Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (436. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
23 Misafir (4 Mobil) - 19 Masaüstü4 Mobil2 Android
5 sn
62.450
Cevap
638
Favori
2.483.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçda trim sesleri, kapılarda gıcırtı. Sağında solundan tıkırtı var mı? Kısacası bir vw deki tok luk mevcut mu?

• xcellance X kullanıcısına yanıt
    Benzer bir şey bende hatırlıyorum. Aynı açıklamayı yapmışlardı ama çok detay vardı araçta tam hatırlayamadım. Gittitigimde bir daha sorayım bakalım. Ama dediğiniz gibi takviye yapılamaz diye bir şey olamaz. Şu olabilir, eğer takviye kablosu ince ise (özelikle inrentnet te çok ucuza satılan) bu tip araçların akımı yüksek olduğu için aktarma kablosu zarar görebilir (ısınma vs) ve bu arada aracın aküsü de zarar görebilir (düşük ihtimal ama ihtimal)

Bu anlamda bir uyarı yapmış olabilirler belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y3008

Selamlar. Forumu uzun suredir takip ediyorum. Bu ilk mesajım. Araci alali yaklaşık 3 ay oldu. Araçtan memnunum.

Arabam active 1.6 spor paket sedefli beyaz. 115 bin tl ile almıştım. Bugün ekran donma sebebiyle servise gittim. Kutup başlarını söküp taktılar. Sebebini sordum usb yapabilir dediler. Androidauto güncelleme sordum. Güncelleme sizin araçlara olmuyor dediler. Her sorduğum soruya tatmin edici bir cevap alamadım anlayacağınız.

Mirrorlink sordum ne olduğundan bi haberler. Yani servis elemanları iyi bir eğitim almalı bence.

Bu arada arti 2 yıl garanti uzattım fiyat 1780 tl

Kauçuk bagaj havuzu 140 tl

Krom egzos çıkışları gtline gibi 330 tl

Ön pacalik takımı 30 tl aldım.

Fiyatlar sizce nasıl makul mu. Birde android auto güncellemesi sadece navigasyonlu araçlara mı yapılıyor. Katalogdan hatırladığım kadarıyla active pakette de olmalıydı. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Aracım şu an 960 km

Yakıt tüketimi 7.8 sizce nasıl.

Teşekkürler iyi forumlar.

Haklı olduğunuz noktalar var, şuan bayilere Android Auto vs. gibi bir bilgi henüz geçilmemiş olabilir, bayiler bunu multimedia sistem güncellemesi olarak bilecektir ancak içerisindeki android auto vs.yi spesifik (ilk aşamada) bilemeyeceklerdir. (Fransasadaki forumlardaki araç sahipleri bile henüz bu güncellemeyi almamışlar)

Türkiyedeki araç sahipleri tesadüfen servis ziyaretlerinde (yakın zamanda gittiklerinde) multimedia güncellemesi yapılarak bu özelliğe sahip oldular. Navigasyonsuz araçlarada geleceği ve yine navigasyonlu araçlar içinde her araca gelmesi biraz zaman alacağı (belki bir kaç ay) konuşuluyor, o nedenle acele etmemekte fayda var, bakıma gidildiğinde vs. ileri tarihte "aracımın multimedia güncellemesi geldiyse yapar mısınız?" sorgusu ile ileri tarihte bu desteği alabileceksiniz.

Cep telefonu dahil, teknolojik aletlerin tümünde stabil çalışıyorsa ilk güncelleme yapanlardan olmamakta fayda olduğunu düşünüyorum.

• m044010 M kullanıcısına yanıt
    Ses takıntılı biri olarak şu an bir sıkıntı yok.

Fakat trim sesi zamanla bakmak gereken birşey zira özellikle mevsim geçişleri sonrası genlesmelerin ardından ortaya çıkabiliyor.

Su an hiç bir 3008 yaz görmedi.

Bu soruya Kasım Aralık gibi daha net cevap verilebilir diye düşünüyorum.

