Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (859. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Necdet_Pek , SerhatMC , cangez , icemy
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.343
Cevap
640
Favori
2.475.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
74. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben folyoya karşıyım. Çıkarırken sıkıntı verebiliyor, onun yerine plasti- dip öneririm. Parlak - mat bir sürü çeşidi var, sökerkende çok kolay çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: narcobs

quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

herkese iyi sürüşler araçta 2. ayımı doldurdum. şu istanbulun kendini bilmezlerinden nefret ediyorum araçlar otoparkta bile güvende değil. kadıkör şk parta aracı çizmişler çok canım sıkıldı.

arkadaşlar benim aracımda karşılama ışıkları aktif. parkettiğim sokak karanlık olduğu için çok işime yarıyor ama araç her zaman kilidi açtığımda farları yakmıyor bunun bir şartı mı var bilginiz var mı?

Öncelikle geçmiş olsun sıkmayın canınızı nazarlık gibi düşünün.

Eğer hava otomatik farların yanacağı seviyede karanlıksa ve anahtardan kapı açma tuşuna basıyorsanız normal şartlarda karşılama ışıkları aktif olacaktır.
    Ama anahtar kullanmadan kapı kolundan açıyorsanız farlar yanmayacaktır sadece aynaların altındaki ışık yanacaktır.

Benim bilgim bu kadar :) Eksik veya yanlış söylediğim bi yer varsa arkadaşlar aydınlatsın lütfen :)

hocam çizik bir hata ile olsa insan bbu kadar üzülmez ama 12 13 tane ufak ufak dikine çizmişler aynı bölgede :/ ben araçlarımı hasarsız boyasız satarım genelde. dikkatli sürerim ama kontrolüm dışı olaylar insanın canını sıkıyor.

Aracı anahtarla açıyorum ama coğu zaman refakat aydıtlatması çalışmıyor.

@hassey

teşekkür ettim evet araçtaki kontrolüm dışı çizikler çok canımı sıkıyor. hemde daha 2 aylık araç. folyo kaplamasını güzel yapan bildiğiniz yer mevcut mudur?

@korzay35

hocam bahsettiğiniz uygulamayı hiç duymadım biraz açabilir misiniz? ve yapan iyi bir yer biliyor musunuz?

• yarın sabahın erken saatlerinde istanbul-ankara yolculuğu yapacağım. araç henüz 350 km'de, aracın gerçek performansını da böylelikle görmüş olurum. Bakalım beşiktaş'tan gidiş dönüş tam 1 depo yeterli olacak mı
  • mipa90 M kullanıcısına yanıt
    http://www.plasti-dip.com/

Bir çok sahtesi mevcut Amerikadan getiriyorlar ürünü direkt. Bayileride var telle bilgi alırsınız.

• memedince kullanıcısına yanıt
    145 ile 148 arasinda bayiler birakiyor gecen hafta sormustuk

• Uzun süredir yakıt tüketimi paylaşan olmadı.
    Aracım 19.000 km.'de
    8.000 km.'dir İstanbul içi ölçüm yapıyorum.
    Ortalama hızım 34 km. ve tüketim değerim 6,4 litre mazot.
    (Standart ekran bilgisi)
  • Eyvallah hocam faydası olduysa ne demek.
    Çok soran olacaktır,konu sahibinden ana sayfaya taşımasını istesekmi açıklamayı ios cular için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esk-3008

Eyvallah hocam faydası olduysa ne demek.
    Çok soran olacaktır,konu sahibinden ana sayfaya taşımasını istesekmi açıklamayı ios cular için.

İyi olur bence de. Konu yurtdışı sitelerde de tartışılıyor.Dediğiniz gibi çözüm peugeotforums.com da vardı.Ben de 3008peugeot.uk.com da yazdım, orada da işe yaradı. İos11 sonrası baya sıkıntılar var maalesef, güncellemeler de bir işe yaramadı.Umarım kesin bir çözüm olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turhankeskin -- 17 Kasım 2017; 13:31:41 >
  • Arkadaşlar uzun süre 3008 bakan biri olarak fiyatının iyice artmasından dolayı Xtrail'e döndüm. Araba cidden güzel ama bu fiyatlar artık karşılama düzeyinin de üstüne çıktı.İkinci elleri bile pahalı :)
    Sıfırı Xtrail'le aynı fiyatlara çıktı zaten. Ama 2.elde deri koltuklu full donanıml Xtrail'ler 10k km altı 3008'den ucuza bulunuyor rahatlıkla. Kararımda en etkili de bu oldu.
    Özellikle 2 erkek çocuğum var, boyumda uzun 1.87, denedim 3008'de de sonuna kadar çekiyorum koltuğu, arkadaki biraz sıkışacak gibi geldi. Genişlik Xtrail'de daha güzel.
    Ne dersiniz? Sonuçta Peugeot diyeceksiniz ama neden? Tip imaj bunlar 2.planda benim için, rahat rahat çocuklarla uzun yol yapmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aunsalg82

