Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
294
Favori
1.547.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DarkLord97

bu aracın incelemesini gs tvde sürüş zamanı programı yapmış fransaya gidip. ben bulamadım videosunu bulan varsa atabilir mi..

2 gündür arıyorum ama bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redsqadron R kullanıcısına yanıt
    Yeni 308 ile ben de ilgileniyorum. 1.2 THP 130 HP Allure şahsi ihtiyaçlarıma en uygun görünen model/donanım .Kafamdaki alternatifi de Mazda 3 Sedan otm. Kısmetse sanırım ikisinden birini alacağım. Geldiklerinde inceleyeceğim elbet. Diyeceğim şu ki araç gerçekten çok estetik,kağıt üzerinde de her türlü değeri de Golf ten üstün gözüküyor. İki çekincem var benim beğendiğim 1.2 motor 3 silindirli acaba biraz gürültülü mü çalışır diyorum ? ikincisi de Mazda 3 öyle 5-6 sene kullanımla kendini bırakmaz diri durur bu kesin ama aynısını 308 de yapabilir mi? tam emin olamıyorum. Test sürüşü vs ile fikir sahibi oluruz elbet
    Herşey bitti bazı arkadaşlar sadece ters devir ibresine laf ediyorlar .Aslında ben şöyle romantik bir yorum geçirdim aklımdan ilk gördüğümde, bu iki gösterge iki sevgili gibi ,ben gaza bastıkça hız ibresi soldan sağa devir ibresi de sağdan sola gidecek ikisi de ortada bulusup öpüşmeye çalışacaklar.Neticede Fransız aracı bir parça romantizm,ruh ve aşk barındıracak içinde elbet.Bu kadar da takılacak bir konu değil,orjinallık yapmışlar iyi de olmuş..Bu eleştrileri yapanlar bir de genç olacak yeniliğe çok karşılar halbuki ben ihtiyar olmama rağmen böyle yenilikler çok hoşuma gidiyor,renk katıyor çünkü hayata

• Tekrar selam herkeze 1.2 thp 3 silindirde 2 bin dev8rden sonra canlanabilecegini dusun7yorum sonucta turbo 1700 1800 devirde devreye girecek bence eger benzinli dusunuyor iseniz biraz daha yuksek hacimli cc ye bakmalisiniz. Arti yakiti da daha dusuk olacaktir 1.6 155 hp thp daha mantikli bence. Yada 92 hp dizel versiyon 230 nm tork yeterli gelebilir 155 lik motorda 230 nm tork uretiyor.
    Mazda 3 seris8 2011 patronumun kiz8 icin servis araci olarak alinmisti arac harika donanim super on cam rezistansina kadar vardi ama otomatik 1.6 benzinli arac 350 400 km yi gecmiyordu oyuzden kisa surede satildi.yerine a3 1.6 tdi otomatik alindi.

• 308 şu gördüğüm fotolara göre hakikatten güzel ve özgün araç olmuş.
  • araç çok güzel olmuş fiyatı şışırmezlerse çok satar kanaatindeyim birde birtek benmi yeni peugeotların direksiyonunu beğenmiyorum ?
  • redsqadron R kullanıcısına yanıt
    Resim,video yükleme seçeneği var ama dosya ekmeyi bulamadım. Yoksa Peugeot UK internet sitesinden indirdiğim broşürü yollayacaktım buradan size. Başlangıçta ben de sizin gibi düşündüm .Ama benzinli motorlar için değerler söyle;

1198 cc 82 HP 118 Nm 13,3 sn 6,3-4,2-5 lt (sadece bu VTİ diğerleri THP )
    1198 cc 110 HP 154 Nm 11 sn 5,6-3,7-4,4 lt
    1198 cc 130 HP 230 Nm 10 sn 5,9-3,9-4,6 lt
    1198 cc 130 HP 230 Nm 10 sn 6,5-4,3-5,1 lt (6 ileri tam otomatik vites)
    1598 cc 125 HP 200 Nm 10,4 sn 7,7-4,4-5,6 lt
    1598 cc 156 HP 240 Nm 8,4 sn 7,9-4,6-5,8 lt (bu 16-17'' jantlarla yukarıdaki hepsi 15-16'' jantlarla)

