Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
295
Favori
1.543.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12891290129112921293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Banada style techlerin klasik kadranla uretilecegini allure sportta bir degisiklik olmadigini soyledi satis temsilcisi..
  • Backstreet kullanıcısına yanıt

o zaman bir bilgisayar mühendisi olarak sorunu daha net açıklayarak cevap vereyim, evet alabilirsiniz ama sayısal veri korumalı bir kablo ile ve her iki cihazın da desteği ile( bakınız: hdcp). bu söylediklerim dışında görüntü alamazsınız. lütfen deneyiniz. muhtemelen bir çok insan bu kavramları daha yeni duymuştur. bu yüzden alamazsınız demek istemiştim. teşekkürler

• alperen2931 A kullanıcısına yanıt

Arkadaslar simdi resmi siteyi inceledim brosur guncellenmiş ve style tech allure sport ve gt hepsinde analog gosterge gorunuyor...yani benim satis temsilcisi senin aracta iptal yok vs dedi ama ay sonuna kadar da motor sasi no vs belli olmamisti..muhtemelen yeni haliyle gelir artik bu haliyle de almam artik kalsin cunmu satarken analog gosterge ciddi sorun olur.

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquantes

o zaman bir bilgisayar mühendisi olarak sorunu daha net açıklayarak cevap vereyim, evet alabilirsiniz ama sayısal veri korumalı bir kablo ile ve her iki cihazın da desteği ile( bakınız: hdcp). bu söylediklerim dışında görüntü alamazsınız. lütfen deneyiniz. muhtemelen bir çok insan bu kavramları daha yeni duymuştur. bu yüzden alamazsınız demek istemiştim. teşekkürler

Arkadasimda Smart olmayan Lg tv var..Bilgisayari baglayip Netflix izleniyor, onu birak, arka oda da kucuk dandik tv var 40 inc falan, ona bile baglaniyor :)

Ben evde denemedim Smart 4k Tv cunku..Ama o 2 dandik tv de Netflix den goruntu aliyorsak,cogu Tv den alinir bence..

• androkolik kullanıcısına yanıt

Hocam arabayı Hacklemişsin resmen :)

• turkeril kullanıcısına yanıt
    Güzel oldu hocam :) Tavsiye ederim.
  • quote:

Bu konuda yanılıyorsunuz.

Kablolu bağlantılarda sıkıntı çıkmıyor.. HDMI veya RGB bağlantı ile Netflix gayet güzel TV'de izlenebiliyor.

Kablosuz bağlanmak isterseniz yani örneğin telefonunuzu TV'ye kablosuz görüntü aktarma yöntemleri ile bağlamak isterseniz sıkıntı çıkıyor, ses ve alt yazı geliyor ancak ekran siyah görünüyor. Netflix'in engellediği olay bu.

Örneğin akıllı olmaya LG TV'ye çöpe atmak yerine sadece bu iş için kullandığım Atom işlemcili mikro PC (ilk çıkan modellerden) HDMI'da olmadığı için RGB kablosu ile bağladım ve dizi ve filmleri gayet güzel izliyorum. RGB ile ses gitmediği için ses içinde PC nin kulaklık çıkışına bağladığım kabloyu TV deki ses girişine taktım. Sorunsuz çalışıyor.

HDMI özelliği olan ve aktif kullandığım dizüstü bilgisayarımı da rahatlıkla bağlayıp izliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necdet_Pek -- 6 Mayıs 2021; 16:43:49 >
  • sanırım yazdıklarımı kimse okumadan cevap verme gereği duymus. arkadaslar, izleyebilirsiniz ama belli koşulları var. rgb analog oldugu icin zaten sıkıntı yok, ama ses iletimi de yok. netflix in (ve diğerlerinin de ) sayısal veri koruması mevcut. üstüne basarak söylüyorum ikinci bir ekran takıp buna görüntü aktardım ve izliyorum diyorsanız size bravo diyorum ve konuyu kirlettiğim için diger arkadaslardan da özür diliyorum
  • quote:

sanırım yazdıklarımı kimse okumadan cevap verme gereği duymus. arkadaslar, izleyebilirsiniz ama belli koşulları var. rgb analog oldugu icin zaten sıkıntı yok, ama ses iletimi de yok. netflix in (ve diğerlerinin de ) sayısal veri koruması mevcut. üstüne basarak söylüyorum ikinci bir ekran takıp buna görüntü aktardım ve izliyorum diyorsanız size bravo diyorum ve konuyu kirlettiğim için diger arkadaslardan da özür diliyorum

En sıradan HDMI ile de izleniyor. RGB'yi de anlattım, ses konusunun nasıl çözüldüğünü de..

Kablosuz izlenemiyor veya ben başaramadım.

