Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (909. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
19 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü2 Mobil
5 sn
62.439
Cevap
638
Favori
2.482.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 907908909910911
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Qq nin donanımını pek bilmiyorum ama en bazın üstü tekna sanırım ve active den dolu gibi

Özellikle sürüş destek sistemleri standart.

Makyajla donanımlarını zenginleştirmişler ve ön kısım makyajla çok iyi olmuş.İçini çok incelemedim ama bir 3008 inki gibi olamaz.

Yakın zamanda benzinli otomatik skypack 122 gibi fiyat veriyorlard(cam tavanlı).3008 de daha boş active sanırım 147.Yine dizelde makyajlı teknayı yanılmıyorsam 103 e alan oldu.

Nissanın 2017 hedefinin yıllık 30 bin olduğunu okumuştum.Peugeot 11 ayda 5500 civarı satmıştı.Demekki kotası 7 -8 bin civarı.Fiyat belirlemesi bu rakamlardan anlaşılıyor.Yoksa 308 e 25 bin indirim yapılırken daha pahalı 3008 e neden 10 bin yapılsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada dün gece geç saatlerde işim olduğu için dışardaydım.3-4 km kadar arkamda qq platinium vardı.Sanırım otomatik fardı ve karartılmış dikiz olmasaydı gözlerimi çok rahatsız ederdi.Sürekli selektöre yakın değişimleri vardı

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Qq tekna almaya kalktım stok yok Türkiye de. Ne zaman ne kadara gelir belli değil. Hevesim kursağımda kaldı. Şimdi 3008 e bakıyorum. 3008 dizel active bakıyorum ama fiyatlar yüksek. Kararsızım.

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    Evet geçen ay dizel otomatik tekna için 117-8 fiyat veriyorlardı ama araç yoktu.Sonra kur yükseldi zam geldi,ama zamdan önce makyajlı manuel alanlar oldu uygun fiyata

Benzinlilerin stok durumu ne bilmiyorum ama fiyat paylaşanlar oluyor.

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Şimdi benzinli otomatik tekna ya 116 diyorlar. Fiyatlar deli artmış. Dizel manuel de güzel indirim vardı ama manuel kullanmıyoruz. Yoksa iyi fırsat. Sanırım ona 106 _107 falan demişlerdi.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Böyle bir araç için İstanbul da kış ayı değeri çok iyiymiş gerçekten.

• Tuzla-4 levent.(7:00-08:15 arası)

Fsm yoğun trafik. Ümraniye sapak sonrası dur kalk.

2 yolcu. Kış lastigi.

Seyahat süresi 1 saat 15dk.

Tuketim 5.7lt/100 km.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

:)

C7 segmentindeki araçların satış rakamlarına bakınız lütfen.

Qq dışındakiler çekip gitsin o zaman sizin mantığınız ile..

Hepsini geçtim, aylık yaklaşık 500-600 adedi satin alanlar demekki bu işten anlamıyor.

Anlamadığım şu,

Araç ilk çıkınca bunu kimse almaz dendi,

Sonra buna bu para verilmez çöp dendi,

Olmadi, alanların elinde patlayacak yakında Peugeot yarı fiyatına satmayacak, ikinci elde de patlayacak dendi,

O da olmadı, 1 seneye kalmaz yolda kalır, teneke dendi.

Vs vs..

Sonuc, Peugeot un son dönemde sattığı en. Adetlik model, 2016 yılın aracı seçildi..

Hala ısrar ediyorsanız kimse almıyor diye, mizah anlayışınız çok yüksek gerçekten tebrikler

Not:crv,Ateca, Kuga vs vs bunlar da hiç uğraşmasın o zaman..

Bir modelin sizce "satılıyor" olması için ayda kaç adet satması gerekiyor merak ettim? 1000?1500?
    Bu sorunuzun cevabına göre çıkan limitin üzerinde kaç model var, altında kaç model var, ve altında kalanlar pazarın % kaçını oluşturuyor bir bakalım. Tamamen meraktan...

Not2: sicili bozuk bir markanın konusunu yakından takip etmenizi de takdir ettim..

Senin mantığın benim mantığım meselesi değil konu.Forumu takip etmiyorum, bizzat içindeyim ,zira 3008 sahibiyim.Ayrıca sizden izin almam mı gerekiyor ki bunu soruyorsunuz.
    Demekki anlatamamışım,tekrar deneyeyim o zaman.

