Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1070. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.215
Cevap
294
Favori
1.546.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10681069107010711072
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tolgasu

Selamlar
    yakın zamanda aracımı servise bıraktım.
    şikayetlerim:
    1) şanzımandan ses gelmesi
    2) kapılardan ses gelmesi
    3) start stop çalışmıyor.
    4) kapılar açılırken tıkırtı geliyor.
    5) 1700 devir civarında bir tıkırtı geliyor.
    1) şanzımanda sorun yok kışlık lastiklerde sorun varmış. lastikleri değiştirince gelen ses kayboldu.
    2) kapı ayarları yapıldı. Lastikler alıştırıldı.
    3) garantiden akü değişimi yapıldı.
    4) kapı gergileri değişti.
    5) Klima kompresörü değişti.

Garantiyi uzatmış olmak çok işime yaradı. sadece akü 1000 tl den daha fazla. Sorgusuz sualsiz Peugeot her şeyi garantiden halletti.
    bu aracı aldığım için hiç pişman olmadım.
    Merhaba kapi gergi sesinden bende şikayetçiyim 4 kapıdan tak tak ses geliyor açıp kapanırken, servise durumu bildireceğim garanti bitti nasıl bir yol izleyecekler merak ediyorum, çünkü bayide sifir 308 dede benimki kadar olmasada ciddi bir gergi sesi geliyordu. Sorum sizde ses tam anlamıyla kesildimi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• smilodon22__ kullanıcısına yanıt
    Ses tamamen kesildi. Servis sesi duyunca hemen sparişi verirz gelince takarız dedi.
  • Arkadaşlar, aracın ilk bakımı kaç km de oluyor? bir de araca haricen aksesuar uygulasak mesala krom kapı eşikleri filan arcı garanti dışı bırakırmı? teşekkürler.
  • Bugün aküyü garanti den değiştiler.start stop devreye girmeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar, aracın ilk bakımı kaç km de oluyor? bir de araca haricen aksesuar uygulasak mesala krom kapı eşikleri filan arcı garanti dışı bırakırmı? teşekkürler.
    15.000 km veya 1 yılda bir.once hangisi dolarsa.krom aksesuar bozmaz diye düşünüyorum.o parçaları takarken aracın boyasinin çizilmesi vb.durumlar hariç.bende hoparlörleri değiştirmeyi düşünüyorum ama o direk elektrik sistemine girdiği için yapmıyorum.

• lion308 L kullanıcısına yanıt
    BEn ilk bakımı 1000 km de oluyor diye duymuştum, demek 15.000 yada 1 yıl mış.
  • Bugün İzmir Eurpar Amca Otomotivde aracımın yıllık bakımını yaptırdım.Distribütör yetkili servis harici arayışı olanlar için detaylı yazacağım.

İlk olarak kendileri resmi peugeot yetkili servisi imiş ve buradan alınan hizmetler (orjinal parça istediğiniz sürece) hiç bir şekilde aracın garantisini bozmuyormuş.Benim aracım garanti kapsamında olmadığı için çok detaya girmedim.

Gitmeden önce telefonala iletişime geçtiğimde yapılacak bakıma göre whatsapp üzerinden kalem kalem yazılı fiyat tekifi gönderdiler.Kahyaoğlu ve Halil öztürkün kampanya kapsamında 800 TL dediği bakıma 500 TL fiyat verdiler.Mekan çok büyük sanırım izmirdeki bütün peugeot ticari araçlar bakım ve tamir için buraya geliyor.Bakım alanının dışında oturup çayınızı içebileceğiniz bir salon bulunuyor.

Diğer yetkili servislerdeki gibi en başta yapılacak işlemler size anlatılıyor.Gitmeden önce tahmin ettiğim gibi araç lifte çıktıktam sonra balataların bitik olduğu bilgisi geldi (geçen seney kahyaoğlunda bu sene idare eder seneye değiştiririz denmişti).Arka balatanın 5000 km daha idare edeceği eğer istersem o zaman getirdiğimde değişimini yapabileceklerini de belirttiler.Ben ikisinin de değişmesini istedim,disk de tornada düzeltildi.Balata konusunda orjinal ve alternatif seçeneklerini sundular.Arka balatalarda kesinlikle orjinal olmasını tavsiye ettiler ön balata için alternaif markada (step marka) bir kaç kez ötme şikayeti hariç hiç şikayet almadıklarını belirttiler ve orjinal ve alternatif ffiyatları belirtip karar bana bıraktılar.Arada ciddi bir fark vardı ben o yüzden alternatifi seçtim.ön arka baata değişimi+disk torna toplam 650 tl çıkarttılar.2 saat içinde aracı teslim ettiler.Servis sonrası yıkama hizmeti vermediklerini söylediler (yıkama kısmı var tahinimce ama yoğunlukla alakalı olabilir).İşlemler bitince diğer yetkili servisler gibi kalem kalem yapılan işlem ve parçalar için atrura verdiler.

