Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (440. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
62.444
Cevap
638
Favori
2.482.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Orijinalden alıntı: alreadyyy

Teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi büyük bir sorun değildir. Gelişmelerden haberdar ederim sizleri de. İkinci gün böyle bir sorun insanı soğutuyor gerçekten. Kimsenin başına gelmesini istemem.

Haber verirseniz iyi olur. Bizde konuyu takip ediyoruz. Kronik bir sorun gibi durmuyor.. Ama oda size denk gelmiş gibi...

Evet arkadaşlar 2 günlük aracimdaki sorun tahmin ettiğim üzere akü sorunuymuş. Bugün akşam saat 19:00 gibi servis müdürü arayarak aracı yarin sabah alabilecegimi tüm testleri yaptıklarını ve sorun kalmadığını söyledi. Aküyü degistirmişler. Bir akü degisimi icin araç neden 2 gün serviste kaldi diye sordum. Önce diger akünüzü şarj etmeye çalıştık. Bu aküler uzun sürelerde şarj oluyor dedi. Bu sebeple beklrledik, şarj olmadığını görünce de aküyü değistirdik ve akünün yetersizliginden dolayı ekranda oluşan arızalarla ilgili peugeot merkeze bilgi verdik dedi.

Açıklama makul geldi. Bence de sorun sanırım aracın bayide çok uzun süre showroom aracı olarak beklemesinden dolayı aküsünün boşalmasıydı. Tek tesellim Kayseri'den İstanbul'a gelirken molalarda bu sorunun ortaya çıkmaması oldu. Yollarda rezil olacaktık. Umarım kimse böyle bir deneyim yaşamak zorunda kalmaz. İyi sürüşler ve iyi forumlar herkese..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dureza68 D kullanıcısına yanıt
    Tercih edeceğiniz donanım ve renkte 2016 araç varsa bence alın.

Zira 2017 model fiyatı zaten yüksek, üstüne de Arac geldiğinde kura göre fark artabilir.

Fark olarak dün de bahsettik, ep ve gtline için elektrikli Isıtmalı koltuk standart gelecek deniyor fakat resmi yazılı bir bildirim yok henüz bu konuda.

Bunun dışında 2017 modellerde bir fark yok. (bir de Mayıs tan sonra üretilen gtline larda arka bagaj tablası kizakli olacak)

Dizel sesi, ilk çalıştırmada sabahları bir miktar duyabilirsiniz biraz motor ısındıran sonra bu ses te ciddi azalıyor. Gün içerisinde hava daha sıcak olduğunda çok daha iyi. Bahar ve yaz aylarında da ses açısından avantajlı olacaktır haliyle.

• dureza68 D kullanıcısına yanıt
    3ay bekleyebilirim derseniz bekleyin derim.Araç satışları dipte.2017 ler satılmayınca fiyatlarda gevşeme olacaktır.Bu tüm markalar için geçerli.Bmw bile 50 bine sıfır faiz başlatmış 1 serisinde.Düşük bir ihtimalde olsa ötv indirimi olabilir(bakan yalanlasa bile)Tabi bunlar risk.Ben riski göze alıp aracımı sattım,beklemedeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dureza68

Selam Arkadaşlar,

Cuma Günü hanımın acemilik arabasını değiştireyim i20 tucson alayım derken Bu araca takıldım, test ettim. 2015 F30 u değiştirme kararı aldım araç çok hoşuma gitti. Yıllardan beri benzinli araç kullanan biri olarak dizel sesi bozuk yol hiç rahatsız etmedi ki dizel soğuk havada sesli çalışması lazımken satıcı soğuk havada bu kadar ses hissediyorsanız ısındığında hiç duymazsınız dedi. 1-2 güne keisn bir 2016 alacağım kafama takılan şey se acaba 2017 leri bekleyip mi yoluma devam etsem yoksa fiyat avantajı ile 2016 alınır mı forumda 2017 lerde grip kontrol falan geleceğini okumuştum. Test aşaması kısa bir parkur uzun yolda dizel sesinde herhangi bir rahatsılık varmı?
    2016 Alınırmı 2017 beklemek daha mantıklımı ?

Bütçe durumunuza baglı hali hazırda araç paranız varsa.

Dövizle ilginiz varsa veya hem döviziniz hem TL niz varsa 3 ay sonrası buna göre hesaplı bile cıkabilirsiniz ötv düşerse birde tadından yenmez. Tam tersi de olabilir .

