Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (774. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
62.450
Cevap
638
Favori
2.483.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tucsonla 3008 arasında kalmıştım. Dün 3008 active sport dizel kiraladım.1 gün boyunca kullandım. Genel hatlarıyla araçtan memnun kaldım sürüşü çok keyifli ve oldukça sessiz. fakat tucson ile kıyaslayınca donanım anlamında eksik kaldı hele ki anahtarsız çalıştırma. O yüzden 1.2 allure elegance mı baksam diyorum. Fiyat olarak biraz zorlamam gerekecek.Performansta pek sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum. Bir de yakıtta 8 in altına düşebilir miyim acaba? Geçen bir arkadaş şehir içi 7.5 yazmıştı. O değerleri tutarsa 3008 e daha da yaklaşırım.
  • uzbaseem U kullanıcısına yanıt
    Tabi ki butce ve tercih meselesidir ama ben 1.2 active sportback kullanan biri olarak donanim acisindan uzmuyo beni,gerekli olan tum donanimlar var kaldi ki dolusunu alicam diye ötv dilimj atlamaya gerek yok,su an 1.2 active sp ne kadara veriyolar bilmiyorum ama malum sitede 1000 km de temiz araclar var onlara bakabilirsiniz sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozan bişar O kullanıcısına yanıt
    Hocam active sport 1.6 düşündüğüm için zaten ötv atlamış bulunuyorum. Donanım ekleme imkanımız olsa sadece anahtarsız çalıştırma ekler 1.6 sport alır geçerim. Sizin performans ve yakıt tüketiminiz nasıl? Hangi şehirdesiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzbaseem

Tucsonla 3008 arasında kalmıştım. Dün 3008 active sport dizel kiraladım.1 gün boyunca kullandım. Genel hatlarıyla araçtan memnun kaldım sürüşü çok keyifli ve oldukça sessiz. fakat tucson ile kıyaslayınca donanım anlamında eksik kaldı hele ki anahtarsız çalıştırma. O yüzden 1.2 allure elegance mı baksam diyorum. Fiyat olarak biraz zorlamam gerekecek.Performansta pek sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum. Bir de yakıtta 8 in altına düşebilir miyim acaba? Geçen bir arkadaş şehir içi 7.5 yazmıştı. O değerleri tutarsa 3008 e daha da yaklaşırım.

hocam ben çok yakmıyor diye duydum. şehir içi sakin kullanımla 8 lt de kalırsınız diye düşünüyorum.
    Ben istanbuldayim ev is arasi halkali levent gunluk 60 km sabit,performans gayet yeterli sport modda icinden resmen canavar cikiyor,sahsi fikrim benzin ile dizel arasinda ki fiyat farkina degmez kendini amorti etmesi bile uzun yillar surer,bir kac kere 8 litre gordum onun disinda 7 lerde geziyorum,bu araclar icinde cok degil kanisindayim bizim ülkemizde benzin pahali oldugu icin cok yakiyor saniyoruz bence gayet normal

• ozan bişar O kullanıcısına yanıt
    İstanbul'u çok iyi bilmiyorum. Şehir içi trafiği pek yok galiba bu değerlerde değil mi? Yoksa değerler çok çok iyi.
    %35-40 arasi trafik goruyorum geri kalan akan trafik

Hocam ben dizel manuel active kullanıcısıyım. Ortalamam 5,4 litre civarında. Ankaradayım bilirsin buralar hep yokuş ve akşamları seri kullanırım. Şehir dışı klima açık full yüklü ve yaklaşık 130 -150 km civarında gittiğimde 6 yı gördüm.
    Birde aracı ilk aldığımda 6 ile 6,5 arasında yakmaktaydı. 8 litre veya 7 litreyi manuel dizelde göremezsin gibime geliyor.
    Hangi aracı alırsanız alın, illaki memnun kalırsınız.

Donanım vardiye o araba alınmaz, yok diyede araba alınmaz.

Tüm markaların terazisi aynı ne eksik nede fazla.

Birisi donanım koyar kaliteyi kısar, birisi kalite koyar donanımı kısar, birisi konforu koyar kalite donanım az olur. Motordu vs vs

Arkadaslara yeri geldiğinde bahsettim full donanım kadraja bindim , aktif donanım 3008 e bindim.

Süspansiyon konforu bakımından, yol yalıtımı bakımından 3008 2 gömlek daha üstün geldi.

Donanımın insansa zararı yok ama bütce aktiv donanıma yetiyorsa full donanım kadjar yerine aktive donanımı alırdım.