Arkadaşlar uzun süre 3008 bakan biri olarak fiyatının iyice artmasından dolayı Xtrail'e döndüm. Araba cidden güzel ama bu fiyatlar artık karşılama düzeyinin de üstüne çıktı.İkinci elleri bile pahalı :)
    Sıfırı Xtrail'le aynı fiyatlara çıktı zaten. Ama 2.elde deri koltuklu full donanıml Xtrail'ler 10k km altı 3008'den ucuza bulunuyor rahatlıkla. Kararımda en etkili de bu oldu.
    Özellikle 2 erkek çocuğum var, boyumda uzun 1.87, denedim 3008'de de sonuna kadar çekiyorum koltuğu, arkadaki biraz sıkışacak gibi geldi. Genişlik Xtrail'de daha güzel.
    Ne dersiniz? Sonuçta Peugeot diyeceksiniz ama neden? Tip imaj bunlar 2.planda benim için, rahat rahat çocuklarla uzun yol yapmak istiyorum.

Beğendiğiniz ve sevdiğiniz araç en iyisidir.:) Güzel günlerde keyifle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: necdetpek

quote:

Arkadaşlar uzun süre 3008 bakan biri olarak fiyatının iyice artmasından dolayı Xtrail'e döndüm. Araba cidden güzel ama bu fiyatlar artık karşılama düzeyinin de üstüne çıktı.İkinci elleri bile pahalı :)

Fiyatı iyi olsa en güzel araç 3008 :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: necdetpek

quote:

Fiyatı iyi olsa en güzel araç 3008 :)

Bence de...

Ama hepsinin bir arada olması gerek ..:)

• Arkadaşlar ben yazışmalar neticesinde şu start stop olayını test ettim. Bende lkima veya havalandırma şu bu açık kapalı farketmeden devrede gayet iyi çalşıyor. Sadece emniyet kemeri takılı değilse start stop devre dıı kalıyor. bilginize...
    Özellikle durdum mesala araç stop etti ben de aniden emniyet kemerini çıkardım dururken ve de araç derhal çalışmaya başladı.
    Sanırım çok dijital bir aracımız var ve de bütün özelliklerin aktif olablme şartları hassasiyetle yazılımsal özel durumlara bağlanmış. o yüzden bence şu bu niye çalışadı deyip hemen arçta bir kusur varmış intibası yaratmıyalım veya böyle durumlara forumda mahal vermiyelim.
    Ben sabah okuduğumda evet dedim geçenlerde benim de dikatimi çekmişti bir ara baktım start stop çalışmıyor ama bir bildiği vardır deyip geçiştirmiştim. Şimdi forumdaki yazı üzerine acaba deyip testini yaptım ki sonra jeton düştü bende evet o gün emniyet kemerini kısa mesafe diye takmamıştım...

• quote:

Orijinalden alıntı: sinano

Arkadaşlar ben yazışmalar neticesinde şu start stop olayını test ettim. Bende lkima veya havalandırma şu bu açık kapalı farketmeden devrede gayet iyi çalşıyor. Sadece emniyet kemeri takılı değilse start stop devre dıı kalıyor. bilginize...
    Özellikle durdum mesala araç stop etti ben de aniden emniyet kemerini çıkardım dururken ve de araç derhal çalışmaya başladı.
    Sanırım çok dijital bir aracımız var ve de bütün özelliklerin aktif olablme şartları hassasiyetle yazılımsal özel durumlara bağlanmış. o yüzden bence şu bu niye çalışadı deyip hemen arçta bir kusur varmış intibası yaratmıyalım veya böyle durumlara forumda mahal vermiyelim.
    Ben sabah okuduğumda evet dedim geçenlerde benim de dikatimi çekmişti bir ara baktım start stop çalışmıyor ama bir bildiği vardır deyip geçiştirmiştim. Şimdi forumdaki yazı üzerine acaba deyip testini yaptım ki sonra jeton düştü bende evet o gün emniyet kemerini kısa mesafe diye takmamıştım...