Plastik kalitesi ve birleşim yerlerine baktığımda ise trim sesi yapacak nokta perk görmedim. Tabi sokmeden gözle göremediğimiz yerler için konuşmak erken olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 11 Şubat 2017; 21:36:20 >
  • Aksesuar yaptıran arkadaşlar varsa fiyat verebilir mi. Bu arada cevaplar için çok teşekkür ederim. Buradan öğrendiklerimi inanın yarısını servis çalışanları bilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: underdog

Bugün havalarında artı derecelere çıkmasından dolayı tekrar aracıma cam sıvısı doldurdum ilk başta hiç akma olmadı 10 dakika bekledim fakat araçla merkeze gidip bir saat sonra geri gelince koyduğum su olduğu gibi altına akmış, depoda delik olsa ilk başta koyduğum anda akması gerekirdi diye düşünüyorum neyse bu sorun biraz canımı sıktı haftaya servis için randevu aldım. Bu arada Android auto benim araca da tanımlanmış onuda yükleteyim gitmişken.

Merhaba

"""Android auto benim araca da tanımlanmış"" icin soruyorum nasıl öğrenebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xcellance

quote:

Bugün havalarında artı derecelere çıkmasından dolayı tekrar aracıma cam sıvısı doldurdum ilk başta hiç akma olmadı 10 dakika bekledim fakat araçla merkeze gidip bir saat sonra geri gelince koyduğum su olduğu gibi altına akmış, depoda delik olsa ilk başta koyduğum anda akması gerekirdi diye düşünüyorum neyse bu sorun biraz canımı sıktı haftaya servis için randevu aldım. Bu arada Android auto benim araca da tanımlanmış onuda yükleteyim gitmişken.

Merhaba

"""Android auto benim araca da tanımlanmış"" icin soruyorum nasıl öğrenebiliriz.

selamlar ben servise sordum android auto çıkmış yükletebilirmiyim dedim onlarda evet dediler, servisten bilgi alabilirsiniz.

• tazcan kullanıcısına yanıt
    merak edilebilir diye yazayım dedim.
    gtline 200km/saat'e kadar denedim. 181'i güvenlik için belirtmişler anlaşılan
  • Arkadaşlar Merhaba

Ufak bir detay paylaşmak istiyorum ve araclariniza aldiginiz orjinal aksesuar yada internetden yan sanayi

aksesuarlar ve fiyat bilgisinisde burda paylasarak birbirimize daha da yardimci olabiliriz.

Allure Elegance Paket aracimi 3 gun once Afyon bayisinden teslim alarak antalya ya geldim. Afyonda 130 tl ye gerek duymadığım bagaj havuzunun. bagajim memleketden aldiklarimizla dolunca ne kadar onemli oldugunu anladigimdan hemen ihtiyacım oldugumu anlayarak Antalya yetkili saticisina giderek, tahminende 10 yada maximum 20 tl farkli olacagini düşünerek o kadar yol tepip servise sirf bunun icin gittim ve ellerinde olup olmadığını sordum. Klasik telefon gorusmeleri, bakalim stokdami filan derken evet elimizde var yanitini takiben 250 tl oldugunu soylediler. İnanilmaz kizdim ve 3 gun once afyonda 130 tl olan parca nasil burda 250 tl olur diye soruncada. Onlar belki bir firmaya kendileri yaptirmisdir,buradakiler orjinal gibi saçmalama sapanlama bir cevapla gecistirildim.sirf bu yuzden asla Antalya servisi kullanmayacağım, cunku belliki diger konularda da gerekeni bize uygulayacaklar ve gerekenden fazla para alacaklar. Sonucda fark tabiyki olur ama 130 tl lik parca full 2 kat pahali olamaz. Sizlerden ricam sizde bu sekilde olumlu yada olumsuz tecrubelerinizi paylasin ve kimse gereksiz yere kaziklanmasin. İnternetden alip tam uyum saglayan sorunsuz parcalarida burda birbirimize tavsiye edebiliriz ve cogu kisi gormeden alma konusunda daha rahat edebilir. İnternetden temin edilen bircok yeni peguot 3008 aksesuarlari ve oldukca makul fiyatlara m3vcut. Alip deneyen m3mnun kalan arkadaslarda fiyat ve aldiklari yeri belirtirlerse bizde guvenle alabiliriz.

