Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1067. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.216
Cevap
294
Favori
1.546.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10651066106710681069
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 308 t9 far kolunu tek bulup alma şansımız var mıdır? Benimkinde sis far bileziği bozuldu. Tüm ekipman değişimi de 2 bin küsürmüş. Sadece sis far bileziği için de çok para ödemek istemiyorum. Bilgisi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dünden beri direksiyonu sola çevirince bir gıcırtı duyuyorum. "Düt'' şeklinde bir ses gibi. Uzaktan korna sesi geldi sandım ilk duyduğumda. Böyle bir tecrübesi olan var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Direksiyon mili toz körüğünü würth hsw 100 ile yağlayın geçer. Pedalların olduğu yer de görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falovmi -- 10 Şubat 2019; 15:54:36 >
  • falovmi kullanıcısına yanıt
    Tşkler çok karşılaşılan bir durum mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Kış aylarında daha çok karşılaşılıyormuş. Çoğu kullanıcıda oluşan bir durummuş. Kışın sıcak havayı ayak kısmına yönlendirince veya autoda kurutuyo heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Arkadaşlar dünden beri direksiyonu sola çevirince bir gıcırtı duyuyorum. "Düt'' şeklinde bir ses gibi. Uzaktan korna sesi geldi sandım ilk duyduğumda. Böyle bir tecrübesi olan var mı
    yağlamaktan ziyade 2. secenek direksiyon kutunuz arızalı olabilir servise bir gösterin
  • arkadaşlar merhaba,
    2016 308 Style araca led ön far ampulü taksak elektrik arızası verir mi? farlar halojen. daha önce denemiş olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: termomuk

arkadaşlar merhaba,
    2016 308 Style araca led ön far ampulü taksak elektrik arızası verir mi? farlar halojen. daha önce denemiş olan var mı?
    Yanlış hatırlamıyorsam konuda birisi daha önce niken marka LED takmıştı.eski sayfalara bakarak bulabilirsiniz.

Bende active aracimin aydınlatmasından memnun olmadığım için LED takmaya niyetlendim ama mercek olmadı için trafikte insanları rahatsız etmemek için vazgeçtim.sonrasinda general electric megalight ultra h7 alip değiştirdim aydınlatma bir iki tık daha iyi oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

Arkadaşlar dünden beri direksiyonu sola çevirince bir gıcırtı duyuyorum. "Düt'' şeklinde bir ses gibi. Uzaktan korna sesi geldi sandım ilk duyduğumda. Böyle bir tecrübesi olan var mı
    Benim 3008de de aynı sorunu yaşadım . Soğuk havalarda , kaloriferi ayağa yönlendirdiğim için , pedalların orada (Saçma bir şekilde) açıkta olan direksiyon mafsalı yağı kuruyor .

Servis , önce yağı değiştirdi. Sonra da mafsal içindeki küçük bir plastiği değiştiriyor.
  • Arkadaşlar merhaba geriye dönük yaklaşık 50 sayfa okudum 308 hakkinda azda olsa birşeyler öğrenebildim:) fiat punto aracimi aile kullanimi için çok küçük geldiğinden sattım, peuguet 308 1.2 vti puretech eat6 alma arafesindeyim, araci dizel olanini ankara göralda test ettim ve memnun kaldim, şimdi malum sitede ilk sahibinden 2015 model, 1.2 130bg eat6, 30binde, boyasiz allure donanimli bir araç buldum ve araç aklima yatti, fiyat olarak en son 84.500₺ istiyor arkadaş sizce nasıl fiyat? 308 piyasası hakkında malum site dışında hiç bir bilgim yok yardımcı olursaniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smilodon22__ -- 16 Şubat 2019; 2:16:16 >
  • arkadaşlar merhaba,

aşağıdaki linkdeki ilandaki araca bakabilir misiniz?
    arada göze çarpan sıkıntı var mı sizce bana biraz çizikli ve iç koktuklar deforme geldi siz olsanız bu araca ne verirdiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-hatasiz-boyasiz-tramersiz-655619655/detay

• istanbul anadolu yakası bakım için servis veya usta önerisi olan var mı orjinal parça kullanması önemli tabi yetkili servisler dışında oralar çok pahalı

• sfydn S kullanıcısına yanıt
    euro repar oneriyorlar. fiyatlar hakkinda bilgim yok ama servislere gore yetrince uygun oldugu soyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sc_kwon

2015 model 308 kullanıcısıyım aracımda tizim sesler artmaya başladı özellikle sabahları araç ikiye bölünecekmiş gibi gerilme sesleri geliyor buna engel olmak için ne tavsiye edersiniz
    Hocam aracınızın değerini bilin bende gram trim sesi yok
    Daha önce Astra k kullandim sıfır almıştım ve arabadan gelen sesleri duysaydiniz cildirirdiniz ki bende sattım ve ve sonra mini kullandım ve oda bu konuda çok kötüydü BMW de ki trim sesleri malum
    Ama neden bilmiyorum 308 t9 trim sesi konusunda çok başarılı km arttikça tabiki olacak onunda wurth silikon sprey aracın her yerine sikabilirsinz motor dahil