Kadjar kötü demiyorum, benim isteklerime, sürüş zevkime cevap vermediği için almazdım.

Bazı durumlarda dürüst olup kendi içimize sindirmek lazım.

Tuson şişik kasa ve geniş ön panjur nedeniyle araba daha heybetli ve babayiğit durmakta, tuson beni bu yönden etkiliyor, donanım konforunu bilmiyorum hersey çok iyide olsa sonuçta hyundai ve Türkiyede yaşadıgımızıda unutmayalım 2. El konusunda zayıf marka. 2. Elden dolayı altın kaplamada olsa tuson olmazdım.

Hersey nasip kısmet işi peynir ekmek gibi satılan araba aylarca beklerken , satılmaz dedipimiz araba 1 saat içindede satılır.

Autoshow dergisi 2.0 motorlu aracları kıyasladı her konuda suv grubunda.

1. Tiguan , 2. 3008

Tiguanın kazanma sebebi motor ve geniş iç hacim gibi hususlarda ön plana cıkarak puan topladı.

Diyeceksinizki pek inanmamak lazım eyvallah.

Gecen bayram sonu tiguanı incelemeye gitttim getcektende 3008 den daha ferah daha genişti. Diger konulardada dogru olduguna inanıyorum.

Siz anahtarsız calıstıtmaya takmışsınız... anahtarsız çalıştırma konfor demek. Ben şahsen anahtarsız calıstırmayı otomatik vitese yakıştırıyorum.

Aracı anahtarsız gitirip vitesi elle atmak bana sacma geriyor.

Digerinde anahtarsız calışma var, digerinde son teknoloji hayalet gösterge var 7 binden aşagı degildir o gösterge

Yukarda belirttiğim gibi her marka arba sizi memnun eder tatmin eder, anladıgım kadarıyla donanıma düşkünsünüz.

Araba bir şekilde gidecek ya benzinle ya mazotla, performans konusunda iki motorda sizi tatmin etcektir düşük devirde tam torku vercegi için.

Şu donanım olsa bu donanım olsa keskelerle yaşaybilirsiniz bu yüzden benzinli model seçip donanımlı arabay binmenizde fayda var.:.

Sonuçta benzinli ve turbolu motordan bahsediyoruz, 7-8 litreler sakin kullanım için bahsedilen degerlerdir, o arabayı performanslı kullandıgınızda birde yokuş cıktıgınızda otomatikmen 10-12 litreleri görürsünüz.

Dizelde 8 leri görürsünüz max 9.

3008 tiguan ile kıyaslanmadıgı sürece hersey 3008e bakar.

• mipa90 M kullanıcısına yanıt
    Daha önce paylaşmıştım tekrar arz edeyim.Pejo bayilerinin bu konuda sicili biraz kötü."PEUGEOT BAYİLERİNE CEZA YAĞDI"başlığı ile google dan arama yapın durumu anlarsınız.
  • Cevaplar için teşekkürler. Bizim araçlardaki sorun sanki michelin'e mecbur bırakırcasına o ölçülerde diğer firmalarda lastik yok. Bazı online alışveriş sitelerine baktığımda 215/65/r17 ölçüleri için nokian ve petlas var görünürken firmaların kendi sitelerinden baktığımda lastik bul aramasında 3008'e uygun lastikleri yok. Lassa, bridgestone ve goodyear'da da bulamadım.

Bu nasıl bir iş anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delpo41 -- 20 Eylül 2017; 17:33:16 >
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    215 65 17 yerine 225 60 17 alabilirsiniz bu ebati bulmaniz daha kolay ve daha ucuz

arada %1.3 luk fark var oda %3 altinda oldugu icin problem olmaz.

• şahinler Ş kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun sayın hocam.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    hocam karar verdiniz mi? ben 3 araç arasında kalmıştım..x trail tiguan 3008 ..x traili eledim hem ağır hem de pahalı..3008 ile tiguan arasında kaldım ..tiguan geniş ferah bi araç..ama dizelde otomatik yok ve 3008 de ki gibi opsiyonları yok..bizmkileri 3008 i ikna ettim ama halen kararsızım..
  • şahinler Ş kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınızdan sonra 225 60 17 ebatlarına baktım petlas, nexen ve kumho'nun lastikleri 400 lira. Nokian 550; Lassa ve bridgestone 600 lira üstünde; goodyear pirelli ve conti 700 lira üzerinde.

