Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (970. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
62.424
Cevap
638
Favori
2.481.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 968969970971972
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 araç sorun değil zaten.

Şarj etmekte sorun değil. Mesele bu araçtan yüzlerce olduğunda şarj süresinin uzunluğu ve bizim günlük menzil ihtiyacımızın fazla olması.

Bu nedenle tr de yaygınlaşması kısa. Sürede olmayacaktır.

Zaten her türlü teknoloji ülkemizde hemen yaygınlaşmiyor.

Interneti düşünün, halen 4.5g diye hava atıyoruz ama. Hız açısından kendine hayrı yok 3g den hallice, akn diye bir garabet var, iptv kaç. Kişi de. Var kaç. Senelik mevzu. HD yayın kaç kanal var, 4k.yi.sormuyorum bile vs vs..

Yoksa elbet gelecek elektrikli araç. Ama bizim kullanmamız için henüz vakit var.. 2025 Avrupa için olabilecek bir tarih.

Farklı bir icat yapılıp şarj süresi 5-10dk ya iner ise sorun çözülür tabi ki.. O nesneler esas konu cep telefonları ve diğer mobil cihazlarda olduğu gibi pil teknolojisi.

Dikkat ederseniz çok. Sey icad oldu ama ama pilleri Manuel şarj ediyoruz ve süreleri uzun. Hızlı şarj bile bir süre.. Burada inovatif bir icad henüz olmadı...

Pil teknolojisinde ki bir icat gidişatı komple degistirir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• srhtsrhn kullanıcısına yanıt
    Sanırım bu hava sadece sizin araç da geliyor :)

İkinci kış I bitiriyorum soğuk değil esinti bile yok sızan.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Sanırım bu hava sadece sizin araç da geliyor :)

İkinci kış I bitiriyorum soğuk değil esinti bile yok sızan.

Şoför tarafına gelmiyor soğuk hava. yan yolcu koltuğuna ve arka tarafa esiyor
  • facebook 308 grubunda aşağıdaki mesajı gördüm, sanırım bu forumdan bahsediyor...

3008 forumunu bir süredir takip etmiyordum, bu kadar sorun çıktı mı?

"
    Bunlae benim 950 sayfalık forumda en çok dile getirilen şikayetlerden derlemem,size de ışık tutar umarım.

1.Kaput titremesi
    2.Airbag beyni değişimi
    3.Orta ekranın bazen git gel yapması donması,yavaşlaması
    4.Geri giderken fren esnasında ses gelmesi
    5.Aktif ş.fren sonrası fren pedalında titreme olması.
    6.Klimanın yetersiz kalması,maksimumda gürültülü çalışması,titreşimli olması.
    7.100-120 sonrası titreme balans ile geçmiyor.
    8.Arka koltuk döşemesi çıkması
    9.Sürücü koltuğunun oynaması
    10.Tavanda sarı noktalar (Döşeme değişilecek)

Bu sorunların bazılarına servis ve fransa tepkisiz kaldığı çözüm üretemedikleri de var bu sebeple 4-5 kişi (foruma yazan) aracını sattı.

"

• Şükür , sayılan hiçbir sorunu yaşamadım.

2017 Peugeot 3008 için araba Organizatör 3008GT Merkezi Kol Dayama Tutucu Konteyner Saklama Kutusu Aksesuarları Araç Styling

http://s.aliexpress.com/vqeAre2i?fromSns=

(from AliExpress Android)

Şu ürünü deneyebilirsiniz büyük ölçüde kesecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MHSNNSL -- 18 Şubat 2018; 2:5:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

facebook 308 grubunda aşağıdaki mesajı gördüm, sanırım bu forumdan bahsediyor...

3008 forumunu bir süredir takip etmiyordum, bu kadar sorun çıktı mı?

"
    Bunlae benim 950 sayfalık forumda en çok dile getirilen şikayetlerden derlemem,size de ışık tutar umarım.

1.Kaput titremesi
    2.Airbag beyni değişimi
    3.Orta ekranın bazen git gel yapması donması,yavaşlaması
    4.Geri giderken fren esnasında ses gelmesi
    5.Aktif ş.fren sonrası fren pedalında titreme olması.
    6.Klimanın yetersiz kalması,maksimumda gürültülü çalışması,titreşimli olması.
    7.100-120 sonrası titreme balans ile geçmiyor.
    8.Arka koltuk döşemesi çıkması
    9.Sürücü koltuğunun oynaması
    10.Tavanda sarı noktalar (Döşeme değişilecek)

Bu sorunların bazılarına servis ve fransa tepkisiz kaldığı çözüm üretemedikleri de var bu sebeple 4-5 kişi (foruma yazan) aracını sattı.

