Şimdi Ara

/// YENi PEUGEOT 301 /// (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
5
Favori
101.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatagnuss

fransızların maliyet düşürme anlayışına halen aklım ermedi. arabada cruise control var, far yükseklik ayarı yada esp var. yedek lastik var ama 50 liralık kol dayama yok:) 50 liralık arka hoparlör yok.

yol bilgisayarından en uygun devir aralığını bulmaya çalışıyorum. 2400 devir civarı uygun yakıt yeterli performans diye düşünüyorum. 2800-3000 aralığında da vites değiştirsek yeridir. ilk defa dizel araç kullanmıyorum ama kendime ait ilk dizel araç olduğu için daha önce pek ilgilenmemiştim.

Benim aracım da arka hoparlör var da ne oluyor sanki ? Çok kalitesiz bir ses sistemi var çünkü.

Kol dayama için ise bir şey diyemem,kullanışlı çünkü.Ayrıca iç kısmını da saklama gözü olarak kullanabiliyorsunuz.

Araç 1750 rpm'de maksimum torku olan 230 nm'yi veriyor. İlk defa bir dizel araç kullanıyorum fakat genel olarak devri çok yükseklere çıkarmadan vites değiştiriyorum. Yani en fazla 2500 rpm civarında vites değiştirmek yeterli geliyor yol durumuna göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

quote:

evet motor üzerinde yalıtım malzemesi var. ses dizel olduğu için tabiki fazla. tamam iyi bişey değil ama zamanla alışırız diye düşünüyorum.

fransızların maliyet düşürme anlayışına halen aklım ermedi. arabada cruise control var, far yükseklik ayarı yada esp var. yedek lastik var ama 50 liralık kol dayama yok:) 50 liralık arka hoparlör yok.

ayrıca bugün ilk defa cruise control kullandım. çok kullanışlı ve keyifli. arabamda olmayan özellikleri unutturuyor. arabaya içim ısındı. arabadaki özellikleri bu kadar düşünüyorsunda niye üst donanım almadın diyeceksiniz. aracı kampanyadan aldım ve sadece bu donanımlı araç vardı.

yol bilgisayarından en uygun devir aralığını bulmaya çalışıyorum. 2400 devir civarı uygun yakıt yeterli performans diye düşünüyorum. 2800-3000 aralığında da vites değiştirsek yeridir. ilk defa dizel araç kullanmıyorum ama kendime ait ilk dizel araç olduğu için daha önce pek ilgilenmemiştim.

ilksan dan aldınız heralde.

ne zaman teslim aldınız aracı?

hayır polsandan aldım. 9unda teslim aldım aracı

• quote:

quote:

quote:

evet motor üzerinde yalıtım malzemesi var. ses dizel olduğu için tabiki fazla. tamam iyi bişey değil ama zamanla alışırız diye düşünüyorum.

ayrıca bugün ilk defa cruise control kullandım. çok kullanışlı ve keyifli. arabamda olmayan özellikleri unutturuyor. arabaya içim ısındı. arabadaki özellikleri bu kadar düşünüyorsunda niye üst donanım almadın diyeceksiniz. aracı kampanyadan aldım ve sadece bu donanımlı araç vardı.

ocak-aralık?

ne kadara geldi?

• quote:

Orijinalden alıntı: drummer_987

Yukarida yazmistim ama cewap alamadim.Bende araci ilksan kampanyasindan aldim.Acces model 1.6 dizel.Cruise kontrol olup aracta surucu koltugu yukseltme ayari yok:) Ve aracin burnunu gormekte zorluk cektigim icin halen alisamadim,sizdede boyle bir sorun oldumu ve nasil cozdunuz?Gercekten 2012 model aracta surucu koltugu yukseltme ayari yok buna ragmen cruise kontrol sabit cidden sacmalamislar:)

Koltuk yükseltme ayarı giriş seviyesi Access haricinde diğer 2 donanım paketinde var.

