Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (967. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 965966967968969
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sitesindeki bilgilerden, yeni 308'i test edenlerin deneyimlerinden ve gördüklerimden yola çıkarak makyajlıyla birlikte kaportadaki değişikliklerin dışındaki yenikler aşağıdaki gibi. Bu arada hiç 308 kullanmadım. Umarım belirttiğim özellikler zaten olan şeyler değildir.

- Elektrikli koltuk ayarı var.
    - Dokunmatik ekranın tepki süresi kısalmış.
    - Bazı görsellerde 3008 de kullanılan vites kolu var.
    - MirrorLink, Android auto, Apple car play uyumlu i-Cockpit.
    - EAT8 şanzımanlı 8 ileri vites (bazı modellerde).
    - Aktif kör nokta uyarı sistemi.
    - Yorgunluk tespit sistemi.
    - Akıllı Işık Sistemi (Smartbeam).
    - Aktif şerit takip sistemi.
    - Hız levhası tanıma sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinquanta

Sitesindeki bilgilerden, yeni 308'i test edenlerin deneyimlerinden ve gördüklerimden yola çıkarak makyajlıyla birlikte kaportadaki değişikliklerin dışındaki yenikler aşağıdaki gibi. Bu arada hiç 308 kullanmadım. Umarım belirttiğim özellikler zaten olan şeyler değildir.

- Elektrikli koltuk ayarı var.
    - Dokunmatik ekranın tepki süresi kısalmış.
    - Bazı görsellerde 3008 de kullanılan vites kolu var.
    - MirrorLink, Android auto, Apple car play uyumlu i-Cockpit.
    - EAT8 şanzımanlı 8 ileri vites (bazı modellerde).
    - Aktif kör nokta uyarı sistemi.
    - Yorgunluk tespit sistemi.
    - Akıllı Işık Sistemi (Smartbeam).
    - Aktif şerit takip sistemi.
    - Hız levhası tanıma sistemi.

-Koltuk 4 yöne hareket kısmına bakmak aklıma gelmedi ama bel destek hareketi yine koltuğun sağından çevirmeli manueldi

-Şanzıman mevcutla aynıydı 3008 vitesi değildi ve 6 ileriydi.

-Kör nokta sistemi ve tabela okuma olayı güncel kasa 308'de de mevcuttu.

-Ekranı boyutu ve şekli aynı diye açıp test etmedim.

-Diğer maddeler hakkında bilgi sahibi değilim satış temsilcisine de sormadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 308 puretech ler deki silkeleme titreme sorunu için bir arkadaşla konuştum, buji tırnağı kırılıp motorun içine düşüyormuş, aracında garantiden subaplar değişmiş triğer değişmiş, böyle bişey başka yaşayan var varmı ? forumpeugeot sitesinde de 3 kişi var galiba, hangi arabaya el atsam bi sorun çıkıyor. Taktıkları buji yine aynıysa yine aynısını yaşayacağım, garanti olmasa servisler öper :)
  • Arkadaşıma A3 Sedan 1.0 TFSI STronic almıştık, dün test etme imkanı buldum.
    Kısaca, güzel araç, ufak ama kaliteli paketlenmiş, stabil sürüş açısından 308le benzer seviyede.

Yakıt

17 km kadar kullandım. 3-4 km çevre yolunda 150ye kadar hızlanıp devam ettim. 1 km kadar mahalle içi baya dik yokuşta in çık yaptım. Kalan kısım 2 trafik ışığı, şehir içi kullanım.

Yol bilgisayarı 7.7 litre, 17 km, 50 kmh gösterdi.

Sonra merak ettim yol bilg sıfırlayıp aynı prosedürü benim 308 ehdi ile uyguladım. Aynen 150 ile seyrettim, aynı yokuşa gelip çıktım indim, mahelle arası aynı yolları takip ettim. SOnuçta aynı km yol yapıp aynı hız ortalamasını tutturdum.

Yakıt 6.3 litre oldu.

Kabaca A3 1.0 ile 43.8 kuruş, 308 ehdi ile 32.2 kuruş yakmış oldum. Kendim için referans olsun diye yaptım, ilgilenenlere de duyurulur.