%1.3'lük farkı gözardı edip 400 liraya kumho veya petlas almak mı daha mantıklı olur yoksa ebat değiştirmeden 550'ye michelin alpin almak mı sizce?

• ahmtıl kullanıcısına yanıt
    2-3 hafta öncesinden kendimce kendi karakterime göre

Kadjar,kuga,3008 ve tiguanı diger suvler marka algısı olarak ilgimi çekmedi.

İnanın 3008 ve tiguan karar vermek çok zor.

Elenmek istenirse birşekilde bahaneler üretip elenebilir.

İki arabada kişiyi mutlu huzurlu hissettirceginden eminim.

İkiside çok iyi ikiside keşkeler yaşatmayacak araba.

Kararsız kalmanız normal hatrı sayılır para veriyorsunuz ve en iyi arabayı alma peşindesiniz.

Zaten tercihiniz otomatikten yanaysa 3008 den başka alternatifiniz yok.

Manuel olsaydı, tiguan 3008 diyecegim tekşey iki aracın içinede otur, aynı şekilde ailende hangisinin içinde rahat hissediyorsanız, hangisini kendinize sıcak hissediyorsanız, işte benim arabam bu olmalı dediğiniz an iş bitmiştir.

Diger arkadaşa bahsettiğim gibi teraziler aynı.

• Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Sadece bilgi amaçlı yazıyorum

Ebat degiştircekseniz yere az basan lastik tercih edin, yere hem iyi tutunur hemde iyi çeker. 2cm küçültüm 205 ebatında

...

Zaten alcagınız lastikler markalı. Hepsi bir biriyle kıyas içince

Lassa ve bridgeston tavsiye etmem bildiğiniz üzere normal yazlıkları bile sertken, kış lastikleride diger lastiklerden birazdaha serttir.

Nokian fillandia malı filandiada devamlı kış oldugu için lastik konusunda kendisini aşmış, kar üzerinde hiç bir lastiğin ulaşamadıgı hızlara ulaşan markadır.

İnsanlar buna dayanarak tavsiye ederler, alırlar.

Adac testinde continantal 580 olması lazım 1. Gelmişti tüm markaları aşıp.

Her abatta farklı markalar ön plana cıkıyor genel itibariyle conti ön planda.

Şunuda net belirtmek isterim her nekadar kış lastiği var diye güvenmeyin, lastikler buzda tutunamaz, karda tutunur bunu unutmayalım.

Adac testi dısında michelin tercih ederdim.

Nedeni ise michelin yazlıklardada en yumuşak lastik dolayısıyla kış lastiğindede oldukca en yumuşak lastik oldugunu düşünerek tercih ederdim.

Ben ankarada yaşadığım için ankarada 3 gün yollar kar buz oluyor,4. Gün su olup gidiyorlar. 1 hafta kapının önünde yatırılır lastiklere güvenilmiyorsa.

Ankara için 4 mevsim daha uygun zaten michelin cros lastiği ön olanda

Sakin kullanım tarzında şehir içi 7.5 yakalayabilirsiniz. Biraz trafik ve atak kullanım ile 8. 5 Lara çıkarsınız.

Sene içinde 25-30 bin yapmıyorsanız dizel almanız çok mantıklı değil zaten.

• Ankara Goral'i arayın arkadaşlar... Eğer gerçekten 3008 almaya niyetiniz varsa ellerinde bulunan eski partilerden çok ama çok iyi fiyat veriyorlar.

Neredeyse 160 bin e allure ep + ele. bagaj alıyordum. Ama 5008 GT line da karar kıldım.

Tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

hocam karar verdiniz mi? ben 3 araç arasında kalmıştım..x trail tiguan 3008 ..x traili eledim hem ağır hem de pahalı..3008 ile tiguan arasında kaldım ..tiguan geniş ferah bi araç..ama dizelde otomatik yok ve 3008 de ki gibi opsiyonları yok..bizmkileri 3008 i ikna ettim ama halen kararsızım..

Ben en son 3008 almaya karar vermeden önce son kez Tiguan fiyatı aldım 3008 Allure Ep özellikleri ni opsiyon olarak Tiguan a eklettim 128.900 e aldığım 3008 e karşılık Tiguan da 170.000 di.

Tiguan çıkacak diye ilk haberi okuduğumdan beri Tiguan bekliyordum. İyiki Tiguan dizeli geciktirmiş....

Şu an 3008 sahibi olmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcellance -- 22 Eylül 2017; 20:42:55 >
  • 
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.