Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (979. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
295
Favori
1.543.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun araç be hatası verdi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus88

Geçmiş olsun araç be hatası verdi?

Mobilden servis kağıdını koyamadım üstteki entrye kodu yazdım eve gidince bilgisayardan deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: mstdl

Bende geçtiğimiz yıl iç mekan genişliği ve bagaj hacmi önemli olduğu için octavia almayı düşünüyordum. Fakat hiç aklımda yokken kampanyalı ve fiyatı oldukça uygun olan 308 cep denk geldi. Arka yaşam alanı ve bagaj hacmi konusunda ki tereddütlerime rağmen 308 aldım.

Çoğunlukla 2 yetişkin iki çocuk kullanıyoruz. Belli dönemlerde annemde aileye dahil oluyor. Bagajı oldukça yeterli. Bagaj halısının altında, stepnenin kenarlarında boşluklar var o kısımları da ilkyardım çantası, yangın tüpü, anahtar takımları gibi alet edevat koymakta kullanıyorum. Aynı zamanda bagaj çok kullanışlı gerektiğinde son cm küpüne kadar doldurabiliyorum.

Arka diz mesafesi evet biraz kısıtlı ama endişe ettiğim kadar da sıkıntı çıkarmadı. Özellikle cam tavan içerde çok ferah bir atmosfer yaratıyor ve arkada oturan yetişkinlerde rahat ediyor.

Arkadaşta octavia var onuda kullandım açıkcası 308 'in malzeme kalitesi, işçiliği, yol tutuşu ve ses izolasyonu octaviadan daha iyi. Kullandığım Octavia nin sağından solundan tıkırtılar geliyor şükür 308 imde hala en ufak bir trim sesi yok. Iyiki de 308 almışım diyorum. Bunlar benim gözlemlerim ve düşüncelerim yine de siz iki aracıda test edin ve ondan sonra karar verin bence.

Tespitlerinize aynen katılıyorum. Benzer duygu ve düşünceler yaşamışız.

Tek tartışılacak yanı arka koltuk diz mesafesi. Sağ koltuk arkası asla sorun olmuyor ama şöför arkası dar kalıyor.

Onun dışında araç gerçekten iyi düşünülmüş ve dizayn edilmiş.
  • ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    Almanya ya mi fransa ya mi soracaklar? Gecmis olsun

• Arkadaşlar tekrar merhaba bugün 308 makyajsız kasa 1.2 130 bg. teklifleri aldım. Active 90000 TL Allure 93500 Tl. Bir şey dikkatimi çekti. 2015 Active donanımlar da geri görüş kamerası ve sunroof standart galiba. Bu Allure donanım da bile standart değil, pakete tabi. Sizce 93500 TL ye Sıfır km. 2017 Allure almaktansa, düşük km. 2015 Active 70 bin küsurlara almak daha mantıklı değil mi ? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler Selam ve saygılarımla

• mazi09 M kullanıcısına yanıt
    Avtive donanımda kamera olması için cam tavan ön arka park sensörü ve kamera olan paketi almak lazım. Bunun dışında standart değil. Ben sıfır benzinlidense ikinci elde aynı paraya tertemiz dizeller var onlara yönelmek daha mantıklı diye düşünüyorum.

3. Silindir enjektörü püskürtmüyor gibi bir hata kodu var.Günümüzde kötü yakıt bulmak nispeten daha zor ama yakıtı aldığınız yer güvenilir mi?

• bahturan B kullanıcısına yanıt
    Almanyaya servis merkezi orasıymış

• yunus88 Y kullanıcısına yanıt
    Püskürtme yapmayan silindir servisin kapısına gelince nasıl çalıştı ben onu anlamıyorum yakıtı da aracı aldığım günden bugüne kadar hep shell vpower aldım bir kere bile başka mazot koymadım

• Geçmiş olsun hocam. ilk defa duyuyorum bu arızayı. Benimki ile beraber dört cep var çevremde..
    Geçmiş olsun hocam.. Büyük bir sıkıntı değil gibi geldi bana.. Benim cep 29000 km de.. şükür hiç bir arıza çıkarmadı.
    Geçmiş olsun hocam işallah önemli bir sıkıntı yoktur öyle olduğunuda düşünüyorum. Motorla ilgili bir sıkıntı varsa zaten aracın cep oluşuyla bir ilgisi yoktur sonuçta hepsi aynı motor.

