Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (473. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
638
Favori
2.483.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
29. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

chr b plus bnce juke qashqai arasi bise olmus tasarim guzel tmm ama arkadas bagaj ve arkanin klostrofobik havasindan bahsetmis zaten ayrica arkada kol dayama ve havalandrma kanalida yok cvt iseyeni civicteki gibi özel ayarlanmis kademeli deil vs.. hrr acidan 3008 gerisinde bi arac

CHR de ki cvt şanzıman oldukça iddialı. Tork kaybı yaşatmıyor ve ivmelenme başarılı. Gaz tepkimeleri ayarlanırsa eğer yoğun trafik yoksa 6 litre yakıt ortalaması tutturulabiliyor. Euroncap testinde de aracın sağlamlığı kanıtlandı. Aynı anda teste sokulan audi Q5 ve land rover discovery dan daha iyi puanlar almayı (sürücü ve yolcu koruma) başardı. Chr daki turbo motor yüksek devirde biraz gürültülü çalışıyor(1.2 turbo için bahsediyorum). Yolda çok fazla chr görmeye başladım ama 3008 göremiyorum. 3008 iç tasarım açısından premiumlar dahil rakipsiz bir SUV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamaneking -- 2 Mart 2017; 11:18:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: menemen23

Sadece 24 saat foruma girmedik ortalık karışmış...Ben yine özümüze döneyim. 8 Şubatta serviste krom egsoz parçalarını taktırmıştım ama takılmadan önce inceleme şansım olmadı...Dün servise bir iş için gittiğimde teşhirde bu ürün vardı ve elime aldıp inceledim, bildiğin dışı parlak boyalı plastik...Ben metal bir parçaya bu parayı verdiğimi düşünürken hayal kırıklığı yaşadım...Yan sanayi gelişmiş olsa servis bize kazık attı diyeceğim ama sanırım orjinali bu...Sizin taktırdığınız parçalar da plastik mi?...Görünüşte kesinlikle plastik olduğu anlaşılmıyor...

İlgili parça ve arka tampon krom bakalitinin iç malzemesi plastik ama üstleri krom kaplama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: underdog

Malum şahıs zaten bende blokluymuş, açıp bakim dedim belki bu sefer doğru düzgün bişiler vardır diye, yine boş yapmış tekrar blok

Aynen. Epey önce bloklamışım... İyi sabrediyor arkadaşlar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

chr b plus bnce juke qashqai arasi bise olmus tasarim guzel tmm ama arkadas bagaj ve arkanin klostrofobik havasindan bahsetmis zaten ayrica arkada kol dayama ve havalandrma kanalida yok cvt iseyeni civicteki gibi özel ayarlanmis kademeli deil vs.. hrr acidan 3008 gerisinde bi arac

CHR de ki cvt şanzıman oldukça iddialı. Tork kaybı yaşatmıyor ve ivmelenme başarılı. Gaz tepkimeleri ayarlanırsa eğer yoğun trafik yoksa 6 litre yakıt ortalaması tutturulabiliyor. Euroncap testinde de aracın sağlamlığı kanıtlandı. Aynı anda teste sokulan audi Q5 ve land rover discovery dan daha iyi puanlar almayı (sürücü ve yolcu koruma) başardı. Chr daki turbo motor yüksek devirde biraz gürültülü çalışıyor(1.2 turbo için bahsediyorum). Yolda çok fazla chr görmeye başladım ama 3008 göremiyorum. 3008 iç tasarım açısından premiumlar dahil rakipsiz bir SUV

Yollarda fazla görememenizin nedeni ötv den önce lansmanda bu araçtan sadece 2000 adet gelmesiydi ve bunların büyük bir kısmı donanımlı ve dizel araçlardı. Pejo Türkiyenin yanlış öngörüsünden dolayı kaynaklanan bir durum. Lansmanda 5-6 bin adet benzinli, dizel, donanımlı, donanımsız karışık getirselerdi şu an yollarda daha fazla görür olurdunuz. Şu an yeni araçlar gelmeye başladı mart,nisan satışlarında durum daha net belli olur ama fiyat/performans avantajından dolayı chr yine çok daha fazla satar. Bende şu an araç alacak olsaydım çok içime sinmeyerekte olsa chr ye yada diğer alternatiflere yönelebilirdim zira benim araç 129 dan 162 oldu bu fiyatlara alamazdım.

