Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (813. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.450
Cevap
638
Favori
2.483.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qq ve 3008 son fiyat listelerine baktığımda şunu gördüm,

Peugeot bu aracın piyasada oturmuş olduğu kanaatine varmış, Nissan da 3008 in bu hareketini kabul edip fiyat farkını açarak satışına devam etmeyi düşünüyor.. Bu çok Net görülüyor.

Her ne kadar donanımlar qq ile birebir aynı olmasa ve sanziman farkı bulunsa da, olaya "1.6 dizel otomatik" kısası ile bakan bir kullanıcı için

3008 160 bin TL den başlarken Qq 121 bin TL den başlıyor

Üst donanımlar Gtline 186 bin iken

Platinum premium 170 bin TL liste fiyatlarına sahip

Konun özeti şuraya gelir,

Qq uygun fiyat ile adetlik satmaya devam eder.

3008 600-700 bandında hedefler dahilinde gider..

Peugeot qq ile 3008 I kıyaslamayın demiş artık fiyat açısından.. Tiguani rakip görmüş diyebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler. Siz de kazasız belasız kullanın inşallah. Ben aracın ikinci sahibiyim.
    5800km de aldım. 4 ay oldu ama araç aldığımda sıfır gibiydi. Şu anda 9000km de. Her hangibir şikayet veya problemim yok.
  • xcellance X kullanıcısına yanıt
    Bakım sonrası bilgi veririm.
  • Günaydın herkese,

Yeni konu sahibi olarak ilk sayfada olması gereken faydalı paylaşımları bana iletirseniz, gözden kaçırdıklarımızı sayfalar arasında kaybolmaması adına ilk sayfaya ekleyebilirim.
    Diğer taraftan, yine ilk sayafda yer alan incelememi, geçen 10 ay ve 19 binkm sonrası güncelleyeceğim zira bu süre zarfında artık araç ile ilgili tecrübemiz de arttı. Onu da ayrıca paylaşacağım.

Konuya değerli bilgiler ile katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.
  • Bir önceki güncel kasa pejo 308 aracımda korna sesi kısılması sorunu yaşamış ve servisten yeni korna takılmıştı.

Şimdi de yeni 3008'de de dün kırmızı ışıkta beklerken önümdeki aracın (sürücü bayan :( ) geri geri kaçırması üzerine yaklaşık 5 saniye civarı uyarı için kornaya basmak zorunda kaldım. Ve korna sesi kısıldı. Normalde kornayı hemen hiç kullanmayan biriyim.

Korna da kronik sorun mu acaba ?

Bu problemi yaşayan arkadaşlar oldu mu aranızda?
  • Aralıkta 1yili dolduruyorum ben de şuan 11bin km deyim. En başından beri çoğunluk İstanbul şehiriçi trafiğinde yapılmış ortalama tüketim degerim 5.5
    Araç 1.6 blueHDI eat6 allure elegance

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blueye -- 20 Ekim 2017; 10:53:41 >
  • Günaydın arkadaşlar dün 130'lu hızlarda cam tavandan gelen sürekli bir uğultu hissettim tam kapalı olduğu halde. Uzun süredir aracı kullanan arkadaşlardan böyle bir durumla karşılaşan var mı?

• heroh H kullanıcısına yanıt
    İlk defa sizden duydum daha önce bu tarz bir sorun paylaşan da hatırlamıyorum.
    Bende de hiç olmadı. Servise kontrol ettirmekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blueye

Aralıkta 1yili dolduruyorum ben de şuan 11bin km deyim. En başından beri çoğunluk İstanbul şehiriçi trafiğinde yapılmış ortalama tüketim degerim 5.5
    Araç 1.6 blueHDI eat6 allure elegance

ortalama hız

Tüketimi en çok etkileyen ortama hız

• Blueye kullanıcısına yanıt
    Uygulama Mayıs gibi kullanıma başlandı, erken görüntüsündeki 5. 5. 5 11 bin için olmamalı. Orası kaç km acaba?

• heroh H kullanıcısına yanıt
    Hiç duymadım. Forumda paylaşılmadi.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Bizim okuldan Qashqai'nin bu makyajlı kasasını almak için bayiye giden öğretmen arkadaştan anladığım kadarıyla bu fiyatları gerçekçi değil. Neredeyse önceki kasa fiyatlarına çok daha fazla donanımı ekleyerek satıyorlar! Ama bayiye gitseniz hiçbirinde araç yok. Hiçbirinde! Kapora veriyorsunuz sonra araçlar kasımdan sonra gelecek kasım başında da iyi bir fiyat güncellemesi ile araçları satacaklar. Bahane de öncekiler lansman fiyatıydı ile kur farkı ve vergi dilimi olacak.

Şu an görünürdeki fiyat listesi bayilere müşteri çekmekten başka bir şey değil.
  • hassey kullanıcısına yanıt
    Ses kısılması diye bir sorun genel olarak ilk defa duydum :) ilginçmiş.

