Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (2389. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
62.424
Cevap
638
Favori
2.481.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

C ile kiyas etmek zaten yanlış.
    Mercedes e serisi ile bmw 5 serisi ile volvo 60 serisi ile baslar.

Iyi forumlar.

Alıntıları Göster

Bmw F10 Premium 1.5 yıl kullandım ve sattım.F10 serisi gerçekten herşeyiyle kalitelidir, E serisi sahibi olmadım, o yüzden yorum yazmıyorum, ancak onun da kalitesini tartışmaya gerek yok.

Bmw F10 nün tek kusuru 13-14 lt benzin yakması, ortalama tüketim 12 lt nin altina inmez, başka da bir kusur bulamazsıniz bu aracta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitokondri Kristası

Kalite değilde alt paketlerde donanım düşüklüğü yaşandı; şerit takip ve AEBS1 gibi donanımlar gitti

Ama GT pakette, eski GT-line pakete kasten donanım ve kalite yükselmesi oldu; otonom sürüş, şerit konumlandırma, tuş ile şerit takip açma/kapama, alcantara kotlukar, alcantara konsol kaplaması ve AEBS2 gibi.

Bahsettiğim donanım değil, daha çok malzeme kalitesi, kastettiğim paket aslında GT olanı, diğer paketleri zaten bilmiyorum.Bunun nedenini 3008 in piyasada iyice tutunmuş olmasına bağlıyorum.Piyasada pazar payını kapmak için mecburen kaliteli iş çıkarmak zorundasınız.

3008 Gtline için yazıyorum, gerçekten çok başarılı, C sınıfı bir SUV olmasına rağmen D SUV kalitesine sahip bir SUV. Araç piyasada tutunduktan sonra ufak tefek oynamalar yaparak maliyeti azaltma yoluna gidilebilir, Peugeot istediği pazar payını kaptığı için, GT pakette bence maliyet azaltma yoluna gitmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 19 Mayıs 2021; 11:19:5 >

• geng G kullanıcısına yanıt

Kalite düşmedi ama araç fiyatları son 2 yılda 2 katına çıkınca Psa Türkiye ilave opsiyonlarda ayar çekmeye başladı tıpkı diğer firmalar gibi. Alt paketlerdeki ilaveleri kaldırdı üst paketi yine dolu olarak getirmeye devam etti. Pandemi nedeni ilede bazı parçalarda sıkıntı olunca komple kaldırmaya başladı.

Fransadaki sitesine girip mukayese yapabilimek ve farkları görmek mümkün. GT'deki Türkiye paketi adı altında satılan araç Avrupada yok denecek kadar azdır mesela. Bu pakette bütün opsiyonlar ilave edilip gelir milletimizde açılır tavan, kablosouz şarj gibi bazı özellikleri standart sanır. Aslında bunlar hep ilave opsiyondur.

• Herkese iyi günler arkadaşlar,

İkinci el 3008 2019 1.5 dizel EAT8 aldık yeni, araçtan gayet memnunuz fakat yakıt konusunda bir kaç sorum olacak, bir süredir forumu okuyorum ama yakıt konusunda pek bir bilgi göremedim. Daha önce kuzenim 5008 almıştı 1.6 dizel 120 bg EAT6 versiyonu, onun bahsettiği yakıt değerleri 100 km de 5 litreler civarı, biz çok bi yol yapmadık fakat şu an için aldığımızda sıfırladığımız değer 6.3 lt/100km olarak gösteriyor bana biraz fazla geldi ilk etapta, sizlerin yakıt değerini merak ediyorum.

İkinci olarak benim test etme şansım olmadı maalesef, 1.2 benzinli versiyonu çok merak ediyordum ama ne yazık ki bayi pandamı sürecini bahane ederek test ettirmedi ben de test etmeden araba alamayacağımı söyleyerek çıktım. Kuzenimin yorumu benzinli versiyonlar ki kendisi eski 165bg ilk versiyonu test etmiş zamanında ve ağır bulmuş dizele göre. Bu konuda hem dizel hem benzinliyi kullanan arkadaşlar varsa aradaki farktan bahsedebilirler mi, sadece merak ettiğim için soruyorum.

Ayrıca benzinli 1.2 sahibi arkdaşlardan da yakıt tüketimi değeri öğrenebilirsem çok memnun olurum.

İyi forumlar herkese...

• Ön kaliperler çok paslandı boyatmayı hiç sevmiyorum orjinal haline nasıl getirebilirim çözüm sunacak olan var mı acaba

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar, start stop sistemi , arabayı durdurduktan sonra tekrar çalıştıramadı.

manuel olarak çalıştırın uyarısı verdi ve sonra start stop sistemi devre dışı şeklindeki uyarıyı yaktı.

böyle birşey başına gelen var mıdır? neden kaynaklanıyor böyle bir arıza bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

• furkanbozkurt kullanıcısına yanıt

Konunun ilk mesajında bir çok konuda detay bilgi yer alıyor. Okumanızı tavsiye ederim genel bilgi için.

