Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (568. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: adalya17 , rockfatal
2 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.450
Cevap
638
Favori
2.483.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Seni uzun zaman sonra buralarda görmek çok güzel ortak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: mk84

arkadaşım 3008 avrupada yılın otomobili seçişdi . megan türkiyede seçildi . anlamadan dinlemeden .....

Ya arkadaşım avrupada ki ile tr'de ki yol kalitesi, servis olanağı, yakıt kalitesi bir mi de orda seçilen araba ile burayı kıyaslıyorsun?

Abd'de yeni mustang seçilmiş, git al öyle ise, sonra 100mt'de bir aha kasis geldi abaca altı sürter mi, sürtsek usta bulabilir miyiz, bulsak kaça patlar diye düşün dur artık.

Avrupa'da avrupa şartlarında yılın arabası olabilir, ama tr'de değil.

Zaten avrupa da'da öyle bizdeki gibi 1.6 otomatik şansumanı test ederek seçmiyolar kimse merak etmesin.

Test aracı diye verdikleri tr'de istesen bile gelmeyen opsiyonlar ile en dolu+dolu koltuklarda soğutma filan olan, beygiri 250 olan benzinli 2.0 motorlu araca bakarak seçiyolar arabayı.

Sayın sangokudbgt,

Bu forumda 3008 tercih eden ve etmek isteyenler malesef sizin gördüklerinizi göremiyor ve hepimizin parası çok. Öyle çok ki, saciyoruz paraları. Sıkıntı yok yani dert etmeyin bizleri

Satarız 50 ye, 250 ye yenisini alırız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onuryalcinoz

Arkadaşlar uzunca bir süredir birçok insan gibi yazmadan okuyarak forumu takip ediyorum ama artık dayanamayacağım. Rica ediyorum şu trollere gereksiz insanlara cevap verip forumu meşgul etmelerine izin vermeyin cidden soğuyorum. Maksadı tamamen sizleri kızdırmak. Araba hakkında da piyasa hakkında da ekonomi hakkında da en ufak bir fikri yok. Siz cevap verdikçe zevke geliyor birşey yaptım sanıyor. Evet kardeşim bu araba çok kötü ve iki ay içinde 2. El fiyatı 30000 liraya düşecek ve bu insanlar zarar edecek. Avrupa da yılın otomobili seçilmedi bizi kandırdılar. Tamam mı rahatladın mı?

Sayın arkadaşım neden böyle celallendin acaba?

Pejo merka arabaya 160 verilmez dediğimiz buradaki arkadaşlar ama yılın otomobili seçildi, ondan dolayı fiyat böyle dediler. s90 bile gerisinde kaldı dediler. Neyse dedik

Şimdi bakıyoruz yılın otomobili renoult megane olmuş. Megane çok daha fazla diz mesafesi, düşük yakıt tüketimi, kaliteli malzeme ve performans, donanım ve prestij veriyor. Hemde daha ucuz.

Dolayısı ile yılın otomobili megane 2.elde 70 bin ediyorsa bunun değeri piyasa şartları dolayısı ile max ama max söylüyorum 50-65 arası bir şey olacak.

Mevzuat daha açık nasıl yazılabilir bilemiyorum hala daha anlamadıysan benim söyleyecek bir şeyim yok. Aynı paraya 2012 e250 amg var düşün artık

öncelikle kişisel düşüncelerinize saygı duyduğumu belirtmek istiyorum ancak forumdaşlarımızın kafasını karıştırmamak adına bir kaç ufak hatırlatma yapmak isterim.

Avrupada yılın otomobili Peugeot 3008 olduğu, bu oylamaya 22 ülkeden 58 otomotiv gazetecinin katıldığı doğrudur, Türkiyede ise Otomotiv Gazetecileri derneği (OGD) üyesi 78 gazetecinin seçimiyle belirlenen yılın otomobili Megane Sedan olmuştur. Bu noktada yerli araç Meganın birinci gelmesi şaşırtıcı olmamıştır, sektörü yakından takip edenler Türkiye'de hangi şartlarda seçildiğini detaylarıyla bilirler, konu yerli otomotiv olduğu için buradaki seçimler olumlu veya olumsuz eleştirilebilir ama bence de yerli otomotivin seçilmesi şaşırtıcı veya üzücü değil.