"

Derlemeniz için tebrikler hocam. Araç sahiplerinin forumdakilerinin çoğu (hepsi değil) yüksek bedelli 3008 için bunların çoğunu nedense normal görüyor ki ben asla anlam veremiyorum. Bu arada listedeki sorunların bazıları diğer Peugeot modellerinde de var. Özellikle 10 numaralı tavan döşemesi sorununu 208 ve Partner gibi ucuz modellerde de bizzat gördüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    Güzel bir paylaşım teşekkürler. Bilgi vermesi açısından bendeki durum

1. Once lastik parça, (bir süre sonra düştüler) sonra daha Orjinal duran plastik parçalar takıldı. Her ikisi de sorunu çözüyor. İlk şikayet edenlerden biriydim.

2. Hemen hemen tüm araçlarda değişiyor, airbag çalışması ile ilgili bir değişim değil diye bildirildi.

3.ilk yazılımda (android auto öncesi) 2 kere oldu. Android auto ile gelen yazılım. Ve sonrasında bir daha hiç olmadı.

4.qq aracımda da mevsim geçişlerinde olurdu. Bendeki birebir aynı ses (direksiyon tam sağ veya tam. Sol olmalı, Düz olursa ses yok). Kış geldi ses gelmiyor artık.

5. Hiç yaşamadım.

6. Hiç yaşamadım, hatta qq ya göre yazın buz gibi yapıyor tavan perdesi açık olmasına rağmen.

7.hic yaşamadım, testini çok yaptım.

8.deri koltuklu aracım bu nedenle yaşamadım.

9. Tarif edilen kadar olmasa da milimlik bir oynama var, bir parça değişti 4 aydır oynamıyor. Sol alttan gelen çıt sesi önce devam etti bu parça değişimi sonrası sonra yok olsun ses kendiliğinden 1 ay kadar önce.yazin belki tekrar oluşabilir.

10. Çok şükür yaşamadım.

Titreşim nedeniyle aracını sattığını forumda paylaşan 1 kişi oldu.. Paylaşmayan ve forumda olmayan kullanıcı varsa bilemeyiz, tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Şubat 2018; 9:9:58 >

Arka tarafta ızgara var zaten, onda bir gariplik olabilir mi?

• Dün @Leon79 kullanıcı adlı üstadımızla halojen farlar hakkında bir görüşmemiz oldu. Daha önce aracının farlarını Bosch Plus 90 ile değiştirdiğini burada yazmıştı.

Forumda ACTIVE veya ALLURE donanım kullanıp da orjinal halojen farlarını herhangi bir BOSCH, PHILIPS ya da OSRAM marka gün ışığı halojenlerle değiştiren oldu mu?

Ben dün akşama doğru yağmurlu havada farlar yanıyor mu yanmıyor mu emin bile olamadım. Çoğu yerde uzunları yakmak zorunda kaldım o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum. Özellikle forumda fazlaca bulunan ACTIVE donanımlı 3008 sahipleri ortak paylaşım yapabilirsek çok iyi olabilir.

@Leon79'a tekrar teşekkür ederim.
  • Araca boya koruma yaptıran veya öneren var mı? Beyaz renk bende çamuru Vs tutuyor yıkarken zor çıkıyor. Hem güneş, reçine, kuş psliğine karsı koruma sağlar hem daha az kir tutar diye düşünüyorum.

Ama pasta cila yapılacak bu işlemin bir sakıncası var mı boya açısından.

• Beyler bir süredir konudan uzağım da bizim araç 250 bini gördü mü?

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    Her türlü pasta asindiricidir. Fakat daha önce pasta yapılmamış bir araçta once vernik asinir ve alttan parlak yüzey çıkar.
    Araç yeni olsaydı pasta cila gerek yoktu ama kullandığınız için hafif te olsa bir temizleme yapmak zorundalar.

Pasta cila çok sık tekrar edilirse, bir süre sonra vernik yüzey biyer ve boya kalkmaya başlar. Zaten bunu yaparken kullanılan sünger vs de boya olduğunu görürsünüz. Tabi bu 1-2 Seferde olmaz.

Şahsi tavsiyem, bu tip ürünlerin hikaye olduğu yönündedir. Evet bir koruma sağlar ama geçicidir. Araç yıkandıkca bu kimyasal yüzey gider.. Zaten bu nedenle profesyonel çözümlere her yıl BAKİM yapılacak denir ki verdikleri garanti geçerli olsun..

Bilen bir marka ürün ve yerde yaptıracaksaniz OK. Ama mahalle arası bir yerde olacak ise, emin olup Düz pasta cila yapılıp yalandan bir kimyasal surulup verilecek araç size...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Şubat 2018; 10:1:26 >

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Henüz değil. Liste fiyatı en üst modelde 220 lerde.

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    Ben aracın bakımını kendim yapıyorum. Şimdilik iki sefer yaptım. Aracı iyice yıkadıktan sonra Meguiar's Detailer ve Clay Bar kullanarak üzerindeki tüm pisliklerden arındırıyorum. İyice yıkamaya rağmen kil üzerinde çıkan kire inanamayacaksın. Daha sonra DA makinası kullanarak Meguiar's paste Wax sürüyorum. Aşındırma minimum düzeyde, parlaklık muhteşem, kuş pisliği çok rahat çıkıyor, su damlaları da boncuk boncuk toplanıyor.

