Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
22.996
Cevap
231
Favori
1.037.999
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Peugeot >> Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
Giriş
    178 Mesaj

o iş yaş eat8 ve 130 beygirlik motor şanzımanın fiyatı 2019 başında ülkemizde olacak,( şu an fiyatlar gene güncelleniyor ) memlekette 10 günde bir otomobil fiyatlarında güncelleme adı altında fiyatlar arttıyor,bir sene önce 3008 orta paketler 125 bin bantlarında iken şu an 180 bin bantlarında orta paketi alınabiliniyor, yok artık öyle bir dünya aracı sonra alıyım ucuza alırım diye bişey kalmadı. sanırım otomobilin yatırım aracı haline döndüğü tek ülke Türkiye
    |
    |
    bandırma10.5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dediğiniz gibi en iyisi beklemek. Acelem yok zaten. Dizel gibi yakan normal trafikte git gel için yeni kasa ibizalara baktım ama biraz güzel gözüksün fr olsun, opsiyonu olsun diyince arabanın fiyatı 100b bandını aşıyor. O yüzden ondan vazgeçtim. 308 bakarken eat8 aklımı çeldi. Köşeye çekilip kenardan izleyeceğim piyasayı. Baktım olmuyor bende almam araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanberk -- 2 Ağustos 2018; 11:56:1 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: xanberk

Anladım hocam teşekkür ederim ama jantlar normal allure paketteki jantlardan. Sport paket olması benim için bir avantaj o halde. Sizce yıl sonu beklenmeli mi araç almak için? 8ileri şanzımanlı yeni motorlu modeller gelecekmiş ve sanırım kasa değişimi 2020’de gerçekleşecek muhtemelen. Mantıklı bir tercih olur mu şuan benim için?
    Düz allure alınacağına allure sport daha iyidir.

Bu arada piyasa ve döviz allak bullak, eğer nakitin döviz ise beklenebilir ancak, tl de isen almak mantıklı, bugün 3tlye aldığını yarın 3tlye alamayabilirsin.
    |
    |

• Teğmen
    215 Mesaj

bir de sport paketini boşverin, gereksiz gösterge kırmızı olacak diye içeriye suni bir hırıltı verecek diye değmez

diğer opsiyon paketlerini ekleyin en azından kör noktası, kendi kendine parkı az da olsa kullanacağınız özellikler

benim aracım iyi gözüksün derseniz de 18'' saphire jant lastik takımı alırsınız daha uyguna gelir sport pack'ten opsiyonundan

lav kırmızısı da tavsiye etmem çnkü elbet bir gün elden çıkaracaksınız aracınızı ve 2. elde tekno gri ve beyaza göre eli daha güçsüz
    |
    |
    xanberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

18 inc jant olmasin. Turkiye yollarinda konforu azaltir. 17 olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

PSN : Jeopol
  • Teğmen
    215 Mesaj

çok bi konfor kaybı olmuyor ama park ettiğiniz aracınıza dönüp dönüp farklı açılardan hatta evin işin camından baktırıyor o jantlar
    |
    |
    Jeopol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Teşekkür ederim herkese yardımları için. Şuan bir süre bekleme kararı aldım 308 için. EAT8 AISIN şanzımanda BMW benzeri bir vites kolu var. Gerçekten EAT6ya göre daha iyi. Kısmet bu işler. Yarın duruma göre o şartlarda hangisi iyiyse ona bakacağım. Zaten dediğiniz gibi döviz allak bullak. Ne olacağı belli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: sfydn

kararlar genel olarak doğru yokuşlarda ya da ara hızlanmalarda gayet iyi ancak 2 den 3 e ve 3 ten 2 ye geçişlerde bazen can sıkıyor.yakıt tüketimi ise bende 6.2 civarı oluyor kullanıcıya göre değişir tabi
    buradan ya da pm olarak bu bahsettiğiniz sıkıntıyı biraz tarif edebilir misiniz, ne oluyor mesela devir saati mi dalgalanıyor, araç anlık kesilip geri mi geliyor ya da yokuş çıkarken 2. vitese düşmesi gerekirken inatla 3. viteste mi kalıyor, bu viteslerde tabiri caizse "pof pof ya da takır tukur" ses mi çıkarıyor?

