük" dedikleri bir maddeyi sıkarak da sorunun çözüldüğünü söyleyenler oldu.

Bence traversi değiştirseler de içinize sinse. Gerçi güvenlik açısından bir sorun yaratmadığı bilinen bir sıkıntı ama yine de insanı rahatsız edecek, moralini bozacak bir durum.

• Efective kullanıcısına yanıt
    Eğer 2. Ele 85 fakan verecekseniz bayide makyajlı activeler var 102 bin gibi. Mercekli far, cam tvn, ön arka park sens. Kamera, 17 jant, yağmur far sens. vs Allure'a baya yakın ve gösterişli. Göral'da hala vardı geçen hafta.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SkyPrince

Merhaba arkadaşlar. Bende 2016 model 308 ce plus var. Bugün arabayı çalıştırdığımda smeg ekran çalışmadı. Yandaki düğmeler yandı ama ana ekran göstermedi. Arabayı durdurdum tekrar çalıştırdım ama sonuç aynı idi. Akünün azaldığını düşündüm ama start stop çalışıyordu. Ekran gittiği için klima ve radyoyuda çalıştıramadım. Yaklaşık yarım saat sonra ekran kendiliğinden geldi. Sonra bir kaç defa daha arabayı durdurdum çalıştırdım tekrar sorun olmadı. Sizce neden kaynaklanabilir. Servise götürmeli miyim? Bir de siz arabayı çalıştırdığınızda ekran hemen geliyor mu? Yoksa önce Peugeot amblemi gelip bir kaç saniye sonra mı çalışıyor?

son güncellemeyi yüklerseniz o sorun ortadan kalkıyor hocam

Bu konulardan pek anlamam. Bu güncellemeyi nasıl yükleyebilirim? Servise götürsek yükler mi? Antalya'dayım yükletebileceğimiz bir yer biliyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: porter777

Smeg 5.42.C.R2 nerden indirebiliriz.

https://drive.google.com/uc?id=1oz_gH77yumUa0dQzjcu1xtoQSP-aHDHl&export=download

İşe yarar bir şey var mı hocam bu updatede. Bluetoothtaki gecikmeyi düzeltmemişler hala herhalde zaten.

• Mystical23 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, aslında ibrenin algılamaması aracın ya da senin değil devletin yarattığı bir problem. Genelde 30 TL civarını ibre algılamıyordu ama son zamlar sonrası demekki 50 TLlik de algılanmıyor. Yapacak herhangi bir şey yok 50 değil 75lik alırsınız ancak
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3x3n

quote:

sorun ne hocam ? hangi servis ?

aks/travers den çat çuttt ses geliyor.

arka tarafı söktüler ettiler yapmak için ama çözüm olmadı birde durduk yere daha çok takır tukur sesler gelmeye başladı... çat çut sesi de arttı...

Bir türlü anlatamıyorum sorunu... Duyuyolarda sesi. İlk başlarda ne kadar hassassınız filan dediler yani :) Hassassızlıkla ne ilgisi varsa..

sprey getirteceklermiş onunla geçermiş? Böyle birşey mümkün mü acaba?

eskiden travers değişiyordu şimdi köpük sıkıyorlarlar arac 1 gece kalıyor serviste ve sorun çözülüyor siz hangi şehirdesiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almeida3434 -- 9 Ocak 2018; 10:44:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lavetera

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: porter777

Smeg 5.42.C.R2 nerden indirebiliriz.

https://drive.google.com/uc?id=1oz_gH77yumUa0dQzjcu1xtoQSP-aHDHl&export=download

İşe yarar bir şey var mı hocam bu updatede. Bluetoothtaki gecikmeyi düzeltmemişler hala herhalde zaten.

ekran geçişleri daha hızlı ayrıca ilk açılış ekranıda çok hızlanmış bluetooth kullanmadığım için denemedim hocam

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar. Bende 2016 model 308 ce plus var. Bugün arabayı çalıştırdığımda smeg ekran çalışmadı. Yandaki düğmeler yandı ama ana ekran göstermedi. Arabayı durdurdum tekrar çalıştırdım ama sonuç aynı idi. Akünün azaldığını düşündüm ama start stop çalışıyordu. Ekran gittiği için klima ve radyoyuda çalıştıramadım. Yaklaşık yarım saat sonra ekran kendiliğinden geldi. Sonra bir kaç defa daha arabayı durdurdum çalıştırdım tekrar sorun olmadı. Sizce neden kaynaklanabilir. Servise götürmeli miyim? Bir de siz arabayı çalıştırdığınızda ekran hemen geliyor mu? Yoksa önce Peugeot amblemi gelip bir kaç saniye sonra mı çalışıyor?

son güncellemeyi yüklerseniz o sorun ortadan kalkıyor hocam

Bu konulardan pek anlamam. Bu güncellemeyi nasıl yükleyebilirim? Servise götürsek yükler mi? Antalya'dayım yükletebileceğimiz bir yer biliyor musunuz?