Forumda böyle bir sorun paylaşılmadi. Servisin kontrolü sonrası müdahale olursa paylaşmanızı rica ederiz

• Malum kış aylarına yaklaşıyoruz. Aracımızın orjinal paspas havuzları gaz pedalinin altını örtmüyor. Kışın o bölge su, çamur ve neme sürekli maruz kalacak ve hızlı şekilde deforme olacak gibi görünüyor. Bir çözümü olan var mı?
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa için düşünmedim zaten bu fiyatları, mevcut kasa için de iddialı fiyatlar.

Yeni kasa da mutlaka bir kur farkı vs gelecektir ama yinede fiyat olarak düşük tutacaklar diye düşünüyorum.

Yeni qq da atla deve bir değişiklik yok çünkü.

• Konuyu usenmedim 2016 sonlarindan itibaren okumaya basladim, sayfa sayfa mesaj mesaj cayimla kahvemle okudum... hala da okuyorum (782. sayfaya anca gelebildim)

Aracinda sorun yasayan yada 3008'lerde cikan sorunlari gorup, Fransiz yeaaa... Alinir mi kardesim yeaaaa ??? diyenlere bir not da ben duseyim.

Y.disinda yasiyorum, 2015 yilinda cikan yeni kasa Mustang GT 5.0'i cok begenip 50th year Anniversary Edition modelini almistim... 9 ay sonra sattim gerci...

Aracin kadraninda 38. km yazarken goturup servise biraktim. Sebep? Sebebi son derece ufak onemsiz, ama hiziniz 120km+ olunca ortaya cikan bir islik sesiydi...

Fazla kafaniza takmayin, siz taktikca hersey daha cok gozunuze batar.

Turkiye gibi yerde 3008 gibi bir arac kullanabildiginiz icin bence ne kadar sansli oldugunuzu hatirlayin.

3008 basligini bu kadar detayli okumamin sebebi ise makyajli Qashqai yada 3008 arasinda dogru tercih yapabilmek. TR'ye geldigimde ayagimizi yerden kesen, direksiyona oturdugum da keyifle kullanacagim bir c-SUV almak.

Herkese iyi surusler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 20 Ekim 2017; 13:2:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Ses kısılması diye bir sorun genel olarak ilk defa duydum :) ilginçmiş.

Forumda böyle bir sorun paylaşılmadi. Servisin kontrolü sonrası müdahale olursa paylaşmanızı rica ederiz

İşin ilginç kısmı güncel kasa 308'dede aynı sorunu yaşamam.

Hatta 3008'de başıma gelince çok şaşırdım çünkü 30 yılda elimden 40'ın üzerinde araç geçti ve ilk kez korna problemi yaşıyorum.

Yalnız şöyle ki uzun bir süre sonra yani saatler sonra korna normale dönüyor ne zaman ki 3-5 saniye uzun bastığınızda tekrar sesi kısılıyor.

Servislerden o kadar rahatsızım ki son kertesine gelinceye kadar gitmiyorum.

İşini bilmediği halde ustalık taslayan ergenlerle dolu servisler maalesef...

Özellikle pejo bu konuda lider diyebilirim..

• hassey kullanıcısına yanıt
    bu bir problem olmayabilir o zaman.
    zira avrupada 5 sn kornaya basmak ciddi suç :) bu sürenin sonunda sesi kendi kendine kısılsın insanlar rahatsız olmasın diye düşünülmüş olabilir mi diye bir fikir geldi aklıma..
  • Arkadaşlar bulunduğum bölge ciddi kar yağışınalan bir yer değil ama gerek uzun yolculuklar gerekse acil durumlar için kış lastiği almak istiyorum ama lastik başına 500+ lira için şu an bütçem hiçbir şekilde el vermiyor.

Alacaksam da Michelin, Conti vs. alamayacağım kesin. FALKEN tavsiye etti CRV kullanan arkadaşım ama onu da hiç bilmiyorum. Falkene gidip baktım desenleri fena görünmüyor. Satıcı da baya bir övdü ama tabi bu bir kıstas değil. Nette 4 adet 1350 (+ 100 lira maxipuan kazancı) liraya satın alınabiliyor.

Var mı hiç tecrübesi bilgisi fikri olan?

• Hocam yanlış hatırlamıyorsam Gaziantep'tesiniz.
    Bende İstanbul'dayım.
    Eski aracım C4 ile İstanbul'da Michelin cross-climate ile 2 kış geçirdim.
    Karda hiç yolda bırakmadı.Tam kar lastiği olmadığı halde performansı tatmin ediciydi.
    İstanbul'da son 10 yıl içinde ortalama 3 defa ve 3 gün sürecek tarzda kar yağıyor.
    Ben bu lastikten memnun kalmıştım.
    2 kış ve 1 yaz sonrası lastik üzerinde aracımı satmıştım.

Bu kış lastik almadan geçireceğim.
    2018 kışında yine Michelin cross-climate almayı planlıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.