Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (292. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Necdet_Pek
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 29 Misafir (2 Mobil) - 27 Masaüstü3 Mobil
5 sn
62.439
Cevap
638
Favori
2.482.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    underdog kullanıcısına yanıt
    faj08 F kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun
    Umarım sizlerede güzel günlerde kullanmak nasip olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • h.kaya0645 H kullanıcısına yanıt
    Amin. Allah razı olsun güzel dilekleriniz içim

• Blueye kullanıcısına yanıt
    Sizin araçtan haber varmı ne zaman teslim inşallah.ben artık iyice sabırsızlandım bu cumartesi demişti bayi fakat henüz bir haber çıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcelikal

Merhaba arkadaşlar.Aracı dün aldım kırmızı Allure EP . Gt-line istiyordum farkını da ödeyecektim ama Mart ayına kadar yenisi gelmeyecekmiş o yüzden hem ötvnin yarısından hem de kur farkından etkilenmemek için bu paketi aldım. Gt-line da cam tavanın olduğu dış kısmın siyah olması çok hoşuma gitmişti. Ama EP de kaporta renginde olması şu an daha çok hoşuma gidiyor. Ayrıca iç döşeme de tavanın siyah olması içeriye çok kasvetli bir hava katmıştı, şu an açık renk olması daha çok hoşuma gitti. focal ses sistemi denediğimde çok güzeldi ama bence aracın kendi ses sistemi de yeterli. Sağ ön kapıda bas seslerde ve arada hiç bir şey yokken bir cızırtı oluyor. En kısa zamanda bayiye götüreceğim. Gt-line da torpido gözünde koku olması çok yenilikçiydi. Aracın klima bölümüne koku takmayı hiç sevmiyorum. Tabi bu küçük bir ayrıntı biraz da kişisel. Fark olarak kromajlar yakında gelir Gt-line kromaj daha güzel. Gelince alırım. Araçta ilk devirlerde Ses gürültüsü test aracına göre daha fazla geldi. Bir de tekerlekler dönerken en ufak tozları bile koruma kısmına attığında içeriye tüm çarpma seslerini alıyor. Normal yolda ses yalıtımı iyi. Çukurlarda sarsıntı emişi fena değil ama dalgalı zeminde içeride beşik gibi sallanıyor. Bu kısmı biraz daha deneyeceğim ve deneyimli arkadaşlara soracağım. Sonuç olarak güzel bir araba. Kazasız belasız sürüşler herkese..

almayı düşündüğüm model ve rengi almışsınız hayırlı olsun foto atarsanız sevinirim.

• Cacac kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
  • faj08 F kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam benim de cuma-c.tesi denmişti ama bekliyoruz bugün aradığımda gelir gelmez haber vereceğiz dendi. Ruhsat çıktı plaka belli sonu d.tarihi+memleket olmuş güzel tesadüf:)
    Hayırlısıyla bir gelse artık araç da insan sabırsızlanıyor bekledikçe...

• Arkadaslar bizde beklioruz hala,bizede gecen Cumartesi gelicek dediler fakat halen gelmedi bugün acentayla görüstük. Peugeot Audi ve Bmw yi tasiyan firma ile anlasmali imis sene sonu alimlarin cok olmasindan tasima firmasinin yetisemedigi ama bu hafta sonu gelecegi söylendi.Hayirlisi ile bu kadar beklemisiz biraz daha beklesek te sikinti yok..Alan arkadaslarinda kazasiz belasiz kullanmasi dileklerimle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan50

quote:

Orijinalden alıntı: Blueye

Aracın trafik kasko poliçelerini kestirdim bugün. Bayi vergi beyannamesini gönderdi. Allure+ep için ötv matrahı 69895,23 göstermişler %50 dilime girsin diye.

Bu şekilde toplam fiyat 123.700 ediyor.
    134.800 e anlaşmıştık bu durumda farkı nasıl alacaklar benden devlet sorun cıkartmıyor mu anlamadım ben birşey bu işten.

ÖTv zammı sonrası yarısı bizden kampanyası ile aracını alan arkadaş var mı? Nasıl bir faturalandırma yapıldı sizlere?

Madem 70bin altı gösterebiliyosun aracı bana niye 134e satıyorsun o zaman kafam karıştı gerçekten.

