Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: siyahtemas
1 Kayıtlı Üye ve 22 Misafir - 23 Masaüstü
5 sn
62.415
Cevap
639
Favori
2.479.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün nihayet krom ekzoz uçlarını taktırabildim. Dış görünüşteki tek rahatsızlığımı gidermiş oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: tigertiger06

Bahsedilen sesi ve sanki arabanin altinda birsey varmis hissi uyandıran, gaz pedalina da tepki gösteren bir uygulama ilk seferinde bende korktum ancsk şimdi alıştık. Yaya ya da yuksek bir cisim algiladiginda frene basilmadiginda yapıyor. Adamlar avrupa sartlarina gore ozellik koyuyorlar. Bilseler biz de tampon tampona gidildigini ya da yaya güvenliğini göz hesabi yaptığımızı..

Bu sürtme sesi ve pedal tepkisi benim araçta da oluyor. Allure +EP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BU sürtünme sesi, 19 jant'lara bağlı olabilir mi?
    Zira bunlar araba ile kendi arasında çok az boşluk bırakıyor. Malum kış mevsimi, kar, çamur buzu gibi şeyler araya birikince ses yapıyor olabilir mi?
    Bendeki kış lastiği daha küçük ebatta ve hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecosan

BU sürtünme sesi, 19 jant'lara bağlı olabilir mi?
    Zira bunlar araba ile kendi arasında çok az boşluk bırakıyor. Malum kış mevsimi, kar, çamur buzu gibi şeyler araya birikince ses yapıyor olabilir mi?
    Bendeki kış lastiği daha küçük ebatta ve hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.

benim jantlarda 19, michelin alpine 5 var, balans bile yaptırmadım bende de hiç olmadı.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak,

Su yoğun karlı İstanbul günlerinde araç kapalı Garajda iken tavandan bir miktar şu sızmış. Bu su tavandaki sanırım cimentonun da bir miktarını çözüp araca akmış. Suyla falan çıkmadı katman oluşmuş.

Camdakileri sirke mucizevi şekilde hemen çıkardı.

Bende kurtuldum sandım zira araç zaten temiz değildi.

Bugün yıkayınca, arka Peugeot logosu ve oradaki siyah bölgede de bir miktar varmış. Bu böyle plastik, sirke çözümü acaba plastik kısımda zararlı olur mu? Var mı bir çözüm öneriniz

• underdog kullanıcısına yanıt
    Çok güzel durmuş bende inşallah en kısa sürede taktıracağım malum fiyat değilmi yoksa indirim varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: faj08

Çok güzel durmuş bende inşallah en kısa sürede taktıracağım malum fiyat değilmi yoksa indirim varmı

Teşekkürler , fiyat aynı ama işçilik almadılar.
  • mcelikal M kullanıcısına yanıt
    Aynen allure + ep. Henuz bu duruma rastlamamis olanlar kullandikca karşılasacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tigertiger06

Bahsedilen sesi ve sanki arabanin altinda birsey varmis hissi uyandıran, gaz pedalina da tepki gösteren bir uygulama ilk seferinde bende korktum ancsk şimdi alıştık. Yaya ya da yuksek bir cisim algiladiginda frene basilmadiginda yapıyor. Adamlar avrupa sartlarina gore ozellik koyuyorlar. Bilseler biz de tampon tampona gidildigini ya da yaya güvenliğini göz hesabi yaptığımızı..

Bunu yakında yaya ya da cisim yok iken de yapıyor maalesef

• Bize hiç sormadan önce

Bayiinin plakalik takması sonra gidilen her serviste plakalıgin değişmesi. Emin'im ülkemize has bir durumdur. Avrupa"da da varsa bizimkiler yapıyordur

Bu plakaligi sökmeye fırsatım olmamıştı. Hele ki her

Baktığımda beni kazıklayan Baykaralar Peugeot bayiinin ismini gördüğüm plakalik. Aman aman. Nihayet ara tatilde memlekete geldik. Zaman var. Hava ölümüne acık. Hemen soktum. Ve plakayı direk yapıştırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustimi -- 21 Ocak 2017; 19:11:52 >

• Fatihsrp F kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.zaten sorunu cozmemelerine rağmen yinede rapor tuttular ki benzer şikayet gelirse ona göre önlem alacaklarını söylediler. Böyle bir şikayet henüz yok dediler banada. Aynı sorunu yaşayanlar varsa servise götürsünler en azından Fransa sorunun ne olduğunu araştırıp müdahale yapabilsin. Oraya gittiğinizde büyük ihtimalle o ses denk gelmeyecek orada ki ustaya ama yinede raporunu tutturun. Öyle aşırı rahatsız etmiyor devamlı yapmadığı için ama en azından neyen kaynaklandığını bilsek iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Araç model yılı nedir? Donanım nedir? Hasar durumu nedir? Kaçıncı el? Şirket mi şahıs aracı mi?

Uygunluk bir çok kritere bağlı..

Hocam sahibi 50 bine dustu. Ama 1.viteste silkeliyor degismesi gereken parcalar varmis. Kronik bir sorunmudur 1. Viteste silkeleme

• quote:

Orijinalden alıntı: ulasss1980

Active de böyle bir ses duyan oldumu.(tekerlkten) . Olmadıysa otomatik park olma ihtimali kuvvetlenir.

Aracım active

Ben bu sorunu hiç yaşamadım

Sanırım jant çapı ile alakalı

• underdog kullanıcısına yanıt
    Hocam takılırken baktın mı ? Şimdi bizden işçilik ücreti isterlerse kendimiz takabilir miyiz? Takarken izledin mi? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mollason

Hocam takılırken baktın mı ? Şimdi bizden işçilik ücreti isterlerse kendimiz takabilir miyiz? Takarken izledin mi? :)

Hiç bakmadım , içerde kahve içtik ama mustimi arkadaşımız kendi çıkarıp boyamıştı.
  • Bu arada bayiye gittiğimde, araçta jukebox olduğunu öğrendim özellikle sistemden görmek istedim, jukebox-dab-3d navigasyon yazıyordu birde 400 tl bir fiyatı vardı ama benden talep etmemişler. Bu jukebox nedir aracın neresinde bulunur bilen varmı servisteyken baktırmak aklıma gelmedi o an
  • Takması çıkarması çok kolay arkadaşlar sadece 2 tırnak var. Ama altına girmeniz şart aracın

• Tamponun içinden çekilmiş fotoğraf

Bu tırnaklardan altta ve üstte var. Tırnağı tornavida İLE kurtarınca kendisi geliyor.

• mustimi kullanıcısına yanıt
    Eyvallah Hocam sagolasin :)

• mustimi kullanıcısına yanıt
    Hocam az onceki arastirmalarima göre abs kaplama denen.bir.olayla,egzoz.cikislarimizi krom kaplama yapabiliriz(boya degil )

Yalniz sunu bilmiyorum abs kaplama yapanlar,bizimki gibi 2 parca icin bu işle ugrasirmi? Yada asıl işleri bu mudur ?

Galvoteknikle ugrasan yada abs kaplama hakkinda bilgisi olan var mi ?

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.