Ozellikle araclarimiz icin kaucuk paspas ve bagaj havuzu gerekli gorunuyor gibi geldi bana.

saygilar

• Oki332 O kullanıcısına yanıt
    Peugeot genel merkezi arayıp bayi için şikayet oluşturun liste fiyatı olan bir ürün orjinalse.

Daha önce paylaşım yapıldı Mustimi nin başına gelmişti.fiyat ile ilgili mutlaka merkeze bilgi verin her servis kendine göre takılıyor malum.

• Adana Dörtler den geçen hafta bagaj havuzu ve paspas için toplam 240Tl ödedim.

Ancak paspas için donanım seviyesini sordu. Önce anlam veremedim , gelen paspasın ambalajında da "Allure" yazıyordu. İki üründe gayet başarılı bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: m044010

Araçda trim sesleri, kapılarda gıcırtı. Sağında solundan tıkırtı var mı? Kısacası bir vw deki tok luk mevcut mu?

sanırım bu sorularınızın yanıtı kullanıcıdan kullanıcıya göre değişiyor, bir önceki aracım Golf 7 highline'dı 2 yaşında 20.000km'de aracı genç aklıbaşında bir çocuğa sattım ara ara görüşüyoruz, 'abi sağ kapı içi, torpido içi sesleri fena rahatsız ediyor heran kapıyı sökebilirim' şeklinde bir konuşma geçti aramızdan ki dünyanın en sessiz ve sorunsuz arabasını sattığıma yemin edebilirdim :) Golf ile karşılaştırmak gerekirse (ki ben bile bunu ayırt edebiliyorsam, sizler çok daha rahat anlayacaksınızdır.) Golf 7'nin dizel motoru çok gürültülü çalışıyordu, Peugeot dizel motoru çok sessiz (hem dışarıdan, hem içeriden) 3008 özelinde yine yol sesi Golf 7'ye göre içeride neredeyse yok. Golf 7 durduğu yerde çalışırken içeride titreşim ve ses oldukça fazlaydı 3008'de yine çok az. Trim sesi 2500+km aracımda hiç duymadım, bir iki kere hah ses yaptı diye kapı iç ceplerine elimi attım, metal şeker kutuları bırakmışım, kutuları alınca ses vs kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: alreadyyy

Teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi büyük bir sorun değildir. Gelişmelerden haberdar ederim sizleri de. İkinci gün böyle bir sorun insanı soğutuyor gerçekten. Kimsenin başına gelmesini istemem.

Haber verirseniz iyi olur. Bizde konuyu takip ediyoruz. Kronik bir sorun gibi durmuyor.. Ama oda size denk gelmiş gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcellance

quote:

Merhaba

önceki mesajlarda belirttiğim gibi yetkili servisinize 'multimedia sistemi güncellemem mevcut mudur?' sorusunu sorabilirsiniz 'android auto' detayını servisiniz bilemeyebilir, sistemlerinde güncellemelerinde android auto'lu veya android auto'su gibi bir güncelleme bilgisi yok.

Öncesinde arabanızın ayarlarından multimedia sistem sürümünüzü kontrol ediniz. "5.xxx" gibi birşey olacaktır, (tüm detaylari eski mesajlarımda mevcut) sizin sorguladığınız sürüm "20.xxxx" veya "21.xxxx" (verdiğim bilgiler navigasyonlu sürüm için geçerlidir, güncelleme tüm navigasyonlulara gelmemiş olabiliyor) max 1-2 aya kadar tüm araçlara gelecektir.(yükleme için acele etmeyiniz! ilk servis girişinizde bu güncellemeyi talep edebilirsiniz, araca yükleme 40+dk, dosyanın aracınıza özel hazırlanması 15+dk, 3gb dosyanın internetten indirilmesi yetkili servisin internet hızına paralel ortalama 30dk-90dk) yükleme sırasında araba çalışır durumda olmak zorunda (40dk)

Navigasyonsuz araçlara henüz bu güncelleme gelmedi ancak kısa süre sonra geleceği konuşuluyor.