Arkadaşım ben özürlü olarak ÖTV siz almayı düşünüyorum.Bu arabayı size 69,895,23 TL olarak fatura kesiyorsa bir nevi çıplak ücreti de budur.Ben bu arabayı normalde 135.000-TL hesap ederek 135000/1,50=90.000-TL eder.Ama bayiinin size verdiği fatura üzerinden hesap edersek 69895,23x18=82.476-TL eder.Şimdi size bu fiyattan fatura kesen kişi bana normalde 90.000-TL ye vereceği bu aracı 82.476-TL ye verebilir mi?

Konu ile ilgili olarak şöyle bir bilgi paylaşayım:

ÖTV düzenlemesinden önce fatura bilgisi:
    3008 Allure 1.6 BlueHDi 120HP EAT6 Standart Fiyat: 69585TL
    Elegance Paket: 5201TL
    ÖTV Matrahı: 74786 (ki bu değer yeni düzenlemeye göre %60'lık dilime giriyor)

Forumda daha önce de bahsedildi, 1 ay önce 74bin küsür gösterdiği ÖTV matrahını bir ay sonra düşüremez diye.

69825 TL olarak belirtilen bedel Elegance Paket dahil olamayan bedel olabilir, Elegance Paket eklenince 75 bin küsür gibi bir rakam yapar ve %60'lık dilime girer. %45'ten %60'a ÖTV farkı 11500 gibi bir rakam yapıyor, yarısını Peugeot karşılayınca da 141 bin civarından 134 binli rakamlara düşüyor. Bahsedilen rakam EP olmadan sadece Allure'nin fiyatı gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiokheia -- 8 Aralık 2016; 21:49:21 >

• İki tane arka arkaya gördüm geçen gün trafikte. Araç çok sportif ve genç işi duruyor bence.

• Merhaba arkadaşlar bende allure ep almak istiyorum bayiden ellerinde sedef beyaz olduğunu öğrendim 144 bin diyorlar peşin almak istiyorum indirim yaparmısınız dedim peşin fiyatı yapacak birşey yok diyorlar sizce şu anda almam mı daha mantıklı yoksa 2017 modelini mi bekleyim tavsiyeleriniz ve fikirleriniz nedir hayatımda ilk defa araba satın alacağım o yüzden bu konularda hiç bir bilgim yok genel olarak dikkat etmem gereken konular neler yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbgstudios -- 8 Aralık 2016; 21:56:15 >
  • Araç teslim alan arkadaşlar güle güle kullansınlar.
    Sanırım bugün bayağı bir teslimat var. Beşiktaş Nişantaşı tarafında dolaşan siyah Allure gördüm bugün. 2 kez rastladım. Merak ettim bizden biri mi?
  • Arkadaşlar nasipse bende ptesi yada salı alıcam. Aldığım gibi manisadan İstanbula gitmem gerekiyor. Kayınpeder ameliyat olacak. İlk kullanımı da uzun yolda yapıcam inşallah. Daha km yapmadan uzun yolda araç ilk kullanım için öneriniz varmıdır. Devirli kullanım yada 120 km yi geçmemek,ani fren vs. Rodaj olayını nasıl çözücez. Yardımcı olursanız sevinirim.

• FuzzyCon F kullanıcısına yanıt
    2 gün önce bende tem Mahmutbey de yoğun trafikte gördüm .Art arda 2 tane

• quote:

Orijinalden alıntı: antiokheia

quote:

Orijinalden alıntı: metehan50

quote:

Orijinalden alıntı: Blueye

Aracın trafik kasko poliçelerini kestirdim bugün. Bayi vergi beyannamesini gönderdi. Allure+ep için ötv matrahı 69895,23 göstermişler %50 dilime girsin diye.

Bu şekilde toplam fiyat 123.700 ediyor.
    134.800 e anlaşmıştık bu durumda farkı nasıl alacaklar benden devlet sorun cıkartmıyor mu anlamadım ben birşey bu işten.

ÖTv zammı sonrası yarısı bizden kampanyası ile aracını alan arkadaş var mı? Nasıl bir faturalandırma yapıldı sizlere?

Madem 70bin altı gösterebiliyosun aracı bana niye 134e satıyorsun o zaman kafam karıştı gerçekten.

Arkadaşım ben özürlü olarak ÖTV siz almayı düşünüyorum.Bu arabayı size 69,895,23 TL olarak fatura kesiyorsa bir nevi çıplak ücreti de budur.Ben bu arabayı normalde 135.000-TL hesap ederek 135000/1,50=90.000-TL eder.Ama bayiinin size verdiği fatura üzerinden hesap edersek 69895,23x18=82.476-TL eder.Şimdi size bu fiyattan fatura kesen kişi bana normalde 90.000-TL ye vereceği bu aracı 82.476-TL ye verebilir mi?

