Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1092. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: almeida3434

direksiyon altında yani silecek ve sinyal kolunun oldugu kısımda ses kolonları var o patlamıştır

Alıntıları Göster
    Patlak olsa hiç gelmez miydi ses. Arada bir oluyor özellikle arabayı ilk çalıştırdığımda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar.

Bir süre önce 308 ile yaşadığım sorunlardan bahsetmiştim ve bu sorunlar gün geçtikçe artmaya başladı.. Sabır sabır dedim fakat artık olmuyor.

Son olarak torsiyon ve travers sorunu ile birlikte artık bu araca olan inancım sıfıra inmiş durumda. Ya ben dünyadaki en kötü 308'i almışım ya da Peugeot gerçekten bu işi bilmiyor.

Bir süredir bagaj kapağı ile sorun yaşıyorum. Onu bir şekilde halletmeye başardık. Bugünlerde hava yastığı hatası vermeyi başladı. Cruze Control olayını zaten çözemedik (bir türlü aktif olmuyor - tekrar servise gitmesi gerekiyor). Sol ön kısımdan gelen müthiş sesler ve kime göstersem "abi bir sorun gözükmüyor" demesi..

Sanırım kararımı verdim. Bu aracı yetkili servise sokup, tüm sorunlarını çözdükten sonra satmak benim için en hayırlısı olacak.

Aa bu arada unutmuşum. Sizin klimanız da deliler gibi böğürerek hava üflüyor mu? :)

Tam bitirirken aklıma geldi. 4 kapının bir de garç gurç etmesi insanı çok fena sinir ediyor. 2015 model 80binde bir aracın 4 kapısının da gergi kollarından kaynaklı ses yapması paha biçilemez :)

• quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Ev klimalarında da dikkatinizi çekmiştir. Yoğunlaşan havanın nemi damla damla akar.

Benzer durum araç klimaları için de geçerli.

Araç soğutuldukça havadaki nem yoğunlaşır ve araçtan atılır.

Alıntıları Göster
    Açıkçası durum beni tedirgin etti paylaşmak istedim. onun dışında klimanın aşırı uğuldaması dışında çok sorun yaşamadım. onu tam olarak nasıl çözerim hala çekimserim

• quote:

Orijinalden alıntı: LmbrJck

Herkese selamlar.

Bir süre önce 308 ile yaşadığım sorunlardan bahsetmiştim ve bu sorunlar gün geçtikçe artmaya başladı.. Sabır sabır dedim fakat artık olmuyor.

Son olarak torsiyon ve travers sorunu ile birlikte artık bu araca olan inancım sıfıra inmiş durumda. Ya ben dünyadaki en kötü 308'i almışım ya da Peugeot gerçekten bu işi bilmiyor.

Bir süredir bagaj kapağı ile sorun yaşıyorum. Onu bir şekilde halletmeye başardık. Bugünlerde hava yastığı hatası vermeyi başladı. Cruze Control olayını zaten çözemedik (bir türlü aktif olmuyor - tekrar servise gitmesi gerekiyor). Sol ön kısımdan gelen müthiş sesler ve kime göstersem "abi bir sorun gözükmüyor" demesi..

Sanırım kararımı verdim. Bu aracı yetkili servise sokup, tüm sorunlarını çözdükten sonra satmak benim için en hayırlısı olacak.

Aa bu arada unutmuşum. Sizin klimanız da deliler gibi böğürerek hava üflüyor mu? :)

Tam bitirirken aklıma geldi. 4 kapının bir de garç gurç etmesi insanı çok fena sinir ediyor. 2015 model 80binde bir aracın 4 kapısının da gergi kollarından kaynaklı ses yapması paha biçilemez :)
    kronik hastalıklarımız var evet ama diğer mudadillerine göre bence daha kolay çözümlerle sorunları ortadan kaldırmak mümkün gibi geliyor bana.
    benzer uğultu bende de var. klimalarda. ilave olarak cruze control biraz değişik bir sistem bende ilk basta kurcaladım olmadı sonra nasıl yaptım bilmiyorum ama çözdüm çalışıyor.
    kapılardaki cızıltılar için gergilere sprey sıkınca ses azalıyor.
    ilave olarak bayramda 2300 km yol yaptım. star stop bi kez çalıştı bi daha hiç çalışmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: milyoncubaba

Açıkçası durum beni tedirgin etti paylaşmak istedim. onun dışında klimanın aşırı uğuldaması dışında çok sorun yaşamadım. onu tam olarak nasıl çözerim hala çekimserim

Alıntıları Göster
    Tedirgin olmak yerine, aracın soğutma sıvısını kontrol edin. Eksilme yoksa, konu sözünü ettiğim yoğunlaşan havanın nemi olarak kesinlik kazanır. İçiniz rahat eder.

