Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1032. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
294
Favori
1.547.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam çok özel değilse yaptığınız işlemi resimli yada görüntülü anlatırmısınız bendede var diabox

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • derfgt D kullanıcısına yanıt
    1.6 90 bg hdi manuel active e ya da 1.2 turbo benzinliye geçiş yapabilirsiniz .

Ortalama sattıktan sonra 20.000 tl ekleme yapmalısınız

• merhaba arkadaşlar.

şöyle bir araç bakıyorum. tavsiyelerinize açığım:

2015 model
    1.6 BlueHDi Active EAT6 Otomatik Vites
    70.000 km civarı

85.000 TL fiyat nasıl sizce? bu aracı özellikle kullananlardan fikir almak isterim. aracı bu yıl yoğun kullanacağım. işe git gel yapmayı planlıyorum. haftada 400 km yaparım en az. yakışı çok iyi görünüyor, ben daha çok şehirler arası trafikte kullanım yapacağım. 2 ufak çocuk var, çok dar gelir mi bize? bu fiyat bu araç için normal midir, kusur olma ihtimali (her zaman olsa da) nedir ?

teşekkürler
  • arkadaşlar selam, 1.2 PureTech 130 hp / EAT6 araca sahibim.

Aracın bakımlarını artık özel servislerde yaptırıyorum. Ancak kafama takılan meşhur yağ konusu var. Bütün özel servisler inatla 5w30 yağ koymakta ısrar edip, koyarken. Bütün yağ firmaları 0w30 yağ uygunluğunu söylüyor.
    Fakat PSA onaylı adam akıllı bir yağ bulamıyorum.

Castrol'un kendi sitesinde bile önerdiği yağ üretimden kalkmış?!!

Sizler aracınıza hangi yağdan ekliyorsunuz ve bu konuda bilgilendirebilecek olan varsa süper olur.
  • pandelis P kullanıcısına yanıt
    kilometresi çok ikinci elde 40 binden fazla olan araç için 85 bin biraz fazla hele active için

• Grafikerdem kullanıcısına yanıt
    Motul kullananlar çok memnun .

• Grafikerdem kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hafta başı Mepa'da 15.000 bakımı sırasında Mobil1 Fully SYNTHETIC 0W30 koydular benim araca.

Merak eden arkadaşlar için 3 saat sürdü ve 700 TL tuttu.

• arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

2014 57 binde active 1.2 vti 82 bg araç hatasız 55 bin lira

2015 60 binde active 1.2 purotech 130 bg hatasız otomatik 65 bin lira

bu araçların piyasası nasıldır fiyatları yorumlarsanız sevinirim

82 bg motor üzermi

hangisini tavsiye edersiniz

yakın zamanda tekrar satmak istesem durum nasıl olur

şimdiden teşekkür ederim

ayrıca aracını satmayı düşünen varsa görüşebilirz bu araçtan almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Viraj aydınlatmayı servis aktif etmişti ama cam açıp-kapamayı ilk kez gördüm,

servis mi halletti, ona göre gittiğimde isteyeyim...

Alıntıları Göster
    Her yetkili servis yapabilir mi sizce bunu ? basit bir işlem midir ?
  • gxsafa G kullanıcısına yanıt
    Hocam dolar 6.5 tl olmuş. Bence değil 85 çok değil 2 ay sonra 105 binden bu arabayı bulabilirse almalı derim. Sıfırı, fırsat aracı değilse,170 bin şu anda. Son kurlara göre 15 gün içinde yeni bir fiyat update ise gelecek yakında . Bu sene araç satışları dibi görür. Dövizi olan ise yaşadı her zaman ki gibi.

• Son olarak 20 binden aşağı doğan yok piyasada. Doğanın, şahinin 20-30 bin ettiği yerde araçlarımız için başka bir söze gerek yok. Hele bu teknoloji VW da bile yokken bulabiliyorsa daha ucuza alsın derim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: hellbutcher00096

Her yetkili servis yapabilir mi sizce bunu ? basit bir işlem midir ?