• underdog kullanıcısına yanıt
    Ayni durumu bende yaşadım,bende de blokluydu,belki bir umut birşeyler paylasmistir dediydim ama sonuc ortada ,bloga devam ...

Bizim icimizde de var mi ?3008 sahibi iken chr sayfasina girip trolluk yapan.

Ben sahsen chr sayfasina 1 kere girdim,kaza oldugu donemde,neden oldugu ile ilgili bir bilgi var mi diye,bisey yazmadan da ciktim.

Iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zamaneking kullanıcısına yanıt
    Yolda 2018 dede 3008 göremeyeceksiniz zaten fazla.

Chr ekonomik. Bir araç ve fiyat/performans olarak başarılı (arka bölüm ve bagaji dert etmez iseniz).

Tr de ki üretim kapasitesi 200bin /yil.. Tedarik derdi yok.

Gayet normal bir sonuç yani.

• Şubat ayında 109 adet satmış.Rakiplerinin yine gerisinde.Mart ayıyla yapılacak kampanya ve gelecek araçlarla umarım toparlanır.

• Yüksek adet satan qq, chr gibi araçlar kadar hiçbir zaman satmayacak zaten 2017 için. Bunun kampanya vs ile ilgisi yok.

Fiyat iner beklentisi malesef uzak bir hayal 3008 icin. Şahsi fikrim.
  • underdog kullanıcısına yanıt
    Artık 1,6 motor üzeri araç satışı neredeyse yok denecek düzeyde ÖTV den dolayı.Yeni lüks araç görmek çok zor trafikte.308 in bile 100.000 TL civarı olduğu günümüzde bu fiyatlarla araç piyasasının sıkışması kaçınılmaz.Yakında devletin kapısını çalıp ÖTV indirimi istenecektir.Bu vergi politikası ne kadar doğru bunuda tartışması gerekir devletin.Ben yaptım oldu mantığı bu.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Hala o para pejo ya verilirmi mantığıda devam ediyor maalesef.Bu da etkili satışlarda.Kolay kolay da kırılmaz bu ön yargı Türkiye de.Diğer sıkıntı Pejo Türkiye nin satış sonrası duyarsızlığı ile ilgili kullanıcıların şikayetleri var tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Chr ekonomik. Bir araç ve fiyat/performans olarak başarılı (arka bölüm ve bagaji dert etmez iseniz).

Toyota fabrikası yıllık chr üretim 130 bin adet, japonya chr üretimi 70 bin adet. Fabrika merkezi Belçika türkiye satış pazarlamaya 10 bin adet veriyor, istese de fazlasını satamaz o yüzden çok fazla indirim, kampanya yapacaklarını sanmıyorum. Yani chr da üretim sınırlı aslında. Avrupa hybrid chr için 5 ay sıra bekliyor amerika da 16 bin adet sipariş var. Tabi türkiye piyasası bu yıl çok daralacak. 3008 de 2017 yıl sonunda 20 bin liralara varan indirimler olacağına inanıyorum. 3008 i çok beğenenler biraz sabrederse güzel fiyatla alır düşüncesindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Toyota fabrikası yıllık chr üretim 130 bin adet, japonya chr üretimi 70 bin adet. Fabrika merkezi Belçika türkiye satış pazarlamaya 10 bin adet veriyor, istese de fazlasını satamaz o yüzden çok fazla indirim, kampanya yapacaklarını sanmıyorum. Yani chr da üretim sınırlı aslında. Avrupa hybrid chr için 5 ay sıra bekliyor amerika da 16 bin adet sipariş var. Tabi türkiye piyasası bu yıl çok daralacak. 3008 de 2017 yıl sonunda 20 bin liralara varan indirimler olacağına inanıyorum. 3008 i çok beğenenler biraz sabrederse güzel fiyatla alır düşüncesindeyim.

Toyota merkezdeniz sanırım :) (Benzer yorumu merkez kaynaklı duymuştum ;) )

Forum üzerinde gördüğüm en doğru paylaşımlardan biri, geçen sene 3008 çok az sattı vs yorumları yapılırken ticari durumu üstü kapalı anlatmaya çalışmıştım ancak arkadaşlar araç kötü talep yok ondan satılmıyor diye yorumlamaya devam etmişti, bu Toyota, Peugeot veya herhangi
    bir firma için böyle, 3008'in Türkiye'ye ayrılan adetler bellidir zaten bu adetlerin üzerine çıkamayacağından fiyat esnekliği beklemiyorum. Yıl sonunu ve indirim oranlarını kestirmek için şu an çok erken.

