Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (297. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onlar öyle tabi

parayı veren düdüğü çalar
  • reco038 R kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İyi bir tercih olmuş bence.

İçi dışı uyumlu. Renk, jantlar ve döşeme; gri tonları.

İyi günlerde kullanın.
  • Saol kardesim göral bi yamuk yapmazsa ankaradan alacam araci resimleri atarim bol bol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni 308 ve eski 308 rakamlari aynı tatil bölgesi ayni otel, sadece bu yil yeni 308 le dönüşte mudanya - yenikapı feribot kullanildi, ondan az bir km farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasson -- 2 Ağustos 2015; 22:51:45 >
  • İstanbul manavgat gidiş dönüş
    Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

• Çok büyük fark var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fasson kullanıcısına yanıt
    Aracınız dizel mi? Dizelse otomatik mi? Bu kadar fark olması bana da garip geldi.
    Eski 308 tutumlu gerçekten.

Otomatik mi ikisi??
  • otomotivmühensinin daha önce paylaştığı yakıt sarfiyatı fotoğraflarından çok uzak.

70-80 km hızla düz yolda, 3,5 - 3,8 arası değişiyor bende. Dizel otomatik.

120 - 160 km hız aralığında 5,5 - 7,1 idi. Anlık hız değişimlerim çok olmuştu.

her ikisi de klima açık ve araç daha 1.000 km olmak üzere......

Ayrıca, araçların yenisi 1.500 km'de, diğeri 78.000 km'de. Daha 5.000 ve 10.000 km. yakıt düşüm süreci var yenisinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 2 Ağustos 2015; 23:28:35 >
  • Biri eski 308 dizel otomatik diğeri yeni 308 dizel otomatik, yeni 308 ile son 200km 120-140km hizla geldik feribotu kacirmayalim diye ama o ana kadar ortalama zaten 4.9lt idi.

• eisenberg kullanıcısına yanıt
    Valla normal bir kullanim sonucu bu hanim ben 2 çocuğum 5 ve 10 yaşında bagaj yari dolu, klima full açık gidiş dönüş zaten bu sicakta klimasiz gidilmezdi, hocam bu öyle 70-80km mesafede dikkatli kullanima benzemiyor, oyle bende 3.8-4.0lt yakaladigim oldu, 800-1000km yolda neye dikkat edicez sicagin altinda, 4lt uzun yolda hayal bu araçla, cok sabırla veya klima kapali tek kisi araçta olabilir.

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    e-hdi blue-hdi den dahamı tutumlu,yoksa şanzımandanmı.şanzıman çok az artırıyor ama bu kadar fark olmaz.lastik ebatıda önemli
    Blue-hdi den 2li rekor denemeleri görmeyi bekliyordum aslında

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Belki lastik dicem ama lastik bu kadar oynatmaz.

Bi dikkatli test yapmak lazım hocam aslında.

Eski 308 kesinlikle tasarruflu bi araç hiç yabana atmamak lazım
    Size demiyorum; her yazdığınız "ışık" gibi sivrisinek doluyor bir anda

Ben zamanla yakıtın düşeceğini düşünüyorum. Daha çok yeni. Eski aracın ilk km'lerini ve yakıt sarfiyatını hatırlayabiliyor musunuz?
  • Son zamanlarda tüm Peugeot forumlarının kalitesi çok yüksek

Burası da 2008 de 508 ve diğerleri de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Hocam stabilite nasıl??

Bu araçlar çok hafif olduğu için bazen sıkıntı olabilir.

3 kişi olması iyi aslında.

2 tonluk arabalar çok başka gidiyor

O hızlarda 307 biraz daha oturaklıydı sanki

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle
  • Blue hdı daha ekonomik 308 dizel için bilmiyorum amma 3008'de 3.4 litre tüketim değerim vardır. Eat6 bluehdı. Rekor olduğunu sölüyorlar yarın izin almaya çalışacağım alabilirsem ve benim arabaya sığmaz isek 6 kişiyiz 2 li değerleri yakalayacağım. 308 dizeli ben Rafine bulmadım motor sesi bende kocaman bir soru işareti bıraktı, yoksa kardeşime dizel almayı isterdik ve size 308 dizel için bir değer söylerdim. Dizel 308le 5 li değer çok yüksek hele o hızda. Benzinli ile o değerde yolculuk yaptım, yapanlarda oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feriterk -- 2 Ağustos 2015; 23:55:58 >
  • feriterk F kullanıcısına yanıt
    Rafinelikle ilgili yorumunuza kesinlikle katılıyorum

Sanki emisyonu denklemek için biraz karakter kaybetmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

Blue hdı daha ekonomik 308 dizel için bilmiyorum amma 3008'de 3.4 litre tüketim değerim vardır. Eat6 bluehdı. Rekor olduğunu sölüyorlar yarın izin almaya çalışacağım alabilirsem ve benim arabaya sığmaz isek 6 kişiyiz 2 li değerleri yakalayacağım. 308 dizeli ben Rafine bulmadım motor sesi bende kocaman bir soru işareti bıraktı, yoksa kardeşime dizel almayı isterdik ve size 308 dizel için bir değer söylerdim. Dizel 308le 5 li değer çok yüksek hele o hızda. Benzinli ile o değerde yolculuk yaptım, yapanlarda oldu.

Burda blue-hdi değerlerinin daha düşük olmasını beklerdim.208 e-hdi ile düşük tüketimi kasarak 2,7 li sonuç elde etmiştim.18 aylık kullanımımda 4,5 li tüketim elde ettim.blue-hdi ninde bu değerlerde gezmesini beklerdim açıkcası.arada ağırlık farkı var ama blue-hdi motor farkıda var
    Mesela otobanda sabit 90 la 2,9
    Sabit 110 la 3,8 civarı tüketiyordu 208
    Blue-hdi ile test sürüşümde 6 lt tüketirken
    Aynı güzergahta 1,2 thp 6,7 tüketti
    Motor sesi konusunda ise blue-hdi de rahatsız edici bir durum gözlemlemedim

• 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.