mevzu araba da bir kusur aranması değil, geçenler de ben sormuştum ve sorma amacım farklıydı, aracı aldığımdan beri saat gibi çalışan StartStop , ASR arızası sonucun da servise verdiğim araçta, akü değişimi yapıldıktan sonra SS nin hiç çalışmaması ve sorunun akü gücü ile alakalı olabileceğini belirten servis elemanına, 2. el akü mü taktınız deyip çıkışmam sebebiyleydi. bu konu ile alakalı şikayet de bulundum ve geri dönüş yaptılar, inceleniyor ve başka serviste önümüzdeki hafta bakılacak. 2014 yılından beri SS li qashqai kullanıyorum ve nasıl çalışıp nasıl çalışmayacağı ile ilgili gerekli bilgiye sahibim. Hatta qashqai ve 3008 arasın da ki farkları SS konusun da çok net görüyorum, 1 örnek vermek gerekirse qashqai de stop ettiğinde direksiyonu oynatsanız yada cam düğmelerinden birine basarsanız hemen start yapar, 3008 de bu yok. Qashqai de de emniyet kemerinin takılı olup olmadığına bakmaz. Qashqai de motor sıcaklığının belli bir seviyeye gelmesini bekler, 3008 de çalıştırır çalıştırılmaz 10 metre sonra dursanız dahi SS devreye girer.
    yeni aldığım bu araçta yaşadığım sıkıntılara baktığım da çözülemeyecek şeyler değil, daha önce de yazmıştım aracımı çok seviyorum kullanması çok keyifli, fakat burada herkesin dile getirdiği gibi servis anlamın da değişen hiçbir şey yok, 2004 yılın da aldığım 206 ile yaptığım kaza sonrası 3 ay klima hortumu beklemiştim, şimdi de 1 aydır koltuk parçası ve kaput fitili bekliyorum, bu anlayış devam ettiği sürece de bu marka algısı değişmez.

• 308 aracımın 45bin bakımı 960 tl tuttu...aynı motor-şanzıman olduğu için bilginiz olsun

bu arada aksesuar listesinin de fotosunu çektim ilgilenenler için...

• necdetpek kullanıcısına yanıt
    Her 2 aracıda kullanmış biri olarak, ikisininde yakıt tüketimlerinin aynı olduğunu ama xtrailin bence 5008 standartında olduğunu belirtmekte yarar var. Kalabalık bir aile için xtrail daha cazip. Eksileri ise yüksek süratta güven vermiyor, 3008 yola daha iyi oturuyor. Karar sizin, şimdiden hayırlı olsun.

Not : xtrailde 2. El de alacak olsanız ben zarar edeceğinii düşünüyorum olası bir satışta.

• quote:

Orijinalden alıntı: Korzay35

Her 2 aracıda kullanmış biri olarak, ikisininde yakıt tüketimlerinin aynı olduğunu ama xtrailin bence 5008 standartında olduğunu belirtmekte yarar var. Kalabalık bir aile için xtrail daha cazip. Eksileri ise yüksek süratta güven vermiyor, 3008 yola daha iyi oturuyor. Karar sizin, şimdiden hayırlı olsun.

Not : xtrailde 2. El de alacak olsanız ben zarar edeceğinii düşünüyorum olası bir satışta.

Hocam ben Xtrail almayı düşünmüyorum.:) Bir kere test ettim bana çok hantal geldi. Ama çok iyi tanıdığım bir araç değil.

308'imle mesut bahtiyar yaşamaya devam. Yeni çıkacak olan 508 radarımda. SUV düşünürsem 3008'i tek geçerim.

Herkes aracını güzel günlerde kullansın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Yok ezilen yer burası değil, zaten ezigi görmek için divine girmek lazım. Kumaş bölge benim bahsettiğim bölüm.

Tabi her söküm takım da bu tip hatalar olabilir

Bügün servise gittim tekrar takılsın diye. Servis elemanı ile birlikte gözümün önünde söktü taktı klipsli bir şey takilinca ses cıkıyor farklı şekilde takılmıyor sorun belirtiginiz gibi üretim kaynaklı.
    Sizin durumu belirttim, kumaş olan yerde hiç işlem yapılmadığını söyledi.resimde cizdiğim yerin altını söküp o şekilde Airbag beyninin değiştiğini belirtti. Sizin gt line diye mi kumaş yerden söktüler acaba yada klasik her servis nereden takacagını kendimi buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcellance -- 17 Kasım 2017; 18:37:40 >

• Bugün iki dostuma araç almak için 3 marka gezdik.

Ortak bildiri, haftaya zam gelecek şeklinde..

Bilginize.

• 1.2 benzinli modelde adaptif cruz control yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.