Klima uğultusu için servise uğrayın. Dinlesinler.

• milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    ben bu aracı severek aldım hocam :) eşimi ikna edene kadar çok takla attım. bmw 1 serisi alacakken son saniye dönüşü ile ertesi gün gittim 308 aldım fakat dediğim gibi beklediğim gibi olmadı. belki bu kadar kötü bir araç değildir, hatta üretilmiş en kötü araç bana denk gelmiş bile olabilir ama içerisinde düştüğüm durumlar çok üzücü.

aracın motor ve şanzımanına bir şey demiyorum. önceki aracım audi a3 ve dsg'den dili yanan biri olarak 308 benim için o açıdan mükemmel. tabi donanım olarak x50 diyebiliriz. allure + ek paketler sayesinde uzay aracı sürüyormuşum gibi hissediyorum.

yetkili servis sonrası ne olacak bilmiyorum ama tekrar ısınmak benim için artık zor ama belli de olmaz tabi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LmbrJck

ben bu aracı severek aldım hocam :) eşimi ikna edene kadar çok takla attım. bmw 1 serisi alacakken son saniye dönüşü ile ertesi gün gittim 308 aldım fakat dediğim gibi beklediğim gibi olmadı. belki bu kadar kötü bir araç değildir, hatta üretilmiş en kötü araç bana denk gelmiş bile olabilir ama içerisinde düştüğüm durumlar çok üzücü.

aracın motor ve şanzımanına bir şey demiyorum. önceki aracım audi a3 ve dsg'den dili yanan biri olarak 308 benim için o açıdan mükemmel. tabi donanım olarak x50 diyebiliriz. allure + ek paketler sayesinde uzay aracı sürüyormuşum gibi hissediyorum.

yetkili servis sonrası ne olacak bilmiyorum ama tekrar ısınmak benim için artık zor ama belli de olmaz tabi :)
    yani baktığınız araçlara göre evet daha alt segment olabilir marka olarak ama performans olarak öyle düşünmüyorum. özellik şanzıman performansı çok başarılı. ha uzun yolda 4,3 ila 4,8 arası yaktım bu şanzımanla ortalama 90-100 km hız ile çok mu yaktım tartışmak lazım diğer kullanıcılar ile ama vites geçişleri motoru yormuyor.

diğer ses olayları vs basit çözülebilir şeyler. önemli olan araç yolda bırakmayacak. yolda bırakıyorsa o zaman kaçmak gerek.

burada elimden geldiğince en ufak şeyleri dahi paylaşıyorum hem ben çözüm buluyorum hem diğer kullanıcılar için soru işaretleri ortadan kalksın istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Tedirgin olmak yerine, aracın soğutma sıvısını kontrol edin. Eksilme yoksa, konu sözünü ettiğim yoğunlaşan havanın nemi olarak kesinlik kazanır. İçiniz rahat eder.

Klima uğultusu için servise uğrayın. Dinlesinler.

Alıntıları Göster
    bunu yapacağım evet açıkcası sorunlarımı yetkili veya özel servis dışında kendi ustam ile çözmeye çalışıyorum. hem maliyet hemde güven açısından kafam daha rahat oluyor.
  • merhaba arkadaşlar,adblue iptali yapılabiliyor mu bilgisi olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tankii

merhaba arkadaşlar,adblue iptali yapılabiliyor mu bilgisi olan var mı
    Neden?
  • Arabanın 45bin bakımı için (daha 39500 km de arabam) 780 tl + 50 tl ad blue toplam 830 tl fiyat verdi Antalya Haşim Balaban. Fiyat nasıl sizce? 3 yaş indirimi ile bana çok geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgeturk

Arabanın 45bin bakımı için (daha 39500 km de arabam) 780 tl + 50 tl ad blue toplam 830 tl fiyat verdi Antalya Haşim Balaban. Fiyat nasıl sizce? 3 yaş indirimi ile bana çok geldi
    mazot filtresi değişimi dahil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LmbrJck L kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle merhaba,

Yaklaşık 5 yıldır 308 kullanan birisi olarak belirttiğiniz hususlarla ilgili bazı şeyleri belirtmek isterim.

