Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (2390. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: icemy , civilengineer23
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir - 11 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
62.444
Cevap
638
Favori
2.482.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
51. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 23882389239023912392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

merhaba

gözlük kabı için link paylaşır mısınız. güzel olmuş

• Cevap için teşekkürler, aracı %80 babam kullanacak ben iş vs dolayı şehir dışında vakit geçirdiğim için çoğu zamanımı ona uygun almak istedim, kendisi her ne kadar 1 yılda çok fazla yol yapmasa da o anki yakıtına bakar :), belirttiğim gibi bundan önce BMW 1 serisi kullanıyordu onun benzinli olmasına karşın yakıtından diğer emsallerine göre memnundu ama tabiki dizel gibi değil derdi. 3008'in benzinlisini (1.2 130bg) test edemediğim için riske girmek istemedim dizel aldık. Sizin yakıt değerleri gayet güzel bence olması gerektiği gibi ekstra çaba a sarf etmeden düşük yakıt tüketimi. Kazasız belasız günlerde güvenle kullanın arabanızı... @airwolf26

Kullanım değerleriniz için teşekkür ederim, gayet güzel değerler, donanım olarak aracınız çok güzelmiş GT, güle güle kazasız günlerde kullanın siz de... @FALCONROSE

---Okuyan arkadaşlara ekstra bir sorum olacak, ikinci el araç bakarken 2019 ve 2020 modellere bakıyorduk nitekim kaza yaptığımız araç da yeni aldığımız da 2019 model. İlk araç EAT6 şanzıman ki kataloglarda da belirtildiği üzere Active Life ve Allure donanımda EAT6 sunuluyor (vites kolu neden mekanik halen anlamış değilim, önceki EAT6 şanzımanlar yine joystik tipi elektronik vites kolu idi), fakat bizimki Active Sport Pack, grip Control mevcut ve EAT8, benim tekrar Life almaktan vazgeçiren sebep EAT8 ve joystik vites kolu olması oldu. Peugeot'nun neden böyle değişik bir tercih yaptığının sebebini bilen birisi var mı acaba, araçlara bakarken bayağı bir kafamı kurcalamıştı ama cevap bulamamıştım.---

• furkanbozkurt kullanıcısına yanıt

%45 lik dilimde kalmak için bir süre EAT6 şanzıman mekanik vites kolu ile geldi. sonra kurdan dolayı hepsi üst dilime terfi edince josytick vites tekrar standart oldu.

bayilerde bu bilgili verir genelde ama ikinci elde kimse söylemez tabi özellikle galeriden araba alacaksanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 20 Mayıs 2021; 10:27:17 >
  • Geçen konusu olmuştu, araç kilitli iken sadece bagaji açtınız ve dugmeden kapattınız. Araç kapıları hala kilitli haliyle bagaj da kilitlidir diye düşündunuz. Ama bagaj kilitlenmiyor :)

Ben ayakla kapattığım için kilitleniyor ama kırmızı dugmeden kapatanlar burada bagaji açık bırakıp gidebilir.

Ds7 de test ettim aynı çalısma söz konusu.

Bunun için unuturum ben diyenler varsa, ayarlardan bagaj açıldığında kapılar da açılsın seçeneği var. En azından bagaji Kapatın CA kapıların da kil8tlenmedigini görüp aksiyon alabilirsiniz. Zira ge elde aynalar kapalı demekki araç kilitli deyip bagaji açık bırakıp gidiyor bir çok kullanıcı.. Dikkat ediniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba gösterdiniz mi bişey çıktı mı, forumda daha önce buna benzer bir durum için @melodramm ve @Adnan Ak klima kompresörü ile ilgili bilgilendirme yapmışlar. https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144110313 çok açıklayıcı bir konu olmuş.

Benim sorunum bu olabilir. Hatta araç bir süre böyle çalışınca krank kasnağı cıvatası gevşedi diye düşünüyorum, servise gittiğimde (Ankara Göral) krank kasnağı cıvatası sıkılıp kontrolleri yapıldı şeklinde teslim ettiler ses düzelmişti. Daha sonrasında ilk çalıştırırken kesik kesik ses yine gelmeye başlıyor kısa bir süre için. Herhâlde kullandıkça ses yüksekliği ve olma sıklığı artacak :) Pandemide servise gidip durumu anlatıp testte sesi yakalayıp değişimi sağlamak herhâlde çok zor olacak, inşallah Sakarya Ekin Peugeot'u aramaya ikna olurlar.

• Arkadaşlar merhaba.
    Oldukça aktif bir grup olması ve deneyimli arkadaşların olması ve hepimizin başına gelebilme ihtimali yüksek olduğu bir konu için bu gruba da yazma gereği duydum. Şu konuda önerilerinizi rica ediyorum.

Çocuklar aracın ön kısmına (kaput ucuna) resimde görüldüğü gibi tırnağa takılacak seviyede muhtemelen taş ile sözümona resimler yapmış, çizmiş.

Araç 2019 model ve 2 sene önce seramik kaplama yapılmıştı. Ama görünen o ki seramik sadece hikayeden ibaret bisey.

Önerisi olan var mı acaba?
    -Seramik üstüne herhangi bir uygulama yapilabiliyor mu?
    -seramik üstüne mecbur bi daha seramik mi?
    -seramik üstüne pasta cila mı?
    -kaplama vs

Ne yapmak yada yapmamak lazım önerilerinizi rica ediyorum.

Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• dersimlifzt D kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. boyaya inmemiş gibi görnüyor vernik çizilmiş pasta cila ile çözülecektir.

seremamik kaplama malesef ülkemizde mucize gibi anlatılıyor ve insanlar ısrarla bu hataya düşüyor. Seramik pek güzel çizilir.

ne işe yarar derseniz, dal çiziği, toz çiziği, montun fermuarı hafif sürttü çizigi, kuş pisliği (çok uzun beklemememiş) hasarlarını engeller..

ve ömrü vardır yenilenmez isede zaten bir süre sonra yıkamalar sonrası yok olur gider.

fizisekl olarak film kapmala dışındaki bu çözümler birilerini zengin etmekten öteye gitmez üzgünüm :) heleki seramik diye saçma sapan birşy sürmüşler ise zararı bile olabilir o hepten işe yaramaz.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Stek dyno diye bisey önermiş bir forumdaşımız. Bilginiz var mı acaba pasta cila-stek dyno kıyaslamasında?

• dersimlifzt D kullanıcısına yanıt

Stek dyno dediğiniz şeffaf film.

Polisaj ile ilgisi yok. Var plan çizige bir müdahalesi yok.

• Benzinli araç tercihi artınca beklenen oldu.

Dizel benzin arası fark litrede sadece 50 kuruş a indi.

%6.5

3008 için

Dizel tüketimi kilometrede yaklaşık 45 kuruş

Benzinde yaklaşık 55 kuruş

• Makyajlı kasa 3008 1.6 180 hp kullanıyorum. 6000 km oldu. Ortalama tuketimim. 6.4...yalova mersin arası 5.3 ortalama yaktm. Şehir içi 7.5 ortalamam var. Ayagımn altında her an hazır 180 beygir çok güzel bir his.. Kesinlikle tavsiye ederim. Aldığımdan beri start stophep devrede..

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Aslında çok saçma bir durum değil mi ? araç kilitli iken bagaj her açılırken anahtar sorgulaması yapsa daha mantıklı değil mi? ( kapandıktan sonra zaten tekrar açarken anahtar yanınızda değilse açılmaz) Neticede kilitli bir araçın sadece bagajı açılıyor, yok araç zaten kilitli değil ise zaten kilitlemek için illaki bir tuşa basılacak ...

• furkanbozkurt kullanıcısına yanıt
    O yıl eat 6 topuz vites olayı bayağı infial yarattı , tekrar joyistik e döndüler işler bayağı karışmıştı...

Neyse hepberaber kazasız belasız sürüşler inşallah

• airwolf26 kullanıcısına yanıt

Evet pek akla yatkın bir method değil bencede.

%100 eminim bir çok kullanıcı bunun farkında değil.

Gördüğünüz 3008 leri yolda denesek bazılarınin bagaji açılır kesin YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU 

• ivanlocke kullanıcısına yanıt
    Servis, Yazılım ile sos tuşunu iptal etti, ışık söndü ve artık yanmayacak

• Ahmet Durmuş DWYLF A kullanıcısına yanıt
    TomTom?

• Dizel versiyonu olmayan 2022 qashqai detay görüntüler.

Bence segmenti yaratan Nissan aynı radikal hareketi devam ettirememis.. 3008 şu haliyle dahi qq dan öte Bir tasarıma sahip..

Araçta makyajlı kasa ile dct ye geçen Nissan tekrar cvt ye geri dönmüş. Arka süspansiyon lar 3008 gibi torsion.

Yine mevcuttaki gibi sadece cam tavan mevcut sunroof yok.

Benim fikrim uygun fiyatlı olursa, fiyat avantajı ile satış yapabilir. Aksi durumda hem sadcee benzinli olması hemde 2022 model bir araç için sıradan bir tasarım ile çok iddialı olması pek mümkün değil..

Sizce nasıl, iş yapar mı tr de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 21 Mayıs 2021; 7:49:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neceka

Merhaba gösterdiniz mi bişey çıktı mı, forumda daha önce buna benzer bir durum için @melodramm ve @Adnan Ak klima kompresörü ile ilgili bilgilendirme yapmışlar. https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144110313 çok açıklayıcı bir konu olmuş.

Benim sorunum bu olabilir. Hatta araç bir süre böyle çalışınca krank kasnağı cıvatası gevşedi diye düşünüyorum, servise gittiğimde (Ankara Göral) krank kasnağı cıvatası sıkılıp kontrolleri yapıldı şeklinde teslim ettiler ses düzelmişti. Daha sonrasında ilk çalıştırırken kesik kesik ses yine gelmeye başlıyor kısa bir süre için. Herhâlde kullandıkça ses yüksekliği ve olma sıklığı artacak :) Pandemide servise gidip durumu anlatıp testte sesi yakalayıp değişimi sağlamak herhâlde çok zor olacak, inşallah Sakarya Ekin Peugeot'u aramaya ikna olurlar.

Hocam ben videoyu izledim ancak bendeki sese pek benzemiyor, benimkinde sessiz bir yerdeyken duyabiliyorsunuz araca gaz verince gelen hafif bir ugultu seklinde, o videoda arac rolantide calisirken ses vardi bende rolantide veya gaza basmadan kendi halinde giderken ses gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Gözlük kabı iyiymiş nerden aldınız?

Asagidaki parcayi aldim hocam

https://m.tr.aliexpress.com/item/1005001651611714.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g10.12057483.0.0.33aa2530Cl3fDb

Takmasi cok basit tornavida ile tutamaci kaldirinca alttaki parcanin kapgini ustten ve alttan kanirtip biraz geri cekiyorsunuz, zaten cektiginiz hali gelen parcada hazir cekili geliyor sonra her iki tarafi cekince cikartip bu parcayi takiyorsunuz ve bir onceki islemde geri cektiginiz olastik kapaklari bastirip yerine oturtuyorsunuz.

• yasyol Y kullanıcısına yanıt

Bir ust mesajda yazdim hocam

• 
Sayfa: önceki 23882389239023912392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.