Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.224
Cevap
294
Favori
1.547.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha önceki mesajımda yazdığım gibi 2015 fiyatlarında modeline göre 3bin-6binTL indirim var. Artış yok. Bir ikisinin fiyatı da aynen kalmış. 2016 model fiyatları ise 2015 liste fiyatlarından 1000TL artmış. O da Avro daki artıştandır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukiotoshi

Daha önceki mesajımda yazdığım gibi 2015 fiyatlarında modeline göre 3bin-6binTL indirim var. Artış yok. Bir ikisinin fiyatı da aynen kalmış. 2016 model fiyatları ise 2015 liste fiyatlarından 1000TL artmış. O da Avro daki artıştandır.

EAT6'ların hepsinde "Anahtar Teslim Kampanya Fiyatı" başlığı altında 6.000 TL. fark görüyorum, diğerlerinde de 4.000 TL.. Kendi aracımın liste fiyatı 6.000 TL. artmış, takip ediyorum.
  • quote:

EAT6'ların hepsinde "Anahtar Teslim Kampanya Fiyatı" başlığı altında 6.000 TL. fark görüyorum, diğerlerinde de 4.000 TL.. Kendi aracımın liste fiyatı 6.000 TL. artmış, takip ediyorum.
  • Selam arkadaslar gecenlerde bahsettim yakit filtresi degisimi malesef ise yaramadi bu sabah yine ayni arizayi verdi 135 liram bosa gitti yine servis yolu gorundu sizce ne yapmaliyim

• eisenberg kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılsın istemem ama ben de her fiyat değişimini kayıt altına alıyorum. Karşılaştırmayı da Aralık 2015'teki kampanyalı fiyata göre yaptım. Otomatik viteslerde fiyat değişimi yok. Aralık ayındaki kampanyalı fiyatlarının aynısı. Diğer modellerde de en yüksek indirim (6000TL) 92Hp dizel active araçlarda.
  • quote:

Yanlış anlaşılsın istemem ama ben de her fiyat değişimini kayıt altına alıyorum. Karşılaştırmayı da Aralık 2015'teki kampanyalı fiyata göre yaptım. Otomatik viteslerde fiyat değişimi yok. Aralık ayındaki kampanyalı fiyatlarının aynısı. Diğer modellerde de en yüksek indirim (6000TL) 92Hp dizel active araçlarda.

2016 modellerdeki indirimi bilmediğimiz için; 2015'deki PEŞİN(en sağ) denilen fiyatlar bir nevi brüt fiyattı, indirim oradan yapılıyordu, şimdi ise sil baştan bir nevi brüt fiyatlar oluşturulmuş, 2015 boyunca soldaki iki sütunu hiç dikkate almadım ben, algı oluşturmak içindi, manasızdı, 2015'te 3. sütun hep "gösterge" oldu. Şimdi ise 2015 ve 2016 göstergeleri var sadece, bunlar üzerinden güncel(Ocak 2016) ne indirimler yapılıyor bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: reco038

Selam arkadaslar gecenlerde bahsettim yakit filtresi degisimi malesef ise yaramadi bu sabah yine ayni arizayi verdi 135 liram bosa gitti yine servis yolu gorundu sizce ne yapmaliyim

Bir arkadaşımız, size, müşür vs. bahsetmişti sanırım. Sorun orada olabilir, öyleyse şayet, servis yanlış teşhis rakamını iade edecek veya yeni teşhise bunu mahsup edecek.

Şimdi gördüm; @berdoga arkadaşımızmış. (su müşürü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 12 Ocak 2016; 10:05:55 >
  • Merhabalar,
    Rüzgarlık ile ilgili bilgi vereceğimi yazmıştım. @memurpower özellikle sormuştu.

Fitile takılanlar sorun yaratabilir derken ne demek istediğini görmüş oldum.

Arkadaşlar peugeot 308 orjinal aksesuar rüzgarlığı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Sakın almayın.

Tak tuk rüzgarlık diye serviste bile espri konusu oldu. Hemen çıkarttırdım.

Cam açılıp kapanırken rüzgarlığa çarpıyordu. Başta montaj hatası diye düşündüm ama değil.

Olacak iş değil... eğer bu montajı
    (Peugeot orjinal ruzgarlik)carpma sorunu olmadan yaptırabilen olduysa lütfen bildirsin.

