Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1069. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.198
Cevap
295
Favori
1.546.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10671068106910701071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende 2018 1.2 active var ocak başında teslim aldım arabayı ve bende de hem android auto hemde applecarplay var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eXteras kullanıcısına yanıt
    Sorunumu çözdüm: mağdurum

Şirket telefonu iphone idi araçlarda da onu kullanıyorduk, meğerse Android autoyu kullanmak için uygulama yüklemem gerekiyormuş. Aracı alırken satış sorumlusu ocaktan sonra gelin güncelleme yapalım aktiflesir o zaman demişti, onun lafına kandık mağdur olduk

• 2014 hdi 92 bg aracım için izmirdeki her iki yetkili servisten de 800 tl (mazot filtresi hariç) fiyat aldım.15000 bakımı gibi sadece filtreler değişecek.Aracın garantisi de dolduğu için internetten orjinal parçaları alıp manisa yahut izmirde özel servise yaptırmak yarı fiyatına çıkacak ama daha öce özel servis deneyimim olmadığı için kararsızım.t9 kasa sahibi olup garanti sonrası özel servise periyodik bakımları yaptıran arkadaşlar var mı grupta?Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

2014 hdi 92 bg aracım için izmirdeki her iki yetkili servisten de 800 tl (mazot filtresi hariç) fiyat aldım.15000 bakımı gibi sadece filtreler değişecek.Aracın garantisi de dolduğu için internetten orjinal parçaları alıp manisa yahut izmirde özel servise yaptırmak yarı fiyatına çıkacak ama daha öce özel servis deneyimim olmadığı için kararsızım.t9 kasa sahibi olup garanti sonrası özel servise periyodik bakımları yaptıran arkadaşlar var mı grupta?Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?
    Bizde Euro Repar'da bakımlar yapılıyor.

İzmir için

1- Pınarbaşı'nda Amca Otomotiv,
    2- 6. Sanayi Sitesi'nde Astek Otomotiv.

Euro Repar bayileri ile görüşmenizi ve fiyat almanızı öneririm.
  • IronHasan kullanıcısına yanıt
    Bu iki servisten hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

Bu iki servisten hangisini önerirsiniz?
    Ben ikisine de hiç gitmedim. Sadece Euro Repar olduğu için ve İzmir'de olmaları nedeniyle paylaştım.

Biz şirket araçlarımızı uzunca bir süredir İstanbul'daki Euro Repar'lara götürüyoruz.

Avantajları şöyle,

Euro Reparlar Peugeot tarafından resmen tanınıyorlar. Garantisi olsa dahi araç garanti dışına düşmüyor.
    Garanti süresi geçse bile, ama fabrikasyon bir sorun çıkarsa, örneğin traversten ses gelmesi gibi, o durumda da Euro Repar'a gidildiğiiçin yetkili servis kapsamındaymış muamelesi görüyor.

Orjinal parçalar kullanılıyor. Ekonomik olsun denirse Peugeot'un önerdiği ekonomik parçalar tercih edilebiliyor.

Küçük yerler oldukları için ustasıyla, patronuyla samimi ortamlarda aracınız bakıma alınıyor.

İşçilik ve her türlü bakım Yetkili Servis'lere oranla ciddi olarak daha ekonomik.

• IronHasan'ın cevabı üzerine Amca otomotiv ile temasa geçtim.Sanayi usta işinden çok daha kurumsallar.Kalem kalem işlemleri içeren fiyat teklifi gönderdiler.Randevu aldım bakım sonrası görüşlerimi yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

IronHasan'ın cevabı üzerine Amca otomotiv ile temasa geçtim.Sanayi usta işinden çok daha kurumsallar.Kalem kalem işlemleri içeren fiyat teklifi gönderdiler.Randevu aldım bakım sonrası görüşlerimi yazarım
    Yetkili servisler zaman zaman aradıklarında uyguladıkları fiyat politikası nedeniyle gitmediğimizi bildiriyoruz.

Ayrıca en basit bir işlem bile 3-4 saat zaman kaybetmeye yol açıyor. Tüm bunların bedeli elbette olmalı. O nedenle yaklaşık 1 yıldır 301'leri ve 308'i Euro Repar servislere götürüyoruz. Biz memnunuz. Umarım siz de memnun kalır ve aracınızı kazasız belasız kullanırsınız.
  • zeytin45 Z kullanıcısına yanıt
    Düşüncelerinizi yazarsanız bende ona göre bir karar vereyim, bekliyorum hocam
  • Bende 308 1.6 thp 156hp almayı düşünüyorum ama piyasada sadece 1 tane ilan bulabildim. Bu araç hakkinda ne düşünüyorsunuz? Fiyat vb piyasaya uygun mu?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-yer-ucagi-hatasiz-boyasiz-tr-de-tek-618929272/detay

• 1.2 lere gore yakit tuketimi epey fazla...nicin bunu tercih ettiniz ozel bir sebebi var mi...ben olsam 1.6 olan bu araci tercih etmezdim