Meganın kullanım tipi ve ürün kalitesi düşünüldüğünde fiyatının daha düşük olması Şaşırtıcı değil, donanım olarak Peugeot 3008 ile kıyaslamadığınızı düşünüyorum, teknik ve donanım verilerin detayına inmeden bile Peugeot 3008i bırakın c sedan, c suvlar içinde bile ekipman seviyesi olarak çok daha yukarıda konumlandırıldığını görebilirsiniz, yine Megane Sedan'da kişisel olarak pek prestij bulmadığım gibi aksine negatif yönde bir algısı var.(bu kişisel yorumum tabiki göreceli birşey ifade etmez o nedenle.)

Ancak Megane Sedan'ı test etmenizi, döşeme, kaplama, kalitesini ve araç içi trim seslerini, yüksek ses ile çalışan motorunu birebir gözlemlemenizi veya en azından youtube üzerinden test videolarına göz atmanızı öneririm, durum sizin tanımladığınızdan maalesef çok farklı.

Yine 3008'i test etmenizi (imkanınız varsa uzun kulanmanızı) veya youtube testlerini izlemenizi öneririm.

İkinci el işi hele 5 yaş veya 5 yaş üzerinde bir arabaya binmek, yüksek bakım maliyetleri ayrı bir seçim, bu konunun yorumlanması bile güç ama benzer seviyede sıfır araçlar ile karşılaştırmanız var ise seve seve yine detaylarını tartışalım, bugüne kadar ikinci el araca binmemiş biri olarak uzmanlığım ve tercihimde 'geçmişinin ne olduğunu bilemeyeceğim' araçlar seçmemek yönünde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 26 Nisan 2017; 11:35:6 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mk84

arkadaşım 3008 avrupada yılın otomobili seçişdi . megan türkiyede seçildi . anlamadan dinlemeden .....

Ya arkadaşım avrupada ki ile tr'de ki yol kalitesi, servis olanağı, yakıt kalitesi bir mi de orda seçilen araba ile burayı kıyaslıyorsun?

Abd'de yeni mustang seçilmiş, git al öyle ise, sonra 100mt'de bir aha kasis geldi abaca altı sürter mi, sürtsek usta bulabilir miyiz, bulsak kaça patlar diye düşün dur artık.

Avrupa'da avrupa şartlarında yılın arabası olabilir, ama tr'de değil.

Zaten avrupa da'da öyle bizdeki gibi 1.6 otomatik şansumanı test ederek seçmiyolar kimse merak etmesin.

Test aracı diye verdikleri tr'de istesen bile gelmeyen opsiyonlar ile en dolu+dolu koltuklarda soğutma filan olan, beygiri 250 olan benzinli 2.0 motorlu araca bakarak seçiyolar arabayı.

Hatalı bir bilgiyi düzeltmek adına Peugeot 3008 Türkiye'de yine Avrupadaki en dolu haliyle satılmaktadır, sizin belirttiğiniz gibi en boş versiyonlar değildir, Peugeot 3008 ürün gamında (bir internet haberinde okuduğum) eş donanım seviyesine sahip Allure ve Gtline'lar dünya genelinde satışın yüzde 80'ini oluşturmaktadır.

Yine 3008 araçlarda maalesef sizin belirttiğiniz gibi 250 beygir araç bulunmamaktadır, 2.0 dizelde en yüksek beygir 180 beygirdir, Türkiye'de 2.0 dizel malum vergi durumundan satılmadığı doğru olup, 1.6Thp 163 beygir araç yine yılın otomobili jürisinin seçmiş olduğu otomatik vites ile Türkiye'de satılmaktadır.

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    dogrudur ayni paraya 5 yasinda E serisi alirsin fakat ben 1-2 yas ustu araca sicak bakmiorum nasil kullanilmis ne dueumda yakinimin araci dsnda almam kaldiki premium arac sahibi olmak onu satin alabilmek degil sonrasindaki maliyetlerini karsilayabilme gucu gerektirir ornegin 3008 farini 2-3 bin liraya degisebilirken mercedesin tek fari 9 bin lira bu tek bi ornek eminim bunlardan haberiniz vardr

• Ne MEGANE mış arkadaş?Al bir tane hepimiz kurtulalım.
  • Arkadaşlar Peugeot 3008 arka camları karartılmış (Active+Sp, Allure, Gt-line) aracı olup, ön yan camlara cam filmi yaptıran oldu mu? var ise fotoğraf paylaşabilir mi? yazın özellikle parkta ve uzun yolda araç iç ısısına muazzam faydası oluyor ve klima kullanımı neredeyse yarı yarıya azalıyor.
  • arkadaşlar merhaba,

3008'in donanım paketlerinin hangi modelde ne var diye tam olarak görebileceğim bir bilgi kaynağı varmıdır ? yeni paketler eklenmiş ama sitede herhangi bir donanım açıklaması yok. yada ben bulamadım. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Arkadaşlar Peugeot 3008 arka camları karartılmış (Active+Sp, Allure, Gt-line) aracı olup, ön yan camlara cam filmi yaptıran oldu mu? var ise fotoğraf paylaşabilir mi? yazın özellikle parkta ve uzun yolda araç iç ısısına muazzam faydası oluyor ve klima kullanımı neredeyse yarı yarıya azalıyor.