Bu arada 1.0 tfsi/tsi motor bizim 1.6 115'lik motora göre daha atik. 1.2 tsi'a göre de daha canlı ve zevkli. ÖZellikle denediğim yokuşta 1.2 tsi 110'luk golf de denemiştim, hoşuma gitmemişti fakat 1.0 tsi kesinlikle rampada, düşük devirde, kasisten geçerken toparlamada daha başarılı. Yakıt olarak aradaki farkı kabullenenler için son derece yeterli ve makul bir motor olduğu kanaatine vardım. Ben yılda 30 bin km yaptığım için yukarıdaki hesaptan hareket etsem yılda 3.300-3.500 TL fazladan yakıt parası eder o yüzden dizele devam derim. Ama sıfır alımda 20 bin fiyat farkı vermek yerine tabi ki 1.0 tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 14 Kasım 2017; 11:56:27 >

• farukakgun kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef öyle bir sorun var beni daha yolda bırakmadı ama 2 haftada bir falan tekleme silkeleme yapıyor. Benzin 3 kere değiştirdim geçen hafta da bujileri değiştirttim ama yine yaptı, benzin ve bujilerden değil bakalım nereye gidecek bu sorun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: insaatmüh.86

Evet maalesef öyle bir sorun var beni daha yolda bırakmadı ama 2 haftada bir falan tekleme silkeleme yapıyor. Benzin 3 kere değiştirdim geçen hafta da bujileri değiştirttim ama yine yaptı, benzin ve bujilerden değil bakalım nereye gidecek bu sorun :)

Cevabınızı için çok teşekkür ederim hocam, servis ne diyor bu duruma mutlaka peugeot fransanın bilgisi vardır, duyarsız kalmaları çok enteresan. 2 defa üst üste yılın motoru seçilmiş bir motor bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukakgun -- 14 Kasım 2017; 12:11:36 >
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    Arkadasimda var 2016 1.0 Sedan a3,benimde aracimda yazilim var ona ragmen araci benden hizli.Benimde aracim ehdi 115.Yakit olarakta 1 gun kullanma firsati buldum.Sehir icinde en fazla 1-1.5 litre fazla yakar saniyorum ki a3 fazlasi olmaz.

• Merhaba arkadaşlar

Bugün itibariyle 2012 astra j 1.3 dizel arabamı sattım

Aklımda peugeot 308 var sizden yorum isteyecem

2014 access 1.6 dizel 66 binde 1 parça boya tramer yok 53 e alınırmı

• Merhaba arkadaşlar bugün itibariyle bende 308 eat bluhdi allure sedefli beyaz almış bulunmaktayım. Body kit varmı acaba bildiğiniz

• badstorm B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Kaça aldınız?
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt
    96750

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • badstorm B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun sıfır mı ikinci el mi?

• Şu an 1.2 puretech 308 almamamdaki tek sebep şu servislerin bile çözemediği neden olduğunu anlayamadığı titreme tekleme sorunudur, yoksa içi dışı beğenimi kazanmıştı.
  • Hasan7 kullanıcısına yanıt
    Sıfır aldım

• 30bin bakımım 562tl tuttu. Adblue bitmişti, tüm filtreler değişti. Makul sayılır. Ön arka balatalarıma 3bin km ömür biçtiler 530tl tutuyor toplamda. 35binde balata bitmesi normal mi? Ben 40 45bin götürür diyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

30bin bakımım 562tl tuttu. Adblue bitmişti, tüm filtreler değişti. Makul sayılır. Ön arka balatalarıma 3bin km ömür biçtiler 530tl tutuyor toplamda. 35binde balata bitmesi normal mi? Ben 40 45bin götürür diyordum.

Ben aracı 20 bin de almıştım. İlk iş ön fren pabuçlarını değiştirmek olmuştu. Şimdi araç 65 bin km oldu. Hala aynı pabuçlar devam ediyor. Geçen 60 bin bakımına girdiğimde sordum, nasıllar diye. Daha yarı olmamış dediler.

Kullanımdan kullanıma değişiyor. Ayrıca şehir içi fazla kullanınca sürekli dur kalklar nedeniyle frenler çabuk aşınıyor. Benim gibi uzun yol ağırlıklı kullanırsanız da balatayı falan unutuyorsunuz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necdetpek -- 16 Kasım 2017; 22:39:52 >
  • necdetpek kullanıcısına yanıt
    Bende aracı 17bin km de isanbul dan aldım. Benden önceki sahibi muhtemelen yoğun trafikte kullandı.. servisin abartması mı acaba diye düşünmüştüm, riske girmeyip değiştirmek en doğrusu sanırım. Cevap için teşekkürler.

• macropolo kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

• Yeni 308 fiyatlarını yayınlamışlar peugeot.com.tr' den...
  • Güncel bilgi,

Göral-konya yolu, dizel 45 bin bakımı

%15 indirimli, 990 tl tuttu..(960 tl>>121 iskonto>>>839 tl+kdv:990 tl)

polen-yağ-hava filtresi,

0w30 yağ, tapa,

klima temizliği (extra ben yaptırdım) 35 tl,

ön balata değişimi,
  • 
Sayfa: önceki 965966967968969
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.