Şimdi Ara

Yeni Peugeot 307 sahipleri buraya!! (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
8
Favori
106.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barishrocker

quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

Beyler 2006 1.6 hdi 307 aldım ruhsata bg kw yazmıyor aracın bg gucu 90 mı 110 mu nasıl öğrenebilirim

Turbosu falan bir şeyi farklıdır illa ki.. Peugeot servisi anlar sanırım. Ruhsatta yazmaması da ilginçmiş..

Bakalım servise gideceğim zaman gösteririm bu arada yağ değişimi 5000 kaldı ne önerirsin iz mobil en iyisi diye biliyorum dizel araç ilk defa kullanıyorum eskiden benzin de 10-40kullanırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Beyler 2006 1.6 hdi 307 aldım ruhsata bg kw yazmıyor aracın bg gucu 90 mı 110 mu nasıl öğrenebilirim

Turbosu falan bir şeyi farklıdır illa ki.. Peugeot servisi anlar sanırım. Ruhsatta yazmaması da ilginçmiş..

Bakalım servise gideceğim zaman gösteririm bu arada yağ değişimi 5000 kaldı ne önerirsin iz mobil en iyisi diye biliyorum dizel araç ilk defa kullanıyorum eskiden benzin de 10-40kullanırdım

Kendi önerilen markası totaldir. Benim servis 5 30 total koyuyordu sanırım. Mobil de iyi ama castrol koyma demişti servisim.. Yer neresi?

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• beyler aracı 2 ay oldu alalı 1.6 hdi 2006 model araçtan memnunum fakat bakım yaptırdım alır almaz hidrolik yağı eklendi 2 ay sonra el freni işareti çıktı ikazla hemen hidrolik yağına baktım gram yok çok anlamam araçtan kaçak var belli nasıl öğrenebilirim bilirim nasıl tespit ederim Tamirci ye gitsem belki merkez fren değişimi dicektim ama küçük bir tamir le giderilcek kaçak vardır yardımlarınızı bekliyorum yağı ekledim suan Full hergün kontrol ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey84x -- 27 Eylül 2015; 11:31:15 >
  • İzmirde çok iyi bir peugeot ustası kim önerir acaba

• Peugeot için özel veya yetkili olsun gene peugeot servisine gidin derim. İzmirdeki arkadaşlar yardımcı olurlar herhalde.. Ben istanbuldayım..

• bende 307 2005 xt model aldım 2 ay kadar oldu memnunum iç genişlik ve ön cam genişliği mükemmel başka hiçbir araçta yok sanırım başka araça alışamayacağım artık bence peugeot bu aracın üretimine devam etmeli 307 sınırsız çıkmalı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kendi önerilen markası totaldir. Benim servis 5 30 total koyuyordu sanırım. Mobil de iyi ama castrol koyma demişti servisim.. Yer neresi?

İzmir hocam şehir çok soğuk olmaz hiç bir zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: nr6630

bende 307 2005 xt model aldım 2 ay kadar oldu memnunum iç genişlik ve ön cam genişliği mükemmel başka hiçbir araçta yok sanırım başka araça alışamayacağım artık bence peugeot bu aracın üretimine devam etmeli 307 sınırsız çıkmalı

Başka arabaya binince kendimi sıkışmış hissediyorum:) Bizim araba ortak aile aracı. Kendime ufak daha spor 20bine kadar bir şey alayım diyorum ama 307den sonra hepsi kötü geliyor gözüme.. Bir de piyasa uçmuş..

• Genç arkadaşlar valide hanıma araba bakıyoruz,tam otomatik olacak dedik.dandik 2000 model kliması olmayan Polo corsa gibi 200 bin km'yi devirmiş arabalara 21-24 arası para istiyorlar.sahibinden de denk geldim 22-25 arası sunrooflu LPG'li 307ler var ve tam otomatik.olmuşken kutu gibi b segment olacağına c segment olsun diyorum.aracın kronik arızaları olduğunu duydum,alınabilecek bir araba mı?hali hazırda Diesel c4 kullanıyorum manuel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

Genç arkadaşlar valide hanıma araba bakıyoruz,tam otomatik olacak dedik.dandik 2000 model kliması olmayan Polo corsa gibi 200 bin km'yi devirmiş arabalara 21-24 arası para istiyorlar.sahibinden de denk geldim 22-25 arası sunrooflu LPG'li 307ler var ve tam otomatik.olmuşken kutu gibi b segment olacağına c segment olsun diyorum.aracın kronik arızaları olduğunu duydum,alınabilecek bir araba mı?hali hazırda Diesel c4 kullanıyorum manuel.

yok be kardeşşş aşırı abart mışlar ben aldım araba mükemmel ötesi sürüş konforuna sahip harika kokpiti var çok geniş lın yengem ferah ferah binsin bence bu fiyata sakın o dandirik corsa eski dökntü golf falan almayın 307 çok donanımlı bi araç resmen elektronik BEN ALIN ÇEKİNMEYİN DERİM 08-29-2015 TE 307 XT ALDIM YAKITTADA ÇOK CİMRİ UZUN YOLDA 30 LT LPG 360 KM YAPTI 59 TL YE DOLMUŞTU 30 LUK TANK ŞEHİR İÇİ 5 LT LPG 47 KM YAPIYOR 9 TL YANİ

• quote:

