Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1035. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.215
Cevap
294
Favori
1.546.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10331034103510361037
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buji değişimi ve motor yazılımı doğru, bunları değiştirdiler, ancak travers olayında değişim yapmadıklarını söylüyorlar, aracı bıraktım...
    Bir işlem uygulayacaklarmış, buradaki değişim gerekli mesajlarından sonra bana pek güven vermedi açıkçası...
    Ancak hiç bir müşterinin bu işlem sonrasında geri dönmediğini belirtiyorlar, bilemedim... Bekleyip göreceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salyangoz

Buji değişimi ve motor yazılımı doğru, bunları değiştirdiler, ancak travers olayında değişim yapmadıklarını söylüyorlar, aracı bıraktım...
    Bir işlem uygulayacaklarmış, buradaki değişim gerekli mesajlarından sonra bana pek güven vermedi açıkçası...
    Ancak hiç bir müşterinin bu işlem sonrasında geri dönmediğini belirtiyorlar, bilemedim... Bekleyip göreceğiz
    Dedikleri doğru. İlk zamanlar travers değiştiriyorlardı ancak son 1 yılı aşkın süredir travers içine bir köpük sıkıyorlar. Zaten sorunun hiç bir riskli yanı yok, sadece Çatır çutur ses çıkartması rahatsız edici. O sıktıkları köpük ile de sorun ortadan kalkıyor. Bir de bağlantı parçalarını değiştiriyorlar. Köpük ve bağlantı parçaları Fransa'dan geliyor.

Araç yaklaşık 10 saat lift üstünde bekliyor.Köpük tamamen kuruduktan sonra yere indiriyorlar. Korkulacak veya kuşku duyulacak bir sıkıntı yok. İçiniz rahat olsun.

• Salyangoz kullanıcısına yanıt
    Köpükten 6 ay sonra sorun tekrarlıyor malesef. Ama prosedür olarak önce köpük yapıyorlar. Bende köpükten sonra ses tekrar gelmeye başladı. Şimdi değişim için başvurdum bakalım ne olacak.
  • Salyangoz kullanıcısına yanıt
    ilk başta direk değişim yapılıyordu sonra köpük çıkardılar :)
  • kuntyz kullanıcısına yanıt
    Tekrar ediyor olması kötü, ömür böyle mi geçecek ?
    Ben sordum, aracımın garantisi bitiyor bu sene sonunda, 2019 da tekrar ederse ne olacak diye, Peugeot bunu üstleniyor dediler ama hala emin olamıyorum, kalıcı çözüm üretilememesi sıkıntılı bir durum, kabul edilebilir değil açıkçası

Bir arkadaşımızın mesajıhttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/110641027

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salyangoz -- 28 Ağustos 2018; 17:36:57 >
  • Selamlar,

bugün pejodan uzatılmış garanti için teklif geldi, onunu ayda aracımın garantisi dolacak. Sizce uzatmak faydalı mı?
  • Merhaba değerli 308 sahipleri;

Aracıma full servis yaptırmak istiyorum fakat +garanti yaptırmak daha mantıklı diye bir görüş de var. Siz ne düşünüyorsunuz, sizce hangisi daha mantıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: termomuk

Selamlar,

bugün pejodan uzatılmış garanti için teklif geldi, onunu ayda aracımın garantisi dolacak. Sizce uzatmak faydalı mı?
    Alırken 1100 liraydı. Sizden ne kadar istediler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bir yıl üzerine 1.2 prutec 130bg eat6 allure 2014 model aracımı satıp 2015 1.6 bluehdi eat6 active cam tavan geri görüş allure jant opsiyonlu araçla değiştim. Yakıt fiyatlarındaki yükselme artık şartları zorlamaya başlamıştı inşallah dizelde ekonomi yapmayı başarırız. Active de far yağmur sensörü olduğunu sanıyodum malesef yokmuş alluredeki bazı özellikleri aramadığım söylenemez ama yakıt işin içine girince bazı özelliklerden feragat edecez atrık yakıt değerlerini en kısa zamanda paylaşacam burada inşaallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asker_ilbey -- 30 Ağustos 2018; 10:25:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: termomuk

Selamlar,

Teklif ne kadardı?