Alıntıları Göster
    basit de uğraşmak istemeyebilir servisiniz...
  • Arkadaslar merhaba, cuma günü 2015 308 1.2 130hp manuel active araç aldim. Arç performans olarak, kullanim olarak iyi ama yakiti hosuma gitmedi daha az bekliyordum cunku. Sehir disindan aldigim icin getirirken baktim 6,2 yi zor buldum. Normalde 5 gibi bir rakam bekliyordum ve şu an aslinda sehir ici de 8m5 9 arasi. Bakimi yeni yapilmis aracin bin km olmamis daha haziranda. Bunun disinda lastiklerin durumu kotu degildi. Servise goturdum bugun ama cok yogundular bayram sonrasi bakabiliriz dediler. Siz ne dersiniz bu konuda ve yeni bir 308 sahibi olarak neler yapmam ya da bilmem gerek ? Ve yine bu arada active donanimda anahtarsiz kapi acma var mi? Yorumlarinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ace01 -- 13 Ağustos 2018; 15:51:31 >
  • 2015 1.6 HDİ aracım var 92 beygir.Deneme amaçlı kullandım.4 kisi (2 cocuk) , yazmazsam olmaz dolu bagaj:) 100-115 arası hızlarda kullandım aracı,klima hep açıktı, Kulu-Konya ve Manavgat'ta toplamda 8-10 ışığa takıldım.Onun dışında Toroslarda tır konvoyları yüzünden devirsiz kullanımlarim oldu.
    Herkes DCI diyor ama bence PSA en az yakan motora sahip.
    Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

• gralcan kullanıcısına yanıt
    Müthiş değer

• arkadaşlar tekrar selamlar.
    ikinci el araç arıyordum normalde ama bayilere de bir sorayım dedim.

dizel otomatik active paket 163
    dizel otomatik allure paket 166.500 gibi bir fiyat aldım. comfort ve safety pack'i liste fiyatıyla veriyorlar. 13 bin tl yani ikisinin toplamı.

sizce nasıl bu fiyatlar. web sayfasında çok daha uçuk görünüyor fiyatlar.

cam tavan allure'de standart diye biliyordum ben ama comfort pack ile geldiğini söyledi bana. doğrumudur bu? 2016 allure görüyorum internette onlar da comfort pack yok ancak yine de cam tavanlı. yıl farkı nedeniyle oluşan paket farkı mı bu sizce?

bilgiler için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandelis

arkadaşlar tekrar selamlar.
    ikinci el araç arıyordum normalde ama bayilere de bir sorayım dedim.

dizel otomatik active paket 163
    dizel otomatik allure paket 166.500 gibi bir fiyat aldım. comfort ve safety pack'i liste fiyatıyla veriyorlar. 13 bin tl yani ikisinin toplamı.

sizce nasıl bu fiyatlar. web sayfasında çok daha uçuk görünüyor fiyatlar.

cam tavan allure'de standart diye biliyordum ben ama comfort pack ile geldiğini söyledi bana. doğrumudur bu? 2016 allure görüyorum internette onlar da comfort pack yok ancak yine de cam tavanlı. yıl farkı nedeniyle oluşan paket farkı mı bu sizce?

bilgiler için teşekkürler
    merhaba hocam,

ankara göral ve abc bayilerinden de mutlaka teklif alın. Çok daha uyguna verebiliyorlar
    Allure de cam tavan ve bir kaç önemli özellik comfort paket ile geliyor, imkanınız varsa alın derim. Ben 10 bin lira fark vermediğim için şimdi pişmanım.

• pandelis P kullanıcısına yanıt
    paketler iyi güzelde cam tavandan uzak durun bence, yazın yanar aracınız kışın soğuk gelir, catladı patladı vs ülkemi norveç gibi olsa iyide memlekettin her yeri betonken manzarada yok boşuna masraf etmeyin, benden solemesi

• Merhaba arkadaşlar, diğer konuda da yazmıştım ama burdan da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum. 2017, 2018 çıkış 1.6 bluehdi eat6 active aldım. Aracın jantlarını beğenmedim, o paraya da Allure'a çıkmak istemedim. S Line denen jant tipi 17'' var 308'lerin aksesuar için kataloğunda gördüm ama tek sıkıntım şu parcagonder de 543 tl olan jant Peugeot bayisinde 850 tl. Acaba kar mı söz konusu, yoksa replika vs. olma ihtimali olabilir mi ? Yiğit yedek parça diye bir yer Ankara da. Bilen eden var mıdır acaba ?

Orjinal peugeot jantının replika olup olmadığını nasıl anlarız ?
  • Merhaba, ben de bugün 2017 model 9.000 km'de bir 308 alarak aranıza katıldım. Megane 4 alacakken son anda (ve iyi ki!) 308 test ettim ve bir anda aşık olup tercihimi 308'den yana kullandım.

Aracım 1.6 BlueHDI EAT6 Allure donanıma ek olarak Comfort Pack+Performance Pack+Safety Pack donanımlı. 3D Navigasyon dışında alınabilecek bütün opsiyonlar alınmış.

Herkese selam eder, keyifli sürüşler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.