Fiili yakıt tüketimi için de detaylı anket yaptık paylaştık tüm motor sanziman kombinasyonları mevcut.

İlgili link, ilk mesajın en başında yer alıyor.

Dizel de şehir içi 5 tutmaz.

6.0-6.8 arası bir tüketim ortalaması olur rota ve trafik durumuna göre.

5 olması için şehirin düz, trafik olmayan dur kalk olmayan surekli kısa mesafe kullanmadığınız bir rota gerekir..

Ayrıca sürücü kaynaklı +-1 litreye kadar fark olabilir. Doğaldır.

Bahsettiğiniz araç ile şehir içi 7.5 altına inmek imkansız nasıl yapiyorsunuz6diyen forumdasimiz da oldu :)

6 üstünü görmedim diyen de oldu.

Benzinli dizel tarafında, 180 hp (eskisi 160)lik 1. 6 versiyonu 1.5 dizel den ağır bulan arkadaş ilginç mis gerçekten, sanırım başka bir model aracı kullanmış 3008 sanmış :)

Yaptigi hata, dizelin yüksek torku nedeniylr ilk kalkista hissettiği ivmelenme duygusu.

O duygu yaklaşık 2 sn sonra tarih oluyor..

Benzinli aracın torku daha yüksek devirde elde etmesi ve aynı şekilde güç eğrisinin de dizel göre farklı yapıda olması.

Aynı arkadaşınız 1.3 Egea ile de mesela kendini daha performanslı bir araç kullanıyormuş gibi hissedecek :)

Zira Egea de ilk kalkista 1-2 sn kadar benzinli bir aracı her türlü arkada bırakacaktır.

Aşağıdaki videoyu izlemenizi ve arkadaşınız ile de paylaşmanızı tavsiye ederim  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 19 Mayıs 2021; 15:52:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mitokondri Kristası

Kör noktanın 2 türlüsü var;

1 görsel uyarı veren ve direksiyona mühadele eden.

2 sadece görsel uyarı veren.

1 numaralı özellik sadece GT-line veya GT pakette vardı ( eski kasa için konuşuyorum) ancak yeni kasada GT paketten bile kaldırıldı bu özellik. Neden kaldırıldı hala gizliliğini koruyor.

makyajsız kasa gtline versiyonda kör nokta uyarı sistemi sadece görsel uyarı verir.

eski kasa diye tabir ettiğiniz araçlar 2009 öncesini kapsar bu arada.

• polatts kullanıcısına yanıt
    eski kasa gt-line pakette direksiyona mühadele sistemi bulunuyordu.

Yeni kasada GT pakette bulunuyordu ancak Mayıs üretimi itibariyle bu özellik kaldırıldı. Neden kaldırıldığı halen gizliliğini koruyor.

Ve ayrıca makyajsız kasa diye tabir edilen verisiyon benim gözümde eski kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitokondri Kristası -- 19 Mayıs 2021; 17:15:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt

Bahsettiğimiz konuşma aslında sizin de yazdığınız yüksek torkun verdiği kalkış hissiyatı zaten, ağır derken onu kastetmek için demiştim ama farkın ne kadar olduğunu ya da ilerki hızlarda, ara hızlanmalarda ne kadar farkettiğini söylememişti, ben kendim de her hangi bir benzinli versiyonu kullanma fırsatı bulamadığımdan sormak istedim, aradaki fiyat farkları malum. Sonuç biz zaten hali hazırda dizel almış bulunduk :) umarım beklediğimiz gibi bir performans elde ederiz.

Aracın sürüş zevki konusunda rahatlık konusunda bence hiç bir eksiği yok, 3008'i BMW 1 serisi satarak aldık onunla rahatlıkla kıyaslayabiliyorum. İlk çıktığı zaman showroom'da görmüştüm beğenmiştim şimdiye nasipmiş. Şu anki piyasa koşullarında da (fiyatlar geçen seneye göre çok aşırı yüksek ve sanmıyorum ki herhangi bir düşme eğilimi göstersin) bu fiyatlara alınabilecek en mantıklı araç geldi, ona göre seçtik.

İlk aldığımız araç 1 hafta içerisinde yandan gelip vurulma sonucu kullanılamaz oldu maalesef, az biraz zararla tekrar 3008 almaya karar verdik, donanım olarak düşük de olsa benim ve ailemin öncelikle kullanacağı bütün özellikler zaten standart olarak sunulması da tercih sebebimiz oldu.

Uzun yolda umarım 5 litrelere düşer ve özellikle babamı mutu eder :)

Şehir içi 6 litre bana göre dizel için olması gereken bir yakıt tüketimi, kullandıkça göreceğiz.

Tekrar cevabınız için sağolun, iyi günler...