• Sağolun arkadaşlar cevaplar için. 2. Sorum hiç dpf sorunu ile karşılaşan oldu mu? Anladığım kadarıyla bu araçta 20bin kmde bir adblue eklenmesi gerekiyor. Bide 120bin kmde bir dpf sıvısı? Yüksek kmde olan araçlarda dpf uyarısı veriyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

Sağolun arkadaşlar cevaplar için. 2. Sorum hiç dpf sorunu ile karşılaşan oldu mu? Anladığım kadarıyla bu araçta 20bin kmde bir adblue eklenmesi gerekiyor. Bide 120bin kmde bir dpf sıvısı? Yüksek kmde olan araçlarda dpf uyarısı veriyor mu?
    150.000 Kmyi geçtik. Bakımı da yapıldı.

Şimdiye kadar DPF ile ilgili ne bir mesaj alındı ne de bir işlem yapıldı.
    Teşekkürler cevabınız için. Uzun zamandır araştırma yapıyorum. 308 kafama baya yattı. Golf düşünüyordum. Hem donanım olarak, hem fiyat olarak çok fark var. Fransız arabalarına da çok uzak bi insan değilim. Abimde 2013 model 508 var. Aldığından beri tek bir sorun dahi yaşamadı. O yüzden 308i de ben düşünüyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

Teşekkürler cevabınız için. Uzun zamandır araştırma yapıyorum. 308 kafama baya yattı. Golf düşünüyordum. Hem donanım olarak, hem fiyat olarak çok fark var. Fransız arabalarına da çok uzak bi insan değilim. Abimde 2013 model 508 var. Aldığından beri tek bir sorun dahi yaşamadı. O yüzden 308i de ben düşünüyordu
    Hayırlı olsun.

Özellikle 1.6 BlueHDI ve EAT6 ikilisi oldukça sorunsuz bir makina. Araç donanım olarak da tatmin edici.

Biz şirkette kullanıyoruz. 150K yı geçtik. Normal şartlarda şirket arabası denir ve sorun çıkması beklenir. Şu ana kadar çok memnunuz. Hatta KM çok arttı değiştirsek diye düşündük. Ama araçta hiç bir sorun yok. Sıfır almayacaksak bence değiştirmeyelim dedim. Böyle kullanmaya devam edeceğiz.

Benim de bütçe max 80bin. 110bini geçmeyen düzgün bi otomatik bulursam alırım. Yoksa mecbur e-hdi manuel alacam :)

• ibrahimgs88 İ kullanıcısına yanıt
    1.2 benzin otomatik 43 binde allure donanım aracıma siz bi bakın bence
  • Arkadaşlar 2 ,5 yaşında aracım ile kasise geldiğimde bir tıkırtı duyuyorum alt takımdan. Tıkırtı dediğim ,tek bir ses ,tık diye aslında. Böyle bir tecrübesi olan var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar
    yakın zamanda aracımı servise bıraktım.
    şikayetlerim:
    1) şanzımandan ses gelmesi
    2) kapılardan ses gelmesi
    3) start stop çalışmıyor.
    4) kapılar açılırken tıkırtı geliyor.
    5) 1700 devir civarında bir tıkırtı geliyor.
    1) şanzımanda sorun yok kışlık lastiklerde sorun varmış. lastikleri değiştirince gelen ses kayboldu.
    2) kapı ayarları yapıldı. Lastikler alıştırıldı.
    3) garantiden akü değişimi yapıldı.
    4) kapı gergileri değişti.
    5) Klima kompresörü değişti.

Garantiyi uzatmış olmak çok işime yaradı. sadece akü 1000 tl den daha fazla. Sorgusuz sualsiz Peugeot her şeyi garantiden halletti.
    bu aracı aldığım için hiç pişman olmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgasu

Selamlar
    yakın zamanda aracımı servise bıraktım.
    şikayetlerim:
    1) şanzımandan ses gelmesi
    2) kapılardan ses gelmesi
    3) start stop çalışmıyor.
    4) kapılar açılırken tıkırtı geliyor.
    5) 1700 devir civarında bir tıkırtı geliyor.
    1) şanzımanda sorun yok kışlık lastiklerde sorun varmış. lastikleri değiştirince gelen ses kayboldu.
    2) kapı ayarları yapıldı. Lastikler alıştırıldı.
    3) garantiden akü değişimi yapıldı.
    4) kapı gergileri değişti.
    5) Klima kompresörü değişti.

Garantiyi uzatmış olmak çok işime yaradı. sadece akü 1000 tl den daha fazla. Sorgusuz sualsiz Peugeot her şeyi garantiden halletti.
    bu aracı aldığım için hiç pişman olmadım.
    peki neden 1000 tl bir akü? start stop neden calısmamaya başladı ve ne kadar zamandır? bu durumda biz start stop kullanmasak mı ?

• 
Sayfa: önceki 10671068106910701071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.