1--bir yıldır pejo kullandığınızı söylüyorsunuz.O zaman öncesine pek vakıf değilsiniz pejo nun.
    2--11 yıldır cok sayıda PSA araçları satın aldık hala alıyoruz.Yani sizden daha iyi tanıyorum pejo yu ve sizden daha iyi pejo müşterisiyim ve de daha çok deneyime sahibim.Benimle ilgili yazarken bunu dikkate almanızı isterim.
    3--pejo kullanıcıları çok sorunlar yaşamıştır,araçla,satıcı ile,servis ile,pejo Türkiye ile.Merkezi arayıp muhatap bulamayanlar
    oldu,kısacası tüketici sorunlarını çözemedi.
    4--Şimdi sayamayacağım kadar problemli bir marka idi pejo.Ama Türkiye de.Ve iyi yönetilmiyordu.(Distribütör firma olsa idi pejo
    şimdi çok farklı olabilirdi sanırım.)
    5--Düşünün pejo bayileri kendi aralarında birlik oluşturup,bunu da tekele dönüştürmüşlerdi.Nitekim rekabet kurulundan yüklüce
    cezaya çarptırılmışlardır.İnternetten biraz araştırıp bilgi edinebilirsiniz.
    6--İnsanlar pejo aldı.Aldı ama canları yanan ve sorunlarına çözüm bulamayan çok insan oldu.Satan bir daha pejo nun kapısından
    geçmedi.Yani olumsuz pejo algısı boşuna değil.
    7--Bir diğer sorun,sıfır araç aldınız bayiden,bir yıl sonra aynı aracı ikinci el fiyatına satıyorlar.doğal olarak markanın
    değerini kendileri düşürüyor.
    8--Siz böyle bir duruma düşseniz nasıl bir tutum içinde olursunuz bilmiyorum?

Gelelim benim anlatmak istediğime.Bence 3008 in şu an sınıfının lideri olması gerektiğidir.Her bakımdan bunu fazlası ile
    hak ediyor.İnanın aracı görüp çok beğenen fakat bu olumsuz algı yüzünden veya çevredekilerin tavsiyesi ile başka markalara
    yönelen çok kişi var.Adamın gözü 3008 de kalıyor ama almıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam sizinde böyle bir ön yargınız vardı.Ama hiç bir şey sebepsiz değildir.Benim itirazım bu markanın
    Türkiye de iyi yönetilemediğidir.Hal böyle iken pejo yu cilalamanın gereği yok.Doğruya doğru, yanlışa yanlış demek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rangerix -- 26 Aralık 2017; 13:6:3 >

• Dün genel müdürlükten yakıt borusu izolasyonu sorunu için arandım. Ardından bana en yakın olan Peugeot Nev 4.Levent servisinden ilk kez randevu aldım. Sabah 9:00'a randevu verdiler. Aracı götürdüm, oldukça yakından ilgilendiler, sorunlarımı ilettim. Sorunlardan bir tanesi de aracın geri geri gelirken direksiyonu çevirdiğimde çıkan yoğun bir sesti. Ona denk gelememişler. İşlerimden dolayı aracı bırakıp işime geldim. Aracı getirebilir misiniz diye sorduğumda "memnuniyetle" dediler. Öğlen 2 gibi, bir teknisyenle birlikte aracı gönderecekler bana. Teknisyenle birlikte tekrar kontrol edeceğiz. Hizmet tahmin ettiğimden çok daha iyiydi. İnşallah böyle devam eder.
  • Merhaba arkadaşlar,

Aracım active sportback sormak istediğim ise sonradan araca ses sistemi takılabiliyor mu? Mevcut ses sistemi çok yetersiz geliyor bana birde full led uygulaması yapılabiliyor mu?

Bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu torpido kapağı arabaya bindiğimde 2-3 kez açık gördüm en son yolda bir badala denk geldiğimde açılınca emin oldum sorun olduğuna. Kapağı kontrol edip baktığımda birşey gözükmüyor gayet sağlam gibi ama genel bir sorun mu acaba?