Evvelki yorumlarınızı okumadım ancak bu yorumunuz hakkında bir iki şey yazmakta yarar var. Bu arada bazı sorularım da olacak size.

Öncelikle siz bu aracı sıfır mı aldınız yoksa ikinci el mi? Sıfır aldığınız bir arabada bu tür sorunların olması imkansız. Evet 2015 ve devamında bazı araçlarda travers ile ilgili sorunlar olmuş idi ve bilindiği üzere, bunlar da garantiden ücretsiz değiştirildi. Yani bu bahsettiğiniz sorunların bakımı zamanında gerçekleştirilmiş ve off road acımasızca kullanılmamış bir 308'de olabileceğine inanmıyorum. Cruise arızası ya da sol ön taraftan gelen sesler konusunda ise bu aracınızın büyük bir olasılıkla bir kazaya karıştığını ve akabinde tarafınızdan 2. el olarak alındığını, düzeltilebildiği kadar düzeltilmeye çalışıldığını, mümkün olmayan noktada ise bu haliyle elinizde kaldığını göstermekte. Aracın beynindeki yazılımsal sorunları da belirtmekte fayda var. Kapılardan gelen sesler ise araç şasisinin ciddi bir gerilim altında, yani bir çarpışma etkisiyle büküldüğünü anlatıyor sanki. Kaskonuz varsa perte ayırtıp parasını almanız hayrınıza olacaktır. Dediğiniz tüm sorunları düzeltecek bir servisin ülkemizde bulunduğunu ise sanmıyorum.

Saygılarımla,

• Merhabalar,

Mayıs ayında aldığım 308(2019) aracım ile 308 ailesine katılmış bulunuyorum. Daha önceki aracımda Peugeot (207) idi. Teknoloji ve konfor anlamında önemli gelişmeler olmuş. Şimdilik araçtan çok memnunum.

Uzun yıllar 308 kullanan arkadaşlara sormak istediğim bazı şeyler var.

- Kullanım esnasında dikkat etmem gereken araç ömrünü etkileyecek faktörler var mı?
    - Bakımlarda dikkat etmem gereken hususlar var mı?
    - Aracın kronik olarak arıza çıkartabilecek problemleri oluyor mu?
    - Aracı her çalıştırdığımda otomatik silecek devreden çıkıyor yeniden aktive etmem gerekiyor bu diğer araçlarda da aynı mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov26

Merhabalar,

Mayıs ayında aldığım 308(2019) aracım ile 308 ailesine katılmış bulunuyorum. Daha önceki aracımda Peugeot (207) idi. Teknoloji ve konfor anlamında önemli gelişmeler olmuş. Şimdilik araçtan çok memnunum.

Uzun yıllar 308 kullanan arkadaşlara sormak istediğim bazı şeyler var.

- Kullanım esnasında dikkat etmem gereken araç ömrünü etkileyecek faktörler var mı?
    - Bakımlarda dikkat etmem gereken hususlar var mı?
    - Aracın kronik olarak arıza çıkartabilecek problemleri oluyor mu?
    - Aracı her çalıştırdığımda otomatik silecek devreden çıkıyor yeniden aktive etmem gerekiyor bu diğer araçlarda da aynı mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla
    Hayırlı olsun. 170 bin km'ye gelmiş bir 308 kullanıcısı olarak rahatlıkla şunları yazabilirim.

Önerim: Bakımlarını düzenli ve orjinal parçalarla yaptırın.