Ben çok uzun boylu olmama rağmen ben koltuk ayarını kendime göre ayarlarken çok da zorlanmadım. Bence siz şu an daha araca tam olarak alışamadığınızdan garip geliyor.

Ben yeni bir araca çabuk uyum sağladığımdan beni pek etkilemedi diyebilirim. Hatta şöyle söyleyeyim,bir önceki araçlarım kısa bir araç olan hatchback olan Mazda 2 ve çok kalıplı bir araç olan SUV Vw Touareg'ti. Karoser olarak sedanla alakaları yokken şimdi sedan bir araç kullanmak da dengemi çok bozmadı.

Kısaca,siz de kullandıkça aracınıza alışırsınız,kendinize uygun ayarı bulursunuz. En büyük sıkıntınız bu olsun,Allah kaza bela vermesin.

Edit: Yanlış bilgilendirme olmasın diye hatalı yorumumu düzenledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 18 Ocak 2013; 1:36:24 >

• quote:

Sabahları aracı çalıştırdıktan sonra aracı çıkarmak için geri vitese atıyorum.
    Hareket ettiğmde kırrrr diye biye ses geliyor şanzımandan. vites tam geçmiyor yani onun sesi kesinlikle.
    sonra hemen boşa alıp tekrar geri vitese atıyorum ses olmuyor.
    gün içinde de olmuyor. sadece sabahları (araç 10-12 saat kadar çalışmadığında) yapıyor.

aracı geçen hafta 0 aldım. sizce bu bir sorunmudur arkadaşlar?
    301 aracı olan arkadaşlar sizin araçlarda da böyle bir bişey varmı?
    geri vitese atarken dikkat etmemiz gereken başka bişey varmı?

Öncelikle aracınız hayırlı olsun Allah kazasız binmek nasip etsin.Dediğiniz sorun bir çok araçta var aslında sorun değil araçlara spor araba havası vermek için zor geçen "kemik" vites dedikleri sistemden kaynaklanıyor ilk çalıştırdığınızda çift debriyaj yapın eğer hala devam ediyor ise hemen servise götürün ki bana göre normal benim araçtada oluyor önceki aracımdada vardı bu olay.Kaskoyuda iyi yaptırmışsınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ocak-aralık?

ne kadara geldi?

metalik boyalı 34500 e geldi. evet fiyatına göre çok iyi bir araç. heleki linea ve accent blue nun fiyatına kıyasla çok iyi diyebilirim.

pejonun sitesinde access donanım için yazan özelliklerde bir yanlışlık var. araçta kapılar ve bagaj açık uyarısı mevcut. sürücü emniyet kemeri uyarısı maalesef var. sitesinde yok yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatagnuss -- 16 Ocak 2013; 20:08:30 >

• quote:

metalik boyalı 34500 e geldi. evet fiyatına göre çok iyi bir araç. heleki linea ve accent blue nun fiyatına kıyasla çok iyi diyebilirim.

pejonun sitesinde access donanım için yazan özelliklerde bir yanlışlık var. araçta kapılar ve bagaj açık uyarısı mevcut. sürücü emniyet kemeri uyarısı maalesef var. sitesinde yok yazıyor.

Bende ilksandan aldim access donanim,sitede ozellikler yanlis yaziyor diyince size sorma gereksinimi duydum,acaba surucu koltugu yukseltme ayari varda ben mi bulamadim,ki sacma geliyor 2012 aracta olmamasi.
  • quote:

acaba surucu koltugu yukseltme ayari varda ben mi bulamadim,ki sacma geliyor 2012 aracta olmamasi.

Koltuk yükseltme ayarı giriş seviyesi Access haricinde diğer 2 donanım paketinde var.

Edit: Yanlış bilgilendirme olmasın diye hatalı yorumumu düzenledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 18 Ocak 2013; 1:35:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

quote:

acaba surucu koltugu yukseltme ayari varda ben mi bulamadim,ki sacma geliyor 2012 aracta olmamasi.

Arkadaşım, 2 gün önce sizin yapmış olduğunuz yorumu alıntı yaparak sorduğunuz soruya cevap verdim. Hatta ilk cümlem şuydu :

quote:

Koltuk yükseltme ayarı hiç bir donanım paketinde yok.