Konu ile ilgili olarak şöyle bir bilgi paylaşayım:

ÖTV düzenlemesinden önce fatura bilgisi:
    3008 Allure 1.6 BlueHDi 120HP EAT6 Standart Fiyat: 69585TL
    Elegance Paket: 5201TL
    ÖTV Matrahı: 74786 (ki bu değer yeni düzenlemeye göre %60'lık dilime giriyor)

Forumda daha önce de bahsedildi, 1 ay önce 74bin küsür gösterdiği ÖTV matrahını bir ay sonra düşüremez diye.

69825 TL olarak belirtilen bedel Elegance Paket dahil olamayan bedel olabilir, Elegance Paket eklenince 75 bin küsür gibi bir rakam yapar ve %60'lık dilime girer. %45'ten %60'a ÖTV farkı 11500 gibi bir rakam yapıyor, yarısını Peugeot karşılayınca da 141 bin civarından 134 binli rakamlara düşüyor. Bahsedilen rakam EP olmadan sadece Allure'nin fiyatı gibi...

evet 1 ay önce gösterdigi bedelden 75 den 70 e düşüremez..
    amma velakinb aluure 69.850 ise. elegance paketini içine gömer. buna bişey diyemez devlet.
    yapmak istenirse yapilir. am abunu onumuzdeki gunlerde kampanya silahı olarak kullanacaktir 308dede buyuk indirim uygulamişti..

• hayırlı olsun. araçla ilgili deneyimlerinizi resimlerle videolarla bekliyoruz
  • Bu arada eski 3008 ile yenisinin en büyük farkı iz genişliği dingil mesafesi ve bu durumun kasa ile mükemmel uyumu.
    Eski 3008 biraz melez bir araçtı. Aslında MPV iken Crossover gibi görünmeye çalışan yer yer dengesiz çizgilere sahip bir araçtı. Ben en çok şu şekilde tanımlardım; "ayakları 41 numara iken 38 numara topuklulara girmeye çalışmış bir kadın gibi" çünkü araca tam karşıdan baktığınızda araç tekerleklerden yukarı doğru taşarak büyüyordu. Bu da özellikle şehir içi sıkışık durumda manevrayı zorlaştırıyordu. 3008imin 4 köşesinde de pek çok sürtme izi vardı. Bu arada aracımda hem ön hem arka kamera vardı buna rağmen...
    3008 SUV ile o kadar güzel ve kolay manevra yapıyorsunuz ki, pek çok durumda ikinci manevraya gerek kalmadan kendini sıyırıyor. Eski 3008'in dev aynaları görüş kolaylığı konusunda 10 numaraydı ama tam 3 kez sağ ayna değiştirdim. Hiç bir suçum olmadan başkaları götürmüştü aynamı. (sağ ayna fiyatı 545 TL) 3008 SUV ile o kadar atik ve hızlı manevralar yapıyorum ki aracı yıllardır kullanıyormuşum gibi. Eski 3008i yıllarca kullanmama rağmen bu bütünlüğü yakalayamamıştım. Eski 3008i hala çok seviyor ve özlüyorum. Ancak bunları da belirtmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: CKcelalkarakurt

Arkadaşlar nasipse bende ptesi yada salı alıcam. Aldığım gibi manisadan İstanbula gitmem gerekiyor. Kayınpeder ameliyat olacak. İlk kullanımı da uzun yolda yapıcam inşallah. Daha km yapmadan uzun yolda araç ilk kullanım için öneriniz varmıdır. Devirli kullanım yada 120 km yi geçmemek,ani fren vs. Rodaj olayını nasıl çözücez. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Rodaj olayı yok bizim araçlarda ama uzun yolda uzun süre aynı motor devrinde gitmemeye özen göster. Devir 1200 e de insin 3500 e de çıksın. İlk kilometrelerde yine de fazla devirli kullanmamak gerektiğini düşünüyorum.
  • quote:

Arkadaşlar nasipse bende ptesi yada salı alıcam. Aldığım gibi manisadan İstanbula gitmem gerekiyor. Kayınpeder ameliyat olacak. İlk kullanımı da uzun yolda yapıcam inşallah. Daha km yapmadan uzun yolda araç ilk kullanım için öneriniz varmıdır. Devirli kullanım yada 120 km yi geçmemek,ani fren vs. Rodaj olayını nasıl çözücez. Yardımcı olursanız sevinirim.