Ben her anlamda memnun kaldım , bir problem yaşamadığım sürece seneye de bakımı orada yaptıracağım

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

Bugün İzmir Eurpar Amca Otomotivde aracımın yıllık bakımını yaptırdım.Distribütör yetkili servis harici arayışı olanlar için detaylı yazacağım.

İlk olarak kendileri resmi peugeot yetkili servisi imiş ve buradan alınan hizmetler (orjinal parça istediğiniz sürece) hiç bir şekilde aracın garantisini bozmuyormuş.Benim aracım garanti kapsamında olmadığı için çok detaya girmedim.

Gitmeden önce telefonala iletişime geçtiğimde yapılacak bakıma göre whatsapp üzerinden kalem kalem yazılı fiyat tekifi gönderdiler.Kahyaoğlu ve Halil öztürkün kampanya kapsamında 800 TL dediği bakıma 500 TL fiyat verdiler.Mekan çok büyük sanırım izmirdeki bütün peugeot ticari araçlar bakım ve tamir için buraya geliyor.Bakım alanının dışında oturup çayınızı içebileceğiniz bir salon bulunuyor.

Diğer yetkili servislerdeki gibi en başta yapılacak işlemler size anlatılıyor.Gitmeden önce tahmin ettiğim gibi araç lifte çıktıktam sonra balataların bitik olduğu bilgisi geldi (geçen seney kahyaoğlunda bu sene idare eder seneye değiştiririz denmişti).Arka balatanın 5000 km daha idare edeceği eğer istersem o zaman getirdiğimde değişimini yapabileceklerini de belirttiler.Ben ikisinin de değişmesini istedim,disk de tornada düzeltildi.Balata konusunda orjinal ve alternatif seçeneklerini sundular.Arka balatalarda kesinlikle orjinal olmasını tavsiye ettiler ön balata için alternaif markada (step marka) bir kaç kez ötme şikayeti hariç hiç şikayet almadıklarını belirttiler ve orjinal ve alternatif ffiyatları belirtip karar bana bıraktılar.Arada ciddi bir fark vardı ben o yüzden alternatifi seçtim.ön arka baata değişimi+disk torna toplam 650 tl çıkarttılar.2 saat içinde aracı teslim ettiler.Servis sonrası yıkama hizmeti vermediklerini söylediler (yıkama kısmı var tahinimce ama yoğunlukla alakalı olabilir).İşlemler bitince diğer yetkili servisler gibi kalem kalem yapılan işlem ve parçalar için atrura verdiler.

Ben her anlamda memnun kaldım , bir problem yaşamadığım sürece seneye de bakımı orada yaptıracağım
    Hayırlı olsun. Umarım memnuniyetiniz sürekli olur.

Ben de bugün inanın sizi merak etmiş ve acaba araç gitti mi?, Memnun kalındı mı? Şeklinde kendime sorular sormnuştum. :)

İstanbul'da bizim araçları Euro Repar'lara gönderip normal servislere oranla ciddi fiyat avantajları ile bakım yaptırdığımız için buradaki dostların da bu durumdan yararlanmasını arzu ediyordum. Başka giden oldu mu bilemiyorum ama gidip geldikten sorna buraya yazan ilk kişisiniz.

Garanti süresi bitmiş dahi olsa, aracınızda önümüzdeki günlerde asla dilemem ama eğer fabraikasyon bir sorun çıkarsa o durumda da Euro Repar nedeniyle araç sanki garanti içindeymiş muamelesi görüyor.

Aracınızı iyi günlerde kullanın.