Ben bahsettiğim malzemeleri Türkiye'dekinin %20 fiyatına ABD'den aldım. Ama bitince mecburen buradan devam. O yüzden kampanya/indirim vs takip ediyorum hep.

DA makinası olmadan wax çok yorar. O yüzden katı olan yerine sıvı olan Meguiar's Liquid Wax işini görür. Ama ben katı olanın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Gt için son bıraktığım Fiyata göre 20k artış olmuş, hayırlı olsun ne diyelim. teşekkürler hocam, konu sahibi olmanın kitabını yazabilirsin bu arada.

• Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Güzel. Bir hobi.. emeklilik modelim benim

Bu işleri yapabilmek bir yana arabayı yıkamaya götürecek vakit bulamıyorum bazen..

Bekar Ken yapıyordum saydıklarınizi pazar günü..keyifli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Şubat 2018; 11:39:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Güzel bir paylaşım teşekkürler. Bilgi vermesi açısından bendeki durum

1. Once lastik parça, (bir süre sonra düştüler) sonra daha Orjinal duran plastik parçalar takıldı. Her ikisi de sorunu çözüyor. İlk şikayet edenlerden biriydim.

2. Hemen hemen tüm araçlarda değişiyor, airbag çalışması ile ilgili bir değişim değil diye bildirildi.

3.ilk yazılımda (android auto öncesi) 2 kere oldu. Android auto ile gelen yazılım. Ve sonrasında bir daha hiç olmadı.

4.qq aracımda da mevsim geçişlerinde olurdu. Bendeki birebir aynı ses (direksiyon tam sağ veya tam. Sol olmalı, Düz olursa ses yok). Kış geldi ses gelmiyor artık.

5. Hiç yaşamadım.

6. Hiç yaşamadım, hatta qq ya göre yazın buz gibi yapıyor tavan perdesi açık olmasına rağmen.

7.hic yaşamadım, testini çok yaptım.

8.deri koltuklu aracım bu nedenle yaşamadım.

9. Tarif edilen kadar olmasa da milimlik bir oynama var, bir parça değişti 4 aydır oynamıyor. Sol alttan gelen çıt sesi önce devam etti bu parça değişimi sonrası sonra yok olsun ses kendiliğinden 1 ay kadar önce.yazin belki tekrar oluşabilir.

10. Çok şükür yaşamadım.

Titreşim nedeniyle aracını sattığını forumda paylaşan 1 kişi oldu.. Paylaşmayan ve forumda olmayan kullanıcı varsa bilemeyiz, tabi.

Bende de 308 allure var, 3 senedir biniyorum bazı ufa tefek sıkıntılar oldu hepsi garanti kapsamında yapıldı.

Ama 308 de yaşadığım bu sorunları (üre deposu,kablo demeti,sağ arka bilya) -garanti kapsamında olsa dahi- ücretsiz yapıldı.

Sadece bilyayı ben tespit etmiştim diğerlerini servis gelen duyuru kapsamında değiştirdi. Bilyada önce kullanıcı hatası der gibi oldular, be biraz sert çıkınca yola geldiler...

Yani birşekilde yaptırıldı...yaptırtmak da vakit ve sabır işiydi.

O nedenle basit ve garanti kapsamında da olsa ne kadar çoğalırsa bunlar o kadar sıkıntı tabii...

Ben 3008 alacağım nerdeyse geçen sene başından beri beklemedeyim, o nedenle sorunlar önem arzediyor benim için, eh nede olsa az para değil, bir ev parası veriyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Delpo41

Dün @Leon79 kullanıcı adlı üstadımızla halojen farlar hakkında bir görüşmemiz oldu. Daha önce aracının farlarını Bosch Plus 90 ile değiştirdiğini burada yazmıştı.

Forumda ACTIVE veya ALLURE donanım kullanıp da orjinal halojen farlarını herhangi bir BOSCH, PHILIPS ya da OSRAM marka gün ışığı halojenlerle değiştiren oldu mu?

Ben dün akşama doğru yağmurlu havada farlar yanıyor mu yanmıyor mu emin bile olamadım. Çoğu yerde uzunları yakmak zorunda kaldım o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum. Özellikle forumda fazlaca bulunan ACTIVE donanımlı 3008 sahipleri ortak paylaşım yapabilirsek çok iyi olabilir.

@Leon79'a tekrar teşekkür ederim.

bende düşünüyorum bi ara led taktırmayı. aslında uzunlar ve kısaların değişmesi lazım. gündüz lambası led beyaz olunca arada fark oluşturuyor fakat bu ampullerin kalitesi ışık şiddeti ve efektifliği açısından herhangi bir bilgim yok. facebooktaki sayfalarda yabancı bir arkadaş değiştirmiş led farlarla. gözle görülür bir fark vardı.https://www.youtube.com/watch?v=b0g9_69pQVE&t=59s buda videosu.

• bu arada philips extreme vision da güzel duruyor https://www.youtube.com/watch?v=XGyhDLCn2oU
  • 
Sayfa: önceki 968969970971972
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.