Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1004. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.215
Cevap
294
Favori
1.546.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10021003100410051006
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adamımkankam

Arkadaşlar merhaba. Bir sorundan bahsetmek istiyorum.
    2016 model 308 benzinli manuel aracım henüz 13000 kmde. Aracı 0 almıştık ve hemen hemen aldığımızdan beridir boştan 1. vitese takarken sorun yaşıyorum. Sanki vites kolu takılıyor, geçmiyor. Biraz zorlamak gerekiyor veya tekrar boş konuma alıp tekrar 1'e takmak gerekiyor. Bu durum yalnızca motor çalışırken oluyor, kapalıyken veya eco modda rahatça atabiliyorum 1'e. Uzun yolda pek sorun olmuyor ancak dur kalk trafikte çile çektiriyor. Ayrıca 2'ye atarken de sert geçiyor biraz. Diğer viteslerde sorun yok.

Aldığım bayinin servisine götürdüm, şanzımanın yapısıyla ilgili olduğunu, senklomer dişlisinden ve normal olduğunu söylediler. Özel bir servise daha sorduğumda şanzımanda problem olabileceğini, şanzımanın komple inmesi gerekebileceğini söyledi.

Benzer bir durumla karşılaşan var mı? Neden kaynaklanıyor olabilir veya gerçekten normal mi bu durum? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam dizel aracımda da bazen aynı sorunla karşılaşıyorum ilginçtir aracı devirli kullanınca bu sorunlar ortadan kalkıyor siz de en az 15-20 km devirli kullanarak deneyebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• adamımkankam A kullanıcısına yanıt
    Sogukta benim de sert geçişler.Sanziman yağı ısındıkça hissedilir şekilde yumuşuyor.

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    Soğuk yağı ısınmamış arabayı 15-20 km devirki kullanın,turbonun yeni yeri ya bagaj ya da çıkmacı olur!

• Arabayı 15-20 km devirli kullanırsa motor nasıl soğuk kalacak. 3 km sonra motor ısınmaya başlar.üstelik araba dizel bile değil. İnsanları bilgilendirirken abartmayalım lütfen

• Merhaba,
    Makyajla birlikte eat6 nın oranları değişti mi? bilgisi olan var mı? Sattığım arabada 2000 devirde 102 km hız yaptığını hatırlıyorum. Ama aşağıdaki testte aynı devirde 120 yaptığından bahsetmiş.
    Geçenlerde kiraladığım 3008 de 2000 bin devirde 120 yapıyordu.
    https://www.youtube.com/watch?v=FiD4jBSxBqc&amp;hl=en&amp;persist_hl=1&amp;gl=US

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalya -- 12 Mart 2018; 12:17:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Antalya kullanıcısına yanıt
    2000 devir 102 km hız azmış . E hdi 6 . Viteste 120 km hız yapıyor . 308 den sonra 3008 sürünce nasıl hissettiniz

• helluri kullanıcısına yanıt
    Yazdığımı iyi okuyun önce. Motor yazan var mı? Yazdığınız da yanlış.hemde çok. İyi araştırın öğrenin

• TurKoEren kullanıcısına yanıt
    120 yapmıyor. 115 falan yapıyor. 120 yapan renault un edc 1.6 dci ı.

Bende makyajli kasa, 2017 model dizel eat6 var.

Bu model 2000 devirde asagi yukari 120 km hiz yapiyor.

Belki dizel benzin motor farki olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahturan

Yazdığımı iyi okuyun önce. Motor yazan var mı? Yazdığınız da yanlış.hemde çok. İyi araştırın öğrenin

Motor, motor yağı ısınması arasında çok fark var mı?

Bir arabayı 15-20 km boyunca soğuk tutarak (motor ya da motor yağı) hem de devirli kullanabilir misiniz?

• turkeril kullanıcısına yanıt
    şahisi fikrim sizdeki sorunun çözümü için klima kompresoru nun komple değişmesi gerekir

• TurKoEren kullanıcısına yanıt
    3008 i çok beğendim. Genel olarak daha heybetli ,sessiz, iç mekanı çok güzel. En çok da vites oranlarını beğenmiştim.Keşke 308 de böyle olsaydı demiştim ama demek ki makyajla o da aynı olmuş. Yüksek hızlarda ne yol ne motor sesi vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Bende makyajli kasa, 2017 model dizel eat6 var.

Bu model 2000 devirde asagi yukari 120 km hiz yapiyor.

Belki dizel benzin motor farki olabilir.

Benimki de dizeldi. Demekki şanzıman oranları değişmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Merhaba,
    Makyajla birlikte eat6 nın oranları değişti mi? bilgisi olan var mı? Sattığım arabada 2000 devirde 102 km hız yaptığını hatırlıyorum. Ama aşağıdaki testte aynı devirde 120 yaptığından bahsetmiş.
    https://www.youtube.com/watch?v=FiD4jBSxBqc&amp;hl=en&amp;persist_hl=1&amp;gl=US

Bizde 2017 model makyajsız kasa var.
    2000 devirde 115 civarı hız yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: williamwallace88

quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Merhaba,

Bizde 2017 model makyajsız kasa var.
    2000 devirde 115 civarı hız yapıyor

Otomatik mi?

• Arabalarimizin degerini bilelim. Ozel aracim 308 eat6. Sirket aracim megane sedan edc. 12 bin kmde ve vites kutusu hatasi verdi. Su an azda olsa titreme ve balata kokusu var. Hangi marka olursa olsun cift kavramadan uzak durmak gerek.

Aradaki bir fazla 0 boşuna değil . Anladım .

• bahturan B kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aracım dizel 2 km de ısınıyor ısınana kadar da 2bin deviri geçmiyorum ısındıktan sonra aracın maksimum gücü 3700 devir ( e hdi) o devire kadar basıp vites atıyorum ayrıca turbo o şekilde zarar görmez devirli bir sürüşten sonra beklemez hemen kontak kapatırsanız 2 ayda perte çıkar o turbo

• quote:

Orijinalden alıntı: bahturan

Soğuk yağı ısınmamış arabayı 15-20 km devirki kullanın,turbonun yeni yeri ya bagaj ya da çıkmacı olur!

Devirli derken ne demek isteniliyor anlamadım, vites değişimi 3000 devire kadar bağırtarak vites yükseltmek mi, atıyorum 1800 devirde sakin bağırtmadan mi vites yükseltmeyi kastediyorsunuz

• Kolay gelsin, bu 308 bluehdi ın 45 bin bakımında neler değişiyor acaba bilgisi olan varsa bizi aydınlatırsa sevinirim. Birde mazot filitresi kaç km de bir değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumi0411 -- 13 Mart 2018; 9:58:20 >
  • 
Sayfa: önceki 10021003100410051006
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.