iilk çaliştirmada ısınana kadar bekleyin. mumkünse 15-20 dakka
    sport modda kullanmayın
    120 km yi geçmemek doğru bilinen yanlıştır.
    devir meselesidir rodaj; 1800-3000 devir arasi sürekli değişken devirlerde kullanın hep aynı devirde gitmeyin. 3000 i geçmeyin.. 2000km yol yaptıktan sonra..
    yokuş aşşagi durumlarda 3000-4000 devirleri test edin. (3-4-5-6 viteslerde)
    ilk bakıma gitmeye yakın,son 300-500km kala, kesiciye girene kadar aracı zorlayip (yokuş aşşagi 220km gibi hızlarda) yagını değiştirebilirsiniz rodaj boylece biter.
    yağda yogun mıktarda metal parçalari olcak ilk aşınma. bu yuzden ilk yagını değiştirmedne evvel möotoru son devirlere kadar cevirin. kesiciye girene kadar.

uzun yol molalarda motoru kapatirken ve çaliştirirken 1-2 dakka gaza basmayın (turbo yağlama için önemli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutasil -- 8 Aralık 2016; 22:15:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dbgstudios

Merhaba arkadaşlar bende allure ep almak istiyorum bayiden ellerinde sedef beyaz olduğunu öğrendim 144 bin diyorlar peşin almak istiyorum indirim yaparmısınız dedim peşin fiyatı yapacak birşey yok diyorlar sizce şu anda almam mı daha mantıklı yoksa 2017 modelini mi bekleyim tavsiyeleriniz ve fikirleriniz nedir hayatımda ilk defa araba satın alacağım o yüzden bu konularda hiç bir bilgim yok genel olarak dikkat etmem gereken konular neler yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

kasıma yı satiş patlaması yaşandı otomotivde ÖTV artacak söylentisi ile..
    busöylentiye rağmen suv sınıf lideri QQ in, 3de 1 i kadar satabildi. (1000 adet)
    ve devamında ötv artışını bahane ederek kar marjını yükseltince degerinin üzerinde bir fiyata zaten çıktı (tavan fiyat) 144 civari. daha fazla artamaz. dolarinda 3.60 seviyelerne önumuzdeki yaza kadar çıkacagını sanmıyorum. dolar 3.30 larda seyredecektir. kur farkıda normale dönecek.
    benim şahsi fikrim şubat mart aylarında otomotiv piyasası krize giricek aslında bazı kalem mallara zam gelecek.. benzine mazota mesela.. otomotiv buyuk krize girebilir. ilk çeyrekte. buyuk kampanyalar olabilir
    opel insignia 2017 de çıkıyor ozamanlarda. lüx segment de zor gunler yaşar pejo 3008

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykutasil

quote:

iilk çaliştirmada ısınana kadar bekleyin. mumkünse 15-20 dakka
    sport modda kullanmayın
    120 km yi geçmemek doğru bilinen yanlıştır.
    devir meselesidir rodaj; 1800-3000 devir arasi sürekli değişken devirlerde kullanın hep aynı devirde gitmeyin. 3000 i geçmeyin.. 2000km yol yaptıktan sonra..
    yokuş aşşagi durumlarda 3000-4000 devirleri test edin. (3-4-5-6 viteslerde)
    ilk bakıma gitmeye yakın,son 300-500km kala, kesiciye girene kadar aracı zorlayip (yokuş aşşagi 220km gibi hızlarda) yagını değiştirebilirsiniz rodaj boylece biter.
    yağda yogun mıktarda metal parçalari olcak ilk aşınma. bu yuzden ilk yagını değiştirmedne evvel möotoru son devirlere kadar cevirin. kesiciye girene kadar.

uzun yol molalarda motoru kapatirken ve çaliştirirken 1-2 dakka gaza basmayın (turbo yağlama için önemli)

Valla gözlerim yaşardı aykut 😀 normal bi şekilde kimseye sallamadan da mesaj yazabiliyormuşsun. Ciddi anlamda bizi aydınlattığın için teşekkür ederim. Aykut arkadaşımıza büyük bir alkış 👏👏👏👏👏👏

Mustimi iyi dileklerin için teşekkürler kardeşim. Allah hepimize can sağlığı versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CKcelalkarakurt -- 8 Aralık 2016; 23:07:40 >

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.