• Valla GT line olmadığı için 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 Elegance Pack metalik renk 148 deniliyor

Ben onu biraz daha zorlarım diye düşünüyorum , Hyundai Tucsonları da 121lere düştüler . 3008 için Malum siteye baktığınızda ikinci elde bu paketlere bu fiyatları istiyorlar ama yüksek bantta satış rakamları ağır oluyor. Aslında burdaki bekleyiş kurdaki gevşeme de olabilir kur secim öncesi 3,25 lere tutunursa bu fiyatlara 0 alınabilir kafam karışık biraz daha forumu karıştırayım

• alreadyyy kullanıcısına yanıt
    Hocam aracınızı aldığınız Kayseri İnciroğlu bayisine benimde işim düştü. Aracın lastiği iniyordu götürdüm bir şey bulamadılar. Söküp taktık düzelmiştir dediler. Ertesi gün yine indi tekrar gittim. Tekrar baktılar yine tespit edemediler. Verdikleri cevap lastikçiye git onlar daha iyi anlar . Araca Ankaraya gidene kadar 2 hafta 2 günde bir hava basmak zorunda kaldım. Problemin kaynağı o bölgede tek Peugeot servisi bunlar. Civar illerin hiç birinde yok. Sizin problemin sebebi de o zaman da dikkatimi çekmişti bu adamlar showroomda sergiledikleri araçlara akü takviyesi yapmıyorlar. Düzensiz desarjdan dolayı akünüzün ömrü dolmuş olmalı. Özetle İnciroğlu rezil bir bayii. Ama bu durum sadece Peugeot'la ilgili değil. Adamlar neredeyse bütün markaların bayiliğini almış yanyana dizmiş sizinde dikkatinizi çekmiştir. Beklerken Renault'u gezdim. Megane 4 yeni çıkmıştı o sıra. Maximum 1 aylık aracın her yeri örümcek ağıydı sanki yıllardır mağarada kalmış gibi. Bir bez alıp haftada bir arabaların dışını silmeyen bir bayi anlayışı düşünün. Özetle İnciroğlu servisi kimseye tavsiye etmiyorum mecbur kalmadıkça. Ama iç anadoluda yaşıyorsanız mecbur kalma ihtimaliniz yüksek

• Arkadaşlar iyi akşamlar, bugün uzunca zamandır aklımı kurcalayan bir soruyu sizlere sormaya karar verdim. Benşm gibi gt line araç sahipleri cevaplarlarsa aklımdaki soru netleşecek. Bildiğiniz üzere gt line donanımda pedallar ve sol ayak dayama aliminyum olarak belirtilmiş ancak benim aracımda pedallar aliminyum fakat ayak dayama plastik. Youtube da incelediğim videolarda bu bölğm gt line araçlarda aliminyum. Acaba konu ile ilgili kiminle görüşebilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• mbuyuks M kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar ayak dayamanın videodan çektiğim görüntüsü.

• quote:

Orijinalden alıntı: concordet72

quote:

Orijinalden alıntı: Leon79

quote:

Orijinalden alıntı: Y3008

Aksesuar yaptıran arkadaşlar varsa fiyat verebilir mi. Bu arada cevaplar için çok teşekkür ederim. Buradan öğrendiklerimi inanın yarısını servis çalışanları bilmiyor.

Allure araçlara, Gt-linedaki krom egzos ucu görünümü 300-400tl'lerde.

Bunun dışındaki diğer krom çıtaları vs önermem, sökme takma işlemi çok, kelebek camı bile değiştirilmek zorunda. Yine yan basamak vs için delme ve yapıştırma ile tüm orjinallik gidiyor.

Ama krom arka parçalar bence arabaya hava katıyor.

3008 Allure araçlara - Gt line görünümü için

Plastik tampon çıtası parça referansı: 16 180 410 80 (Allure üzerindeki Siyah Plastik)
    Krom tampon çıtası parça referansı : 16 180 411 80 (Gt-line üzerindeki Krom)

bu krom egzos çıkışlar için bugün bursa daki bayilerden fiyat aldım 330 tl dediler, takmaya da 200 tl işçilik istediler, toplam da 500 tl ye bitireceklermiş bende dalgamı geçiyorsunuz dedim neymiş efendim arka tampon komple sökülüyormuş işi uzunmuş ,size böyle bir şey dendi mi ? formda söylenen bir tırnak vasıtasıyla bu parçanın çıkartıldığıydı....

O ne ya dalgamı geçiyolar ne 200 işçiliği ne tampon sökülmesi ayıptır bu yaptıkları direk bayiyi şikayet edin, o plastik parçalar tırnaktan çıkarılıp kromlar takılıyor benden işçilik bile almadılar 335 TL ye bitti olay.

• Kimi iscilik dahi almaz kimi 200tl ceker utanmadan bide tampon inecek diye yalan soyler. Hayır merak ediyorum yaptiracak olsaniz sirf bu yüzden tamponu mu indireceklerdi. Bu aşırı dengesiz bayilere çözüm bulmali pejo türkiye. Mutlaka sikayet edin cezasız birakmasinlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartelli

Hocam aracınızı aldığınız Kayseri İnciroğlu bayisine benimde işim düştü. Aracın lastiği iniyordu götürdüm bir şey bulamadılar. Söküp taktık düzelmiştir dediler. Ertesi gün yine indi tekrar gittim. Tekrar baktılar yine tespit edemediler. Verdikleri cevap lastikçiye git onlar daha iyi anlar . Araca Ankaraya gidene kadar 2 hafta 2 günde bir hava basmak zorunda kaldım. Problemin kaynağı o bölgede tek Peugeot servisi bunlar. Civar illerin hiç birinde yok. Sizin problemin sebebi de o zaman da dikkatimi çekmişti bu adamlar showroomda sergiledikleri araçlara akü takviyesi yapmıyorlar. Düzensiz desarjdan dolayı akünüzün ömrü dolmuş olmalı. Özetle İnciroğlu rezil bir bayii. Ama bu durum sadece Peugeot'la ilgili değil. Adamlar neredeyse bütün markaların bayiliğini almış yanyana dizmiş sizinde dikkatinizi çekmiştir. Beklerken Renault'u gezdim. Megane 4 yeni çıkmıştı o sıra. Maximum 1 aylık aracın her yeri örümcek ağıydı sanki yıllardır mağarada kalmış gibi. Bir bez alıp haftada bir arabaların dışını silmeyen bir bayi anlayışı düşünün. Özetle İnciroğlu servisi kimseye tavsiye etmiyorum mecbur kalmadıkça. Ama iç anadoluda yaşıyorsanız mecbur kalma ihtimaliniz yüksek

İç anadolu için kesinlikle Sivas oflazlar peugeot bayini tavsiye ederim. Satış sırasında ve sonrasında her zaman sonuna kadar yardımcı oldular, aracı alırken seramik kaplama, orjinal havuzlu paspasları hediye ettiler, krom egzoz taktırdım işçilik almadılar, kış lastiği aldım 200 tl indirim yaptılar, aracın satışı sırasında hiç kendini beğenmişlik yapmadılar özellikle satış danışmanı Meltem hanımdan çok memnunum. Kendisi her konuda yardımcı oluyor.

• underdog kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim aklımda bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbuyuks

Sizin gene iyi krom basamak eksik forumda bir arkadasın focal ses sistemi eksikti.

• quote:

Orijinalden alıntı: xcellance

quote:

Orijinalden alıntı: mbuyuks

Sizin gene iyi krom basamak eksik forumda bir arkadasın focal ses sistemi eksikti.

Evet ya o arkadaşın durumu ne oldu hala merak ediyorum yazmadıda bidaha, 1500 tl indirim yapmışlardı bide

aynı durumdayız. benim gt line aracta bahsettiginiz gibi. sol ayak dayama aluminyum deil malesef sadece pedallar.
  • concordet72 C kullanıcısına yanıt
    20 dakikalık bir işlem...Tampon falan sökülmüyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: concordet72

quote:

Orijinalden alıntı: menemen23

Uydurmuşlar...Geçen hafta en kazık yiyerek ben taktırdım... İşçilik dahil 400TL... Forumdaki arkadaşlar herşey dahil 330-350 TL arasında taktırdılar...Başka yerde yaptırın bence.... @concordet72

dedikleri gibi tampon filan sökülmedi değil mi?

bildiğim kadarıyla kur artışına paralel Peugeot fiyat güncelledi, krom parçanın 300-400tl'lerde fiyatının değişmesi ondan olsa gerek, eski fiyattan alan bayiler 350tl'ler, yeni fiyattan alanlar 400+tl lerde fiyatlandırıyor diye düşünüyorum. (birde bayinin işçilik alma veya almama durumu varki, örneğin aracınıza komple paspas ve bagaj havuzu aldığınız gün bayi insiyatif alıp işçilik almazken, tek bu parçayı alıp taktırıyorsanız işçilik alabiliyorlar).

(an itibariyle bile eski fiyattan satış yapacak bayiler bulunabilir - ellerindeki parçayı eski fiyattan satın alanlar.)

Ben aracımı ilk satın aldığım günlerde işçilik hariç 350tl'ye bu parçayı almıştım (fiyat artışı öncesi)

Bende fotodaki gibi.

Ama gtline +deri paket. Ondan mıdır bilemedim.

• Kartelli K kullanıcısına yanıt
    Bayinin söyle bir hatası olmuş,

Normalde elektrikli bagaj ve olan araçlarda aku bağlantısını sokuyorlar showroom araçlarında. Dilerseniz test aracında detaylara bakabilirsiniz deniyor (opel ve toyota da böyle oldu bende mesela).

İlla akiyu kullanacak ise kesinlikle değiştirip öyle satmaliydi.

Eğer showroom (teşhir) ürünü diye ekstra bir indirim vermediyse, bu aku ile ürünü teslim etmesi is bilmemezlikten olmuş bence.

İlla vereceksen de, bir ölçüp de vereydin.

Qq aracımda garanti de akü değişti (sıradan tüm qq lar değişti zaten diyebilirim). Servisin ölçüp bunun değişmesi lazım demesi 5dk sürdü zaten..

Problem in çözülmesi sevindirici tabi.

• Dizel araçlarda performans ve yakıt tüketimi nasıl arkadaşlar ?
  • 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.