Orijinalden alıntı: nr6630

quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

Genç arkadaşlar valide hanıma araba bakıyoruz,tam otomatik olacak dedik.dandik 2000 model kliması olmayan Polo corsa gibi 200 bin km'yi devirmiş arabalara 21-24 arası para istiyorlar.sahibinden de denk geldim 22-25 arası sunrooflu LPG'li 307ler var ve tam otomatik.olmuşken kutu gibi b segment olacağına c segment olsun diyorum.aracın kronik arızaları olduğunu duydum,alınabilecek bir araba mı?hali hazırda Diesel c4 kullanıyorum manuel.

yok be kardeşşş aşırı abart mışlar ben aldım araba mükemmel ötesi sürüş konforuna sahip harika kokpiti var çok geniş lın yengem ferah ferah binsin bence bu fiyata sakın o dandirik corsa eski dökntü golf falan almayın 307 çok donanımlı bi araç resmen elektronik BEN ALIN ÇEKİNMEYİN DERİM 08-29-2015 TE 307 XT ALDIM YAKITTADA ÇOK CİMRİ UZUN YOLDA 30 LT LPG 360 KM YAPTI 59 TL YE DOLMUŞTU 30 LUK TANK ŞEHİR İÇİ 5 LT LPG 47 KM YAPIYOR 9 TL YANİ

Yorumların için teşekkür ederim piyasada makul fiyata bulmak mümkün bu arabaları . Aklımın bir köşesinde bulunsun .c4den cok memnunum . Bana problem çıkarmadı . Bu da çıkarmaz gibi gibime geliyor .

• İStanbul içi dur kalk trafikte 1.6 hdi lar ne yakıyor. Hergün zincirlikuyu katılımından 1. köprü trafiğine gireceğim. dönüşte de altunizade katılımından yine 1. köprü trafiğine gireceğim. Kaç lt/100 km olur acaba tüketim. Birde 90 hp lik mi 110 luk mu şehir içi kullanım için ideal yakıt konusunda ?
  • merhaba hocam bende 2006 Comfort Tecnopack var 1.6 Hdi 90 Lık yakıtı gayet ekonomik şehir içi tahminim 22-23 krş felan yakar. Çünkü uzun yol performansı çok güzel ist - sivas = 170 tl
  • bende de 2004 1.4 hdi var şeytan kırmızı yeni aldım şuanlık bi sorunu yok umarım böyle devam eder b segmenti sıkış tıkış alıcağıma böyle konforlu bir araca binmek çok cazip geldi .
    fiyat olarakta çok cazip kesinlikle çok memnunum
  • merhaba arkadaşlar

2007 model 307 aracımın park sensörü gözlerinden biri bozuldu.

elinde çıkma sensör olan varsa benimle iletişime geçebilirmi?
  • 2004 model 307 xt otomatik vites, lpg li benzinde giderken hiç bir sıkıntısı yok, araçta landirenzo kiti var, lpg ye geçtiğinde araç 3000 devirin üstüne çıkmıyor, anti pollution ve catalytic converter hatalarını veriyor, lpg enjektörleri 2 kere değişti, kesicisi beyni lpg sistemi komple elden geçirildi lpgci bende değil, ateşleme sistemi dendi bobin ve bujilerde orjinalleri ile değiştirildi ancak benzinde sıkıntı yok lpg de sorun aynı, internette araştırdığımda herkes başka bi yöntemle çözmüş, bujiyi veya ateşleme bobinini değiştirip kurtulan da var katalitik konvektör değiştiren de

araca yapılanlar
    lpg beyin, enjektör, kesici yenisiyle değişim ve tecrübe sürüşü sorun aynı

buji ve ateşleme bobini değişim, boğaz kelebeği temizleme ve tecrübe sürüşü yapıldı ancak sorun devam ediyor

bu konuda tavsiyeniz varmıdır? Ankarada bu işi çözebilecek bi yer arıyoruz teşekkürler.

• 2005 model 307 xr otomatik vites 1.6 ile aranıza katıldım arkadaşlar . açıkçası alalı 1 ay oldu ama arabanın kronik sorunları ile uğraşmaktan buraya fırsat kalmadı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TossA CoinTo Your Witcher -- 1 Şubat 2016; 0:37:06 >
  • merhaba arkadaşlar,
    2005 model 1.4 16V benzinli 307 aracıma çıkma dolu silindir kapağı arıyorum(eksantrik mili, tuşları, kadehleri dahil). Yardımcı olabilecek var mı?

Ayrıca bunun muadili bir motor var mı? Mesela 206 1.4 benzinli motor bunun aynısı mıdır? Yada başka bir model? Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar aranızda 1.6 vti 120 hp otomatik lpg li kullanan var mi?uyumu nasıl acaba tüpün.gerçi ortalamam kışın 6.5litre civarı(sakin kullanırım)yazın 6 litre.tavsiye edermisiniz

• Arkadaşlar Selamlar;
    2004 Model xt premium bir araç aldım. Aranızda yeniyim. Birkaç problemim var. Sizler gibi tecrübeli arkadaşlardan destek almak istedim.

1 - Havalar soğudukça araç çok fazla sesli çalışmaya başladı. İnternette araştırdığımda itici sesi gibi geliyor. Bir problem teşkil eder mi? Çözümü için ne yapabilirim ?
    2 - Aracın koltuk ısıtmaları çalışmıyor. Sigorta ve soketleri nerede bulunuyor ? Nereleri kontrol edebilirim?
    3 - Geri vites park sensörü çalışmıyor. Aracı geri vitese taktığımda uzun bir "biiiip" sesi geliyor sadece. Nereleri kontrol edebilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.