Kablosuz şarj için de iphone 6s plus var olmuyor du dün samsung s7 vardı onu da koydum yine şarj etmedi bir ayar mı yapılması gerekiyor acaba. iphone olmuyor diye birşey de duymuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blllade -- 26 Aralık 2017; 13:4:29 >
  • blllade B kullanıcısına yanıt
    Torpidoyu biraz sert kapatman gerekiyor yoksa açılıyor. iphone 8 de sorunsuz şarj ediyor bende. 6s plus da kablosuz şarj özelliği yok
  • blllade B kullanıcısına yanıt
    Kablosuz şarj için giriş soketine takılan 1-2 mm kalınlığında QI standardında ped mevcut, 40-50 ₺ ye bulursunuz sitelerde.Bunu takarsanız iPhone 6 Plus telefonunuz şarj yatağında kablosuz şarj olur.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Cuma günü benim emektarı bakıma götürdüm. (130*** KM 2011 3008) Sabah 9 da bıraktım aksama kadar kalınca bende fırsattan istifade ve de yaklasık 2 senedir bayi bayi gezmeyince bir olta atayım dedim. Bulvar üzerinde bulunan ne kadar bayi varsa hepsine girdim. Shang younga kadar baktım.

Çoğu bayi test sürüşüne davet etti, neredeyse hepsini kullandım.

Şu aşamada yeni bir araç alma niyetim yok. Ama izlenim ve incelemelerim ve tecrübelerim gereği, alacak olursam tekrar 3008 olur.

Fiyat bakımından neredeyse hepsi başa baş.

Gözünüzde şöyle bir canlandırın, iç tasarım olarak tek farklı ve albenisi yüksek olan araç 3008. Ben oyle gördüm. Eski kasa daha genişti, ve çift kapaklı bagaj bundan da olmalıydı.
    Üst segment karşılaştırmıyorum. range rover bmw mercedes yok.

Performans olarak 120 hp ve neredeyse diğer rakipleri de aynı. O yüzden pek yazmayacağım. Ben aracı hızlı kullanan biriyim. Performans beklentim yüksek ama bunu diğer aracımla gideriyorum.

Ben biraz farklıyım, 46 yaşındayım 25 yıldır araba aldım ve sattım. Almadan satmayı düşünen biri değilim. Hiç bir zamanda öyle olmadım. Yok bu alınmaz, yok buna binilmez, yok çok arıza verir gibi boş cumlelerle konuşan insanları bugüne kadar kale almadım, almıyorum da. Bugüne kadar da verdiğim kararlar beni üzmedi. Yeni aldığım araç dışında. Türkiyede satışa sunulmaya mayısta başladı ve halen 10 tane satmış. Yeni aracım üzmedi ama servis sıkıntısı var. Büyük ihtimalle de ileride parçada sıkıntı yaşayacağım. Peugeot bundan daha kötü olamaz. Servis ve satış bir elin parmağından daha az. Bügüne kadar da bir ve son kez dışında da servis dışına araçlarımı götürmedim.

Peugeotya gelecek olursam, ben aracı arkadaşımdan aldım. Arkadaşıma da aracı beraber aldık. 2011 de, 45-50 bin lira arasında bir fiyata aldık. O dönemler peugeot çok kötüydü. 508 yeni çıkmış araç on numara ama kim test etse bu nasıl şanzıman karşim diyor, soluğu başka markada alıyor. Araç şuanda 130*** km yi devirdi sıfır tirim sesi, sıfır sorun. Şuan için önüzmüz deki 3 ay araç almayacağım. Alacak olursam 3008 olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: blllade

Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu torpido kapağı arabaya bindiğimde 2-3 kez açık gördüm en son yolda bir badala denk geldiğimde açılınca emin oldum sorun olduğuna. Kapağı kontrol edip baktığımda birşey gözükmüyor gayet sağlam gibi ama genel bir sorun mu acaba?

Kablosuz şarj için de iphone 6s plus var olmuyor du dün samsung s7 vardı onu da koydum yine şarj etmedi bir ayar mı yapılması gerekiyor acaba. iphone olmuyor diye birşey de duymuştum

Bende de torpido kapağı ile ilgili aynı sorun vardı.Servis ayar yaptı ve düzeldi.Uzun bir işlem değil geçerken servise uğrayın düzeltilir.
  • Rubella_Rubella R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim yani torpido kapağı değişse bile çözüm olmayacak
  • turhankeskin T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler alıp arabaya koymak lazım ozmn
  • rangerix R kullanıcısına yanıt
    2bin bakımında dile getireyim ozmn düzeltilecek birşeyse hallederler inş bi süre sonra kapak oturmazsa artık problem büyür teşekkür ettim
  • arkadaşlar kdv nin yarısı bizden kampanyası ile fiyat alan var mı acaba?
  • Torpido demişken torpidoda ışık yokmu bana mı öyle geldi, bu donanımlarda araçta torpido ışığı olmaması çok garip.
  • 
Sayfa: önceki 907908909910911
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.