Herkeste şöyle bir algı var sanki araba ucuz satılınca acaba bir kusurumu var. Bu algının oluşmasında bir kişinin özel çabasının da çok etkisi oldu da o ayrı mesele. C.E.P. 'in diğerlerinden tek farklı olduğu kategori donanımsal farklılıklardır.

Kaldı ki Peugeot sattığı arabaların çoğunu liste fiyatından çok daha ucuza satıyor. Böyle olmasa Türkiye sattığı araba sayısı çok az olurdu.

• mstdl M kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeler için teşekkür ederim hocam. Fiyat olarak ikisi de birbirlerine yakınlar, şu an Peugeot'daki KDV'nin yarısı bizden kampanyasında güzel indirimler yakalanacak gibi, fiyat avantajı nedeniyle 308'e yönelmiştim ben, sonra forumda dsg ile ilgili malum sıkıntıları okuyunca Octavia'dan bayağı uzaklaştım. Çocuklar için arka koltuklarda çift bebek sepeti/çocuk koltuğu bağlanacağı için de Octavia avantajlı gelmişti çünkü arka koltuklarında çift isofix bağlantısı var.
  • aumahanoglu kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Allah bağışlasın çocuklarınızı. Bende bir çocuk var ve ikinci çocukla birlikte 308 e sığamayacağımızı düşünüyorum. Özellikle çocuklardan biri bebek ise.(annesinin bebeğin yanında arkada oturacağını düşünerek)
    308 in de arka koltuklarında isofix var ama iki tane çocuk koltuğu bağlandığında ortalarına oturacak çocuğun vay haline :) 3 çocuk ile tercihiniz daha büyük bir araç olması gerekir bence.
  • asy06 A kullanıcısına yanıt
    Zaten 3 cocukla c segmentinde bir hatchback araci unutun. Belki nissan pulsar..siz kesinlikle ya suv almalisiniz ya da sedan. Crossover lar bile kesmeyebilir.octavia bu manada iyi..lakin onda1.4 tsi alacaksaniz 130 dan sonra agirliginda etkisi ile saglam sarfiyat yspacaktir bunu bilin.tsi da hudud 130.tdi begenmefigim bir motor zaten tavsiye etmem..

• Arkadaslar arka amortisorleri defistiren var mi ve ne kadar ucret odediniz. Benimkier son demleri artik ve yol tutusta sacmalamaya basladi bunlar yuzundrn

• Arkadaşlar,

C sınıfı hb, Sedan, Suv kasaların iç hacimleri arasında dağlar kadar fark yok çoğu birbirine çok yakın yani 308 yerine Pulsar önerilmiş.

Bunlardan birine sığan diğerine de sığar böyle bir kaygısı olan hiç düşünmesin ikinciel temiz MPV sınıfı Citroen C4 Grand picasso dizel EAT6 alsın bizde 308 babamda Grand picasso var.
  • Merhabalar. 308 için 16 inç active jant arıyorum. Elinde olan satmak isteyen olursa PM atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Section8 -- 19 Aralık 2017; 21:49:18 >
  • Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    Izlerken ereksiyon olma ihtimali varken kullansak kim biir ne olur..cok keyifli be...200 kadar soluksuz cikiyor..muazzam bisey ya..

• feylesof2150 kullanıcısına yanıt
    Pulsarla 308 imizin arka hayat alaninda pek fark yok diyorsaniz gozlerinizde key n bir sorun var demekttir..pulsar bu manada c nin zirvesidir..d segmenti seviyesidir

• 
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.