Paylaşım için teşekkürler.

• kasımda 1.2 puretech lerde gelseydi kesin 3-4 bin satmisti size bu analizden ötürü katılıyorum..diger arkadaşa gelince euroncap testlerin donanima göre teste girdgini bilmemek ve yorum yapmak..vidyolu yorum yapmak isterdim ama neyse:) bu arada hem ingilizcem cok iyidir hem osmanlıcam hemde edebi kisilige sahip biriyimdir ancak bunu internet ortamina yansitmak ortamin ruhuna uymaz arkadasim burdada yazi diline özellikle hic dikkat etmem daha önceki yazilarimi kontrol etmekte nasıl bir issizliktir pes dogrusu:) son olarak Kabiliyet dad-ı haktır her kula olmaz nasip-- Eylesen yüzbin nasihat bed-esil olmaz edip..demisler. ha bu arada kalıp Fâilâtün/Fâilâtün/Fâilâtün/Fâilün ..hadi sayemde az bise otomobil ucundanda edebiyat bilgin oldu..hadi hayirli traş(trash) lar sana;)

• Şubat Satışları ;

DUSTER 885
    QASHQAI 695
    TIGUAN 635
    TUCSON 395
    C-HR 354
    KADJAR 220
    MOKKA 206
    CRV 139
    KUGA 118
    3008 109
    SPORTAGE 102
    VITARA 82
    HRV 69
    ATECA 60
    500X 45
    X1 40
    CX-3 38
    GLA 33
  • satış rakamları ile ilgili link var mı
  • education77 E kullanıcısına yanıt
    http://www.odd.org.tr/web_2837_1/neuralnetwork.aspx?type=73
  • quote:

Orijinalden alıntı: intana

http://www.odd.org.tr/web_2837_1/neuralnetwork.aspx?type=73

teşekkürler..
  • education77 E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim .
  • quote:

3008 de 2017 yıl sonunda 20 bin liralara varan indirimler olacağına inanıyorum. 3008 i çok beğenenler biraz sabrederse güzel fiyatla alır düşüncesindeyim.

Bende bu temenninin mümkün olmadığı düşüncesindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Saçma olan sizsiniz, önce tanımadığın kişiler ile nasıl yazılacağını öğren, euro ncap sonuçlarında aldıkları puanlara bakarsanız, kafanızda bir şeyler oluşur, bir de chr amerika pazarına girdi, öyle her baba yiğidin harcı değildir pejo arabasına güveniyorsa girsin bakalım, gerçi elini kolunu sallayan da giremez ya neyse

pazarlar ile ilgili yorum yapmayacağım (bknz. Çin Pazarı PSA grup), haklıyken haksız duruma düşmenize gerek yok, Amerika pazarına giren araçlar ve Amerika'daki testlerin farklılıklarına çok hakim olmadığınız aşikar, bilmeyen arkadaşlar için Amerika'nın Avrupa'dan farklı olarak test standartları bazı durumlar için çok daha yüksek ve otomobil üreticileri çoğu zaman güvenlik nedeniyle Avrupa'da satılan araçlarını farklılaştırarak Amerika pazarına sunuyor, bunun en iyi örneği Koreliler. Özet olarak Amerika pazarına girdiği için hiç bir marka diğerinden daha güvenli denilemez, Amerika'da aynı isimle farklılaştırılmış araçlarını satmaktalar.

Esas konumuza gelmek gerekirse toplamda Toyota'nın Euroncap özelinde genel puanı bir çıt daha yüksek olup ancak araç 3008'den daha güvenlidir yorumuna varmak tamamen yanlıştır, her iki aracında farklı noktalarda zayıf ve güçlü sonuçaları mevcut.

Öte taraftan herhangi bir kaza sonrası 2017 dünyasında tamamen yanan bir araç açıklanamaz, asıl güvenliği bu noktada sorgulanır.

(Toyota Chr yandı kelimeleri ile bknz google)

307'si ile 160+hız ile kaza yapıp burnu kanamayanlar görmüşken, yine 307'si ile 100km'nin altında ciddi hasarlar yaşamış insanlara tanıklık etmiş biri olarak, Euroncap tamamen yalan dünya, hangimiz Euroncap testlerine konu olan trafikte 60 km'ler ile gidiyoruz?

Çin pazarımı komik olmayın, oraya Tofaş kuş serisi bile girer ve satar

• 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.