Benim kullandığım araç Allure donanım paketli. Yani en üst donanım paketi ve bu paketin tek opsiyon özelliği "metalik renk"

Benim araçta da koltuk yükseltme ayarı olmadığına göre demek ki hiç bir donanım paketinde bu özellik yok.

Sanırım üstteki mesajımı görmediniz yada mesajımı ciddiye almadınız.

Başka merak ettiğiniz bir soru varsa cevaplarım,eğer isterseniz.

Saygılarımla ..

Mesajinizi gormedim yoksa neden ciddiye almiyim:) Araci sitede tanitilan donanim ozelliklerinde yanlislik var o zaman,bahsettimiz ozellik sadece access paketinde yok gozukuyor.Ilginize tesekkur ederim.

• quote:

Mesajinizi gormedim yoksa neden ciddiye almiyim:) Araci sitede tanitilan donanim ozelliklerinde yanlislik var o zaman,bahsettimiz ozellik sadece access paketinde yok gozukuyor.Ilginize tesekkur ederim.

Eğer mesajım sert bir üslup gibi anlaşıldıysa kusura bakma arkadaşım. Mesajı yazdığım saatte biraz gergindim ve yanlış anlaşılmaya müsait bir mesaj yazmışım sanırım.

Ancak içime bir şüphe düştü.

Ne olduğunu merak edersen şunu diyebilirim. Acaba koltuk yükseklik ayarı aracımda var mıydı ? Burada boşu boşuna mı bilmişlik yaptım ? ,

Nedense bana varmış gibi gelmiyor fakat şu an o kadar kafam karıştı ki sanırım birazdan gecenin bu saatinde arabaya bakmaya gideceğim. Umarım yanlış bilgi vermemişimdir. Fakat verdiysem de üzülmeyeceğim,çünkü koltuk yükseklik ayarının da aracımda olduğunu öğreneceğim

Saygılarımla ..

Edit: Arabaya bakmaya çıkıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 18 Ocak 2013; 1:09:55 >

• quote:

Evet koltuk yükseklik ayarı var'mış.

Ben fazlasıyla yanılmışım. Özür diliyorum. Yanılmamdaki sebepleri düşündüm de:

1) Bu aracı diğer araçlarıma nazaran pek sevmemiş olmam.

2) Aracın daha çok yeni olması (4000 km) ve bir türlü tam olarak araçla ilgilenemem.

3) Aracın kataloğunda yanlış bir ifadeye rastladığımdan ötürü kataloğa olan güvenimin sarsılması. Bahsettiğim olay çok önemli bir mesele olmasa da kataloğa yeteri özen gösterilmediğini düşünmeme sebep olmuştu. Bu olay ise kataloğun "performans" kısmında 0-1000 km/s hızlanma (sn) yazması.

Tekrardan herkesten özür diliyorum ve bundan sonraki yorumlarımda daha dikkatli olmaya gayret edeceğimi belirtmek istiyorum.

Saygılarımla ..

• Kullanma klavuzunda;
    depoyu doldururken pompanın üçüncü kesmesinden sonra ısrar etmeyiniz, taşmayı engellersiniz yazıyor.

bunu tam olarak açıklayabilirmisiniz arkadaşlar?
  • İlkokul Öğretmenleri için Kampanya var...

http://www.ilksan.gov.tr/otomasyon/akampanyasozlesme-2013-p-13.asp
  • Aracımın yol bilgisayarına göre ilk alındığı andan şuana kadar olan ortalama yakıt tüketimi ve ortalama hızı:

Son 1591 km ortalaması ise:

Araç alındığı 4890 km'dir İstanbul şehiriçinde kullanılıyor. Zaten ortalama hızın düşüklüğünden bu belli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 28 Ocak 2013; 16:30:34 >