Test edilmiş sorunsuz güncellemelere sahip olunması max 1-2 ayı bulacak gibi, ama güzel haber "Android Auto eski satılmış araçlara gelir mi?" sorumuzun yanıtı an itibariyle EVET.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y3008

Aksesuar yaptıran arkadaşlar varsa fiyat verebilir mi. Bu arada cevaplar için çok teşekkür ederim. Buradan öğrendiklerimi inanın yarısını servis çalışanları bilmiyor.

Allure araçlara, Gt-linedaki krom egzos ucu görünümü 300-400tl'lerde.

Bunun dışındaki diğer krom çıtaları vs önermem, sökme takma işlemi çok, kelebek camı bile değiştirilmek zorunda. Yine yan basamak vs için delme ve yapıştırma ile tüm orjinallik gidiyor.

Ama krom arka parçalar bence arabaya hava katıyor.

3008 Allure araçlara - Gt line görünümü için

Plastik tampon çıtası parça referansı: 16 180 410 80 (Allure üzerindeki Siyah Plastik)
    Krom tampon çıtası parça referansı : 16 180 411 80 (Gt-line üzerindeki Krom)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 12 Şubat 2017; 10:52:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecosan

Katalogda ki hızlar teorik hesap edilen hızlardir.

Burada hava/yol şartları gz önüne alınmaz.

Su formül ile hesap edilir.

v = ( 2 · P / (c · D · A) )^1/3

Burada P: motor gücü (Watt)

c: sürtünme katsayısı

D: Deniz seviyesindeki hava yoğunlugu (kg/m3)

A: araç projeksiyon alanı (m2)

Değerleri yerine koyarsanız, aynalar açıkken 181-183 gibi bir değer bulursunuz. Aynalar kapalı iken 189-190 lar bulursunuz.

Yolda hafif se egim varsa 200leri görmeniz gayet memnun, arkanızdan gelen rüzgar da hızlanmaniza yardımcı olur.
    Yüksel bir rakım daysaniz havanın yoğunluğu da azalacaktır ve hızınız artacaktır.

Ozetle, Katalogda ki Max hiz ile fiili elde ettiğiniz hız farklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 12 Şubat 2017; 10:34:23 >

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Oldukça açıklayıcı
    Teşekkürler.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfr_cbn

Adana Dörtler den geçen hafta bagaj havuzu ve paspas için toplam 240Tl ödedim.

Ancak paspas için donanım seviyesini sordu. Önce anlam veremedim , gelen paspasın ambalajında da "Allure" yazıyordu. İki üründe gayet başarılı bence.

Active ve Allure araçların taban zemini ile Gt-line araçların taban zeminleri farklı ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 12 Şubat 2017; 10:54:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

quote:

Orijinalden alıntı: ecosan

Katalogda ki hızlar teorik hesap edilen hızlardir.

Burada hava/yol şartları gz önüne alınmaz.

Su formül ile hesap edilir.

v = ( 2 · P / (c · D · A) )^1/3

Burada P: motor gücü (Watt)

c: sürtünme katsayısı

D: Deniz seviyesindeki hava yoğunlugu (kg/m3)

A: araç projeksiyon alanı (m2)

Değerleri yerine koyarsanız, aynalar açıkken 181-183 gibi bir değer bulursunuz. Aynalar kapalı iken 189-190 lar bulursunuz.

Yolda hafif se egim varsa 200leri görmeniz gayet memnun, arkanızdan gelen rüzgar da hızlanmaniza yardımcı olur.
    Yüksel bir rakım daysaniz havanın yoğunluğu da azalacaktır ve hızınız artacaktır.

Ozetle, Katalogda ki Max hiz ile fiili elde ettiğiniz hız farklıdır.

arkadaş olacak şey mi bu cevap :)

Peugeot'a o para verilir mi? 10 yaşında 300.000km'de mercedesi alır mis gibi binerimci arkadaşların kafasını karıştıracaksınız, huzursuz oldum :)

*teknik dökümanlardaki hızların bir 10-20km üzerinde gidilebildiğini gördüğümde hep kendime 'neden?' diye sorardım açıklayıcı olmuş.

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.