Bilmemek ayıp değil, deneseydiniz sz de izlerdiniz ve gereksiz alınganlık göstermezdiniz..

• quote:

sanırım yazdıklarımı kimse okumadan cevap verme gereği duymus. arkadaslar, izleyebilirsiniz ama belli koşulları var. rgb analog oldugu icin zaten sıkıntı yok, ama ses iletimi de yok. netflix in (ve diğerlerinin de ) sayısal veri koruması mevcut. üstüne basarak söylüyorum ikinci bir ekran takıp buna görüntü aktardım ve izliyorum diyorsanız size bravo diyorum ve konuyu kirlettiğim için diger arkadaslardan da özür diliyorum

Dostum 10 senelik Tv de izleniyor pc den baglaninca Hdmi ile, 40 inclik Tv de 600-700 tl lik bildigin monitor tipi tv,onda da izleniyor..Basit sekilde izleniyor konu kirliligi degil,sohbet iyidir her konu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 7 Mayıs 2021; 0:36:51 >
    Bayadir girememistim buralar şenlenmiş :))

Bir sorum olacak benim telefonum s7edge anroid auto gomülü degil telefona apk olarak internetten yukledim ve guncellemesini de oyle yapiyorum ve uzun zamandir kullaniyorum sikinti yasamadim bu gun video izleme ozellgiini gorunce sevindim bir hevesle AAAD programini yukledim ve pro surumu alip uygulamalari yukledim izinlerini de verdim fakat araca gecince anroid auto bölümünde menude bu uygulamalarin hic biri gorunmuyor acaba neyi yanliş yapmis olabilirim
  • BLACKMOON72 kullanıcısına yanıt
    Ben aaad uygulamasını kullanmadım hocam. Normal de aynı işi yapıyor ama. Benim yaptığım yöntem ile de deneyebilirsiniz. Telefondan Android auto uygulamasını açın. Sürüm kısmına birkaç kez basın. Geliştirici seçeneklerini açın. Sonra Android auto geliştirici seçeneklerininden bilinmeyen kaynaklar işaretli olsun. Ayrıca uygulama moduda geliştirici olsun. Birde öyle deneyin.

Telefonda Android auto uygulamasında başlatıcıyı özelleştirme kısmı böyle görünmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi androkolik -- 8 Mayıs 2021; 20:48:55 >
  • Eyvallah hocam android gelistirici modunu yapmistim zaten ama olmadi sizin yontem ile deniyeyim cok tesekkur ederim bilgi icin....
    Rica ederim. Yapınca dönüş yapın merakta bırakmayın :)

Hocam cok tesekkur ederim bendekileri silip sizin onergelerinizle yaptigimda android autoya programlar geldi araba da deniyecegim indigim zaman AAAD ye 35 verdik ama saglik olsun :))) tesekkurler tekrardan
    Olmuş hocam sıkıntı yok. Güle güle kullanın. Arabada uygulamayı açınca birşey gelmez ise telefondan uygulama izinlerini verirsiniz. Tavsiyem carstream. Ben en çok onu sevdim. Gereksiz olanları denedikten sonra sizlersiniz 👍🏼
    Hocam tesekkurler tekrardan araba da deneme sansim oldu calisti sorun yok carstream guzel ama ekrana dokundugum an takilma yapiyor benim kablodan da olma ihtimali yuksek...
    Fermata da denedim guzel sekilde calisti web de guzel calisiyor ama kabloyu degistirecem duzgun bir kablo lazim aktarim icin o kesin... terkardan tesekkur ederim sonunda istedigim oldu :)
    Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
    Sevindim :) Ufak tefek hatalar var. Mesela carstream bazen takılarak video oynatıyor. Durdurup tekrar başlatınca video yu düzeliyor. Güle güle kullanın.
    Tesekkurler hocam
  • Aracımın (Allure Sport - 2021) bugün hem bellenimini (firmware) hem de haritasını güncelledim. Tam 50dk sürdü. Nasıl yapıldığını bilmeyenler için baştan anlatacağım. Tüm işlemleri Windows bilgisayarlara göre yazıyorum.

İddialıyım: Malum şahıs bile anlayacak.

UYARI:

Burada yaptığım işlemleri yaparken aracınıza zarar vermeniz durumunda herhangi bir sorumluluğum olmadığını, aşağıdaki işlemleri kendi rızanız ile yaptığınızı UNUTMAYIN.

UYARILDINIZ.

İşlem adımları:

1- Bilgisayarınızın tercihen USB3.0 portuna en az 32Gb USB Flash Bellek takın. İçinde önemli dosyalarınız olmasın. Çünkü hepsi SİLİNECEK. Uyarmadı demeyin.

2- Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirin. Anlaşılmıyorsa resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

3- https://mypeugeot.peugeot.fr/ adresine girip üye olun. Fransızca bilmiyorsanız Chrome, Opera, Chromium tabanlı Edge tarayıcıları ile siteye girip Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

4- Üye olduktan sonra aracınızın ruhsatta yazan Şase Numarasını siteye ekleyin.

5- Android ya da IPhone yazılım marketlerinden MyPeugeot uygulamasını indirin. Oturum açın. Aracınızı eklemenizi isterse Şase Numarasını ekleyin.

6- Aracınıza binip data aktarımı yapabilen (tercihen orijinal) USB kablo ile aracınıza telefonunuzu bağlayıp MyPeugeot uygulamasının aracınızı tanımasını sağlayın. Bu arada telefonunuzun Bluetooth'u açık olsun. Programdaki yönergeleri izlerseniz kısa sürede bağlantıyı sağlarsınız.

7- Windows için: https://fr.ndp.awsmpsa.com/majesticinstaller/peugeot_update.exe adresinden Peugeot Update uygulamasını indirin ve kurun.

8- Programı çalıştırın. Sağ altta Begin'e tıklayın.

9- Sol alttan +ADD ile aracınızın Şase Numarasını ekleyin ve aracınıza isim verin. Misal: 308

10- Select tıklayın.

11- C: sürücünüzde en az 20Gb boş alan olduğundan eminseniz bulunan tüm güncellemeleri seçip (bende 2 adet güncelleme buldu) sağ alttan DOWNLOAD'a tıklayın.

12- Yönergeleri takip edin. İndirme işlemi uzun sürecek, panik yapıp takıldı diye işlemi yarıda kesmeyin. İndirme işlemi benim bilgisayar ve internet alt yapımda 35dk civarı sürdü.

13- İndirme bitince program sizi yönledirecek ve Flash Belleği biçimlendirecek. Arada CMD için onay isteyebilir Evet deyip geçin.

14- Artık indirdiği dosyaları Flash Belleğe yazıyor. Bu işlem de USB2.0 bağlantı noktası için yarım saat civarı sürüyor. İşlem bitince tekrar ana ekrana döneceksiniz. Sağ üstteki X'den pencereyi Confirm'e tıkayarak kapatın. Flash belleğinizin içi aşağıdaki gibi görünmeli.

Aşağıdaki işlemleri yaparken araç sabit olacak ve kesinlikle motor Stop edilmeyecek. Yeterli yakıtınız olsun. İşlemlerin bitmesi benim aracımda 50dk sürdü.

15- Aracınızın başına geçin. Aracı çalıştırın. İlk önce Stop & Start özelliğini KAPATIN.

16- USB yuvasına en az 32Gb kapasiteli Flash Belleğinizi takın.

17- Multimedya sistemi bir süre sonra sonra USB Bellek içinde medya bulunamadı hatası verecek. Uyarıyı kapatıp bekleyin. Flash Belleği ÇIKARMAYIN.

18- Bir süre sonra (15-20sn) ekrana Firmware güncellemesi bulunduğuna dair mesaj gelecek. Kabul edin ve uzun bekleyişinize başlayın. Aracın sağını solunu KURCALAMAYIN. Yanlışlıkla da olsa Start Engine tuşuna DOKUNMAYIN.

19- Multimedya sistemi bir süre sonra (2-3dk) kendiliğinden kapanacak. Bu aşamada beklemeye devam edin. Ecel terleri dökmeniz gerekmez.

20- Tekrar açıldığında aşağıdaki ekranları göreceksiniz. Sabırlı olun. Daha 50dk olmadı.

21- Multimedya sistemi kapanacak ve tekrar başlayacak. Müzik yayını çalışmaya başladı ise bellenim (firmware) güncelleme işlemi bitti. Artık haritayı güncelleyebiliriz.

22- Hiçbir şey yapmadan beklemeye devam ettiğinizde (1-2dk) bu sefer de aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

23- Evet'e dokunup harita güncellemesini başlatıyoruz. Sırası ile aşağıdaki ekranlar gelecek.

24- Eğer toplamda 50dk civarı sabretti iseniz. Hayırlı olsun. İşlemler bitti Evet'e dokundunuz ve sistem yeniden başladı. Müzik yayınınız da geldiyse bu iş tamamdır. Eğer Flash Bellek hala yuvada ise tekrardan Firmware güncellemesini yüklemek isteyecek. İptal edip Flash Belleği yuvadan çıkarın.

Bende aşağıdaki versiyonlar yüklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setcom_2000 -- 8 Mayıs 2021; 23:11:21 >
  • 
Sayfa: önceki 12891290129112921293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.