1- Araç dayanıklı ve konforlu.
    2- Motor- EAT şanzıman uyumu çok iyi
    3- Yakıt ekonomisi bence en başarılı araçlardan biri
    4- Bagaj hacmi tatminkar.
    5- Performans sınıfının en iyilerinden.
    6- Neredeyse motor- şanzıman arızası yok.
    7-Yol tutuşu ile efsane. https://www.youtube.com/watch?v=jMzaufUquys üşenmeyin diğer markaları da izleyin lütfen. Özellikle Golf, Seat vs. ile karşılaştırın.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:
    1- Araç asfalt için düşünülmüş. Dağ bayır dolaşırsanız altını sürtebilirsiniz.
    2- Şöför arkası diz mesafesi kısıtlı
    3- Arka amortisörler sert çalışıyor. O nedenle keskin çukurlara düşülerde sert ses duyarsanız şaşırmayın.
    4- Depo keşke biraz daha büyük olsaydı. Ama bu gövdeye ancak bu kadarı sığmış.

• Merhaba,

Bilgilendirme için teşekkürler. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Araç, EAT8 olduğundan yakıt olarak önceki nesillere göre daha da az tüketim yapacağına inanıyorum. Yağmur sensörü ile ilgili yorumunuz var mı acaba?

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert KÜÇÜKUNCU

Direk bıçakla aciyosunuz kapaklari ampulleri sanayide bu oto aksesuarcuya goturuyorsunuz muadillerini veriyor takiyorsunuz

Alıntıları Göster
    bıcakla dediğiniz içeriden vidalı falan değil mi direk sökülüyor mu :)
    elimizde kalmasın sonra gerçekten bu kadar basit mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: milyoncubaba

bıcakla dediğiniz içeriden vidalı falan değil mi direk sökülüyor mu :)
    elimizde kalmasın sonra gerçekten bu kadar basit mi ?

Alıntıları Göster
    Evet bukadar basit kapağı kosesindeki bosluktan bıçakla açın
  • Fren hidrolik yağ seviyesi ile ilgili bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
    Aracının fren hidrolik yağ seviyesini göremiyorum, kaporta altinda üst ve alt haznesi olan 2 parça plastik kutuda yağ yok gibi, max seviyenin olduğu üst haznenin kapağını açıp filtresini çıkardım üst kutuda yağ yok, fakat min. seviyenin olduğu alt hazneyi bulunduğu alandan dolayi tam göremiyorum, 2 ay önce periyodik bakimda bütün kontroller yapildi fakat aklıma takılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baristeel B kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar.

Detaylı mesajınız için teşekkürler fakat bir iki düzeltme yapmak isterim.

Öncelikle aracı 2. El aldığım konusunda haklısınız fakat aracın yıpranması konusunda abartılı bir durum söz konusu değil. Aracı öğretmen bir arkadaştan aldım ve tüm bakımları serviste yapılmıştı ve ben de o şekilde devam ediyorum. Sadece sağ ön çamurluk değişmiş ve o işlem de serviste yapılmış. Tüm belgeleri aldığım için o konuda gönlüm rahat. Yani sizin bahsettiğiniz gibi offroad yapılmış ya da pertten toplanan bir araç satın almış değilim.

Yetkili servis konusunda da size katılmıyorum. Eğer yetkili servis, yazılımdan kaynaklı olduğunu bildiğimiz bir sorunu çözemeyecekse o zaman onlar için farklı bir sektör önermek isterim.

Kapılardan gelen sesleri ise şöyle açıklamak isterim. Aracı aldığımda böyle bir sorun yoktu. Aracı aldıktan yaklaşık 2 3 ay sonra bu sorunla karşılaştım. Kış soğuğu bu sorunda etkili oldu diye düşünüyorum. Aracımı götürdüğüm Peugeot özel servisi de zaten bu araçlardaki kronik kapı menteşeleri sorunundan bahsetmişti.

Bence kabul edilmesi gereken bazı noktalar var. Fanatiklikten uzak, objektif düşünmek gerekiyor. Daha önce de yazdım; bu aracın motor ve şanzımanı müthiş fakat kalan kısımları için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bunu söyleyebilmek için, bahsedilen aracın kusursuza yakın olması gerekiyor ve şu an için benim açımdan 308 bu noktadan çok uzakta. Tabi sizin 5 yıldır aynı aracı sıfır sorunla sürüyor olmanız bu aracı sizin için kusursuz yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LmbrJck -- 11 Haziran 2019; 21:27:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 10901091109210931094
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.