• quote:

Orijinalden alıntı: asker_ilbey

Tam bir yıl üzerine 1.2 prutec 130bg eat6 allure 2014 model aracımı satıp 2015 1.6 bluehdi eat6 active cam tavan geri görüş allure jant opsiyonlu araçla değiştim. Yakıt fiyatlarındaki yükselme artık şartları zorlamaya başlamıştı inşallah dizelde ekonomi yapmayı başarırız. Active de far yağmur sensörü olduğunu sanıyodum malesef yokmuş alluredeki bazı özellikleri aramadığım söylenemez ama yakıt işin içine girince bazı özelliklerden feragat edecez atrık yakıt değerlerini en kısa zamanda paylaşacam burada inşaallah

hayırlı olsun plakayı da aynen almışsınız buna, emniyet artık extra para istiyor, kaça mal oldu?

• 200 lira normalde ama trafik şubede arkadaşım vardı noterde arabanın şase numarasından plakayı üstüme tanımladı yani para vermedim sadece app bastırdığım için 100 lira aldılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Salyangoz

Tekrar ediyor olması kötü, ömür böyle mi geçecek ?
    Ben sordum, aracımın garantisi bitiyor bu sene sonunda, 2019 da tekrar ederse ne olacak diye, Peugeot bunu üstleniyor dediler ama hala emin olamıyorum, kalıcı çözüm üretilememesi sıkıntılı bir durum, kabul edilebilir değil açıkçası

Bir arkadaşımızın mesajıhttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/110641027
    Görüntü pek hoş değil :) cam kapalıyken duyulmuyorda , değiştritmesek mi acaba :D

• helluri kullanıcısına yanıt
    +1 yıl 2060₺ 80bin km

+2 yıl 5880₺ 120bin km

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    +1 yıl 2060₺ 80bin km

+2 yıl 5880₺ 120bin km

• Aracımın 75 bin bakımına az kaldı, şimdiye kadar rutin bakım dışında ön arka fren balatalarını değiştirdim, 75 bakımında veya bundan sonraki bakımda yapılması gereken özel bir şey var mı acaba? Araç 2015 bluehdi otm

• quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Aracımın 75 bin bakımına az kaldı, şimdiye kadar rutin bakım dışında ön arka fren balatalarını değiştirdim, 75 bakımında veya bundan sonraki bakımda yapılması gereken özel bir şey var mı acaba? Araç 2015 bluehdi otm
    2 yılda bir fren hidroliklerinin değişmesi gerekiyor galiba.
  • dendesox D kullanıcısına yanıt
    İlk iki yıl bakımı serviste yaptırdım ama hiç fren hidroliklerinden bahsetmediler, gitmeden fiyat almıştım, uygun fiyat verip yapılacaklardan kaçtılar demek ki, ikinci bakımda adblue bile koymamışlardı, tatilde adblue katkısı bitti şu kadar km sonra araba çalışmayacak diye 2000 km.den geriye sayıp bizi heyecanlandırmıştı 😃 Şimdi baktım en geç 2000 km.de bir tüm araçlarda değişmeli diyor, ilginiz için teşekkürler 👍🏼

• nkaradeniz kullanıcısına yanıt
    rica ederim. bizim araçlara dot 4+ fren hidroliği kullaniliyor, 1 litre alsaniz yeterli olur.

• Güzergah Bilgisi: Eskişehir - Sivrihisar
    Güzergah Saati: 16:00 - 17:00
    Klima: Yaklaşık 70 KM açık - 30 KM kapalı
    Hız Sabitleyici: Yaklaşık 20 KM açık - 80 KM kapalı
    Araç: 1,6 e-HDI 115 HP Manuel

Yola çıkmadan her zaman olduğu gibi 100 liralık mazot alınmıştır :)

Ortalama 100 km/s hızın altına düşmeden 100 km'lik mesafede, 4 litrenin altını yakalamaya çalıştım. Aracın şehir dışı fabrika verisi 3,5 litre, bu veri sanırım 85-90 km/s hızda tamamen klima kapalı bir şekilde test ediliyor. Yol bilgisayarı ortalama hızı 2-3 km eksik göstermektedir, yokuşlar hariç 111 km'nin altına düşmedim, zaman zaman 130 km hızlarada çıktım, yokuşlarda ise 85-90 civarı. Yolculuk Ankaraya'ydı sonrasında ise sıkılıp kapattım, tamamen klima ve hız sabitleyici açık Sivrihisar'dan Ankara'ya kadar da ortalama 4,9 litre yakmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk1903besiktas -- 3 Eylül 2018; 9:4:1 >

• 
Sayfa: önceki 10331034103510361037
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.