Bayi de yapıldı alırken Arkalar ile hemen hemen aynı renk.

• Geçen ay 3008 le deneme sürüşü yaptım. 3,5 yıldır kullandığım 2008 e göre benzer bir sürüş hissi var. 75000 km yaptığım araçla benzer güç hissi, benzer direksiyon tepkileri, benzer yol sesi var. 2008 den zaten memnunum ama daha yüksek, daha geniş bir araç olduğu için, elegans paketteki teknolojik oyuncakları ve aracın iç dizaynını beğendiğim için 3008 le değiştirebilirim. Yalnız allure donanımdaki 19 janta geçen 205 tabanlı lastiklerden hiç hoşlamadım. Keşke allurede 18 jant 225 lastik olsaydı. Active donanımda 18 jant opsiyonu var onda da elegans paket yok. Genelde gt versiyondaki jantı confor paketlerine koymazlar çünkü dar yanak pek konforlu olmaz ama peugeot koymuş nedense..İki sene sonra o tuhaf ölçüdeki lastiklere mahkum omak beni ciddi tedirgin ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

Arkadaşlar Peugeot 3008 arka camları karartılmış (Active+Sp, Allure, Gt-line) aracı olup, ön yan camlara cam filmi yaptıran oldu mu? var ise fotoğraf paylaşabilir mi? yazın özellikle parkta ve uzun yolda araç iç ısısına muazzam faydası oluyor ve klima kullanımı neredeyse yarı yarıya azalıyor.

Bayi de yapıldı alırken Arkalar ile hemen hemen aynı renk.

Harika!

Sanırım orta koyulukta cam filmi? ve mekan Viaport.

• Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz gibi, araç ön ve arka kameralarının çözünürlüğü tatmin edici değil.

Acaba Peugeot ilerde ücretsiz kameraları değiştirir mi?

Serviste bu konuyu soran oldu mu?

• Renault Kadjar'da bulunan 1.2 TCe 130 bg motor Peugeout'un 1.2 130 bg'i ile aynı motor mu?
  • quote:

Hiç zannetmem.

Ancak kendi imkanlarınız ile. O da gereksiz masraf olur.
  • Leon79 kullanıcısına yanıt
    Aynen. Katalog çekimi havası verdim

• latinov L kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla aynı motor değil.

Tce Renault motoru, pure tech Peugeot motoru.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay72

Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz gibi, araç ön ve arka kameralarının çözünürlüğü tatmin edici değil.

Serviste bu konuyu soran oldu mu?

Bu konuda hemen hemen herkes negatif eleştiri yaptı ankette.

Yeni üretimler için bir iyileştirme belki yapılır ama şöyle bir durum. Var,

Bu araç sadece ülkemizde ciddi para. Avrupa'daki alım gücü ile orta sınıf bir araç. Yani bir Fransız in araçtan beklentisi ile hızım beklentimiz aynı değil. Biz kameraya takılırken Avrupa ülkeleri dert etme emiş olabilir ki muhtmelen de öyle.

Şahsi fikrim, makyaj da bir ihtimal iyileştirme olur şu aşamada yeni üretimler için de bir aksiyon beklemiyorum. Mevcut satılmışlar için ise ihtimal yok gibi diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

quote:

Hiç zannetmem.

Ancak kendi imkanlarınız ile. O da gereksiz masraf olur.

Bildiğim kadarıyla kameralarda bir değişiklik yok, o nedenle kendi paranız ile orijinal (yeni veya daha iyi) kamera almak veya değiştirmek mümkün olmayacaktır.
  • Cam filminin yasallaşması durumu ve detayları :

Cam filmi

MADDE 14 – (1) 107 sayılı BM/AEK Regülasyonu kapsamındaki araçlar hariç olmak üzere; M, N ve O kategorisi araçlarda cam filmi uygulaması yapılabilir. Anılan araçlara bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten altı ay sonra cam filmi takılması halinde, cam filmi ile ilgili uygulama Ek VI ve Ek XV’teki hükümlere uygun olmak zorundadır.

14. maddede geçen Ek VI ​belgesinin ayrıntısı

14. maddede geçen Ek XV ​belgesinin ayrıntısı

• 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.