• bakım er kullanıcısına yanıt
    hocam iyi sabahlar, cevap ve geri dönüşünüz için teşekkür ederim; pejo nun buna bizim üzüldüğümüzden daha çok üzülmesi lazım, skataloglarında dahi bahsettiği bu donanım ürünü demek sorunlu; orjinal donanım ürünü olarak bu kadar aciz olmaması gerekirdi, tahmin ettiğim ve bir dostumun bana bahsettiği sıkıntıyı yaşamışsınız, ben de rüzgarlık kalıbı bekliyorum, mugen tip gelirse ben alıp paylaşacağım sizleri yönlendireceğim, rüzgarlık konusunda acele etmemenizi öneririm, ayrıca da geçmiş olsun hocam, pejo bi rüzgarlık yap sesimizi duy yani .....................
  • ben 3 ay önce taktırdim. orjinal olan ruzgarlık, bahsedilen sorunların hiç birisi yok.gayet memnunum. hayırlı forumlar.

• Bir kaç yerde bahsedilmişti geri görüş kamerasının gece körlüğünün servis tarafından halledildiğine dair ? Bu işlemi kimler yaptırdı ve garanti kapsamında mı yapıldı?
  • 1.2 lerin 15000 lik ya da yıllık bakımları ne kadar tutuyor?
  • bakım er kullanıcısına yanıt
    resimleri varsa görebilirmiyiz.
  • @N7K
    Sokturdugum icin foto yok elimde. Sadece vuran yerin kosenin fotosunu cektim. Telefondan ekleyemedim daha sonra tekrar denerim.
    @tarzi52 1610452480 kodu olan on ruzgarlik bu. 72.70 Tl liste fiyat olan. Ayni ruzgarliktan mi bahsediyoruz. Nereden alip takdirdiniz?

• reco038 R kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun soyledim sorun filitrde degil musirde luleburgaz servis bir kac gun araci test edip sorunu tam tespit edemeyince fransa ana servis agina arabanin verilerini gondererek sorunu tespit etti ve garanti kapsaminda parca degisti, cikanparcadan incelebmek uzere fransaya ginderilecekti. parca gelene kadarda yedek arac tahsis ettiler. Bir aydirda aracta sorun yok.
    Daha oncede bu konuda sizi uyarmistim ama siz bilirsiniz yinede.

• Haftaya yine gidip sizin soylediklerinizi aktaririm en olmadi gittiniz servisi arattiririm

• orjinal ön rüzgarlık ist mepada taktırdım.

• zeytin45 Z kullanıcısına yanıt
    istanbulda yetkili serviste yeni kamera takıldı.ücret alınmadı.gece görüş düzeldi.garanti kapsamında yapıldı..
  • tarzi52 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Mepaya gitmek lazım o zaman.
  • 1.2 Puretech 130 kullanan arkadaşlardan fazla ses çıkmıyor, genelde dizel üzerine dönüyor yazışmalar :)

Şehir içi en düşük ne değerler gördünüz ? Ben 1000km ye kadar sürekli farklı devirlerde kullandıktan sonra duruldum, yakıt tüketimi normal olarak çok yüksekti, 3. full depoda denemek için artık rolantiye aldım... Bir sonraki uzun yola kadar da böyle devam etmeyi düşünüyorum... 1500km sonrasında artık 4000 deviri de aşmaya başlayacağım, çok gereksiz uğraşıyorsun diyenleri duyar gibiyim :) :)

Son 70km yolda değer 6.6 gösteriyor, özellikle manuel e alıp 1500 devirde 6. viteste gitmenin çok avantajlı olduğunu gördüm, hafif titreme hissettiriyor ama zorlanma hissetmedim. Bilgili ve paylaşımcı arkadaşlara şöyle bir sorum olacak, düşük devirde aracı kullanmanın uzun veya kısa vadede zararı olur mu ?

Forumlarda biraz baktım ama dizel için kötü olduğu, benzinlide tork üretiyorsa sorun olmayacağını yazanlar var, aracın beyninin kullanım şeklini algılayarak kendini ayarladığını ve performansını azalttığını söyleyenlerde var :) Mantıklı gelen bir bilgi de o oluşan hafif titremenin aktarım organlarını zorladığı ve zarar verebileceği yönünde... Ayrıca turbo kullanılmadığından ömrünün uzadığını yazanlarda var... 308 1.2 için ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salyangoz -- 12 Ocak 2016; 23:05:22 >

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.