• Aracı test eden ve yaklaşık 3000 km kullanan biri olarak araç ile ilgili yorumlarımı yazayım. Araç ile ilgili ufak bir sunumada katıldım.
    -Araç tamamen ekonomi güvenlik ve konfor ve sağlamlık üzerine kurulmuş
    -Mesela 5008 de 56 adet elektronik beyin olmasına rağmen bu araçta sadece 5. Bu da elektronik sorunların en aza indirgenmesi demek.
    -Cam düğmelerinin kapıda olmamasının nedeni tamamen kapı içindeki gereksiz parçaları çıkartmak için. Bu yüzden kapı içinden gelebilecek tıkırtıları engellemiş oluyorsunuz.
    -Motor sınıfında üst düzey bir motor. Güçlü ve ekonomik.
    -Maksimum 42 tl olupta halen daha Esp ve Hız sabitleyici olmayan sıfır araç doluyken ortalık 301 de bu standart. Bir ara Seat Cordoba yapmıştı.
    -Motor sesinden bahsedenler olmuş. 90 km sabit hızla giderken bu motorun sesini duymak mümkün değil, zaten şu an piyasadaki en sessiz dizel.
    -Arka diz mesafesi jetta dan linea dan focustan ve diğer aynı sınıf araçlardan oldukça fazla. Bagaj kıyaslaması bile yapmayacağım çünkü dehşet geniş.
    -Süspansiyonlar 207 ile aynı. Motor içindeki parçalar tamamen sabitlemiş ve kaput içi izelasyonu var.
    -Servis maliyetleri çok düşük hatta şu an peugeotun en düşük servis maliyetine sahip araç.
    -Bu araç kiralama yapanlar için, mümessiller için, taksiciler ve orta gelirli aileler için kesinlikle tek tercih diyebilirim.

Ben bir MERCEDES VANEO kullanıcısıyım. Peugeot ile hiçbir alakam yoktur. Bu yorumlarım tamamen objektif ve fiyat performans orantısında yapılmıştır. Paranız varsa alacağınız tek araba MERCEDES E220 CDI. Dünya da bunun üstüne araba yok. 40 liranız varsa eğer alacağınız sıfır araç 301 dir derim. Herkese kazasız belasız günler.

• cfergul Arka diz mesafesi jetta dan linea dan focustan ve diğer aynı sınıf araçlardan oldukça fazla. Bagaj kıyaslaması bile yapmayacağım çünkü dehşet geniş.

bu yorumu çok doğru ben de 5008 servis ziyaretine gittiğimde şöyle bir inceledim gerçekten ön ve arka diz mesafeleri abartısız aynı sınıftaki diğer araçlardan çok fazla ve geniş
  • 301 kullanan arkadaşlar;

aracın klima ayarlarının hafızada kalmasını sağlayabiliyormusunuz?
    her seferinde sıcak-soğuk ayarı en altta oluyor.
  • Arabayı kullanan arkadaşlar müzik sistemini nereden idare ediyorsunuz.

Direksiyon üzerinde buton görünmüyor direksiyon kolları altında buton varmı.

Yoksa direksiyon bölgesinden müzik sistemi kumanda edilemiyormu.

Ekonomik araba derken kumandalardanda feragatmı edildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Arabayı kullanan arkadaşlar müzik sistemini nereden idare ediyorsunuz.

Direksiyon üzerinde buton görünmüyor direksiyon kolları altında buton varmı.

Yoksa direksiyon bölgesinden müzik sistemi kumanda edilemiyormu.

Ekonomik araba derken kumandalardanda feragatmı edildi.

Hangi donanim paketinden bahsediyorsunuz?

Direksiyon arkasindaki kulakciklardan muzik sistemi kontrolu tum donanim paketlerinde var fakat muzik sistemi uzerinden kontrol olayi donanima gore degisiyor. Cunku farkli sistemler kullaniliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Direksiyon arkasindaki kulakciklardan muzik sistemi kontrolu tum donanim paketlerinde var

Öğrenmek istediğim buydu.

Direksiyon altında kumandalar varsa sorun yok.

Dedim ekonomi için bunudamı kıstılar.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.