İlk defa Peugeot kullanıyorum 308 t9 gerçekten başarılı
    Bence piyasadaki bir çok araçtan üstün her anlamda
    Eksileri yok mu tabiki var ama gerçekten başarılı bir araç piyasadaki değerini bence yeni buluyor ve bulacak
    Diğer markalardaki şanzıman arızalarını yazsam bile yeter 308 almaya
    İşin Garibi vw grubu otomatik aracını satıp aynı aracini düz vitesli sini alıyor nasıl marka takıntısı bizdeki.
    bin km de şanzıman yemek nasıl birseydir😆

• Merhabalar 3 gün önce forumdanda uzun araştırmalar sonucunda 2015 308 aldım. Araç allure donanim şu anlik çok memnunum fakat bugün araçla biraz vakit geçirdim ve 4 kapi gergisindende 2 kademeli takırtı sesi geldiğini farkettim ses orta seviyede yani ilk kez kapiyi açan birisi rahatlıkla anlayabiliyor, 4 kapidada olmasi ilginç geldi 29bindeki bir araçtan beklenmeyen bir durum diye düşünüyorum, ayni durumu yaşayan ve çözüm bulanlar yardimci olabilirse çok sevinirim.

• 60bin bakımı için ankaradakiservislerle görüştüm,

ABC: 1280 TL

Göral: 1180 TL

Fatih pejo> 1080 TL (1200 %10 indirimli)

Eurorepar>>700-800 civarı şeklinde fiyat verdiler.

değişecek malzeme:

YAĞ FİLTRESİ
    HAVA FİLTRESİ
    MAZOT FİLTRESİ
    POLEN FİLTRESİ
    MOTOR YAĞI 0W30 TOTAL 4LT MOTOR YAĞI

paket olarak fiyatı internette >380 tl

ben perakende bu fiyata alıyorum, servisler bunları toptan 200tlye mal ederler eminim.

Sanayideki ustamla görüştüm, yukarıdaki malzeme 300tl+100tl de işçilik toplam 400 tlye hallederiz dedi. Sağlam ustadır, güvenirim her türlü ona.

1200-400 : 800tl ayıptır yahu, garanti belasına bu kadar farkı itelemek nedir????

aracımın garantisi Nisanda bitiyor, 2 ay daha garantide kalsın diye bu rakamı göğüslemeyi düşünmüyorum.

Ustama 400e bu işi yaptıracağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

60bin bakımı için ankaradakiservislerle görüştüm,

ABC: 1280 TL

Göral: 1180 TL

Fatih pejo> 1080 TL (1200 %10 indirimli)

Eurorepar>>700-800 civarı şeklinde fiyat verdiler.

değişecek malzeme:

YAĞ FİLTRESİ
    HAVA FİLTRESİ
    MAZOT FİLTRESİ
    POLEN FİLTRESİ
    MOTOR YAĞI 0W30 TOTAL 4LT MOTOR YAĞI

paket olarak fiyatı internette >380 tl

ben perakende bu fiyata alıyorum, servisler bunları toptan 200tlye mal ederler eminim.

Sanayideki ustamla görüştüm, yukarıdaki malzeme 300tl+100tl de işçilik toplam 400 tlye hallederiz dedi. Sağlam ustadır, güvenirim her türlü ona.

1200-400 : 800tl ayıptır yahu, garanti belasına bu kadar farkı itelemek nedir????

aracımın garantisi Nisanda bitiyor, 2 ay daha garantide kalsın diye bu rakamı göğüslemeyi düşünmüyorum.

Ustama 400e bu işi yaptıracağım...
    Büyük fiyat farkı var.

Yalnız 60 bin km bakımında fren hidroliği de değişiyor sanırım. Onun da işlemi biraz uzun sürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: IronHasan

Büyük fiyat farkı var.

Yalnız 60 bin km bakımında fren hidroliği de değişiyor sanırım. Onun da işlemi biraz uzun sürüyor.

Alıntıları Göster
    Kitapçıkta fren hidroliğiyle alakalı birşey göremedim ama ona da baktırırım....
  • sfydn S kullanıcısına yanıt
    arka kapıda bulunan kelebek camı ile normal camı ayıran bir çıta var. Bu çıtanın en üst noktasına elimle bastırdığımda (kapının birinde) yolda giderken duyduğum kapı gıcırtısını duyuyorum. diğer kapıda bir sorun yok. Bu durumu yeni keşfettim servise nereye bakması gerektiğini söyleyeceğim. Aracınız dururken sizde bu testi yapabilirsiniz. Testi araç dururken ve aracın dışından yapmanız gerekiyor.
  • Merhaba Arkadaşlar, motor yazılım güncellemesi için servise davet edildik zorunlu ve ücretsiz olduğunu söylediler.
    Yaptıran arkadaş var mı? sonuç nasıl? sorun yaşamayalım?
  • 
Sayfa: önceki 10651066106710681069
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.