• Merhaba arkadaslar (1.6 blue hdi eat allure)
    Aracim 30 bin km geldi peugeot 308 dusunenlere bilgi olsun diye bir kac bisey karalayim dedim
    Aractan son derece memnunum
    Suspansiyonlar bana dendigi gibi sert gelmiyor aksine guzel
    Aracta trim sesi yok denecek kadar az hatta benim aracimda yok gibi
    Spor mod hic bir arabada bu kadar keyif aldirmadi özellikle hem triptonige alip hem spor moda alinca cok keyifli oluyor
    Motor ve sanziman uyumu cok iyi
    Yol sesi inanin cok makul
    Yuksek hizlarda dahi araba stabil ve rahat hissettiriyor
    Uzun yolda cogu 1,6 dizeli tokatliyor
    Eski 2,0 dizellerin cogunu yio🙂
    Donanim ve fiyat olarak rakiplerinden önde
    Neden bilmiyorum 308 peugeot a bakisimi degistirdi cok guzel yapmislar
    Alacak dusunen heveslenen herkese tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: emread

Merhaba arkadaslar (1.6 blue hdi eat allure)
    Aracim 30 bin km geldi peugeot 308 dusunenlere bilgi olsun diye bir kac bisey karalayim dedim
    Aractan son derece memnunum
    Suspansiyonlar bana dendigi gibi sert gelmiyor aksine guzel
    Aracta trim sesi yok denecek kadar az hatta benim aracimda yok gibi
    Spor mod hic bir arabada bu kadar keyif aldirmadi özellikle hem triptonige alip hem spor moda alinca cok keyifli oluyor
    Motor ve sanziman uyumu cok iyi
    Yol sesi inanin cok makul
    Yuksek hizlarda dahi araba stabil ve rahat hissettiriyor
    Uzun yolda cogu 1,6 dizeli tokatliyor
    Eski 2,0 dizellerin cogunu yio🙂
    Donanim ve fiyat olarak rakiplerinden önde
    Neden bilmiyorum 308 peugeot a bakisimi degistirdi cok guzel yapmislar
    Alacak dusunen heveslenen herkese tavsiye ederim
    Benzer düşüncelere sahibiz. Üstelik bizimki 150K km'yi devirdi.:)

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Hey masallah valla
    Daha once vw golf ve opel astra k bmw mini kullandim inanin bana cok farkli geldi özellikle astra benim icin tam bir fiyaskoydu sifir araba dökuluyordu resmen ses gelmeyen yeri yoktu

• Hayatımda yaptığım en doğru yatırım 308 almaktı.
  • 2015 308 aracımı 30bin periyodik bakima götürmüştüm dün, kapı gergilerindeki sesi servise ilettim ilk başta garanti bitmiş felan deselerde biraz bastırınca ticari destek isteyelim dediler genel merkezden, bugün servis aradı yarı yarıya yapabileceklerini iletti. Garanti bitmesine rağmen bir günde yardımcı olmalari hoşuma gitti fakat indirim oranında biraz daha beklenti içerisindeydim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smilodon22__ -- 19 Mart 2019; 14:2:3 >
  • arkadaşlar merhaba,

bugünlerde 308 min.2017 çıkışlı az km li araç bakıyorum, ankarada pek 2.el seçeneği yok fakat 105 civarı active donanımlar var, allure donanımlar ise 15-20bin daha pahalı ve ben çok fazla değmeyeceğini düşünüyorum, size sormak istediğim birkaç konu var,

Arka görüş kamerası sonradan taktırılıyor mu?

Test aracında android oto gördüm fakat usb ile bağlayın diyordu, android otoyu active donanımda kullanabiliyor muyuz?

Ayrıca genel anlamda herkes memnun araçtan sanırım şanzıman + motor beni çok cezbediyor, dün 1.6tdi leon sıfır km ye 124 bin dediler, bu fiyata rağmen 2. el almayı planlıyorum,

iyi forumlar...
  • BoccAcio B kullanıcısına yanıt
    selamlar, garantisi uzatılmış araçlardan 650733734 numaralı malum sitede bir araç var bi incele istersen ,( sahibini tanımam etmem örnek olarak verdim)

allure da bulunan otomatik el freni ve full led farlar bence allure tercihi için yeterli özellikler, geri dönüş kamerası sonradan takılabilir ancak ön ve arka park sensörleri bence kameraya ihtiyaç bırakmıyor,