• badurukan B kullanıcısına yanıt
    Acaba akü start stop için yetersizleşmeye başladığı için otomatik olarak iptal mi oldu diye düşünüyorum? dokunmatik ekrandaki araç ayarlarında tekrar aç kapa yapınca düzelmiyor mu peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trschumi -- 19 Mayıs 2021; 18:1:17 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Bugün Antalya Gazipaşa Antalya arası 180 + 180 km kadar yolculuk yaptım.
    1.2 benzinli motor 6.1 ila 6.5 arası bir sarfiya gösterdi.
    Bu yol bazı bölümlerinde yoğun şehir içi ve bazı bolumlerinde şehir dışı nitelidiginde.
    Klima açık, stop-start kapalı.
    Ortalama tüketim hakkında fikir vermesi için yazdım.
    Tabi sürekli kısa mesafe ve şehir içi sürüşte bir miktar sarfiyat artacaktır.

1.2 motor sesi ilk 4 viteste net duyuluyor ancak rahatsızlık verecek nitelikte değil.

Performansı gayet yeterli bir motor gibi geldi bana. Herhangi bir bayılma zorlanma hissetmedim.

Kör nokta ikonu gösterge panelinde hala yok ancak görevini tanımına uygun yapıyor.

• N0nick N kullanıcısına yanıt

Gazipaşa ya selamlar :)

Aksilik olmazsa yazın gelmeyi düşünüyorum

Antalya-Gazipaşa arası daha düşük yaktı sanırım.

• icemy İ kullanıcısına yanıt

Aleyküm selam. Gazipaşa her zaman güzel. Bekleriz.

Dönüş daha Az yaktı. Giderken Serik ve Alanya çok yoğun trafik vardı.

• Arabama ekledigim aksesuarlari paylasmak istedim, yaptirmak isteyen arkadaslara fikir vermesi acisindan iyi olur diye dusunuyorum.

Edit: Soranlar icin 3. fotoda cam dugmelerinin ucu icin krom parca var, isiklar da bagaj photon 7023, torpido ve kolcak ici de photon 7021 ile degisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilat -- 21 Mayıs 2021; 0:38:50 >

Yeni 180 beygir olan 3008 oldukça sportif ve atik, ama bedeli de biraz daha fazla yakması, bu fazlalık zaten dizelden fazla olacağı aşikar ama 1.2 den fazla yakmaz. Neden 1.2 varken 1.6 da var derseniz arasındaki fark atiklik, tip in tip out yani reaksiyon süreleri ve genel performans İle alakalı. Ben sadece test ettiğim için biliyorum ama gidip dizel aldım çünkü artık atik kullanacağım yıllarım geride kaldı. Her gün kullanıyorum yılda 20K yaparım, dizelin performansı ise sınıfının diğer dizellerinin üzerinde sadece C5 denemedim ama nissan/Reno/bmw ( x1-x2) in çok çok üzerinde hissettim, ayrıca tork konvertörlü tam otomatik vites büyük bir avantaj. 1.2 ile 1.5 dizel atikliği hemen hemen aynı, ancak sport modda 1.5 dizel 1.6 normal moda yaklaşıyor. 1.2 ise sport modda 1.6 yanaşamadığı gibi 1.6 nın çok üzerinde yakıyor ( arkadaşım söylüyor bu tarz kullanım şehir içi 11-12 ler dedi)
    Benim dizel eat8 ile şehir içi ortalamam ( işyeri 17 km hergün git-gel yapıyorum) çoğunlukla otoban ve 150-160 km yada dur kalk ve 40 km altı olmak üzere yani olabildiğince agresif ama atik değil olarak 5.7 Lt ( son 5000 km ) aynı tarz kullanım İle örneğin kadjar 1.5 dizel edc ile 5.2 civarındaydı ama bu kadar konforlu ve zevkli değildi , üstelik hantaldı.

Sakin kullanımda (1 hafta dayanabildim 😁) 5.0-5.2 leri de gördüm.

Uzun yolda da bundan farklı olmayacağı kanaatindeyim ( zira 130-150 km civarı giderim radarlar elverdiğince..)

Şimdilik benim şahsi tespitlerim bu kadar...

Not; lokasyon İzmir ama artık mesai çıkışı burada da trafik oluyor ( 6 yıl İstanbul da yaşadım inanın artık primetime da hele şu yasaklar 18:00 kısmında sanki istanbuldayım dedim)

Bende 5008 GT makyajlı kasa var arkadaşım.

2700 km ortalaması 5,3 lt/100km agresif kullanım olmadı.Şehir içi %15 diyebilirim.

Ortalama 80-120 arası bindim.

Bir depoyu 80-100 arası denedim.5 litreyi yakalayabildim.

Aslında şehir içi olmasa daha da az yakabilir.

İyi forumlar dilerim.

• trschumi kullanıcısına yanıt
    Start stop u açtım. Biraz devam etti. Durunca stop etti. Tekrar çalıştıramadı. 3 kere deniyor sonra hataya düşüyor. Çalıştıramıyorum. Manuel çalıştır diye uyarı veriyor. Bunun nedeni akümüdür acaba. Çünkü anahtar ile çalıştırırken çok güzel çalışıyor.

• kizilat K kullanıcısına yanıt

Gözlük kabı iyiymiş nerden aldınız?

• Arka camlara aksesuar olarak perde takılıyordu diye hatırlıyorum aynı şekilde sürücü ve ön yolcu camlarına perde takılabiliyor mu?

• 
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.