Orijinalden alıntı: dendesox

hocam, söylediğiniz şekilde bir kararsızlık olmuyor. Sadece 2 den 1 e geçişlerde hafif bir sarsıntı oluyor benim gördüğüm kadarıyla. 9000 km. ortalamam 5.3 litre/100 km. olarak görünüyor ekranda. Şehirler arası yollarda 4.5 - 5 litre arası tüketim var, ekonomik kullanırsanız 4 litreye kadar düşer uzun yolda. Şehir içi çok değişken, ben küçük bir şehirde kullanıyorum, çoğu yere yürüyerek gidiyoruz. Bazen soğuk motorla bir kaç kilometre gidip duruyoruz, bu durumda 9 litre/100 km. gösteriyor genelde. İstanbul da şehir içi trafikte 7 litre yakar diye tahmin ediyorum.
    sarsıntı mı yoksa titreme mi?
    |
    |

• DH Yönetici
    7578 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

lastik basınçlarınız neler? aracın tavsiye edilen değerlerini mi basıyorsunuz yoksa yükten bağımsız 4 lastik de aynı basınç mı?
    B sütunu altında yazan rakamlar....
    |
    |

• Teğmen
    200 Mesaj

yokuş inerken dik veya hafif farketmiyor inatla 2 den 3 e geçmiyor gaza daha fazla basıyorsunuz artık vites atsın diye 3200 devirden sonra anca atıyor düz yolda sorun yok

|
    |
    RooT___TooR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende var mi yok muhic dikkat etmedim ancak guvenlik nedeniyle bu durum olabilir.

Sonucta yokus asagi inerken vites yukseltmek hizlanmayi arttirir, bu da fren sansinizi azaltir.

Manuel viteslerdeki motor freni deniyor olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 3 Ağustos 2018; 16:40:2 >
    |
    |
    sfydn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1403 Mesaj

bu durum aslında oldukça güzel yokuş inerken motor freni yapıyor, hızlanmanız gerekmiyor ise gaza basmıyorsanız motor devrine göre hızlanma olur. Güvenlik olarak oldukça güzel bence.
    |
    |
    sfydn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sfydn

yokuş inerken dik veya hafif farketmiyor inatla 2 den 3 e geçmiyor gaza daha fazla basıyorsunuz artık vites atsın diye 3200 devirden sonra anca atıyor düz yolda sorun yok
    Sanırım ilk otomatik aracınız bu bir arıza değil, otomatik araçlar yokuş aşağı düz vites araçlar gibi motor freni etkisi yaratmak için vites büyütmez, hatta bu bağlamda araçlar boşta mı çok yakar viteste kompresyonla yokuş aşağı gitmek daha doğrudur diye bir tartışma da vardır.

Kısaca bu durum doğal ve olması gereken bir şeydir.

Çözüm: Ben bunu şöyle yapıyorum; şehir içi ya da dışı olsun yokuş aşağı zaten gazlamıyoruz; araç kompresyonla iniyor motorun yüksek devir çevirmesine gerek yok ayrıca önümüz açıksa neden kasıla kasıla 3500 dd ineyim orayı. Vites kolunu manual moda alın bir üst vitese geçin, aracın hızı kaldırıyorsa bir vitese daha üste geçin. Uzun yolda/şehir içinde yokuş aşağı önüm açıkken ben böyle giderim; bu sayede hız ve ivme yaratıp daha uzun mesafeyi bedavaya giderim. Bunun yolu budur manuale alacaksınız vites yükselteceksiniz, araç yelken modundaymış gibi akıp gidecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RooT___TooR -- 4 Ağustos 2018; 14:55:44 >
    |
    |

• Teğmen
    200 Mesaj
    bende dediğiniz gibi yapıyorum çözümü o şekilde bulmuştum

|
    |

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Orijinalden alıntı: by_bulbul

Merhaba arkadaşlar bende 2017 model Allure donanım 308 aldım. Navigasyon bulunmuyor aracımda orijinal navigasyon sonradan takılabiliryor mu? Birde bu ekran video izlenebiliyor mu usb den?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
    navigasyon için hem smeg ekran değişecek hem araca gps anteni takılacak video izlenmiyor

Peki hocam bu işlemler ne kadar tutuyor yapan yer var mı bildiğiniz ?

|
    |
    ahmetgox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orjinal ekrana , Android Corvin modül taktırabilirsiniz . Video izleyebilirsiniz . Ön ve Arka kamera ekleyebilirsiniz . Nav de mevcut

|
    |
    by_bulbul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,686
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.