onun dışında ben 2016 haziran ayında aracımı almıştım 308 bluehdı allure, arkadaşlarımdan biri passat almıştı aynı dönemde alırkende alman vs fransız karşılaştırması yapmıştık geçen sürede, ben garantimi uzattım sadece zamandan dolayı bakım için servise uğradım, passat sahibi arkadaşım far buğulanmasından tutun, trim sesine 2 kerede şanzıman sorunu için (bu benim bildiğim) servisle ahbap oldular, şu andada yine şanzımanında sorun var 3 bin tl para istiyorlar (iyi niyet garantisi sayesinde) ama ne gariptir, adam mutlu hatta sadece 3 bin tl verecem diyor , neyse bencede leondan uzak dur.

• BoccAcio B kullanıcısına yanıt
    Almisken allure alin derim fazlasiyla deger bence
    Sirf basli basina full led far sistemi yeter bile
    Elektronik far
    17inc jant (arabayi en iyi gosteren bu jantlar)
    Katlanir ayna
    Aynalarda isiklar
    On arka kol dayama
    Elektronik el freni
    On arka park sensoru
    Karartilmis arka camlar
    Cam cercevelerinde ve on tamponda nikelajlar
    Vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emread -- 17 Mart 2019; 15:59:28 >
  • Hocam merhaba,

mesajınız için teşekkür ederim, bu ilana baktım fakat 109 bine nasıl satılabildiğini çözemedim tam olarak :) ankaradan bakıyorum araç ve en ucuz 120ye satılıyor şuan, 670886484 no lu ilanla anlaştım gibi, evleneceğim için 1000 liranın bile kıymeti büyük şuan bende :) aracı tercih etmemin en büyük sebebi şanzıman ve motor özellikleri, geri kalanda önemli tabi fakat şu aralar önceliğim farklı...

garanti 3 sene değil mi araç için, ne zamana kadar uzatılabiliyor?

bu ülkedeki passat golf hayranlığını da anlamış değilim... dediklerinizin hepsine katılıyorum.

Emread hocam teşekkürler geri dönüşünüz için, peogeut test aracı active donanımdı ve baya memnun kaldım aslında, f/p olarak active makyajlı tercih edeceğim galiba
  • Bu aracın özelliklerini şanzıman sistemini filan çok beğendim fakat arka yaşam alanı çok sıkıntılı. Diz mesafesi berbat. Sizce 1.6 bluehdi otomatik mi toyota auris 1.6 otomatik mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: BoccAcio

Hocam merhaba,

mesajınız için teşekkür ederim, bu ilana baktım fakat 109 bine nasıl satılabildiğini çözemedim tam olarak :) ankaradan bakıyorum araç ve en ucuz 120ye satılıyor şuan, 670886484 no lu ilanla anlaştım gibi, evleneceğim için 1000 liranın bile kıymeti büyük şuan bende :) aracı tercih etmemin en büyük sebebi şanzıman ve motor özellikleri, geri kalanda önemli tabi fakat şu aralar önceliğim farklı...

garanti 3 sene değil mi araç için, ne zamana kadar uzatılabiliyor?

bu ülkedeki passat golf hayranlığını da anlamış değilim... dediklerinizin hepsine katılıyorum.

Emread hocam teşekkürler geri dönüşünüz için, peogeut test aracı active donanımdı ve baya memnun kaldım aslında, f/p olarak active makyajlı tercih edeceğim galiba
    Hayirli olsun guzel arac aliyorsunuz
    Dedigim gibi sadece allure o led farla basli basina baska bir donanim o farin tanesi 5500 tl
    Garanti 2 sene 2 senede uzatabiliryorsunuz bildigim kadariyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emread -- 18 Mart 2019; 11:2:32 >

• Arac ilk ciktigindan beri bu konuyu takip ediyorum ve suan arac alacagim ve aklim fikrin duygularim 308 diyor baska birsey demiyor bir kac sorun var yardimci olursaniz sevinirim
    Oncelikle 2015-2016 active veya allure dusunuyorum eat6 zorunlu ve 60000 km civari olacak sizce active icin en fazla ne kadar verilmeli 85 cok mu yine arada allure da bulunabiliyor 88-89 a max butc 93 ancak o kadar da cikmak istemiyorum cunku kenarda bir miktarda para kalsin istiyorum o yuzden aklim cok karisik

• 
Sayfa: önceki 10681069107010711072
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.