Bu güçler ve torklar hangi devir aralıklarında oluyor vs bazılarında eksik bilgiler vardı o yüzden yazmadım. Dizelleri de yazmadım burada. Ben kesinlikle otm vites baktığım için zaten tek seçeneğim oluyor . Düz viteste de 130 HP lik olan 156 HP den daha ekonomik yakıyor gibi gözüküyor. Torku da birbirine yakın ,ama muhakkak ki ara hızlanmalar filan 156 HP daha zevkli olacaktır. Ancak 130 HP nin alış fiyatı da biraz daha cazip olacaktır diye düşünüyorum

• Evet degerler guzel gozukuyor fabrika verileri rahatlikla yakalaniyor muhtemel olarak 1.2 vti motor 82 hp ile ayni fabrikasyon modifiye ile ve turbo buyutulerek 130 hp ye ulasmak cok rahat artik. Biraz ses olabilecegi dusuncem var yuksek devirlerde ama tatli bi turbo sesi olur oda. Sanziman zaten 508 den gelistirme versiyon bende de bi heyecan var bekliyoruz bakalim ama ben tam dolu vereiyon gelmedrn almicam denon ses sisteminin tadini ds4 de aldiktan sonra muhakkak olmazsa olmazlardan.

• ne zaman geliyor tr ye bu araç tahminen fiyatları ne kadar olur arkadaslar varmı fikri olan
  • Tasarımı gerçekten başarılı ilk defa c segmenti bir pejo gönlümü çaldı... çıktığı günden beri bakıyorum ara sıra :)

Yetkililer golf'ten daha iyisini yaptık diye açıklama yaptılar ama bakalım
  • iç kısmı hosuma gitmedi yoksa güzel araç
  • Konuyu canlandıralım , araba daha türkiye piyasasına sürülmediği için umarım konuyu hortlatıyorsun demezsiniz .

şubat ayı gibi satışa sunulacak deniyor ,tahmini 1.2 benzinlisi için 47 civarı yazıyor. Sanırım dizeli 53-54 arası başlar gibi görünüyor .

yakın zamanda ötv vs indirimi olurmu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: godofsail

Konuyu canlandıralım , araba daha türkiye piyasasına sürülmediği için umarım konuyu hortlatıyorsun demezsiniz .

şubat ayı gibi satışa sunulacak deniyor ,tahmini 1.2 benzinlisi için 47 civarı yazıyor. Sanırım dizeli 53-54 arası başlar gibi görünüyor .

Nerden aldınız bilgiyi??
  • quote:

Konuyu canlandıralım , araba daha türkiye piyasasına sürülmediği için umarım konuyu hortlatıyorsun demezsiniz .

Bende Şubat sonu diye duydum.1,2 vti access 47 ise alıcısı olur.ah şu 1,2 thp leri hemen sürselerdi piyasaya
    ÖTV konusunda ise anketlere bağlı olarak ben olası görüyorum.yada hurda indirimi olabilir

• Bir sitede denk geldim ama bulamadım , uk fiyatları çok yüksek . Umarım bir indirimle gelir.

Kesin bilgiyi nerden öğrenebiliriz ?
  • ben beğendim dıştan hafif a3 e de benzettim
  • quote:

Çok iyimser olmuş fiyatlar.

• 47.000 TL Access donanım için gayet normal çünkü özellikle iç tasarım ve donanımda Active ile arasında çok fark var.. Active donanımı ise 52.000 TL'den aşağı vereceklerini pek sanmıyorum..
  • yeni 308 istanbula eğitim amacıyla gelmiş
  • quote:

Bir sitede denk geldim ama bulamadım , uk fiyatları çok yüksek . Umarım bir indirimle gelir.

Kesin bilgiyi nerden öğrenebiliriz ?

Peugeot 308'in İngiltere Fiyatı Belli Oldu
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.