çok basit aslında hocam kendinizde yapabilirsiniz facebook peugeot 308 t9 sayfasında detaylı anlatımlar mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almeida3434 -- 9 Ocak 2018; 10:53:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_73

Arkadaşlar geçen hafta motor arıza ışığı yandı, servise götürdüm. Adblue hata kodu vermiş, ekleme yaptılar, yazılım güncellediler ışık söndü. Araç daha 7500 kmde ve şehir içi de pek yapmıyor. Bugün arıza ışığı yine yandı. Yarın götüreceğim ama göral servisi bana pek güven vermedi. Başına benzer sorun gelen oldu mu?

durum nedir sorun çözüldümü acaba ?
  • Efective kullanıcısına yanıt
    Ben style kullancısısıyım. Style active ek olarak arka karartılmış camlar, ön arka park sensörü geri görüş kamerası eklenmiş olarak geliyor. Başka önemli fark yok.

Style multimedya ekranında kademeler görünüyor. Yeşil sarı kırmızı vs gibi yakınlık durumuna göre.

İmkan varsa hiç düşünmeden allure alın derim. LED mercekli farları bile yeterli benim için. Birde elektrikli park freni. Zira active style da telefon koyma yeri sıkıntılı. Park moduna bazen geçiremiyorsunuz aracı vites ile göz arasında sıkışıyor telefonunuz neyse bu ufak bi sorun yinede :)

Detaylı bi ekspertiz yaptırın aracı. Satıcının dediklerinden farklı bir durum olursa expertizi siz ödersinizdiye belirtin benim ilk araba alırken acemiliğime gelmişti 200 liramıza yazık oldu :)
  • Blotooth hala gecikmeli. Ancak açılışlar tepkiler iyileştirilmiş.
  • SkyPrince S kullanıcısına yanıt
    Ben bu sorun yüzünden smeg ekran değiştirdim. Sorun yazılımsal. Son sürün ile kısmen gideriliyor. Bende yarım saat gelmediği olmuyordu. 1-2 dakika içinde geliyordu.
    Aracın kapılarını uzaktan kumanda ile açıp şoför kapısını açmadan diğer kapıları açıp kapatınca sorunun daha çok ortaya çıktığını gözlemlemiştim. Yani kumanda ile aracı açıyordum. arka kapıyı açıp bebek koltuğuna çocuğu oturtup aracı çalıştırdığımda bu sorun daha çok oluyordu.
  • Emre9110 kullanıcısına yanıt
    turkeril kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
    Ailemin bütçesi 85k civarında ve babam bir lira daha fazla veremem diyor. Peugeot bayisinde maktajlı kasayı inceledim ve fiyat teklifi de aldım fakat bütçe bu şekilde olunca ikinci ele yöneldik.
    Benim de gönlümden Allure geçiyor. Belirttiğiniz gibi sırf led farları için Allure almaya değer benim gözümde. Fakat, bütçe dahilinde Allure olan araçların kilometresi çok yüksek veya hasarlı olanları oluyor. Aslında 90k civarına düşük kilometre temiz Allure var fakat bütçe el vermiyor malesef.
    Expertiz konusunda daha önceden benim de tecrübem var, yinede teşekkür ederim.
  • Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    Adblue deposu değişecek hocam. Bu akşam bırakacağım aracı.

• selam arkadaşlar. ben de 2017 model 1.2 active otomatik var. çok memnunum arabadan. birkaç tane sormak istediğim şey var: araba özellikle soğuk olunca hava, geri geri giderken takırtı yapıyor 3 5 saniye sonra geçiyor. özellikle uzun süre park halinde durduktan sonra oluyor. Kısa süreli parktan sonra olmuyor. sorun nedir ya da bir sorun var mı? ikincisi arabayla dip gaz kalkarken özellikle de ıslak zeminde takır tukur ses geliyor abs devreye girer gibi. ustaya dedim esp devreye giriyor dedi. normal mi bu durum? bir de garanti uzatması 3008 den daha pahlı niye böyle bu? teşekkürler.
  • c sınıfı heçbek düşünenler fazla düşünmesin alsın bence. hepsini denedim premium olanlar dahil bmw 1, volvo v40 audi a3 falan. fiyat performans olarak en iyilerden. mazda 3 ve bunun arasında kalmıştım premium olanlar hariç tabii. para yetse bmw 1 alır geçerdim. motor ve şanzımanı süper. yol tutuşu şaşırtıcı derecede iyi. bagajı gayet büyük sadece arka koltuklarda diz mesafesi biraz dar. yüksek hızlarda gayet kararlı araba, rüzgar yalıtımı fena sayılmaz ama tabii golf değil o açıdan. onun dışında gayet memnunum. keyifle binilecek bir araba.
  • pejocu777 P kullanıcısına yanıt
    Bir çok arabada olan anti patinaj devreye giriyodur zaten kuru zeminde patinaja düşürmek çok zor ıslak zeminde araca fazla abanmayın rahatsız edici boyutta vuruntu yapıyo ben bikeresinde bayır yukarı sollamaya girdim dip gaz ıslak zeminde neredeyse kafa kafaya giriyoduk karşı şerittekiyle🙈🙈🙈

• Hmm anladım hocam eyvallah. Peki geri geri giderken takırtı neden oluyor? 2017 modellerde travers sorunu oluyor mu? Foruma baktım da 2015 ve öncesi daha çok.

• Arkadaşlar garanti uzatmaya bayiye gittim. 2 yıl uzatma 3000 lira yaklaşık. 3008 in 2000 lira civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Neden bu kadar pahalı ya 308 in garanti uzatması? 3008 daha pahalı bir araba sonuçta. Az sattığı için mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 983984985986987
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.